דרעי, הבוקר בדיון בעניינואחרי שהורשע, דרעי שובר שתיקה: "לא קל"חיים גולדברג78
"הטלנו צנזורה רוסית", אמר יושב ראש ש"ס לאחר שהורשע היום בעבירות מס. לראשונה הוא התייחס להליך המשפטי שעבר עליו בשנים הללו • 'כיכר' עם הדברים המלאים (משפט)
אילוסטרציהמכרו לחרדים בסכום מופקע עסקים כושליםחיים גולדברג11
שלושה חשודים שרימו חרדים קיבלו הודעה, כי נשקלת הגשת כתב אישום נגדם • כך עבדה התרמית: הם קנו עסקים כושלים הציגו אותם כעסקים מוצלחים ומכרו אותם ביוקר לחרדים (ארץ)
נתניהוהמשטרה נעזרה ב'פגסוס' גם בתיקי נתניהויוני גבאי11
על פי דיווח של יואב יצחק, משטרת ישראל השתמשה בתוכנת הריגול 'פגסוס' גם נגד מעורבים בתיקי נתניהו. בין הנעקבים: יאיר נתניהו, עופר גולן ואיל ההון ג'יימס פאקר (משפטי, פוליטי)
המפכ"ל: "נפעל לשיפור ונוודא שלא חרגנו"המפכ"ל שבתאי: "לא חרגנו מהוראות הדין"חיים גולדברג5
התחקירים העוקבים הדנים בשימוש המשטרה בתוכנת הריגול "פגסוס" מרעידים את המשטרה, שמצידה מנסה להנמיך להבות: "נעמיק בבדיקות ונפעל בשקיפות מלאה" (אקטואליה)
מנדלבליט דורש יותר - והעסקה מתרחקתמנדלבליט דורש יותר - והעסקה מתרחקתשלמה מן8
מהיממה האחרונה נראה כי גם אם נתניהו יחתום על הסדר, זה יקרה עם פרקליט המדינה או היועמ"ש הבא • הערכה: מנדלבליט הקשיח עמדות בגלל ביקורת בפרקליטות (משפט)
בג"ץ דחה את העתירות נגד ההסדר עם דרעיבג"ץ דחה את העתירות נגד ההסדר עם דרעיכיכר השבת9
עתירת התנועה לאיכות השלטון, וכן עתירתם של ארגונים נגד הסדר הטיעון עם יו"ר ש"ס אריה דרעי - נדחו. העתירות הוגשו ברקע ההחלטה שלא יוצב לדרעי עונש שיש עמו קלון (משפט)
ליברמן, נתניהו וברקברק: "נתניהו יודה" • ליברמן מלין על אפליהדניאל הרץ17
נשיא ביה"מ העליון בדימוס, אהרון ברק, אמר כי הוא פועל להסכם כי ביבי "יודה שלא תפרו לו תיק". ליברמן הלין ואמר כי קירשנבאום קיבלה עשור בכלא על עבירות קלות יותר (משפט)
דיווח: חתימת הסדר טיעון עם נתניהו • יבוטלו סעיפי שוחדדיווח: חתימת הסדר טיעון עם נתניהו • יבוטלו סעיפי שוחדדניאל הרץ51
על פי דיווחים, חלה התקדמות משמעותית בשיחות לחתימת הסדר טיעון עם יו"ר האופוזיציה נתניהו. במסגרת המו"מ בין הצדדים הוצע לנתניהו ביטול תיק 2000 - תיק שוחד בגין סיקור אוהד (אקטואליה)
נתניהו, מנדלבליט ודרעינתניהו שואף: הסדר טיעון - כמו שקיבל דרעישלמה מן6
ראש האופוזיציה חותר להסדר טיעון מהיר עם הפרקליטות והיועמ"ש, לפני שמנדלבליט יסיים • עדיין ישנן מחלוקות, בעיקר באשר לקלון, עליו המדינה לא מוכנה להתפשר (משפט)
נתניהו בבית המשפטדיווח: היו מגעים לעסקת טיעון עם נתניהוקובי רוזן
דיווח: עורכי דינו של יו"ר האופוזיציה נתניהו ניהלו מגעים להסדר טיעון מול הפרקליטות. כספית טוען כי השיחות התפוצצו, בגלל עניין הקלון - עליו נתניהו מתעקש (משפט)
אילוסטרציהחרדים הטמינו מטען חבלה ברכב ליד המוסדחיים גולדברג27
בית המשפט האריך בשישה ימים את מעצרם של ארבעה חרדים • על פי כתב החשדות הטמינו מטען חבלה ברכב בפתח בית ספר וכן נמצא מחסן שהיווה בסיס יציאה בעבורם (חדשות)
ניר חפץעוה"ד של חפץ: "כל הקווים האדומים נחצו"קובי רוזן2
עורך הדין אילן סופר שייצג בבית המשפט את עד המדינה ניר חפץ, מי ששימש כיועצו של רה"מ לשעבר נתניהו אמר כי חפץ לאחר הדיון "הגיע למשרד שלי, חיבק אותי ובכה" (משפט)
למצולמים אין קשר לנאמר21 שנות מאסר למחבל בפיגוע בראש העיןשלמה מן2
בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע תושב ג'נין בן 25 לאחר שהערים על אזרח ישראלי בראש העין ולאחר מכן ניסה לרצוח אותו באמצעות סכין: "פיגוע אלים שבוצע באכזריות" (פלילים)
חפץ (מימין) ובנימין נתניהוניר חפץ על העדות: "קשה כקריעת ים סוף"כיכר השבת3
