מנחות צד  משה גפני  נועה קירל  סוס
הנשיאה חיותהנשיאה חיות לשופטים: 'היזהרו בהתנהלות'ישי כהן9
"בבוקר זה שאינו פשוט לכולנו, אני מבקשת לחזק את ידיכם ולהביע בפניכם את הערכתי הרבה לעבודתכם המאומצת והמסורה" • נשיאתה עליון במכתב לשופטים על הסערה (ארץ)
שופטת הוואטסאפ הושעתה מ'תיק 4000'שופטת הוואטסאפ הושעתה מ'תיק 4000'דניאל הרץ25
השופטת רונית פוזננסקי-כץ שנתפסה מתאמת בוואטסאפ עם חוקר הרשות לניירות ערך את הארכות המעצרים לחשודי פרשת בזק הושעתה מהתיק כמו גם החוקר (חוק ומשפט)
הרוצח בבית המשפט בעת הרשעתורוצח האישה מיכל חלימי נידון למאסר עולםדניאל הרץ
בית המשפט גזר מאסר עולם על מוחמד חארוף, תושב שכם, שהודה ברציחתה של מיכל חלימי על רקע לאומני. חלימי שנעדרה נמצאה ללא רוח חיים בחולות ליד חולון (חוק ומשפט)
השר לשעבר שלמה בניזריעד המדינה נגד בניזרי: 'הוא אדם חף מפשע'ישי כהן51
משה סלע, עד המדינה נגד שלמה בניזרי, טוען כי טעה בהסכמתו לשמש עד מדינה: "אומר בוודאות, פגעתי בשלמה בניזרי, הוא אדם חף מפשע, סימנו אותו בפרקליטות" (משפט)
הוכרזו שני השופטים החדשים שימונו לבית המשפט העליוןהוכרזו שני השופטים החדשים שימונו לבית המשפט העליוןדניאל הרץ1
הוועדה למינוי שופטים בראשות שרת המשפטים איילת שקד הכריזה על מינוי שני שופטים חדשים. פרופ' אלכס שטיין וד"ר עופר גרוסקופף. שקד מרוצה: "זהו יום חג לעולם המשפט הישראלי" (משפט)
הוועדה התכנסה לבחירת שני שופטים לעליוןהוועדה התכנסה לבחירת שני שופטים לעליוןכיכר השבת4
הוועדה לבחירת שופטים התכנסה לבחור שני שופטים חדשים לביהמ"ש העליון, ו-26 שופטים לבית המשפט המחוזי והשלום, לבית הדין לעבודה ונשיאה לבית הדין הארצי לעבודה (חדשות)
מנשה ארביבראש להב 433 לשעבר הורשע בהסדר טיעוןדניאל הרץ2
הניצב לשעבר, מנשה ארביב, הורשע בבית המשפט לאחר שחתם על הסדר טיעון שהוריד ממנו את ההאשמות על מרמה והפרת אמונים והותיר לו רק אי מילוי הוראה חוקית (משפט)
היועמ"ש והמפכ"ל"שיתוף הפעולה עם חוקרי המשטרה מצוין"קובי רוזן3
לאחר הדיווחים על ביקורת קשה מצד בכירים במשרד המשפטים בנוגע להתנהלות המשטרה במסגרת ההמלצות נגד ראש הממשלה נתניהו, במשרד מבהירים (חוק ומשפט)
שקלו מילים גם בשעת עצביםלכלך על חברת רהיטים ויפצה אותה בעשרות אלפי ש"חכיכר השבת1
לקוח זועם עשה מה שהרבה אנשים במצבו היו עושים, אבל החברה שמולו החליטה לתבוע על דבריו והקערה התהפכה: כעת הוא יצטרך לשלם הרבה כסף לחברה (בארץ)
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריוןניהול השגה במס הכנסה ובמע"מד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
במערכת המס בישראל, פניה לבית המשפט נחשבת ערעור – המשמעות: הנישום היה צריך להעלות את כל טענותיו – העובדתיות והמשפטיות – כבר בשלב ההשגה – אם לא עשה זאת, לא יוכל להעלותם מאוחר יותר. זו אחת הסיבות שבכ-80% מערעורי המס בישראל, הנישום מפסיד (חוק ומשפט)
נתניהו ומנדלבליטהיועמ"ש ביקש לדחות המלצות המשטרהקובי רוזן1
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה את המשטרה לדחות את פרסום ההמלצות בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בשל עתירה המתנהלת בבג"צ (אקטואליה)
הסכין ששימשה את המחבלמאבטח נפצע קל בפיגוע דקירה בכרמי צורכיכר השבת
מאבטח בשער היישוב כרמי צור בגוש עציון נפצע הבוקר (רביעי) באורח קל מאוד בפיגוע דקירה. מאבטח נוסף במקום ירה במחבל וחיסל אותו. המאבטח פונה לבית החולים (חדשות)
החוק שיימנע מהחברות לשעבר להציק לכםהחוק שיימנע מהחברות לשעבר להציק לכםכיכר השבת2
34 חברי כנסת ללא מתנגדים אישרו סופית את את הצעת החוק שקובעת כי על חברות תקשורת ייאסר לשלוח פרסומות לאחר שהלקוח הודיע על ניתוקו מהן (חוק ומשפט)
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מסד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
