צפת מושלגתביהמ"ש: עירייה צריכה לפצות על נזקי סופהעו"ד שרון המר
עץ התרסק על מכונית. העירייה טענה כי היא לא אחראית לסופה "שלא הייתה כמותה מ-1950". ביהמ"ש קיבל את התביעה וקבע: העירייה הייתה צריכה להיערך לסערה ולגזום את העצים (משפט)
תמונת אילוסטרציה, אין קשר לנאמר בכתבהריב על פרוכת בבית כנסת נגמר בבית משפטעו"ד איל גרנט6
מתפלל בבית הכנסת הוריד את הפרוכת הישנה ותלה במקומה פרוכת המנציחה את שמות הוריו. בית משפט השלום קבע כי פעולתו נעשתה ללא רשות, ופגעה בתורמי הפרוכת הישנה (משפט)
אם שעברה דירה תחזיר את הילדים לבעלהאם שעברה דירה תחזיר את הילדים לבעלהעו"ד יזהר מאירוב1
האב טען שגרושתו עברה עם הילדים לעיר אחרת בלי ליידע אותו וכמובן בלי שהסכים. השופט קיבל את גרסתו והבהיר: העובדה שלאם יש משמורת לא נותנת לה עדיפות על האב (משפט)
בד"צ העדה החרדית תבע את המדינה וניצחעו"ד (רו" ח) מאורי עמפלי1
סכסוך בין בד"צ העדה החרדית לבין המדינה הגיע לבית המשפט שפסק לטובת העדה החרדית. הדיון התקיים סביב חובת המדינה לעמוד בתחייבויותיה לבד"צ ולא לבטל הסכם שומת מס (משפט)
העלים רבע מיליארד שקל ושוחרר בתנאים מקליםעו"ד גילה בן זאב
האיש המואשם בעבירות מס בהיקף של רבע מיליארד שקל ומשפטו מתנהל כבר שנתיים, והיד עוד נטויה. המחוזי השתכנע שהנאשם לא מתכנן לברוח מהארץ ויש לאפשר לו לצאת לעבוד (משפט)
הוציא חשבונות פיקטיביות ונשלח לכלאהוציא חשבונות פיקטיביות ונשלח לכלאעו"ד ירון אבני
איש העסקים הורשע במסגרת הסדר טיעון בקבלת דבר במרמה והוצאת חשבוניות פיקטיביות בסך עשרות מיליוני שקלים, במטרה להתחמק מתשלום מס. השופט הדגיש את חומרת המעשה (משפט)
עובד נמחץ למוות - הפיצוי ליורשים: 800 אלף ש'עובד נמחץ למוות - הפיצוי ליורשים: 800 אלף ש'עו"ד דניאל אדזיאשוילי
המנוח, שעבד כממיין כביסה, ניסה לתקן תקלה ונמחץ בין מסוע הכביסה לבין אחד המייבשים. בית המשפט הטיל את האחריות בעיקר על המעסיקה אבל לא רק... (משפט)
הצלם תבע מהעמותה הימנית 50 אלף שקלהצלם תבע מהעמותה הימנית 50 אלף שקלעו"ד נדב ארגוב, פסקדין1
צלם שגילה כי תמונה שצילם הועלתה לאתר של עמותת חֹננו", טען שכבודו נפגע בשל עיוות המסר שניסה להציג. ביהמ"ש קיבל את התביעה בחלקה וקבע: זכותו המוסרית של התובע הופרה (משפטי)
הרב יאשיהו פינטו, ותנ"צ אפרים ברכה ז"להעידה נגד ברכה ונמצאה דוברת אמתאהרן רבינוביץ15
מספר ימים לפני שתנ"צ אפרים ברכה ז"ל שם קץ לחייו הגיעה למח"ש עדות של עו"ד מיכל כהן לפיה היא שמעה את ברכה מעביר מידע חסוי על מעצרים צפויים. כהן עברה פוליגרף ונמצאה דוברת אמת (חדשות)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17