mati ben..  nhfv drnni  אביהו מלסה  אילוביץ
אילוסטרציהבתי חולים יאסרו הכנסת חמץ - בפסח הזהכיכר השבת2
על המדינה להגיש עד ל-1.6 (חודש וחצי אחרי פסח) את נימוקיה בעניין איסור הכנסת החמץ לבתי החולים בפסח • המשמעות: עד לתאריך זה - ניתן לאסור הכנסת חמץ (משפט)
פקח מסיר את השלט המדוברביטול כתב אישום: אכיפה בררנית נגד ימניםכיכר השבת4
כתב אישום נגד תולה שלט "שמאלנים בוגדים" בוטל, לאחר שהוכיח כי עיריית ירושלים לא נקטה בצעדים דומים נגד תולי שלטים לא חוקיים, בעלי מסרים פוליטיים משמאל (אקטואליה)
הנאשם ברצח, היום בבית המשפטעצר טרמפ ורצח: חשוד הואשם לאחר 26 שנהקובי רוזן1
הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד ולרי סאקוביץ הנאשם ברצח ורדית בקרקנוט, אותה העלה לרכבו, נסע עימה לתוך יער שם תקף ורצח אותה. "סגירת מעגל אחרי שנים" (משפט)
אילוסטרציההמידע הנסתר בדרך לקבלת קצבת ביטוח לאומי גבוהה יותרעורכת הדין שרונה תגר9
גם כשמקבלים קצבת נכות עדיין ישנם מקרים רבים בהם הזכאים לא יקבלו קצבת שירותים מיוחדים שהייתה יכולה להגדיל להם משמעותית את סכום הקצבה! איך זה קורה ומה ניתן לעשות (משפט)
איקאהפרסמה קטלוג חרדי בלי נשים, וספגה תביעהיוסי נכטיגל15
בקטלוג הייחודי לציבור החרדי בישראל של ענקית הריהוט השוודית, אין תמונות נשים. עו"ד ישראלית החליטה להגיש תביעה ייצוגית על סך 1.5 מיליון שקל, כ"פיצוי לנפגעות" (חוק)
נתניהועושים סדר: במה מואשם ראש הממשלה?אלי רוטמן5
חקירות שנמשכו שנים, עלו היום שלב עם פרסום המלצות היועמ"ש. אחרי כל כך הרבה חקירות ופרטים, הגיע הזמן לעשות סדר: מה הם תיקי 1000, 2000 ו-4000? (אקטואליה)
בנימין נתניהוכתב אישום נגד בנימין נתניהו: שוחד, מרמה והפרת אמוניםישי כהן27
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט הודיע כי החליט להגיש כתב אישום - בכפוף לשימוע - נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים • נתניהו, בקרב חייו (בארץ)
בית המשפט העליוןהעתירה נדחתה; הכרעות היועמ"ש יפורסמוכיכר השבת1
עתירת מפלגת הליכוד למנוע את פרסום החלטות היועץ המשפטי בנוגע לחקירות נתניהו נדחתה בנימוק כי היא הוגשה ברגע האחרון. הליכוד: חבל שבג"צ לא הקשיב לבג"צ (משפט)
בית משפטהאמא החרדית תפצה את האבא המוסלמיכיכר השבת11
אישה שהתגרשה ממוסלמי, חזרה בתשובה והפכה לחרדית, שינתה את שמו של בנה ומנעה ממנו לפגוש את אביו. בית המשפט חייב אותה לפצות אותו ברבע מיליון שקלים (משפט)
בנימין נתניהוהיום: נתניהו יואשם בשוחד- בכפוף לשימועקובי רוזן14
תיק 1000: נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים • תיק 2000: נתניהו יואשם במרמה והפרת אמונים, מוזס בעבירת שוחד • תיק 4000: נתניהו ושאול אלוביץ יואשמו בשוחד (אקטואליה)
החשוד ברצחהרצח המסתורי: הצהרת תובע נגד סקוביץ'כיכר השבת
לאחר שנאספו הראיות הקושרות את ולרי סקוביץ לביצוע הרצח ביער אשתאול שליד בית שמש, הודיעה המשטרה כי תגיש היום הצהרת תובע נגד החשוד בביצוע המעשה (חוק ומשפט)
איתמר בן גבירניצחון לבן גביר: ערעורו של יגאל סרנה נדחהדניאל הרץ21
עוד ניצחון לעו"ד בן גביר. בית המשפט המחוזי דחה את ערעור איש השמאל הקיצוני, יגאל סרנה, שכינה תושב חברון נאצי והוא ישלם פיצויים של עשרים וחמישה אלף ש"ח (חוק ומשפט)
האכיפה המוגברת, היום100 דו"חות: נהגי ב"ב 'חטפו' משוטרי תנועהדוד הכהן23
יותר ממאה דו"חות ניתנו היום בכבישי העיר בני ברק על נהיגה בניגוד לחוקי התנועה; מצלמות נסתרות ועשרות שוטרים גלויים וסמויים אכפו נהיגה ביריונית ומסכנת חיים (חוק ומשפט)
לוטו, אילוסטרציההמשטרה הוסמכה לאכוף מתווכי הימוריםכיכר השבת
