כץמסתמן: האישום נגד השר כץ - ללא השוחדדניאל הרץ
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צפוי להגיש בימים הקרובים כתב אישום כנגד שר הרווחה חיים כץ. אם אכן יוגש נגדו אישום, הוא ייאלץ להתפטר מתפקידו בממשלה (חדשות)
מעצר אחד הסייענים בפיגועהעונש על סיוע למחבל: שנת מאסר בלבדקובי רוזן4
בית המשפט הצבאי גזר על אחיו של המחבל מברקן שנת מאסר בפועל ושנת מאסר על תנאי, בשל אי מניעת החזקת נשק ובשיבוש הליכי חקירה • "נדרוש מהתביעה לערער" (ארץ)
עו"ד, אילוסטרציהעו"ד חרדי: ישראל בלי 'ידיד' - כמו גוף בלי לבאסף מגידו4
עמותת ידיד, ארגון הסיוע המשפטי חברתי הגדול בישראל הודיע על כניסתו להליכי פירוק. עו"ד פרופ' יובל אלבשן, מסביר בראיון מדוע זה קרה, וכיצד ניתן למנוע את הסגירה (אקטואלי)
רון קובי בבג"צ, בשבוע שעברבג"צ לצד אריה דרעי: דחה את בקשת קוביישי כהן32
שלושה שופטי בג"צ, בראשות הנשיאה אסתר חיות, דחו את בקשת רון קובי ואישרו את החלטת שר הפנים אריה דרעי להחזיר את חברי מועצת העיר לתפקידם בעיריית טבריה (ארץ)
ביהמ"ש הרחיק את ברק כהן מאבנר נתניהוביהמ"ש הרחיק את ברק כהן מאבנר נתניהוקובי רוזן11
בית משפט החליט להוציא צו הרחקה לעו"ד ברק כהן, שהטריד את אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה. בדיון אמר כי הוא לא מעוניין באבטחה והוסיף: אני לא אכנס בחיים לפוליטיקה (ארץ)
ילד חרדי, אילוסטרציההילד איבד את ראייתו בחיידר ויפוצה במיליוןאבי רבינא4
מעיין החינוך התורני, משרד החינוך, תלמוד תורה בוסטון וחברת הביטוח, יפצו בסכום של יותר ממיליון ש"ח, ילד שאיבד את ראייתו, לאחר שנפגע מידית של דלת בזמן ההפסקה (ארץ)
מנהלים קבוצת וואטסאפ? עוה"ד מזהיריםמנהלים קבוצת וואטסאפ? עוה"ד מזהיריםהכיכר המשפטית4
הצעד השנוי במחלוקת של שר המשפטים החדש אמיר אוחנה - פיטורי מנכ"לית המשרד; הסערה בספרייה שנחשפה ב'כיכר השבת' וכיצד תתבעו משרד ממשלתי • צפו בתוכנית (משפטי)
החולה תובע: הרופאים לא אבחנו את הסרטןהחולה תובע: הרופאים לא אבחנו את הסרטןקובי רוזן2
בדיקות הדם שלו היו חריגות במשך שמונה שנים, אך הממצאים לא זכו להתייחסות. כעת, תובע החולה הסופני, גבר בשנות השבעים, פיצוי כספי מקופת חולים 'כללית' (משפט)
ביהמ"ש: הרש"פ אחראית לעינוי משת"פיםביהמ"ש: הרש"פ אחראית לעינוי משת"פיםדניאל הרץ1
בית המשפט המחוזי קבע כי הרשות הפלסטינית אחראית לעינויי המשת"פים וכי עליה לפצותם. מדובר בתביעה של שמונה משת"פים שהצליחו להימלט לשטח ישראל (משפט)
רון קובי בסכנת הדחה: מהו מעמדו המשפטירון קובי בסכנת הדחה: מהו מעמדו המשפטיכיכר השבת7
המשפטנים מסבירים: רון קובי יסיים כנראה בקרוב את תפקידו כראש עיר - בניגוד לדעת הבוחר, האם על בית המשפט להתערב? • 'המחלקה המשפטית', הפרק השני • צפו (משפט)
הרש"פ תפצה במיליארד ש"ח נפגעי טרורהרש"פ תפצה במיליארד ש"ח נפגעי טרורכיכר השבת3
החלטה תקדימית של בית המשפט המחוזי בירושלים קובעת: הרשות הפלסטינית אחראית לפיגועי האינתיפאדה השנייה, ותשלם פיצויים בסך מיליארד ש"ח למשפחות הנפגעים (ארץ)
יאיר נתניהו ניצח בתביעה נגד אייבי בנימיןיאיר נתניהו ניצח בתביעה נגד אייבי בנימיןכיכר השבת3
בנו של ראש הממשלה תבע את הפעיל החברתי לאחר שזה דיווח כי נתניהו הפעיל את המוסד להנפיק דרכון זר ליאיר נתניהו, ויקבל פיצוי על סך 20,000 ש"ח מאייבי בנימין (משפט)
כרמל מעודה, הבוקר בבית המשפטכתב אישום מטלטל נגד 'הגננת המתעללת'קובי רוזן43
יממה לאחר שביתה הוצת, הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום חמור נגד כרמל מעודה החשודה בהתעללות בילדים בהם טיפלה: "פגעה בתינוקות ובפעוטות רכים" (חוק ומשפט)
ילדה חרדית נכוותה ממנגל ביתי, וקיבלה פיצויילדה חרדית נכוותה ממנגל ביתי, וקיבלה פיצויקובי רוזן1
ילדה בת 6 נכוותה ממנגל ונאלצה לעבור מספר השתלות עור. זה אומנם קרה כתוצאה מהמנגל הביתי, אך את הפיצוי היא קיבלה מביטוח התלמידים • מדוע זה קורה? (חדשות, משפט)
