הכתב יאיר שרקי - התעורר עם פורץ בביתוכתב אישום נגד הפורץ לביתו של יאיר שרקייאיר טוקר3
עשרה ימים אחרי שהעיתונאי יאיר שרקי התעורר כשראה פורץ בביתו, הוגש הבוקר כתב אישום כנגד הפורץ, תושב מזרח ירושלים; "זה היה מבהיל מאד", סיפר שרקי אחרי הפריצה (ברנז'ה)
ביהמ"ש: רומן זדורוב ישוחרר למעצר ביתביהמ"ש: רומן זדורוב ישוחרר למעצר ביתכיכר השבת2
15 שנים אחרי שרומן זדורוב נכנס לבית הכלא, בית המשפט פסק כי הוא ישוחרר למעצר בית עד תום המשפט החוזר; הפרקליטות הודיעה שתערער לעליון על ההחלטה (אקטואליה)
אילוסטרציה, כלב תקיפה מבצעיהכלב המבצעי נשך, המדינה לא תשלם פיצויכיכר השבת2
בית המשפט השלום בירושלים, קיבל את עמדת המדינה ודחה את תביעתו של פלוני בגין נזק גוף שנגרם לו על ידי כלב תקיפה, שנשלח לביתו במהלך פעילות מבצעית (חוק ומשפט)
רומן זדורובאישום נגד זדורוב: הפרקליטות דורשת ארכהקובי אטינגר6
הפרקליטות הגישה בקשה למתן ארכה של שלושים יום להגשת כתב אישום נגד מי שהורשע ברצח תאיר ראדה ז"ל. מחר יתקיים הדיון בעניין שחרורו עד תום ההליכים (אקטואליה)
יקב המצודה שנשרףמחדלי השריפות בקיץ סמל להזנחה פושעתעו"ד דוד מנע
השריפות בהרי ירושלים עדיין בעיצומן אך פינוי אלפי תושבים, פגיעה ברכוש ונזקים קשים לטבע, הם סמל להזנחה ורשלנות פושעת, עו"ד דוד מנע על הכשלים ועל הפיצויים (חוק ומשפט)
תקדים: חדלות פירעון - גם מחובות למע"מתקדים: חדלות פירעון - גם מחובות למע"מקובי רוזן2
בדיון בערעור שהתקיים, נפסקה פסקה תקדימית לפיה ניתן להיכנס להליכי חדלות פירעון - גם בשל חובות שהצטברו במרמה למע"מ "זהו האינטרס שלנו כמדינה" (חדשות משפט)
בפעם השלישית: הוארך מעצר דוקרי החסידבפעם השלישית: הוארך מעצר דוקרי החסידחיים גולדברג1
לקראת הגשת כתב אישום כנגד החשודים, ביקשה הפרקליטות להשלים עוד מספר פעולות חקירה ובית המשפט האריך את מעצר החשודים בדקירת החסיד לפני כחודש ימים (חדשות)
אילוסטרציהגנבו רכב מירושלים, ונסעו לאילת ללא רישיוןחיים גולדברג10
שלושה צעירים בעלי חזות חרדית נעצרו בכניסה לעיר אילת על ידי המשטרה. החשד: גניבת רכב, נהיגה ללא רישיון נהיגה, וחשד שביצעו תאונת דרכים ולא דיווחו למשטרה (פלילי)
הסדר טיעון ואישום נגד חנין זועבי ובכירי בל"דהסדר טיעון ואישום נגד חנין זועבי ובכירי בל"דכיכר השבת5
פרקליטות המדינה הגיעה להסדר טיעון עם בכירים במפלגת בל"ד, בהם חברת הכנסת לשעבר חנין זועבי • הם יודו, יורשעו, ויטילו עליהם עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנסות (חדשות)
הוועדה לסער: מנה את יועצו של מנדלבליטהוועדה לסער: מנה את יועצו של מנדלבליטיוני גבאי9
הוועדה לאיתור היועץ המשפטי לממשלה המליצה לשר המשפטים גדעון סער למנות את עו"ד גיא לימון לתפקיד היועמ"ש, במקומו של מנדלבליט, עימו עבד ד"ר לימון (משפט)
הציבו ארון בחדר המדרגות - ונתבעוהציבו ארון בחדר המדרגות - ונתבעומישאל לוי9
דיירת בניין תבעה את שכניה בטענה שהניחו ארון בחדר המדרגות מול ביתה, וזה לדבריה - שימוש אסור ברכוש המשותף. המפקח על מקרקעין הורה להזיז את הארון (משפט)
ראשי הממשלה נפתלי בנט ויאיר לפידהקשיים המשפטיים בחוק הדיינים; כולם נגדרפאל כהן וחנני ברייטקופף1
הייעוץ המשפטי לממשלה מבהיר כי בקידום חוק הדיינים ישנם "קשיים משפטיים ממשיים", אחרי שהייעוץ המשפטי לכנסת הסתייג • ח"כ מקלב: "קידום החוק - זו דורסנות פוליטית" (ארץ)
דגל סיןהתרשלה? תביעת ישראלים נגד סין נדחתהשלמה מן2
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד מדינת סין, על התנהלותה הרשלנית בנושא הקורונה, שהוגשה בתחילת ההתפרצות בידי ישראלים (בארץ)
אולמרט ונתניהו. ארכיון"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?אלחנן גבאי5
ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט כינה את ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו - "חולה נפש"; האם הביטוי מהווה 'לשון הרע' לפי חוק לשון הרע? אלחנן גבאי בטור משפטי (אקטואלי)
השופט חנן מלצרהשופטים אישרו לימודים בהפרדה באקדמיהחיים גולדברג9
שופטי בג"צ הכשירו את מסלולי הלימוד בהפרדה בין גברים לנשים המיועדים לציבור החרדי אך קבעו כי אין לאסור על מרצות ללמד במסלולים לגברים • כל הפרטים (חדשות, משפט)
ניר אורבךהצעת חוק: אכיפה מוגברת בערים מעורבותשלומי מלוביצקי3
על פי הצעת החוק, אותה הגיש ח"כ ניר אורבך. תוגבר הענישה על עבירות עם רקע לאומני והחזקת נשק לא חוקי בערים המעורבות. מפלגת רע"מ שוב תעמוד למבחן (חדשות)
בשב"כ ובמשטרה מתנגדים לחוק של סערבשב"כ ובמשטרה מתנגדים לחוק של סערכיכר השבת10
בשב"כ ובמשטרה מזהירים כי החוק החדש שמקדם שר המשפטים גדעון סער, לפסילת ראיות שהושגו שלא כחוק, יביא לפגיעה קשה בביטחון המדינה ובמאבק בפשיעה (חוק ומשפט)
כתב אישום כנגד אימאם לוד יוסף אלבאזכתב אישום כנגד אימאם לוד יוסף אלבאזקובי רוזן2
הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום כנגד אימאם העיר לוד, לאחר שפרסם סרטון אלים וקרא להפעלת אלימות כנגד שוטרים. בנוסף, מואשם באיומים על סגר"ע לוד (ארץ)
ח"כ דוד ביטןשוחד ומרמה; כתב אישום נגד חה"כ דוד ביטןחיים גולדברג6
היועמ"ש החליט להעמיד לדין את יו"ר הקואליציה לשעבר על עבירות שקיים בראשל"צ. לביטן אין חסינות מיידית, אלא יצטרך לבקש אותה מוועדת הכנסת, צעד שסביר שלא יעשה (פלילי)
אילוסטרציההיורה בגנב שפרץ לרכב, הורשע וצפוי לעונשקובי רוזן12
אוריה שיף, שירה בגנב ערבי שפרץ לרכבו בערד בשעת ליל לפני כמה חודשים והרגו, הורשע היום אחרי הסכם טיעון בהמתה בקלות דעת • ההערכה: יוענש בעבודות שירות (פלילי)
בימ"ש ידון בתביעות נגד הרשות הפלסטיניתבימ"ש ידון בתביעות נגד הרשות הפלסטיניתכיכר השבת
ביהמ"ש העליון קבע: בתי-המשפט בישראל מוסמכים לדון בתביעות משתפי פעולה פלסטיניים נגד הרש"פ . עוד הדגיש העליון: הרש"פ אינה נהנית מחסינות של מדינה (חוק ומשפט)
רומן זדורובהפרקליטות לומדת מחדש את תיק זדורובקובי רוזן5
פרקליט המדינה, עמית איסמן, שוקל האם לנהל מחדש את משפט רומן זדורוב • הוקם צוות פרקליטים לבחון את הראיות • עורך דינו קורא לשחררו ממעצר • ההחלטה בתוך חודש (ארץ)
ישועה בבית המשפטמשפט נתניהו: מחלוקת על הנייד של ישועהכיכר השבת3
אחרי שבית המשפט קיבל את בקשת ההגנה לספק את חומרי התכתבויות ישועה, ההגנה מתנגדת שהפרקליטות תחפש במכשיר מונחים שלטענתה, "לא קשורים לגורמים" (משפט)
יגאל יהושע הי"דרצח יגאל יהושע: כתב אישום כנגד שבעהכיכר השבת2
פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום כנגד שבעה פורעים ערבים שרצחו בפרעות בלוד את יגאל יהושע. כנגד השבעה עומדים אישומי רצח ועבירות נוספות (חדשות)
כתב אישום נגד מסית שקרא לצה"ל רוצחיםכתב אישום נגד מסית שקרא לצה"ל רוצחיםכיכר השבת5
אחרי שפרסם הודעות נאצה והסתה ברשתות החברתיות, ודרש בנאום במזרח ירושלים לחיילים מוסלמים לעזוב את צה"ל, המשטרה הודיעה על כוונה להגיש כתב אישום (חדשות)
מוסי רז והרב אליהוהשותף החדש של בנט קורא לחקור את הרבכיכר השבת68
חה"כ ממרצ תקף במכתב ליועמ"ש את הרב שמואל אליהו, שקרא לרכוש תוצרת חקלאית מיהודים בלבד, וקרא לפתוח בחקירה • על דברי הרב התבטא: "מהולים בגזענות" (חדשות)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
אולמרט ונתניהו. ארכיון
אלחנן גבאי
"חולה נפש"; האם זה לשון הרע?
ד' באב תשפא5
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6