שמועני בכניסה לכלא הבוקרראש עיריית אשקלון לשעבר נכנס לכלאכיכר השבת1
איתמר שמעוני, מי ששימש כראש עיריית אשקלון, נכנס היום (רביעי) לכלא אחרי שהורשע בקבלת שוחד בסך 150 אלף שקלים; שמעוני: "אני מרכין ראש בפני בית המשפט" (משפט)
עד המדינה ומנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה בבית המשפטחזרו בהם: משפט נתניהו יידחה ב3 שבועותכיכר השבת1
אחרי שבית המשפט החליט לדחות את בקשת פרקליטי נתניהו לדחות את משפטו, היום בצהריים בית המשפט חזר בו, אבל נזף בעורכי הדין: כך לא מתנהגים בבית משפט" (משפט)
ישועה בכניסה לבית המשפטישועה טוען: הפסקתי שידור חי לבקשת חפץכיכר השבת1
פחות מיממה לאחר שנתניהו סיים את תפקידו כראש הממשלה, היום (שני) נמשך הדיון במשפטו. "חפץ ידע שאני צריך לעשות את מה שהוא רוצה" אמר ישועה בדיון (משפט)
ישועה בבית המשפטביהמ"ש הורה לחשוף חומרי חקירה נוספיםכיכר השבת1
בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את בקשת ההגנה של נתניהו והורה להעביר חומרי התכתבויות של אילן ישועה עם דוברים, פוליטיקאים ואחרים; "איננו רואים מנוס", כתבו (בארץ)
יאיר נתניהוח"כ שאשא-ביטון תובעת את יאיר נתניהוכיכר השבת5
יו"ר וועדת הקורונה לשעבר, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, תובעת את יאיר נתניהו בחצי מיליון שקלים. על פי טענת עורכי דינה, כתוצאה מדבריו החלה נגדה הסתה ברשת (משפט)
נעצר אחרי שהודה בעבירות שכלל לא ביצענעצר אחרי שהודה בעבירות שכלל לא ביצעמישאל לוי7
בעל ואישה נעצרו בידי המשטרה בחשד לקבלת דבר במרמה ועבירות מס. הבעל, שאינו אזרח ישראלי, רשם על שמו עבירות תנועה של אחרים, ששילמו לו בכדי שלא יקבלו נקודות (ארץ)
בית המשפט בהוראה תקדימית לפייסבוקבית המשפט בהוראה תקדימית לפייסבוקכיכר השבת4
ביהמ"ש הוציא צו המורה לפייסבוק לשמור את החומרים בחשבון הוואטסאפ של אילה בן גביר שהושעה ללא התרעה. עו"ד אופיר: "וואטסאפ פוגעים בחופש הביטוי" (חדשות בארץ)
אלכס ויז'ניצר, לשעבר מנכ"ל נתיבי ישראלשנתיים מאסר למקורבו של איווט ליברמןכיכר השבת7
שנתיים מאסר נגזרו על אלכס ויז'ניצר, ששימש כמנכ"ל נתיבי ישראל, שהודה כי דרש שוחד עבור מתן עבודה לספקים עימם עבדה החברה. בנוסף ישלם קנס של 850 אלף ש"ח (משפט)
תמונה: אילוסטרציה  • וידיאו: הדיון בבית המשפט היום - נראה עורך דין מנחם שטאוברהתיק קרס: זוכו נאשמים בתקיפת שוטריםחיים גולדברג7
שנים אחרי שנעצרו מספר חשודים בחשד לתקיפת לובשי מדים במאה שערים, בית המשפט זיכה שניים מתוך שלושת החשודים: "איני סבור כי ניתן לסמוך על זיהוי השוטר" (משפט)
הצהרות תובע נגד שני היהודים שדקרו ערביהצהרות תובע נגד שני היהודים שדקרו ערביחיים גולדברג5
משטרת ישראל הודיעה כי סיימה את חקירתם של שני חשודים שדקרו ערבי בשוק בירושלים. מעצרם הוארך והיום הוגשו כנגדם הצהרות תובע ובקרוב יוגשו כתב אישום (ארץ, משפט)
פרעות תשפ"אכתב אישום מקומם נגד מבצעי הלינץ' ביהודיקובי רוזן4
הם תקפו אזרח באלימות קשה, בעטו בו שוב ושוב, הטיחו אותו על הקרקע והכו אותו באמצעות כסא וחפצים שונים, אך כתב האישום נגד התוקפים הערבים לא כולל מניע גזעני (אקטואלי)
בג"ץ: דחיית אישור התקציב לא תאושר שובבג"ץ: דחיית אישור התקציב לא תאושר שוברפאל כהן28
שופטי העליון פסקו כי דחיית מועד אישור התקציב הייתה "שימוש לרעה בסמכות הכנסת", והודיעו כי ימנעו תיקונים כאלו בעתיד • הח"כים זועמים - כל התגובות של הפוליטיקאים (ארץ)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמרשני ערבים תקפו יהודי בירושלים - ושוחררוחיים גולדברג27
יהודי הותקף בידי ערבים כשהלך בשדרות ממילא בירושלים. תוך כדי התקיפה, שוטרות שהיו במקום עצרו את השניים, והבוקר בדיון להארכת מעצרם החליט השופט לשחררם (בארץ)
