אהוד אולמרט, הבוקראהוד אולמרט: "מעולם לא קבלתי שוחד"כיכר השבת4
לאחר הכרעת בית המשפט העליון שגזר עליו שנה וחצי מאסר בפועל, אמר רה"מ לשעבר אהוד אולמרט כי "אמרתי בעבר כי מעולם לא הוצע לי ומעולם לא קיבלתי שוחד, ואני אומר זאת גם היום" (ארץ)
אהוד אולמרט. ארכיוןאהוד אולמרט נשלח לשנה וחצי מאסר בפועלאהרן רבינוביץ4
אולמרט נשלח לשנה וחצי בכלא וכך גם שמחיוף. אורי לופוליאנסקי הורשע אך הוא ירצה עבודות שירות בלבד. מאיר רבין ירצה חמש שנות מאסר בפועל • סיכום הכרעת הדין של בית המשפט (חדשות)
פרויקט הולילנד בירושליםרגע ההכרעה: חמשת שופטי העליון יכריעו את פרשת הולילנדצביקה גרוניך4
שמונה נאשמים בפרשת הולילנד, מתיצבים הבוקר בפני הרכב של חמישה שופטים בביהמ"ש העליון, וישמעו את הכרעת הדין בערעור שהגישו • כתב "כיכר השבת" עם לייב-טוויט מביהמ"ש (חוק ומשפט)
הפגנה נגד עינויי עצורי דומאעצור דומא נחשד ב...קטטה מלפני שנתייםקובי רוזן13
הפרקליטות הגישה הצהרת תובע לבית המשפט נגד אחד מעצורי פרשת דומא בגין תקיפת פלסטיני מלפני כשנתיים. פרקליטו: אירוע מינורי מלפני זמן רב כשהיה קטין. הוא טוען להגנה עצמית (משפט)
בנימין ושרה נתניהוהמשטרה תחקור באזהרה את שרה נתניהוכיכר השבת3
אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, תיחקר השבוע באזהרה בפרשת מעונות ראש הממשלה וזאת לאחר תיאום בינה לבין החוקרים, כך מדווח "ידיעות אחרונות". את ההלטה קיבל היועמ"ש וינשטיין (בארץ)
מנדלבליט עם רוה"מ נתניהומושלים בכיפהיוסף ויצמן, עו"ד4
ההדרה הדתית גרמה שטובי המועמדים הדירו רגליהם, מתוך ידיעה ברורה שלא יזכו בתפקיד. אך היום יש הרבה אמון ואהדה לחובשי הכיפה, ויש לנו את ההזדמנות להשתלב בחברה הישראלית (דעות)
העליון: רומן זדורוב רצח את תאיר ראדההעליון: רומן זדורוב רצח את תאיר ראדהכיכר השבת4
בדעת רוב של שני שופטים נגד שופט, דחה בית המשפט העליון וקבע כי רומן זדורוב רצח את תאיר ראדה ז"ל ב-2006. פרקליטו עו"ד אביגדור פלדמן הודיע: "נגיש בקשה לדיון נוסף" (חדשות)
רומן זדורובהעליון יכריע: האם רומן זדורוב רצח את תאירכיכר השבת1
תשע שנים לאחר הרצח של הילדה תאיר ראדה בקצרין, בבית הספר בו למדה, יכריע הבוקר בית המשפט העליון - ככל-הנראה בפעם האחרונה - בשאלה האם רומן זדורוב אכן רצח את הילדה (משפט)
פליסיאן בראיון ל"כיכר השבת", לפני כשנתייםהפיצוי של המדינה לפליסיאן: שני מיליון שקליםאהרן רבינוביץ5
לאחר שישב כמעט שנה מאחורי סורג ובריח, המדינה תפצה את חגי פליסיאן ואחיו בכ-2 מיליון שקל, זאת בעקבות המחדל בחקירת הרצח בבר נוער, אז הוא הואשם בעבירת רצח (חדשות, משפט)
עו"ד יעקב וינרוטוינרוט: לסגור את תיק החקירה נגד שרה נתניהוקובי רוזן
עו"ד יעקב וינרוט, פרקליטה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור את תיק החקירה נגד נתניהו מאחר ואין ראיות לעבירות פליליות (משפט)
אחד החשודים בפרשההשיטה: רשם מוסדות פיקטיבים וקיבל מיליוניםצביקה גרוניך9
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד פנחס זיידמן, החשוד המרכזי בפרשת "המרמה במוסדות החרדים". כתב האישום מתאר כיצד רשם מוסדות ותלמידים פיקטיביים וקיבל מיליוני שקלים (חדשות)
אלי ישי. ארכיוןהרב לוין חשף: אלי ישי התייצב כשר לדין תורהישי כהן64
הדיין הרב אברהם דב לוין, המשמש כאב בית הדין לדיני ממונות בירושלים, חשף בצהריים כי אלי ישי, בעת כהונתו כשר הפנים, התייצב לדין תורה בבית הדין, בניגוד לעמת היועמ"ש (חרדים)
ניב אסרףהמדינה תובעת את מביימי החטיפהכיכר השבת7
הפרקליטות ומשרד הביטחון הגישו תביעה אזרחית נגד ניב אסרף שביים את חטיפתו לפני כשמונה חודשים יחד עם חברו ערן נגאוקר. המדינה תובעת כ-625,000 שקלים בגין הנזקים שנגרמו (חדשות)
זירת הפיגועשוטר שירה במחבלת בירושלים נחקר במח"שקובי רוזן20
משרד המשפטים הודיע כי השוטר שירה במחבלות שביצעו את פיגוע הדקירה בשוק מחנה יהודה בירושלים נחקר במחלקה לחקירות שוטרים בחשד שפתח באש לאחר נטרל המחבלות (חדשות)
