ריסוס גז פלפל, אילוסטרציהפוטר, וחזר לשוד את הסופר בשכונה החרדיתקובי רוזן
הנאשם, שעבד בסופר בשכונת רמת שלמה בירושלים, פוטר מעבודתו, והחליט לשוב יחד עם חבירו כדי לשדוד את המקום. אחרי שריסס גז פלפל, גנב אלפי שקלים מהמקום (אקטואליה)
השר אמיר אוחנה'הרשות השופטת היא הכי פחות דמוקרטית'ישי כהן4
ח"כ אמיר אוחנה, שר המשפטים הנכנס, תוקף את מערכת המשפט וטוען כי היא הכי פחות דמוקרטית. לדבריו: "והתיקון לא יבוא אם נכנע לזעקות השבר על 'קץ הדמוקרטיה'" (פוליטי)
הבקשה: לדחות הגשת האישום נגד נתניהוהבקשה: לדחות הגשת האישום נגד נתניהויוני גבאי
עורך דינה של אשת ראש הממשלה טען כי היא צריכה ארכה קצרה בת יום אחד לשם הבהרה וחידוד עמדותיה ביחס להסדר הטיעון המתגבש, במסגרתו תשלם רק 55,000 ש"ח (משפט)
נתניהו והיועמ"שנתניהו יעתור לבג"צ בבקשה לדחות השימועקובי רוזן
ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לעתור לבג"צ נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה שלא לדחות לו את השימוע בשל הבחירות. היועמ"ש יבקש מנתניהו לקבל החלטה (אקטואליה)
מנדלבליט סירב לדחות את השימוע לנתניהומנדלבליט סירב לדחות את השימוע לנתניהויוני גבאי3
פרקליטי נתניהו ביקשו דחייה נוספת בשל מערכת הבחירות, אך היועץ המשפטי מסר כי "כי אין הצדקה להיעתר לבקשה" • הערכה במערכת הפוליטית: נתניהו יעתור לבג"ץ (אקטואליה)
תהל בבית החולים16 שנים למחבל ששרף את תהל הקטנהדניאל הרץ6
ביהמ"ש הצבאי גזר על המחבל שהשליך בקבוק תבערה על משפחת סופר והביא לפציעתה הקשה של הילדה תהל, 16 שנות מאסר ותשלום פיצויים של עשרת אלפים ש"ח (משפט)
מוצאי גופת החייל יקבלו מהמדינה 10 מיליוןמוצאי גופת החייל יקבלו מהמדינה 10 מיליוןכיכר השבת9
שני האחרים שמצאו את גופתו של החייל הנעדר במהלך כריתת עצים ביערות הכרמל, יקבלו את הפרס הכספי שהובטח למביא המידע על מג'די חלבי, לאחר שניצחו בערעור (משפט)
צעד נדיר: לא הוגש כתב אישום נגד סנדרוסיצעד נדיר: לא הוגש כתב אישום נגד סנדרוסיכיכר השבת6
למרות שכבר הגישו נגדו הצהרת תובע, ביקשה הפרקליטות להאריך שוב את מעצרו של החשוד בהפקרת הילד בתאונת הפגע וברח. עורך דינו: לא זיהו אותו במסדר הזיהוי (משפט)
הגדר בעזהכתב אישום: תושב עזה הסתנן מצויד ברימוןכיכר השבת
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד תושב עזה שחתך את גדר הגבול בין ישראל לרצועת עזה באמצעות הקאטר שהיה ברשותו ונכנס לישראל שלא כדין, כשהוא מזויין ברימון יד (ארץ)
אילוסטרציהחרדית מעדה מכיסא - וקיבלה 212,000 ש"חכיכר השבת6
א', חרדית מבני ברק שנפלה מכיסא במהלך טיול מטעם הסמינר בו היא לומדת, נאלצה לעבור ניתוח וטיפולים ממושכים, תבעה משפטית - ותפוצה בסכום הגבוה (משפט)
התגבשה תשתית ראייתית נגד שרי אריסוןהתגבשה תשתית ראייתית נגד שרי אריסוןדניאל הרץ
על פי החשד המרכזי, חברת שיכון ובינוי שילמה שוחד של עשרות מיליוני שקלים באפריקה על מנת לזכות במכרזים • המשטרה: נתנו שוחד, הלבינו ושיבשו הליכי משפט (אקטואלי)
היועמ"ש: יפעל  נגד החלשת בית המשפטהיועמ"ש: יפעל נגד החלשת בית המשפטדניאל הרץ2
היועץ המשפטי לממשלה השיב במענה לחברי כנסת בנוגע למשא ומתן הקואליציוני ואמר באמצעות הפרקליטות כי ייתנגד לכל מקרה של הצעת חוק שתפגע במערכת המשפט (בארץ)
הכרזת המדינהטיוטת מגילת העצמאות תישאר בידי ישראלדניאל הרץ1
בית המשפט העליון קבע כי הטיוטות של מגילת העצמאות יישארו בידי המדינה ולא יימכרו באופן פרטי במכירה פומבית. הטיוטות השתמרו בידי משפחת עוה"ד שערך אותן (משפט)
