שמחת בית..  יניב בן..  עוזיה צדוק  מידד טסה
שקלו מילים גם בשעת עצביםלכלך על חברת רהיטים ויפצה אותה בעשרות אלפי ש"חכיכר השבת1
לקוח זועם עשה מה שהרבה אנשים במצבו היו עושים, אבל החברה שמולו החליטה לתבוע על דבריו והקערה התהפכה: כעת הוא יצטרך לשלם הרבה כסף לחברה (בארץ)
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריוןניהול השגה במס הכנסה ובמע"מד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
במערכת המס בישראל, פניה לבית המשפט נחשבת ערעור – המשמעות: הנישום היה צריך להעלות את כל טענותיו – העובדתיות והמשפטיות – כבר בשלב ההשגה – אם לא עשה זאת, לא יוכל להעלותם מאוחר יותר. זו אחת הסיבות שבכ-80% מערעורי המס בישראל, הנישום מפסיד (חוק ומשפט)
נתניהו ומנדלבליטהיועמ"ש ביקש לדחות המלצות המשטרהקובי רוזן1
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה את המשטרה לדחות את פרסום ההמלצות בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת בשל עתירה המתנהלת בבג"צ (אקטואליה)
הסכין ששימשה את המחבלמאבטח נפצע קל בפיגוע דקירה בכרמי צורכיכר השבת
מאבטח בשער היישוב כרמי צור בגוש עציון נפצע הבוקר (רביעי) באורח קל מאוד בפיגוע דקירה. מאבטח נוסף במקום ירה במחבל וחיסל אותו. המאבטח פונה לבית החולים (חדשות)
החוק שיימנע מהחברות לשעבר להציק לכםהחוק שיימנע מהחברות לשעבר להציק לכםכיכר השבת2
34 חברי כנסת ללא מתנגדים אישרו סופית את את הצעת החוק שקובעת כי על חברות תקשורת ייאסר לשלוח פרסומות לאחר שהלקוח הודיע על ניתוקו מהן (חוק ומשפט)
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מסד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
מטבעות וירטואליים הם פה כדי להישאר. אפילו נתניהו הבהיר שבסופו של תהליך יכול להיות שהמטבעות הווירטואליים יחליפו את המערכת הבנקאית הקיימת (חוק ומשפט)
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותךעו"ד מנחם מושקוביץ18
ביה"ד הארצי לעבודה, פסק כי עורכת דין דתייה ואם ל-2 ילדים תפוצה ב-50 אלף שקל לאחר שלא התקבלה לעבודה בחברת ביטוח מטעמי אפליה. עו"ד מושקוביץ עם כל הפרטים (משפט)
שקד וברקשקד תוקפת את ברק: "דרכך מובילה לעריצות המיעוט"כיכר השבת17
שרת המשפטים איילת שקד במתקפה נגד נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק: "אתה תמשיך כנראה לדבוק בדרך של פרשנות מרחיבה ככל הניתן שמביאה אותנו היישר למחוזות עריצות המיעוט" (משפט)
אריה דרעי במשרד רוה"מדרעי צפוי להעיד במסגרת פרשת הצוללותקובי רוזן8
גורמים בפרקליטות טוענים כי יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו • במקביל: שר הפנים אריה דרעי צפוי להיות מוזמן לעדות במסגרת תיק הצוללות (משפט)
הרב הראשי ונשיא העליון בדימוסברק נגד הראשון לציון: חוק בתי הדין מסוכןשאול כהנא25
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק במתקפה נגד 'חוק בתי הדין' הקובע כי בתי הדין הרבניים יוכלו לדון בדיני ממונות: "יכניס קרע לחברה, קרע מסוכן שאינו נחוץ" (משפט)
השופט אהרן ברקאהרן ברק על חוקי השבת: "שלטון הכוח"קובי רוזן22
נשיא בית המשפט העליון בדימוס אהרן ברק בביקורת על חוקי המרכולים ו'מסורת ישראל' שהעבירו החרדים בחודש שעבר: "זאת דוגמה לשלטון הכוח שאני מדבר עליו" (חוק ומשפט)
עו"ד שי סולטן.העירייה התרשלה: עץ קרס על רכב - בני הזוג תובעיםעו"ד שי סולטן
בכתב התביעה אשר הוגש נטען כי מעבר לעובדה שהעירייה משכה את התובעים בקבלת פיצוי, היא מעולם לא פנתה אליהם והציעה את עזרתה באופן כלשהו, עובדה אשר התובעים כתושבי ראשון לציון מצרים עליה עד היום. טור משפטי (חוק ומשפט)
מחיקת חובות למשפחה חרדית // עו"ד יוסף ויצמןמחיקת חובות למשפחה חרדית // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד5
השופט עודד מאור, בפסק דין מלא תבונה, נדרש לתיק שבו החייבים הורים לשמונה ילדים ממשפחה חרדית, אשר שבעה מתוכם קטינים וארבעה בעלי צרכים מיוחדים (טור משפטי)