עדות יועצו לשעבר של נתניהו הגיעה היום לסיומה, זאת אחרי שחתם על הסכם עד מדינה. חפץ אמר לעיתונאים בתום הדיון; "להעיד בפני נתניהו היה קשה לי כקריעת ים סוף" (משפט)
מנדלבליט לצד דרעיהיועמ"ש בתנאי: יישמר הסיכוי לקלון לדרעייוני גבאי23
על אף שהצדדים כבר היו רגע לפני חתימה, היועמ"ש מתעקש על סעיף שיכול להפיל את העסקה: תוכנס הבהרה שעבירת הקלון לא נמחקה, וכך בעתיד סביר שבג"ץ ידון בתיק (משפט)
שרה נתניהו, ניר חפץ ויאיר נתניהוחפץ על המעורבות של יאיר: 'גרם נזק לאביו'דוד הכהן18
שלב העדויות במשפט נתניהו נמשך, ועד המדינה ניר חפץ אמר בדיון כי הכעס של שרה נתניהו "מאוד לא נעים" ומי שגרם לה לכעוס היה יאיר נתניהו; "יאיר השתלט לחלוטין" (משפט)
ראש המוסד לשעבר עבר על ניגוד עניינים?ראש המוסד לשעבר עבר על ניגוד עניינים?קובי רוזן8
בתו של ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן, קיבלה תפקיד נחשב בחברה מהאמירויות שפתחה סניף בארץ, חברה בבעלות היועץ לביטחון לאומי באמירויות שעמד עם כהן בקשר קרוב (חדשות)
חפץ בבית המשפטחפץ: "שיחקו לי ברגשות; עירבו את הילדים"קובי רוזן17
נמשכת עדותו של איש ההסברה לשעבר מטעם נתניהו - ניר חפץ, כשהיום נחשפו איומים לכאורה נגדו במהלך החקירה, לפני שחתם על הסכם עד מדינה; "זה היה מהלך מנוול" (ארץ)
עבודות שירות בלבד לגננת שהתעללהעבודות שירות בלבד לגננת שהתעללהקובי רוזן8
לילך אמסלם, גננת מעפולה שתועדה מכה ומתעללת בילדי גן תרצה עבודות שירות בלבד - וגם אותם תבצע בבית טיפולי לידים מתחת לגיל 6. "קשה להגדירו בכלל כעונש" (פלילי)
חפץ מעיד: כך נגנז הריאיון הגרוע עם נתניהוחפץ מעיד: כך נגנז הריאיון הגרוע עם נתניהוקובי אטינגר2
עדות היועץ הקרוב של נתניהו שנהפך לעד מדינה - ממשיכה. חפץ סיפר, על סרטון הערבים נוהרים, על הריאיון הגרוע שנגנז, על המעורבות של נתניהו בניסוח התגובות (משפט)
זהו איש העסקים שנעצר  בחשד להונאהזהו איש העסקים שנעצר בחשד להונאהכיכר השבת4
שמו של איש העסקים המפורסם שנעצר הבוקר אחרי שרשות המיסים והמשטרה פשטו הבוקר ועצרו שמונה בני אדם, בהם איש העסקים המוכר בחברה הכללית בחשד להונאה (משפט)
זדורוב, ארכיוןמשפט זדורוב: עדות סותרת לדברי ההגנהכיכר השבת46
במהלך הדיונים בפשט החוזר של רומן זדורוב בחשד לביצוע הרצח של הילדה תאיר ראדה, עדות דרמטית באשר לכתמי דם שלא שייכים לזדורוב - מחלישים את טענות עורכי דינו (משפט)
גווילי ספר תורה. אילוסטרציהזייף ספרי תורה 'עתיקים'? תושב הצפון נעצרחיים גולדברג3
תושב הצפון, שברשותו נתפסו גווילים של ספר תורה, נעצר בחשד לזיוף ולסחר בעתיקות • ככל הנראה הובאו מהשטחים בכדי למכור אותם לסוחר ישראלי • המעצר הוארך (אקטואליה)
"אחד החשודים בפרשות הרצח - אדם אלים""אחד החשודים בפרשות הרצח - אדם אלים"חיים גולדברג7
פרשת 'ניקיון כפיים': 'כיכר השבת' מביא עדות שופכת אור על התנהגות החשוד: "אחד החשודים בפרשה היה אדם אלים שהכה אנשים ביערות והתערב בכל סכסוך. חששו ממנו" (ארץ)
סער ומנדלבליטמנדלבליט נגד סער: "סכנה לדמוקרטיה"קובי אטינגר20
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט תוקף את הפיצול של תפקיד היועמ"ש לשני תפקידים - יועמ"ש ותובע כללי, ואומר כי הפיצול הוא "סכנה לדמוקרטיה הישראלית (משפט)
המעצרים, הבוקרהפשיעה במגזר הערבי: 23 חשודים נעצרוקובי רוזן
במהלך חקירה שבוצעה במגזר הערבי באזור המרכז - חקירה בה שולבו אמצעים טכנולוגיים מתוחכמים, המשטרה עלתה על מספר חשודים מרכזיים, והיום היא עצרה אותם • צפו (חדשות)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
אולמרט ונתניהו. ארכיון
אלחנן גבאי
"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?
ד' באב תשפא6
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6