אישום נגד פואד בן אליעזר: שוחד והלבנת הוןאישום נגד פואד בן אליעזר: שוחד והלבנת הוןצביקה גרוניך1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד השר לשעבר בנימין פואד בן אליעזר, בגין עבירות של שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. לפי האישום הוא מסר לכנסת הצהרות הון כוזבות (ארץ)
מבקר המדינה יוסף שפיראמבקר המדינה יפרסם דו"ח חמור על הפריימריזכיכר השבת5
מבקר המדינה יוסף שפירא יפרסם היום (רביעי) בשעה 16:00 דו"ח חמור בנושא הבחירות המקדימות במפלגות השונות. הדוח צפוי לכלול ממצאים חמורים כולל חשד לביצוע עבירות פליליות (משפט)
המחבל (מימין) ולהבדיל החייל אלמוג שילוני הי"דבג"ץ ביטל את הריסת בית רוצח אלמוג שילוניצביקה גרוניך9
בג"ץ ביטל את הצו להריסת בית המחבל נור א-דין אבו חאשיה, שרצח בשנה שעברה את החייל אלמוג שילוני הי"ד בתל אביב, זאת בנימוק כי עבר זמן רב מדי מהפיגוע ועד ההחלטה על ההרס (משפט)
יצחק גבאי בבית המשפט3 שנות מאסר לאחד ממציתי ביה"ס הדו לשוניצביקה גרוניך3
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר שלוש שנות מאסר על יצחק גבאי, אחד ממציתי בית הספר הדו לשוני בבירה. עו"ד איתמר בן גביר: "מדובר בעונש לא קל, נערער לביהמ"ש העליון" (חוק ומשפט)
יוסף יצחק אהרונובעוצמה שאין לה אח ורעיוסף ויצמן, עו"ד12
באתי לדיון רק כדי לחזק אותו, ויצאתי מחוזק. ראיתי אדם עם עוצמות המקבל את הדין בשקט, בקור רוח, תוך אמון במערכת המשפטית • עו"ד יוסף ויצמן על גזר הדין של יוסף יצחק אהרונוב (טור אישי)
מוחמד אבו חדיר ויוסף חיים בן דודהקטינים הורשעו, יוסף חיים בן דוד שרצח לא הורשע בשלב זהכיכר השבת18
בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי יוסף חיים בן דוד אכן רצח את מוחמד אבו חדיר, אך לא הרשיע אותו, עד שיתברר כי הוא כשיר לעמוד לדין. שני הקטינים הנוספים הורשעו ברצח (חדשות, משפט)
יוסף חיים בן דוד בבית המשפטהיום: הכרעת הדין במשפט רצח אבו חדירכיכר השבת
בית המשפט המחוזי בירושלים יכריע היום במשפט רצח הנער הערבי מוחמד אבו חדיר, בו נאשמים יוסף חיים בן דוד ושני קטינים מקרובי משפחתו. אביו חוסיין: "פחות ממאסר עולם אפנה להאג" (משפט)
יוסף יצחק אהרונובשנתיים מאסר ומיליון וחצי שקל קנס לאהרונובחיים אבני14
בית המשפט המחוזי בתל אביב קיבל את הסדר הטיעון עם יו"ר אגודת צעירי חב"ד יוסף יצחק אהרונוב וגזר עליו 24 חודשי מאסר וקנס של מיליון וחצי שקל. הורשע במרמה, העלמת מס ועוד (משפט)
תוקפי הרב זמיר כהן שוחררו למעצר ביתתוקפי הרב זמיר כהן שוחררו למעצר ביתצביקה גרוניך22
ארבעת החשודים בתקיפת הגאון רבי זמיר כהן שוחררו היום למעצר בית למשך ארבעה ימים והורחקו ממקום התקיפה. השופט קבע בהחלטתו כי מדובר ב"מעשים קשים וחמורים" (חדשות, משפט)
עו"ד משה בא גדגועל נפש במיטבו / דעהעו"ד משה בא-גד14
מזל טוב! "הצלחנו" כעם וכחברה להתדרדר מתחת לקו האדום האנושי. כמה נמוך אפשר לרדת? מה עוד צריך לקרות בשביל שנבין כי עלינו לשלוט ברוחנו לפני שנלחץ על "שלח". עצרו את הכאב (טור)
אישום נגד שני גנבי ספרי התורה מהצפוןאישום נגד שני גנבי ספרי התורה מהצפוןצביקה גרוניך1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד שני תושבי הצפון המואשמים בשורה של פריצה לבתי כנסת וגניבת ספרי תורה ומכירתם לסופר סת"ם מירושלים. גורם במשטרה ל"כיכר": "יש עשרות ס"ת" (משפט)
רגע הפיגועאישום נגד המחבל בן 14 מהרכבת הקלהכיכר השבת
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל מוועאיה עלקאם בן ה-14 שדקר מאבטח ברכבת הקלה. על פי האישום הוא תכנן לרצוח חייל כנקמה ושיכנע את בן דודו בן ה-11 להצטרף (חדשות משפט)
הסכין בה בוצע הפיגועסליחה בוואטסאפ: אישום נגד המחבל מאילתצביקה גרוניך1
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל שביצע את פיגוע הדקירה באילת ופצע אישה באורח קל. על פי האישום, הוא נהג לקלל את ישראל, הכין סכין חדה וביקש מאחותו שתתפלל (חדשות)