מקרים הפתוחים לפרשנות מחייבים עו"דהקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיותעורכת הדין שרונה תגר
הקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיות בביטוח הלאומי מחייבת ייצוג עורך דין (משפט, שיווקי)
הפגנה נגד חקירת יהודים בחשד לטרור, אילוסטרציההיהודי הנאשם בהריגת הפלסטינית - שוחררכיכר השבת3
בית משפט העליון דחה את ערר המדינה והורה על שחרור הקטין הנאשם בידוי האבן לעבר עאישה א-ראבי למעצר בית, בשל חוות הדעת כי לא ניתן לקבוע שהוא הרג אותה (משפט)
יהודי הוכה בהר הבית, הוואקף שילם פיצוייםיהודי הוכה בהר הבית, הוואקף שילם פיצוייםקובי רוזן2
יהודי שהשתחווה בהר הבית, הותקף על ידי איש הוואקף המוסלמי. הוא תבע בבית המשפט, וה'וואקף' נאלץ לפצות אותו בסכום של כ10,000 ש"ח ולשלם הוצאות משפט (בארץ)
הסיגריות שהוברחוכתב אישום כנגד מבריחי הסיגריות מקצא"אכיכר השבת1
כתב האישום הוגש כנגד שלושה עובדי קצא"א שנעצרו בחשד שהבריחו יחד כ-4,719 פאקטים של סיגריות אותם רכשו בדיוטי פרי, והתחמקו מתשלום מס של 869,454 שקל (חדשות, ארץ)
ראש העיר הורשע; ירצה 7 חודשי עבודות שירותראש העיר הורשע; ירצה 7 חודשי עבודות שירותכיכר השבת1
עונשו של יוסי בן דוד, ראש עיריית יהוד-מונוסון לשעבר, נגזר היום בבית משפט: 7 חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס בסך 50,000 ש"ח. בנוסף, התפטר מחברות במועצה (משפט)
השר אריה דרעימנדבליט צפוי לאשר את מינוי דרעי לשרקובי רוזן12
פרקליט המדינה ניצן סבור כי יש למנוע את מינוי יו"ר ש"ס אריה דרעי לשר בממשלה, בשל החשדות לעבירות מס, אך היועמ"ש מנדבליט צפוי לאשר את המינוי. כל הפרטים (בארץ)
גמליאל, בהארכת מעצרוזהו החשוד בהפקרת הילד החרדי - שהתחבאקובי רוזן14
מאור גמליאל, חברו של הנהג סנדרוסי, הוא החשוד השלישי שנעצר בטענה למעורבות בתאונה בה נדרס בנימין בן ה-11 בירושלים. מעצרו הוארך, לקול תלונותיו שהרעיבו אותו (חרדים)
שרה נתניהו לצד שירה רבןהעובדת החרדית: שרה נתניהו הרימה עלי ידקובי רוזן85
שירה ריבן, התובעת את אשת ראש הממשלה טוענת כי זו מעדיפה להעסיק דווקא מהמגזר החרדי, ומפרטת על הקשיים שעברה והאלימות הפיזית והמילולית שהופנה כלפיה (משפט)
אילוסטרציהתקדים: סרבן גט נשלח לרצות מאסר בפועלאלי רוטמן4
בתי הדין הרבניים היו מורים לאסור סרבני גט, אך היום לראשונה גם בית המשפט גוזר עונש של 15 חודשי מאסר על מאיר גורודצקי המעגן את אשתו - כבר עשרים שנה (משפט)
אריה דרעיהפרקליטות תמליץ: כתב אישום נגד דרעיקובי רוזן69
פרקליטות המדינה צפויה להמליץ ליועמ"ש להעמיד לדין את יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בגין עבירות מס, ללא אישומי שוחד והפרת אמונים • התנגדות למינוי דרעי לשר בממשלה (משפט)
היועמ"ש על חקירות נתניהו: אין שום רדיפההיועמ"ש על חקירות נתניהו: אין שום רדיפהכיכר השבת4
מנדלבליט הסביר מדוע החליט להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע לראש הממשלה, טען כי "אין שום "תפירת תיקים". הטענות על כך - הבלים", והתייחס לסמיכות לבחירות (משפט)
הרוצח והנרצחתרוצח אורי אנסבכר יעבור בדיקה פסיכיאטריתדוד הכהן9
בית המשפט המחוזי בירושלים הורה לשלוח את המחבל ערפאת ארפאעיה, שרצח את אורי אנסבכר הי"ד לבדיקה פסיכיאטרית. למרות שהדבר נדחה במהלך החקירה (משפט)
המחבל בבית המשפטביהמ"ש העליון דחה את ערעור המחבלכיכר השבת8
בית משפט העליון דחה את הערעור שהגיש מחבל שביצע פיגוע דריסה בירושלים. בערעור ביקש הקלה מחומרת העונש שהושת עליו. עו"ד: "ברוך השם שהערעור נדחה" (משפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12