מטבעות וירטואליים הם פה כדי להישאר. אפילו נתניהו הבהיר שבסופו של תהליך יכול להיות שהמטבעות הווירטואליים יחליפו את המערכת הבנקאית הקיימת (חוק ומשפט)
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעו"ד מנחם מושקוביץ18
ביה"ד הארצי לעבודה, פסק כי עורכת דין דתייה ואם ל-2 ילדים תפוצה ב-50 אלף שקל לאחר שלא התקבלה לעבודה בחברת ביטוח מטעמי אפליה. עו"ד מושקוביץ עם כל הפרטים (משפט)
שקד וברקשקד תוקפת את ברק: "דרכך מובילה לעריצות המיעוט"כיכר השבת17
שרת המשפטים איילת שקד במתקפה נגד נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק: "אתה תמשיך כנראה לדבוק בדרך של פרשנות מרחיבה ככל הניתן שמביאה אותנו היישר למחוזות עריצות המיעוט" (משפט)
אריה דרעי במשרד רוה"מדרעי צפוי להעיד במסגרת פרשת הצוללותקובי רוזן8
גורמים בפרקליטות טוענים כי יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו • במקביל: שר הפנים אריה דרעי צפוי להיות מוזמן לעדות במסגרת תיק הצוללות (משפט)
הרב הראשי ונשיא העליון בדימוסברק נגד הראשון לציון: חוק בתי הדין מסוכןשאול כהנא25
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק במתקפה נגד 'חוק בתי הדין' הקובע כי בתי הדין הרבניים יוכלו לדון בדיני ממונות: "יכניס קרע לחברה, קרע מסוכן שאינו נחוץ" (משפט)
השופט אהרן ברקאהרן ברק על חוקי השבת: "שלטון הכוח"קובי רוזן22
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק בביקורת על חוקי המרכולים ו'מסורת ישראל' שהעבירו החרדים בחודש שעבר: "זאת דוגמה לשלטון הכוח שאני מדבר עליו" (חוק ומשפט)
עו"ד שי סולטן.העירייה התרשלה: עץ קרס על רכב - בני הזוג תובעיםעו"ד שי סולטן
בכתב התביעה אשר הוגש נטען כי מעבר לעובדה שהעירייה משכה את התובעים בקבלת פיצוי, היא מעולם לא פנתה אליהם והציעה את עזרתה באופן כלשהו, עובדה אשר התובעים כתושבי ראשון לציון מצרים עליה עד היום. טור משפטי (חוק ומשפט)
מחיקת חובות למשפחה חרדית // עו"ד יוסף ויצמןמחיקת חובות למשפחה חרדית // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד5
השופט עודד מאור, בפסק דין מלא תבונה, נדרש לתיק שבו החייבים הורים לשמונה ילדים ממשפחה חרדית, אשר שבעה מתוכם קטינים וארבעה בעלי צרכים מיוחדים (טור משפטי)
העליון חשף באיחור: מי השופט שקיבל מתנות?העליון חשף באיחור: מי השופט שקיבל מתנות?כיכר השבת11
קופסת סיגרים יוקרתית שהגיעה כמתנה לבית המשפט העליון ממקור שטרם נודע חושפת רשימת מתנות ארוכה אותן מקבלים שופטי בית המשפט מאנשים רבים (משפט)
מעצר. אילוסטרציהמה המחיר למעצר בלתי חוקי של המשטרה? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד4
המתח שבין הזכות לחירות לבין האינטרס הציבורי לשמירה על החוק והסדר הוא מתח עתיק יומין העומד בבסיס המחשבה המדינית, עוד בטרם התגבשה בעולמנו תפיסה קוהרנטית ומחייבת (משפט)
ביטל שיק, נתבע, וישלם גם הוצאות משפטביטל שיק, נתבע, וישלם גם הוצאות משפטכיכר השבת2
צ'ק מקדמה על סך 90 אלף שקל, עבור עבודות שיפוץ בוטל בטענה שהעבודות לא בוצעו. ביהמ"ש חייב את כותב הצ'ק לשלם הכל בתוספת 16,800 שקלים - הוצאות משפט (משפט)
'לכלכה' על פיצרייה ותפצה ב-18 אלף ש"ח'לכלכה' על פיצרייה ותפצה ב-18 אלף ש"חכיכר השבת8
השימוש ברשתות החברתיות כפלטפורמה לפרסום ביקורות על בעלי עסק אינה חדשה, אך הלקוחה הזאת לקחה את זה כמה צעדים וקדימה - ותשלם על כך כעת ביוקר (אקטואליה, בארץ)
העובד גנב, האם הוא ישלם? // עו"ד יוסף ויצמןהעובד גנב, האם הוא ישלם? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד3
מעסיקים רבים מתמודדים עם גניבות בידי עובדים. למרות שאין נתונים רשמיים אודות התופעה, ניתן להתרשם מהיקפה הרב כפי שהוא משתקף במחקרים ועדויות • אז מה עושים? (טור)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18