בית כנסת, אילוסטרציהביהמ"ש קבע: בית הכנסת ב'זכרון' - ייבנהשאול כהנא
במשך חמש שנים נמנעה בניית בית הכנסת בזכרון יעקב לאור מאות התנגדויות שונות שהוגשו נגד התכנית. היום, דחה בית המשפט את העתירות ובית הכנסת ייבנה כמתוכנן (משפט)
מחמוד קטוסהדרמה בתיק התקיפה האכזרית: בוטל האישום נגד קטוסהב. ניסני11
הפרקליטות הודיעה כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד מחמוד קטוסה בחשד לתקיפה האכזרית של הילדה החרדית בת ה-7: התשתית הראייתית אינה עולה בעת הזו כדי 'סיכוי סביר להרשעה' (משפט)
ליאת בן ארימהולילנד ועד ביבי: התיקים של ליאת בן ארימשה גורלי, כלכליסט5
רגע לפני שהיא נבחרה לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה, נציב שירות המדינה עצר את מינויה. סיכום התיקים של ליאת בן ארי, מ'הולילנד' דרך חקירת דרעי ועד תיקי נתניהו (משפט)
השימוע לא יידחה גם אם סנגורי ביבי יתפטרוהשימוע לא יידחה גם אם סנגורי ביבי יתפטרוכיכר השבת1
מנדלבליט התחייב כי גם אם פרקליטיו של ראש הממשלה יתפטרו מתפקידם, השימוע הצפוי לא יידחה • עם זאת, היועמ"ש הודה כי ההחלטה על הגשת כתב אישום יידחה (ארץ)
שופרסל, אילוסטרציהשופרסל תשלם פיצויים בגלל מוצר לא כשרכיכר השבת4
עוגיות המיובאות מאיטליה הוצגו ברשת שופרסל ככשרות. תביעה ייצוגית הוגשה ובסופו של דבר הגיעו להסדר פשרה במסגרתה יקבלו חברי מועדון הלקוחות 740,000 ש"ח (ארץ)
אילוסטרציהסימני שאלה לגבי מעצרו של מחמוד קטוסהקובי רוזן9
יממה לאחר הגשת כתב האישום כנגד הערבי החשוד בתקיפת הילדה החרדית בבנימין, עולות שאלות באשר לכתב האישום שהוגש נגדו • דיון מיוחד וחריג נערך במשטרה (אקטואליה)
השופט: גזר דינה של שרה נתניהו לא יתוקןהשופט: גזר דינה של שרה נתניהו לא יתוקןקובי רוזן3
"בכתב האישום המתוקן לא מופיעה ולו פעם אחת התיבה 'אורחים פרטיים'", הסביר בית המשפט שדחה את בקשת הפרקליטות לתקן את הניסוח בגזר הדין של נתניהו (משפט)
עובדים במשרד ממשלתי חשודים בשוחדעובדים במשרד ממשלתי חשודים בשוחדמישאל לוי
חקירה סמויה הפכה הבוקר לגלויה, עם מעצרם של שני עובדים במשרד ממשלתי, בחשד שהציעו לחברה בתחום האנרגיה במספר הזדמנויות סיוע, בתמורה לשוחד (אקטואלי)
שרה נתניהושרה נתניהו חתמה על הסדר טיעון ותורשעיוני גבאי3
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חתמה הבוקר על הסדר הטיעון עם פרקליטות המדינה והיא תודה בבית המשפט בעבירה של ניצול מכוון בטעות ותשלם 55 אלף שקלים (בארץ)
הרובע המוסלמי, אילוסטרציההמשפחה הותקפה ברובע המוסלמי ותובעתכיכר השבת
משפחת קנדל שהותקפה בביתה ברובע המוסלמי תובעת את התוקפים ודורשת פיצויים על סך 180,000 ש"ח בגין נזקים נפשיים שנגרמו לבני המשפחה בשל התקיפה הקשה (משפט)
תמונת אילוסטרציהשוטרת סיור רשמה דו"חות תנועה כוזביםקובי רוזן4
בכתב האישום מפורטים מקרים בהם רשמה שוטרת הסיור, מיחידת התנועה של מרחב איילון, דו"חות תנועה כוזבים, בעקבותיהם נדרשו המתלוננים לשלם קנס כספי (חוק ומשפט)
פרקליטו של רה"מ נתניהו: "נגיע לשימוע"פרקליטו של רה"מ נתניהו: "נגיע לשימוע"קובי רוזן5
עו"ד עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו, הודיע כי יגיע לשימוע שקבע היועץ המשפטי לממשלה ולא יעתור לבג"צ: 'היה נכון לשקול מחדש את המועד ולדחות אותו' (ארץ)

חוק ומשפט

החדשות הכי חמות מעולם המשפט. משפט אזרחי ופלילי מטובי הכותבים בתקשורת החרדית. סיקור פרשיות ומשפטים, ומאמרים ומדריכים משפטיים שימושיים

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
בין 'זכויות עבודה' ל'איסור סחיטה' // מאמר
ד' בתמוז תשפ8
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
עו"ד גדליהו בן שמעון
הלכת 'דרעי ופנחסי' חייבת חישוב מסלול מחדש
א' בכסלו תשפ6
דוד רוזנטל
דוד רוזנטל
אמון הציבור במערכת החוק והמשפט קרס
י"ב בחשוון תשפ12