רון קובי, היום בבית משפטבג"ץ קובי: השופטים הוציאו צו מניעה לדרעיישי כהן29
בשעה זו דן בג"צ בעתירה של ראש עיריית טבריה רון קובי המבקש למנוע ממשרד הפנים להזמינו לשימוע • הרכב השופטים: יצחק עמית, ג'ורג' קרא ויעל וילנר. מתעדכן (משפט)
בית המשפט העליוןאמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרסדוד רוזנטל12
אלה לא הפוליטיקאים שפוגעים במערכת המשפט, זו מערכת משפט שעושה הכל כדי להוכיח לציבור שהיא אינטרסנטית, מושחתת ופוליטית. דוד רוזנטל בטור אישי על המצב (משפט)
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?כיכר השבת8
חשיפת התנהלות המשטרה מול ניר חפץ עוררה תקווה אצל אוהדי נתניהו, לקריסת התיק נגדו; האם עלינו לצפות למסקנות דרמטיות? שאלנו על כך שני עורכי דין - החלוקים בענין (חוק)
אילוסטרציהשוב החולים והנכים בסוף התורעו"ד שרונה תגר1
הפלונטר הפוליטי עלול לגרום לדחייה בהעלאת קצבאות הנכים וכן לדחות חקיקה נוספת לטובת אוכלוסיות שעדיין מחוץ למעגל הזכאים לקצבה (בארץ, מקודם)
הרב שכינה את בר שלום 'רפורמית' - יפצההרב שכינה את בר שלום 'רפורמית' - יפצהכיכר השבת26
הרב דוד בניזרי, תקף במילים קשות את הבת של מרן הגר"ע יוסף, על רקע תמיכתה בעליזה בלוך לראשות העיר בית שמש. אחרי גישור אצל הרב עמאר, הגיעו להסדר כספי (אקטואלי)
השריפה בבית משפחת דוואבשההקטין מהרצח בדומא - "חבר בארגון טרור"כיכר השבת5
למרות שבדיון הקודם המליצו לפרקליטות לחזור בהם מההאשמה, בית המשפט קבע כי א' היה חבר בארגון טרור. הוא נאשם במעורבות בתכנון הרצח של בני דוואבשה (חדשות)
העו"ד של הרבי מחב"ד יציל את ביבי משוחדהעו"ד של הרבי מחב"ד יציל את ביבי משוחדקובי רוזן56
הפרקליטים מארה"ב, בהם עו"ד נתן לוין שייצג את חב"ד במשפט הספרים, הצליחו ככל הנראה לשכנע את היועץ המשפטי להסיר את סעיף השוחד מתיק 4000 (אקטואליה)
תיעוד הפיגועהקטין חדר לישראל ודקר בסכין את החרדיתקובי רוזן5
כתב האישום נגד המחבל שביצע את הפיגוע דקירה ופצע אישה תושבת העיר מודיעין עילית, מגלה כיצד חדר לישראל, הלך רגלית שלוש שעות, עד שהגיע לתחנה - ודקר (אקטואלי)
אריה דרעי ואשר מדינהנאמנו של דרעי במתקפה חריפה נגד להב 433 והפרקליטותקובי רוזן61
בכיר בש"ס ומקורב לשר אריה דרעי יוצא במתקפה חסרת תקדים נגד מערכת המשפט: "יחידת להב 433 שבה נתפרים התיקים לכאורה. עובר לפרקליטות, שם הם מקבלים גיהוץ ואישור סופי" (משפט)
פילבר ונתניהוהעדות של עד המדינה שיכולה לסייע לרה"מקובי רוזן10
שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הפך לעד מדינה נגדו בתיק 4000, אך עדות שנחשפה אמש יכולה דווקא לסייע לו (משפט)
ניצן אחרי השימוע, אמשכך מנדלבליט ושי ניצן שברו את צום גדליהקובי רוזן21
מאז שעות הבוקר ועד שעות הלילה המאוחרות קיימו היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה שי ניצן את השימוע לראש הממשלה נתניהו ושברו את הצום במנת פלאפל (בארץ)
מנדלבליט, יוצא מהשימועאחרי למעלה מ-11 שעות: הסתיים השימועכיכר השבת12
פרקליטי ראש הממשלה מציגים בפני היועץ המשפטי שורה של טיעונים חדשים, שלטענת ההודעה שיצאה מטעמו של נתניהו - סותרים לחלוטין את הטענות בכתב החשדות (בארץ)
עו"ד גוגיג במסירת שיעור דף היומיאחרי פיירברג: נסגר התיק נגד העו"ד החרדיקובי רוזן4
הפרקליטות החליטה לסגור את תיקי החקירה של בעלה ובנה של ראש העיר נתניה, של עורך הדין החרדי, של הקבלן המעורב ושל מהנדס העיר. גוגיג נחשד בסיוע להסתרה (ארץ)
נתניהו דורש מהיועמ"ש: שימוע בשידור חינתניהו דורש מהיועמ"ש: שימוע בשידור חייוני גבאי19