העליון חשף באיחור: מי השופט שקיבל מתנות?העליון חשף באיחור: מי השופט שקיבל מתנות?כיכר השבת11
קופסת סיגרים יוקרתית שהגיעה כמתנה לבית המשפט העליון ממקור שטרם נודע חושפת רשימת מתנות ארוכה אותן מקבלים שופטי בית המשפט מאנשים רבים (משפט)
מעצר. אילוסטרציהמה המחיר למעצר בלתי חוקי של המשטרה? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד4
המתח שבין הזכות לחירות לבין האינטרס הציבורי לשמירה על החוק והסדר הוא מתח עתיק יומין העומד בבסיס המחשבה המדינית, עוד בטרם התגבשה בעולמנו תפיסה קוהרנטית ומחייבת (משפט)
ביטל שיק, נתבע, וישלם גם הוצאות משפטביטל שיק, נתבע, וישלם גם הוצאות משפטכיכר השבת2
צ'ק מקדמה על סך 90 אלף שקל, עבור עבודות שיפוץ בוטל בטענה שהעבודות לא בוצעו. ביהמ"ש חייב את כותב הצ'ק לשלם הכל בתוספת 16,800 שקלים - הוצאות משפט (משפט)
'לכלכה' על פיצרייה ותפצה ב-18 אלף ש"ח'לכלכה' על פיצרייה ותפצה ב-18 אלף ש"חכיכר השבת8
השימוש ברשתות החברתיות כפלטפורמה לפרסום ביקורות על בעלי עסק אינה חדשה, אך הלקוחה הזאת לקחה את זה כמה צעדים וקדימה - ותשלם על כך כעת ביוקר (אקטואליה, בארץ)
העובד גנב, האם הוא ישלם? // עו"ד יוסף ויצמןהעובד גנב, האם הוא ישלם? // עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד3
מעסיקים רבים מתמודדים עם גניבות בידי עובדים. למרות שאין נתונים רשמיים אודות התופעה, ניתן להתרשם מהיקפה הרב כפי שהוא משתקף במחקרים ועדויות • אז מה עושים? (טור)
אילוסרציהשפך טחינה על נהג אוטובוס ויפצה אותוכיכר השבת2
העובד שכעס על נהג האוטובוס שצפר לרכבים שחסמו אותו, סירב להגיע לבית המשפט, ופסק הדין נקבע בהיעדרו. הנהג, הרוויח משפיכת הטחינה, 6,000 שקלים כפיצויים (חדשות)
מרכול. אילוסטרציהביהמ"ש עוצר את חילולי השבת בגבעתייםאלי רוטמן3
בית המשפט נענה לעתירת חברים בקואליציה העירונית בגבעתיים, ארגון שבת שוויון והתאחדות הסוחרים העצמאיים, והוציא צו מניעה להחלטה שביקשה לעקוף חוק שבדרך (חוק)
בדרך לעליון. חאלד כבובמוסלמי בדרך לתפקיד שופט ביהמ"ש העליוןקובי רוזן17
לראשונה בתולדות בית המשפט העליון, שופט מוסלמי עושה את דרכו למינוי קבע כשופט עליון. מדובר בשופט חאלד כבוב המכהן בתפקיד סגן נשיא בית המשפט המחוזי בת"א (משפט)
דרעי שלל אזרחות למחבל, אך השופט מעכבדרעי שלל אזרחות למחבל, אך השופט מעכבאלי רוטמן9
בעוד אזרחותו של ערבי ישראלי שביצע פיגוע היתה אמורה כבר להישלל לפי החלטת שר הפנים אריה דרעי, מגיע היוםן שופט העליון ומעכב את ההחלטה - כבקשת המחבל (חדשות)
שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד, בתגובה להחלטהבג"ץ: אסור למדינה להחזיק גופות מחבליםאלי רוטמן16
שופטי העליון קיבלו בדעת רוב את עתירת בני משפחות המחבלים כי ישראל לא יכולה להחזיק בגופותיהם. בימין זועמים, ומשפחת גולדין תוקפת דווקא את הממשלה (חדשות)
קנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגקנסות כספיים גדולים על חברת טלמרקטינגדניאל הרץ2
גזר דין תקדימי ומחמיר יחסית בתחום הגנת הצרכן על חברת סופרדיל פלוס שעסקה בטלמרקטינג והטעתה מספר רב של צרכנים ובניהם בני האוכלוסייה המבוגרת (משפט, כלכלה)
חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21חוק חדש יגביל את מכירת הסיגריות לגיל 21קובי רוזן8
ועדת שרים לענייני חקיקה תדון מחר (ראשון) בחוק חדש של ח"כ יהודה גליק (הליכוד) המבקש להגביל את מכירת הסגירות לגיל 21 ובכך להפחית את מספר המתמכרים לעישון (חדשות)
ישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהישיבת מיר תשלם 120 אלף ש"ח על העתקהכיכר השבת11
בית המשפט קבע כי ישיבת מיר הפרה את זכויות היוצרים של המתכנת לשעבר שלה כאשר העתיקה את התוכנה שיצר בעבורה וחייב אותה ב-100 אלף ש"ח פיצוי והוצאות (משפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18