מישקולץ  מקלב  משפחת גרוס  משפחת עטר
המחבל מנוטרל בזירת הפיגועכתב אישום נגד המחבל שדקר יהודי ברעננהצביקה גרוניך
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל טארק דוויק תושב מזרח ירושלים, שדקר לפני כחודש יהודי בתחנת אוטובוס ברעננה. על פי כתב האישום המחבל הביע את רצונו למות "מות קדושים" (משפט)
דחפור, ארכיוןבג"ץ אישר הריסת בתי המחבלים, למעט אחדכיכר השבת5
למעט בית מחבל אחד, בג"ץ דחה את כל העתירות נגד הריסת בתי המחבלים, ואישר להוציא אל הפועל את צווי ההריסה. הבית היחיד שלא ייהרס הוא ביתו של אחד מרוצחי מלאכי רוזנפלד הי"ד (משפט)
הסכין בה בוצע הפיגועהדקירה באילת על רקע לאומני ובגלל סרטוניםצביקה גרוניך1
הותר לפרסום כי אחרי פעולות חקירה של המשטרה והשב"כ נעצר ערבי החשוד בדקירת אישה באילת לפני כשבועיים. על פי החשד המעשה בוצע על רקע לאומני, בשל סרטוני הסתה (חדשות בארץ)
12 כללי הזהב לניהול עסק בלי ליפול12 כללי הזהב לניהול עסק בלי ליפולרו"ח יעקב בלנגה4
להחזיק עסק עם הראש מעל המים, נדרשים לאדם ניסי ניסים וסייעתא דשמייא. אך ישנם פעולות שניתן לעשות כדי לנהל עסק מוצלח. רו"ח יעקב בלנגה עם 12 כללי זהב לניהול עסק (חוק ומשפט)
אישומים בפרשת גניבת המידע הגדולה בעולםאישומים בפרשת גניבת המידע הגדולה בעולםקובי רוזן
המשטרה הודיעה כי בארה"ב הוגשו כתבי אישום נגד הישראלים החשודים במעורבות בפרשת גניבת המידע הגדולה בהיסטוריה, שפרצו לעשרות מוסדות פיננסים וגנבו פרטי לקוחות (חדשות)
אייל רוזובסקייואב יצחק: 'עו"ד רוזובסקי מכר את הרב פינטו'צביקה גרוניך12
עורך אתר news1 יואב יצחק, מאשים את פרקליטו של הרב יאשיהו פינטו, עו"ד אייל רוזובסקי, כי שיתף פעולה עם הפרקליטות, לא העביר חומרי חקירה לרב ומכר את האינטרסים שלו (חדשות משפט)
עו"ד משה בא גדהאם אפשר לתבוע את חברת החשמל? / טורעו"ד משה בא-גד3
ה שפקדה אותנו בראשית השבוע הותירה נזקים שונים ובעיקר הפסקות חשמל באזורים נרחבים • עו"ד משה בא גד בטור משפטי מנתח האם אפשר לתבוע את חברת החשמל על המחדל (משפט)
ראאד סאלח ירצה 11 חודשי מאסרראאד סאלח ירצה 11 חודשי מאסרכיכר השבת6
בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את ערעורו של השייח ראאד סאלח מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, והוא יחל לרצות בחודש הבא 11 חודשי מאסר לאחר שהורשע בדרשת הסתה (ארץ)
חימי: "אין אבק פלילי בשיחת הרבנית פינטו"חימי: "אין אבק פלילי בשיחת הרבנית פינטו"כיכר השבת1
עו"ד אבי חימי מתייחס היום לתמליל השיחה של הרבנית פינטו עם רעיית אפי ברכה וקובע כי בשיחה "שמץ דבר פלילי אלא רק אהבת אדם ורצון לסייע". לדבריו יש ניסיון לקעקע הממסד הרבני (משפט)
'הוסתרו מסמכים ונערכה מניפולציה כדי לכפות על הרב פינטו את הסדר הטיעון'נחשף: המסמך שהוסתר מהרב פינטוכיכר השבת22
העיתונאי יואב יצחק חושף כי הפרקליטות הסתירה מסמך דרמטי עליו התבסס הסדר הטיעון • בפנים: תמליל מלא של מה שהתיימר להיות כביכול 'פגישת השוחד', בין הרבנית פינטו לאיילת ברכה (חרדים)
להיות עם חופשי בארצנו וגם ב... טורקיהלהיות עם חופשי בארצנו וגם ב... טורקיהיוסף ויצמן, עו"ד3
אין לצפות ממבצע צבאי שיהיה אירוע המעורר רגשות שלווה ונחת, לעומת זאת, אי אפשר שלא לצפות מנופש בחו"ל להיות חוויה נעימה של תענוג ופינוק. ומה קורה ששני האירועים מתמזגים יחד? (טור)
ניצחון האזרח הקטן על החברה הגדולהניצחון האזרח הקטן על החברה הגדולהעו"ד משה מובשוביץ2
משפחה מתכוננת לחופשה בחו"ל, כולם מתרגשים והציפיות נוסקות, אך אז היא מגיעה לשדה התעופה ומשם מתחילה מסכת של אכזבות. המשפחה לא וותרה, תבעה את חברת הנופש וניצחה (משפט)
אילוסטרציההפאשלה של חברות הביטוח • טור משפטייוסף ויצמן, עו"ד5
בפסק דין תקדימי שניתן בבית משפט השלום עולה תמונה עגומה בה חברות הביטוח אינן מפצות את המבוטחים בגין ירידת ערך אמיתי בגין התאונה והשמאים מטעמם נאלצים לתת שמאות מופחתת (טור)
צבי בר גזר דיןצבי בר הגיש ערעור לעליון על הרשעתותומר גנון1
ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר, הגיש ערעור לבית המשפט העליון על הרשעתו בעבירות שוחד ועל העונש שהוטל עליו – 5.5 שנות מאסר. כן מבקש בר לעכב את תחילת ריצוי העונש (חדשות)
טרוריסטים בבית המשפט בירושליםהצעת חוק: 30 שנה בכלא לטרוריסטיםצביקה גרוניך8
מילאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את החוק למאבק בטרור, המשית עונשים כבדים על טרוריסטים ואף אל אלו המעורבים בטרור. שרת המשפטים שקד: "מלחמה שאנחנו חייבים לנצח בה" (משפט)
מליאת הכנסתחוק ההפטרים בהוצאה לפועל / עו"ד יוסף ויצמןיוסף ויצמן, עו"ד7
"חוק השמיטה" - אחד החוקים המשמעותיים בדיני ההוצאה לפועל אושר בכנסת כהוראת שעה. עו"ד יוסף ויצמן עם מורה נבוכים מיוחד על החוק והקריטריונים, תוקף החוק והזכויות השונות (טור משפטי)
האם ניתן לתבוע את קווי הנייעס "המצנתקים"?האם ניתן לתבוע את קווי הנייעס "המצנתקים"?עו"ד לירן דדו11
הטלפון מצלצל והשיחה מתנתקת? נדמה כי אין מי מאתנו שלא נתקל בתופעה המכונה שיטת ה"צינתוק" או "צילתוק", שנעשית לא אחת ע"י קווי נייעס החרדיים. האם ניתן לתבוע אותם? (טור משפטי)
עו"ד מנחם מושקוביץ (צילום: יח"צ)כך ניתן למנוע לפי החוק אפלייה של עובדים חרדיםעו"ד מנחם מושקוביץ7
רק בשבוע שעבר, הגיעה אלי קבוצה של שמונה גננות שפוטרו מעבודתן עקב כך שמשרד החינוך מפקח שהגננות תקבלנה את מלוא זכויותיהן. הם שאלו מה יש בידן לעשות? הנה (משפט)
אילוסטרציהכתושים ורמוסים / דעהאורי קינן, עו"ד2
יום יום עוסקת המשטרה בחקירות, ברובן ה"נכתשים" בני אדם תחת עול החקירה וההדלפות לתקשורת ולא שמעתי הרהורי חרטה • עו"ד אורי קינן, מ"מ ראש לשכת עורכי הדין, בעקבות התאבדות ברכה (דעה)
העימות הקשה בין ברכה והרב פינטוהעימות הקשה בין ברכה והרב פינטוכיכר השבת101
על רקע התאבדותו של תנ"צ אפרים ברכה, הנה תמלילי העימות בינו לבין האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, שמטיח בו כי הוא נטל ממנו כספים רבים. ברכה מנסה להכחיש (אקטואליה)
אולמרט וזהר בבית המשפטאולמרט ערער על ההרשעה בטלנסקיכיכר השבת
ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיש היום ערעור לבית המשפט העליון על הרשעתו בתיק טלסנקי - מעטפות הכסף. בנוסף, הוא מבקש עיכוב בביצוע עונש המאסר (משפט)
כותב השורות, ישראל כהןהאמת יוצאת לאורישראל כהן34
האמת תמיד יוצאת בסוף לאור, גם אם באיחור רב, וגם אם לאחר פסק דין לא ברור של שנה בכלא עבור אדם חולה. מדוע במשך שנים סרבו הגורמים הרלוונטיים להאזין לרב פינטו? (דעות)
אגרות ביהמ"ש לענייני משפחהאגרות ביהמ"ש לענייני משפחהיוסף ויצמן, עו"ד3
כל העת דיברו על העדפה של ערכאה בענייני משפחה על בסיס אופי ההרכב. זה הזמן לעשות מחשבה מחודשת על מרוץ הסמכויות ובחירת הערכאה הנוחה לאחד מהצדדים (טור משפטי)
תקיפת החיילנסגר התיק נגד השוטר שהכה אתיופיאהרן רבינוביץ8
היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה על סגירת החקירה נגד השוטר שתועד מכה חייל אתיופי, תיעוד שהצית את מחאת האתיופים: "לא נמצא יסוד למניע גזעני"(משפט)
"וינשטיין בילה ביאכטה של פישר""וינשטיין בילה ביאכטה של פישר"צביקה גרוניך5
בערוץ 1 נחשף כי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בילה ביאכטה הפרטית של רונאל פישר, בזמן היותו עו"ד פרטי, אך לא דיווח על כך. "אין יחסים אישים קרובים"(משפט)
הסתרת האמת מערב להלוואההסתרת האמת מערב להלוואהיוסף ויצמן, עו"ד1
אדם אשר בנו היה זקוק להלוואות מהבנק פנה לגיסו בכדי שיירתם לעזרה ויחתום על ערבות לטובת אחיינו. אך כאשר הבנק ביקש לגבות מהערב את ההלוואה, הוא התנגד (טור משפטי)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ד"ר אריה ליבוביץ', עו"ד ונוטריון
ניהול השגה במס הכנסה ובמע"מ
כ"ו בשבט תשעח
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון.
ד"ר אריה ליבוביץ, עו"ד ונוטריון
על מטבעות וירטואליים: הזמן להגעה להסדרי מס
י"ט בשבט תשעח
עו"ד מנחם מושקוביץ
עו"ד מנחם מושקוביץ
עובדת חרדייה? אל תתני שיפלו אותך
י"ט בשבט תשעח18