יהודי תובע פיצויים מצעיר ערבי שתקף אותויהודי תובע פיצויים מצעיר ערבי שתקף אותוכיכר השבת17
תביעת פיצויים על סך 30,000 ש"ח הוגשה נגד צעיר ערבי שתקף קטין יהודי סמוך לשער השלשלת בעיר העתיקה בירושלים. התוקף קילל והכה את הקטין. צפו בוידאו (משפט)
פרקליטי נתניהו לא אספו את חומרי החקירהפרקליטי נתניהו לא אספו את חומרי החקירהתומר גנון, שירות כלכליסט1
אחת הסברות לסיבה נוגעת לכך ששכר הטרחה טרם הוסדר; סנגורי ראש הממשלה ביקשו לדחות את העברת החומרים בתיקים שבהם נשקלת העמדתו לדין עד לאחר הבחירות (משפט)
החוקים שכדאי לחברי הכנסת לחוקקהחוקים שכדאי לחברי הכנסת לחוקקדניאל הרץ1
אתמול התקיימו הבחירות והתוצאות הרשמיות יתקבלו רק מחר. בינתיים, התייעצנו עם עו"ד מובילים בתחומם על החוקים שצריכים להתקבל כבר במושב הכנסת הראשון (חוק ומשפט)
מאסר בפועל לעובד הקונסוליה שייבא נשקמאסר בפועל לעובד הקונסוליה שייבא נשקכיכר השבת1
עונשו של עובד הקונסוליה הצרפתית נקבע בבית המשפט בהתאם להסכם הטיעון. בשלוש הזדמנויות יבא כ-30 כלי נשק מעזה, תוך ניצול מעמדו שסייע לו לחמוק מבידוק ביטחוני (ארץ)
בזכות הסרטון שהוצג: הקטין זוכה זיכוי מלאבזכות הסרטון שהוצג: הקטין זוכה זיכוי מלאדניאל הרץ5
ביהמ"ש לנוער בירושלים, זיכה זיכוי מלא קטין שהואשם בעבירות שונות, בזכות סרטון שסתר את עדויות השוטרים כביכול על התפרעות של הקטין והעלבת עובד ציבור (משפט)
כתב אישום הוגש נגד האב החרדי החשודכתב אישום הוגש נגד האב החרדי החשודשלומי זייבלד10
נגד החשוד, חרדי בשנות החמישים לחייו מירושלים, נטען כי תקף והתעלל ביותר מעשרת ילדיו הקטינים. עורך דינו אומר ל'כיכר' כי החשוד הודה וכי מדובר באירועים נקודתיים (משפט)
חאן אל אחמרעתירה נגד נתניהו: פנה את חאן אל אחמרכיכר השבת4
תנועת רגבים הגישה עתירה לבית המשפט נגד ראש הממשלה בדרישה לממש את פסק בג"ץ ואת התחייבותו לפנות את חאן אל אחמר. נתניהו יגיב לעתירה בעוד חודש (משפט)
השופטת פוזננסקי-כץ ותכתובת המסרוניםהשופטת מ"פרשת המסרונים" חזרה לעבודכיכר השבת11
לאחר השעיה ארוכה בעקבות חשיפת המסרונים ששלחה לפרקליט ב'פרשיית 4000', בו כתבה לו בין היתר "כי היא תעשה את עצמה מופתעת", היום היא חזרה לביה"מ (משפט)
להב 433היועמ"ש בוחן: ח"כ פעל לשיבוש חקירת רב?קובי רוזן9
היועץ המשפטי לממשלה בוחן לפתוח בחקירה פלילית נגד חבר כנסת מכהן החשוד בשיבוש חקירת רב בכיר • מבקר המדינה השופט יוסף שפירא העביר את המידע (אקטואליה)
מיקי גנורבפרקליטות שוקלים לבטל ההסכם עם גנורקובי רוזן1
פרקליטות המדינה הודיעה היום כי נשקלת האפשרות לבטל את הסכם 'עד המדינה' עם מיקי גנור, החשוד בתיק הצוללות וחזר בו מעדותו: "רשאית המדינה לבטל את ההסכם" (חדשות)
בכלא, אילוסטרציהאסירה בכלא נווה תרצה איימה להרוג יהודיםכיכר השבת5
המשטרה הגישה היום כתב אישום כנגד ערביה תושבת שועפט בירושלים, המרצה עונש מאסר בכלא נווה תרצה, בגין איומים ברצח סוהרות בית הכלא וקרובי משפחותיהן (פלילים)
בג"ץ: הוועדה תדון שוב במימון הגנת נתניהובג"ץ: הוועדה תדון שוב במימון הגנת נתניהוכיכר השבת3
וועדת ההיתרים פסלה פעמיים את בקשת ראש הממשלה לקבלת מימון מאנשי עסקים להוצאות משפטו, אך בג"ץ קיבל את העתירה והטיל על הוועדה לקיים דיון נוסף בנושא (משפט)
וואטסאפפסיקה: לא חוקי להוציא דייר מהוואטסאפכיכר השבת5
פסיקה מעניינת של בית משפט השלום מלמדת כי יו"ר הועד שפתח קבוצת וואטסאפ לכלל דיירי הבניין, אסור לו להוציא שום דייר •קבוצת וואטסאפ היא כמו אסיפת דיירים (חדשות, דיגיטל)
הרכב המנופץיהודי שהותקף בירושלים תובע את הערביכיכר השבת1