בשבוע הבא, יפתחו את השימוע לראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקש שקיפות, כדרך שעשו השופט מלצר והנשיא ריבלין, בדיונים הנוגעים לבחירות: "הרי יהיו הדלפות" (בארץ)
חוליו דה לה גווארדיה בבית משפטשבע שנות מאסר לעיתונאי שדרס את החרדיקובי רוזן5
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 7 שנות מאסר על חוליו דה לה גווארדיה, שדרס למוות את חיים טוקצ'ינסקי, לאחר שחצה כשהוא שיכור את הצומת באור אדום - ונמלט מהמקום (בארץ)
מנדלבליט: לא לחצו על עדים בתיקי נתניהומנדלבליט: לא לחצו על עדים בתיקי נתניהויוני גבאי6
אחרי הפרסום על הלחץ שהפעילו על שאול אלוביץ' בחקירה, מבהיר היועץ המשפטי לממשלה במכתב ליו"ר לשכת עורכי הדין כי בניגוד לתמלילים שנחשפו, לא לחצו על העדים (בארץ)
לווית מחבל, אילוסטרציהבג"ץ התיר לצה"ל להחזיק בגופות מחבליםדוד הכהן3
בג"ץ שינה את עמדתו, וקבע כי לצורך ניהול משא ומתן עם ארגוני הטרור, בניסיון לשחרר גופות חיילים, למפקד הצבאי יש סמכות להורות על קבורה ארעית של גופות מחבלים (אקטואלי)
האם החסינות לנתניהו תעזור לאריה דרעי?האם החסינות לנתניהו תעזור לאריה דרעי?כיכר השבת11
האם הרצון להעניק חסינות לראש הממשלה ישפיע על אריה דרעי? ומהי בכלל חסינות משפטית? • "המחלקה המשפטית" בהגשתו של עו"ד יוסף ויצמן - פרק רביעי • צפו (חוק ומשפט)
ייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטביתייפוי כוח מתמשך: תכנון העתיד בצורה המיטביתעו"ד אילן הלפרין
משפחות רבות נאלצות להתמודד לצערן עם התדרדרות במצב הרפואי של אחד ההורים או אף שניהם שלעתים מלווה גם בהתדרדרות נפשית שמצריכה התמודדות והכנה (משפטי)
תימן, מראה כלליתלמיד ישיבה הורשע ויגורש מישראל לתימןדוד הכהן37
למרות שלישראל אין יחסים דיפלומטיים עם תימן, החליטה המדינה לגרש לשם את אברהם סלם אלחדאד, שהוכרז כשוהה בלתי חוקי אחרי שהורשע בגין ביצוע מעשים חמורים (חדשות)
אריה דרעיידיעות: המלצת ניצן תאומץ על ידי היועמ"שקובי רוזן30
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לקבל את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן ולהעמיד לדין את השר אריה דרעי לאחר הבחירות, כך מדווח 'ידיעות אחרונות' (אקטואליה)
אריה דרעיפרקליט המדינה: להעמיד לדין את יו"ר ש"סקובי רוזן65
פרקליט המדינה שי ניצן ממליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתב אישום נגד יו"ר ש"ס אריה דרעי • העבירות: הלבנת הון, מרמה, הפרת אמונים ושיבוש (חדשות)
זירת רצח. אילוסטרציהבני ברק: הבן מואשם ברצח אמו בליל שבתקובי רוזן6
הפרקליטות תגיש היום כתב אישום נגד תושב בני ברק בחשד לרצח אמו בליל שבת קודש בחודש שעבר: "דקר את אמו מספר פעמים באמצעות סכין עד אשר הביא למותה" (חדשות)
בג"ץ ביטל את הפסק שהתיר אירוע בהפרדהבג"ץ ביטל את הפסק שהתיר אירוע בהפרדהישי כהן67
שופטי בג"ץ קבעו כי לבית המשפט המחוזי לא היה אפשרות לפסוק אחרת מבית משפט השלום, והחזיר את קביעת השופט הראשון כי אסור היה לערוך את האירוע הערב בהפרדה (בארץ)
תמונת אילוסטרציה, למצולם אין קשר לכתבהנעצר כי נראה "נער גבעות" וקיבל פיצוי כספיכיכר השבת8
השוטר הודה בכתב ההגנה כי ביקש מהקטין להזדהות רק בגלל שהוא "נראה כנוער גבעות" ולאחר מכן נעצר ונאזק שלא כחוק. הקטין תבע, ויקבל פיצוי בסכום של 2,800 ש"ח (בארץ)
זועביאישום בכפוף לשימוע נגד חנין זועבי ובל"דכיכר השבת7
מנדלבליט הודיע כי החליט להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד חנין זועבי ומפלגת בל"ד בגין עבירות זיוף ומרמה כלפי מבקר המדינה, בבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות (חדשות)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12