בג"ץ אישר: הריסת "איילת השחר" נדחתהבג"ץ אישר: הריסת "איילת השחר" נדחתהצביקה גרוניך1
שופטי בית המשפט העליון אישרו הבוקר לדחות את הריסת בית הכנסת איילת השחר בגבעת זאב, בכפוף לכך שעד ליום חמישי יפונה המקום ויחל בפרוקו. המדינה נדרשה לתת ערבויות (משפט)
"לעכב הרס ביהכנ"ס מחשש לשפיכות דמים""לעכב הרס ביהכנ"ס מחשש לשפיכות דמים"אהרן רבינוביץ8
בעקבות הסיכומים בין רה"מ, השר דרעי והשר בנט, המדינה הגישה לבג"ץ בקשה דחופה לעיכוב ביצוע הריסת בית הכנסת "איילת השחר" בגבעת זאב. "חשש ממשי לשפיכות דמים" (חדשות,משפט)
אישום: מוסיקאי מב"ב ביצע מעשים חמוריםאישום: מוסיקאי מב"ב ביצע מעשים חמוריםצביקה גרוניך
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד מוסיקאי מבני ברק שעל פי החשד ביצע מעשים חמורים בילד בן 11.5. על פי האישום, הילד הגיע למחסן המוסיקאי לתקן כלי נגינה וכך נוצר הקשר (חוק ומשפט)
22 שנות מאסר לאב מהדרום שתקף את בתו22 שנות מאסר לאב מהדרום שתקף את בתוצביקה גרוניך8
בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר 22 שנות מאסר וקנס של 258 אלף שקלים על אב בעל חזות חרדית מהדרום שביצע מעשים חמורים, תקף ואיים על בתו החל משנת 2008 (חדשות, משפט)
ח"כ לוינשטיין: "פתח בחקירה נגד הרב אליהו"ח"כ לוינשטיין: "פתח בחקירה נגד הרב אליהו"צביקה גרוניך3
ח"כ רויטל סויד מהמחנה הציוני פנתה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד רבה של צפת הרב שמואל אליהו בעקבות דבריו כי יש 'למרר לשופטים את החיים' (ארץ)
המחבל מנוטרל בזירת הפיגועכתב אישום נגד המחבל שדקר יהודי ברעננהצביקה גרוניך
הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל טארק דוויק תושב מזרח ירושלים, שדקר לפני כחודש יהודי בתחנת אוטובוס ברעננה. על פי כתב האישום המחבל הביע את רצונו למות "מות קדושים" (משפט)
דחפור, ארכיוןבג"ץ אישר הריסת בתי המחבלים, למעט אחדכיכר השבת5
למעט בית מחבל אחד, בג"ץ דחה את כל העתירות נגד הריסת בתי המחבלים, ואישר להוציא אל הפועל את צווי ההריסה. הבית היחיד שלא ייהרס הוא ביתו של אחד מרוצחי מלאכי רוזנפלד הי"ד (משפט)
הסכין בה בוצע הפיגועהדקירה באילת על רקע לאומני ובגלל סרטוניםצביקה גרוניך1
הותר לפרסום כי אחרי פעולות חקירה של המשטרה והשב"כ נעצר ערבי החשוד בדקירת אישה באילת לפני כשבועיים. על פי החשד המעשה בוצע על רקע לאומני, בשל סרטוני הסתה (חדשות בארץ)
12 כללי הזהב לניהול עסק בלי ליפול12 כללי הזהב לניהול עסק בלי ליפולרו"ח יעקב בלנגה4
להחזיק עסק עם הראש מעל המים, נדרשים לאדם ניסי ניסים וסייעתא דשמייא. אך ישנם פעולות שניתן לעשות כדי לנהל עסק מוצלח. רו"ח יעקב בלנגה עם 12 כללי זהב לניהול עסק (חוק ומשפט)
אישומים בפרשת גניבת המידע הגדולה בעולםאישומים בפרשת גניבת המידע הגדולה בעולםקובי רוזן
המשטרה הודיעה כי בארה"ב הוגשו כתבי אישום נגד הישראלים החשודים במעורבות בפרשת גניבת המידע הגדולה בהיסטוריה, שפרצו לעשרות מוסדות פיננסים וגנבו פרטי לקוחות (חדשות)
אייל רוזובסקייואב יצחק: 'עו"ד רוזובסקי מכר את הרב פינטו'צביקה גרוניך12
עורך אתר news1 יואב יצחק, מאשים את פרקליטו של הרב יאשיהו פינטו, עו"ד אייל רוזובסקי, כי שיתף פעולה עם הפרקליטות, לא העביר חומרי חקירה לרב ומכר את האינטרסים שלו (חדשות משפט)
עו"ד משה בא גדהאם אפשר לתבוע את חברת החשמל? / טורעו"ד משה בא-גד3
ה שפקדה אותנו בראשית השבוע הותירה נזקים שונים ובעיקר הפסקות חשמל באזורים נרחבים • עו"ד משה בא גד בטור משפטי מנתח האם אפשר לתבוע את חברת החשמל על המחדל (משפט)
ראאד סאלח ירצה 11 חודשי מאסרראאד סאלח ירצה 11 חודשי מאסרכיכר השבת6
בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את ערעורו של השייח ראאד סאלח מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית, והוא יחל לרצות בחודש הבא 11 חודשי מאסר לאחר שהורשע בדרשת הסתה (ארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
כיכר השבת
האם 'תיק 4000' עומד בפני קריסה סופית?
ט' בחשוון תשפ8