המסית מוחמד אבו כיףאישום נגד מפיץ סרטוני הסתה בפייסבוקכיכר השבת4
מוחמד אבו כיף מצור באהר, פרסם סרטון הסתה הקורא לדקור ציונים בפייסבוק וכן פוסטים ובהם דברי שבח למחבלים, הבוקר הוגש נגדו כתב אישום, "קיים חשש שיסכן את ביטחון הציבור. צפו (ארץ)
המחבל על רקע זירת הפיגועכתב אישום נגד המחבל מ'בניין פנורמה'כיכר השבת6
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל ראיאד חאליל מדורא, שביצע את פיגוע הדקירה בבניין פנורמה ורצח את אהרן יסייב וראובן אבירם הי"ד באמצעות סכין שלקח משיפודיה (חדשות, בארץ)
השב"כ עצר חוליית מחבלי דאעש מנצרתהשב"כ עצר חוליית מחבלי דאעש מנצרתכיכר השבת2
היום הותר לפרסום כי השב"כ והמשטרה עצרו חמישה ערבים תושבי נצרת שהקימו התארגנות טרור המזדהה עם דאעש, דיברו על ג'יהאד כנגד הכופרים והתאמנו בנשק. כתבי אישום הוגשו נגדם (חדשות)
"עינוי דין", גפסושמעון גפסו: "הזיכוי - בזכות ברכות הרבנים"צביקה גרוניך
לאחר שזוכה בבית המשפט, ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו זוקף בשיחה עם "כיכר השבת" את זיכויו לברכות הרבנים ומבטיח: "חוזר להשלים את התוכניות לטובת הציבור החרדי" (חדשות, בארץ)
שוחד וסחר בסמים: כך פעל "ד"ר קנאביס"שוחד וסחר בסמים: כך פעל "ד"ר קנאביס"כיכר השבת
הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד ד"ר דותן אברהם ועוזרו רועי חוברה באשמה כי דרשו וקיבלו שוחד בתמורה להנפקת מרשמים כוזבים לקנאביס רפואי. כתב האישום מפרט את השיטה (משפט)
בית המשפט זיכה את שמעון גפסובית המשפט זיכה את שמעון גפסוכיכר השבת4
שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה זיכתה את ראש העיר נצרת עילית המושעה שמעון גפסו, מהאישומים של שוחד והפרת אמונים, במהלך מערכת הבחירות המקומית ב-2008 (חדשות, חוק ומשפט)
ריקו שירזי בגזר דין 8 שנות מאסר עבירות מסהעבריין ריקו שירזי נידון ל-8 שנות מאסרגלעד מורג, ynet2
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר שמונה שנות מאסר על העבריין ריקו שירזי, שהורשע בשתי עבירות איומים, עבירות מס והלבנת הון בהיקף של 25 מיליון שקלים. שירזי: "הכרעת הדין שגויה" (משפט)
אישום נגד עובד מאפייה שתכנן לרצוח חייליםאישום נגד עובד מאפייה שתכנן לרצוח חייליםצביקה גרוניך3
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד יוסף רגבי, בן 18, המתגורר בעיר העתיקה בירושלים. על פי כתב האישום בעת שעבד במאפייה בגבעת שאול תכנן לפגוע בחיילים, הגיע לרכבת הקלה ונעצר (ארץ)
אילוסטרציהביהמ"ש: 10 שנות מאסר ליהלומן מאיר אוחנהצביקה גרוניך2
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עשר שנות מאסר, שנתיים מאסר על תנאי וקנס של מיליון שקל על היהלומן מאיר אוחנה שהורשע במסגרת פרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים (חוק)
שופטת: שבח למחבלים אינו הסתה לטרורשופטת: שבח למחבלים אינו הסתה לטרורצביקה גרוניך43
שופטת בית משפט השלום בירושלים, קבעה כי דברי שבח ועדוד למחבלים שביצעו פיגועי טרור, אינם הסתה לטרור. את הדברים אמרה בהארכת מעצר לעו"ד שנעצר בשל הסתה בפייסבוק (משפט)
לילדים המצולמים אין כל קשר לכתבהתושב ביתר עילית מואשם בתקיפת ילדיםצביקה גרוניך4
תושב העיר החרדית ביתר עילית, בן 18, מואשם בביצוע מעשים מגונים במספר ילדים תושבי עירו, במקומות מסתור שונים, זאת לאחר שחילק להם סוכריות טופי ובכך קנה את אמונם (חוק ומשפט)
אישום נגד פואד בן אליעזר: שוחד והלבנת הוןאישום נגד פואד בן אליעזר: שוחד והלבנת הוןצביקה גרוניך1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד השר לשעבר בנימין פואד בן אליעזר, בגין עבירות של שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. לפי האישום הוא מסר לכנסת הצהרות הון כוזבות (ארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

עדכונים
כיכר facebook
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
כיכר השבת
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
ט' בחשוון תשפ8