היועמ"ש מבהיר כי אסור להציע תיווך השתתפות בהימורי מפעל הפיס, לדוגמה, וכן הצטרפות למועדוני חברים. הצעת חוק של ח"כ אשר בעניין מתעכבת בגלל הבחירות (חוק ומשפט)
ליצמןליצמן מגיב לחשדות: "הכל היה על פי החוק"כיכר השבת6
סגן שר הבריאות החשוד כי פעל למניעת הסגרתה של מלכה לייפר לאוסטרליה תוך הפעלת סמכותו בניגוד לחוק, טוען כי פעל על פי חוק, כמו בכל פניות הציבור המגיעות אליו (משפט)
המחבל בדיוןהוארך מעצר המחבל שרצח את אנסבכרכיכר השבת5
המשטרה ביקשה 12 ימים, אך בית המשפט הוסיף שמונה ימי הארכת מעצר בשל העובדה כי קיים כבר שלד סביר של ראיות וניתן לבצע השלמת חקירה תוך כדי הכנת כתב אישום (משפט)
האם תבעה את האב שמתנגד לחיסון חצבתהאם תבעה את האב שמתנגד לחיסון חצבתדניאל הרץ1
אם לילדה בת 12 תבעה את אביה של הילדה בשל התנגדותו לחסן אותה כנגד מחלת החצבת שהתפרצה בשנה האחרונה. בית המשפט קיבל את בקשתה והילדה תחוסן כנדרש (משפט)
אליעזר סומפובית הדין התיר לפרסם תמונתו של סרבן גט אליעזר סומפודוד הכהן80
בית הדין הרבני בירושלים התיר לפרסם את תמונתו של אליעזר סומפו, השוהה ביוון ומסרב להעניק גט לרעייתו אסתי • מנגד, הבעל טוען: "לא הייתה לי מעולם התנגדות לגט" • כל הפרטים (חוק ומשפט)
מנדלבליט ונתניהומנדבליט דחה את בקשת נתניהו לזמן עדיםישי כהן
היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדבליט דחה את בקשת פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן עדים חדשים בחקירות נגדו: "לא נדרשות פעולות חקירה נוספות" (חדשות)
תיעוד מצלמות האבטחהכתב אישום כנגד כנופיית שודדי היהלומיםדניאל הרץ3
משטרת ישראל סיימה חקירה בעניינם של 7 חברי כנופייה מקולומביה שגנבו מזוודה שהכילה יהלומים ועשרות אלפי ש"ח מהבורסה ברמת גן במהלך תערוכת יהלומים במקום (משפט)
חשד להונאת הביטוח הלאומירופאה נתנה אחוזי נכות גבוהים עבור שוחדדוד הכהן
מנהלת מחלקה בבית החולים 'העמק' בעפולה, חשודה בהונאת הביטוח הלאומי. על פי החשד העניקה אחוזי נכות גבוהים, החולים זכו לקצבאות מוגדלות בתמורה לשוחד (פלילי)
דתיה שהתחרטה לא תקבל פטור מהצבאדתיה שהתחרטה לא תקבל פטור מהצבאחזקי שטרן5
בג"צ קבע: בת דתיה לא יכולה לחזור בה מרצונה לשירות בצה"ל בגלל פטור מטעמי דת, לאחר שהסכימה כבר להתגייס מרצונה. בנימוקים טען השופט שאין שינוי במצבה (משפט)
איתן אורנשטיין, על כס השופט ב-2013השופט דיבר בטלפון בנהיגה וזכה להסדר קלרענן בן צור, שירות כלכליסט11
נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א נתפס משתמש בנייד בזמן נהיגה, עבירה המוגדרת כמסכנת חיים • לאחר שהאישום תוקן ל"אי אחיזת ההגה בשתי ידיים בנהיגה", הודה השופט והורשע (חוק)
תמיכת נשים במשט לעזהביהמ"ש החרים ספינה מ'משט הנשים' לעזהקובי רוזן1
בית המשפט הימי בחיפה קיבל את קביעת המדינה כי אין הסגר ימי על עזה, וכי הספינה בה נעשה שימוש למטרת משט "מחאת הנשים" לעזה - תוחרם לטובת ישראל (חדשות, בארץ)
אשת ראש הממשלה שרה נתניהובפרקליטות דורשים הרשעה לשרה נתניהודוד הכהן4
'תיק המעונות' נגד שרה נתניהו הועבר לגישור לפי בקשת השופט אך בפרקליטות המדינה הודיעו הערב כי לא הצליחו להגיע להסכמות וכי הם דורשים הרשעה בפלילים (אקטואליה)
אפי נוה תובע 7 מיליון ש"ח משטייף וגל"צאפי נוה תובע 7 מיליון ש"ח משטייף וגל"צדניאל הרץ15
עו"ד אפי נוה הגיש תביעת ענק כנגד גלי צה"ל, הנהלת התחנה והכתבת הדס שטייף, זאת בשל חשיפת תכני מכשיר הטלפון האישי הישן שלו, שהגיע לידי שטייף (חוק ומשפט)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
מקרים הפתוחים לפרשנות מחייבים עו"ד
עורכת הדין שרונה תגר
הקשחה של ממש בפרשנות הוועדות הרפואיות
י"ד באייר תשעט