הצעיר והאגרופןאישום נגד תוקף המפגינים החרדים באגרופןחיים גולדברג18
בעקבת התיעוד ב'כיכר' בו נראה צעיר תוקף ברחוב יחזקאל בבירה מספר מפגינים חרדים - באמצעות אגרופן, הוגש כנגדו היום (חמישי) כתב אישום בעוון פציעת המפגינים (אקטואליה)
אילוסטרציה"גילוי מסעיר": התובע מזרחי? הפיצוי הוקטןאלי רוטמן20
שערורייה: מאות תביעות לפיצויים, שהוגשו לבתי המשפט על ידי נפגעי תאונות, בעלי שכר, גיל ועיסוקים זהים, הסתיימו בפסקי דין שונים לרעה, עבור התובעים שהיו מזרחיים (משפט)
אילוסטרציהחרדי נפצע בידו ותובע מיליון ש"ח מ"כללית"כיכר השבת5
תביעת רשלנות רפואית נגד קופת חולים כללית על סך יותר ממיליון ש"ח: לא אבחנה שבר בידו של חרדי בן 19 שנפל במשחק כדורגל והפך לנכה בעקבות הפציעה בידו (משפט)
נתניהו בבית המשפטבית המשפט פוטר את נתניהו מלנכוח בחלק מהדיוןכיכר השבת1
ביום שני הקרוב יתקיים שלב ההוכחות במשפט נתניהו, ובית המשפט קיבל את בקשת פרקליטי נתניהו שלא לחייבו לנכוח באולם בית המשפט במהלך עדותו של אילן ישועה (אקטואליה)
נתניהו במשפטו. ארכיוןפרקליטי רה"מ: לפוטרו מהגעה לבית משפטרפאל כהן5
שלב ההוכחות במשפט השוחד של נתניהו יחל ביום שני הקרוב, וכעת טוענים עורכי דינו כי אין טעם לחייב אותו להתייצב במקום. "אין לו קשר לעד ישועה", הם אומרים (חוק)
איים על משפחת הנרצח וריצה 5 ימי מאסראיים על משפחת הנרצח וריצה 5 ימי מאסרדניאל הרץ5
בן משפחתו של המחבל מוחמד מור שרצח את יאיר הר סיני הי"ד, איים על בן משפחתו של הר סיני וריצה 5 ימי מאסר בלבד ושוחרר ממעצרו, זאת בשל הסדר טיעון מקל במיוחד (משפט)
היועמ"ש אביחי מנדלבליטאלו סעיפי האישום נגד יו"ר ש"ס אריה דרעיישי כהן26
עסקת נדלן בשכונת גבעת שאול, הכנסות מחברת גרין אושן והכנסות מחברת בת של אגד וממשה הבא • אלו סעיפי כתב האישום - בכפוף לשימוע - נגד יו"ר ש"ס אריה דרעי (אקטואלי)
הנשיאה חיות, בהיכל 'העליון'"שליטי הארץ"; הליכוד בקמפיין נגד בג"ץיוני גבאי12
באווירת הבחירות המתחממת, מניף הליכוד לראשונה את דגל המלחמה באקטיביזם השיפוטי ומבטיח לטפל בו, על רקע הדיון בבג"ץ בתוקפו של 'חוק הלאום' • נתניהו: "אין לו סמכות" (חוק)
הרב עופר אלמליחהוגש כתב אישום נגד הרב הראשי של שב"סקובי רוזן19
פרקליטות המדינה הגישה כתב אישום נגד הרב עופר אלמליח, מי ששימש כרבה הראשי של שירות בתי הסוהר • החשד: תוכנית להונות ולגנוב את שב"ס באמצעות עמותה (אקטואלי)
מפיק: איציק אוחנההצוללות ותיקי נתניהו; עו"ד ציון אמיר בראיוןישי כהן4
ההחלטה הלקים ועדת בדיקת לפרשת הצוללות; חקירות ראש הממשלה; התערבות בג"צ בחוקי יסוד והסחבת בתיקי דרעי וליצמן. פרקליט הצמרת ציון אמיר בראיון לישי כהן באולפן (TV)
הרב אוחיון הי"דבג"ץ אישר את הרס בית הרוצח של הרב שיקובי רוזן20
למעט השופט מני מזוז, שנותר בדעת מיעוט נגד הרס בית המחבל שרצח בדקירות אכזריות את האברך בפתח תקווה, בג"ץ מכריע היום לדחות את עתירת המחבל ומשפחתו (בארץ)
הפגנה נגד היועמ"ש מנדלבליט'פרשת משפטים, בושה': מלמול גרם למעצרדוד הכהן67
שכנה של היועמ"ש אביחי מנדלבליט מתארת, כי אולצה לחלל שבת ולנסוע לחקירה במשטרה בחשד ל'הטרדת איש ציבור', רק כי לחשה לו 3 מילים: 'פרשת משפטים בושה' (חוק ומשפט)
מפיק: איציק אוחנהניצן: "למה שאבוא להפיל את ביבי". צפוישי כהן77
פרקליט המדינה לשעבר הגיע לאולפן 'כיכר', והסביר: "אני עושה את זה - פעם ראשונה מתראיין לחרדים - כי אני יודע שהרבה מאוד מהצופים שלכם חושבים שעשיתי קנוניה" (ארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
אולמרט ונתניהו. ארכיון
אלחנן גבאי
"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?
ד' באב תשפא6
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6