יהודי שהותקף על ידי ערבי בירושלים, החליט להשיב מלחמה משפטית ותובע ממנו פיצוי כספי של 54,000 ש"ח בגין נזקים ממוניים ונפשיים. "כיסיהם של התוקפים יתרוקנו" (משפט)
מנדלבליט ונתניהוהיועמ"ש הכריע: השימוע לנתניהו - בזמן הרכבת הממשלהקובי רוזן6
היועמ"ש אביחי מנדבליט הכריע כי השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו יתקיים בתקופה בה תורכב הממשלה החדשה • כמו כן, לבקשת נתניהו, חומרי החקירה לא יועברו עד לאחר הבחירות (אקטואלי)
ריסוס כתובות על קיר הכנסיהטרור יהודי? הפרקליטות חזרה מהאישומיםכיכר השבת3
הנערים, שנחשדו בהצתת כנסיה, הודו במסגרת "תרגיל המדובבים" ובית המשפט פסל זאת בשל ההתעללות שעברו. לאחר שלא השיגו ראיות אחרות, חזרה בה הפרקליטות (בארץ)
מעצר, אילוסטרציהעורך דינו של המחבל נעצר, הדיון נדחהכיכר השבת3
דיון שאמור היה להתקיים היום בנוגע לעונשו של אחד המחבלים שביצע את הפיגוע שגבה את חייו של ינאי ויסמן הי"ד נדחה, בשל העובדה שעורך דינו נעצר עם מחבל (בארץ)
על דוכן הנאשמים? אריה דרעיהתגבשה החלטה: כתב אישום נגד יו"ר ש"סקובי רוזן98
בפרקליטות התגבשה החלטה להגיש כתב אישום נגד יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בחשד להונאת רשות המסים בכמה פרשיות. הערכה: דרעי יוזמן לשימוע מיד לאחר הבחירות (ארץ)
ברקן והבנותהמדביר שגרם לטרגדיה משתחרר מהכלאכיכר השבת15
יוסי ברקן, שהורשע בהריגת יעל ואביגיל גרוס, ישתחרר מוקדם מתוך התחשבות בעובדה שלא הורשע לפני כן ותאונת הדרכים שעבר, בגללה לא העריך נכונה את הסיכון שבמעשיו (בארץ)
הרוצח בבית המשפט, הבוקררצח ותקף באכזריות: רוצח אורי הי"ד הואשםכיכר השבת12
הבוקר הגישה פרקליטות מחוז ירושלים את כתב האישום נגד ערפאת ארפאעיה על רצח ותקיפה אכזרית שביצע בנערה אורי אנסבכר הי"ד בעין יעל, אך ורק בשל יהדותה (משפט, חדשות)
אילוסטרציהבתי חולים יאסרו הכנסת חמץ - בפסח הזהכיכר השבת2
על המדינה להגיש עד ל-1.6 (חודש וחצי אחרי פסח) את נימוקיה בעניין איסור הכנסת החמץ לבתי החולים בפסח • המשמעות: עד לתאריך זה - ניתן לאסור הכנסת חמץ (משפט)
פקח מסיר את השלט המדוברביטול כתב אישום: אכיפה בררנית נגד ימניםכיכר השבת4
כתב אישום נגד תולה שלט "שמאלנים בוגדים" בוטל, לאחר שהוכיח כי עיריית ירושלים לא נקטה בצעדים דומים נגד תולי שלטים לא חוקיים, בעלי מסרים פוליטיים משמאל (אקטואליה)
הנאשם ברצח, היום בבית המשפטעצר טרמפ ורצח: חשוד הואשם לאחר 26 שנהקובי רוזן1
הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד ולרי סאקוביץ הנאשם ברצח ורדית בקרקנוט, אותה העלה לרכבו, נסע עימה לתוך יער שם תקף ורצח אותה. "סגירת מעגל אחרי שנים" (משפט)
אילוסטרציההמידע הנסתר בדרך לקבלת קצבת ביטוח לאומי גבוהה יותרעורכת הדין שרונה תגר9
גם כשמקבלים קצבת נכות עדיין ישנם מקרים רבים בהם הזכאים לא יקבלו קצבת שירותים מיוחדים שהייתה יכולה להגדיל להם משמעותית את סכום הקצבה! איך זה קורה ומה ניתן לעשות (משפט)
איקאהפרסמה קטלוג חרדי בלי נשים, וספגה תביעהיוסי נכטיגל15
בקטלוג הייחודי לציבור החרדי בישראל של ענקית הריהוט השוודית, אין תמונות נשים. עו"ד ישראלית החליטה להגיש תביעה ייצוגית על סך 1.5 מיליון שקל, כ"פיצוי לנפגעות" (חוק)
נתניהועושים סדר: במה מואשם ראש הממשלה?אלי רוטמן6
חקירות שנמשכו שנים, עלו היום שלב עם פרסום המלצות היועמ"ש. אחרי כל כך הרבה חקירות ופרטים, הגיע הזמן לעשות סדר: מה הם תיקי 1000, 2000 ו-4000? (אקטואליה)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
כיכר השבת
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
ט' בחשוון תשפ8