אילוסטרציהחויב לשלם על שיקים שלא חתם עליהם - מדוע?עו"ד רונן מטלון
ירקן נאלץ לשלם עבור שיקים ללא כיסוי בסך 30,500 שקל שמשך אחיו מחשבונם המשותף בשם שותפות עסקית, שהתפרקה בינתיים. בית המשפט דחה את טענתו כי השיקים לא תקפים כיוון שלא נשאו את חותמת העסק
הבעלים תשלם את חוב הארנונה מכיסה הפרטיהבעלים תשלם את חוב הארנונה מכיסה הפרטיעו"ד רעות נחמיאס-פלדר
המועצה האזורית באר טוביה ביקשה לחייב באופן אישי את בעלת החברה, שפעילותה הופסקה בעקבות צו של משרד הבריאות. בית המשפט קיבל את התביעה והורה לה לשלם 65 אלף שקל (משפט)
עורך דין שהפר את אמון לקוחותיו יפצה אותם בכ-60,000 שקלעורך דין שהפר את אמון לקוחותיו יפצה אותם בכ-60,000 שקלעו"ד יעקב בטש
בעלי עסק בתחום האופנה תבעו פיצויים מעורך דינם לשעבר, בטענה שהתרשל בייצוגם והתעלם מכל פניותיהם להחזיר כספים שהכניס לכיסו הפרטי. בית המשפט קבע שעורך הדין פעל בחוסר יושר, והורה לו לפצות את התובעים.
טבח נכנס מהחלון לעמוד בביקורת - נפצע ויפוצהטבח נכנס מהחלון לעמוד בביקורת - נפצע ויפוצהעו"ד נעים בדר1
טבח הגיע למסעדה בשעה מוקדמת לאחר שנתבקש לסדר את המטבח לקראת ביקורת של משרד הבריאות, אלא שהוא לא מצא את המפתח, נכנס דרך החלון נפל ונפצע וכעת יפוצה (משפט)
אילוסטרציהתבע על הפרת חוזה, ויקבל כ-200,000 שקלעו"ד ירדנה בן שלום
במסגרת סכסוכי ירושה על קרקעות בין קרובי משפחה רבים, שילם האיש כ-110,000 דולר, בעוד שדודו התחייב לשלם לו את חלקו. הדוד הכחיש, אך שופט השתכנע שהחוזה הופר (משפט)
אילוסטרציהביטוח לאומי שלל גמלת שמירת היריון, ביה"ד התערבעו"ד אשר אביטן
בית הדין לעבודה קיבל את תביעת האישה, והסביר כי אמנם לא היה סיכון של נכות או מוות לחיי העובר או האישה, אולם החמרת תחלואה גם היא סיכון המצדיק שמירת הריון (משפט)
חנות מוצרי חשמל, אילוסטרציהעובד שפוטר מ"אבי סופר" יפצה את הרשתעו"ד אוריאל בן אסולי1
עובד ברשת חנויות מוצרי החשמל פוטר בטענה שנמצא אחראי למחסור מלאי ואי סדרים כספיים. העובד הגיש תביעה על פיטורים שלא כדין ומצא עצמו מחויב לשלם לה כ-65,000 שקל (משפט)
אילוסטרציהבית המשפט סירב לדון בחטיפה: תתבע בצרפתעו"ד אלה רגב
ארבעה חודשים לאחר שגרושתו לקחה את בתו לחו"ל, הגיש האב תובענה לבית המשפט בישראל, וביקש שיקבע כי בתו נחטפה. בית המשפט הסביר על ההליך וסבר כי מוטב לאב להגיש תביעה בצרפת
אילוסטרציהבית משפט רשאי לנכות קצבת נכות מהמזונות?עו"ד אורי צפת
האב קיבל פטור מלשלם מזונות לבתו – הסובלת מנכות נפשית – מאחר שהיא מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי. במסגרת בקשת רשות ערעור שהוגשה לעליון, נקבע כי אף שמדובר בשאלה משפטית עקרונית המקרה אינו מאפשר דיון בנושא (משפט)
עו"ד אביטל רבינוביץסרבנות גט – כיצד מערכת המשפט מטפלת בתופעה?עו"ד אביטל רבינוביץ7
אחת התופעות הקשות בהליכי גירושין בין בני זוג היא תופעת סרבנות הגט, בה אחד הצדדים מסרב לתת או לקבל את הגט
אילוסטרציה"המצב קשה, אבל עם כל האמפתיה אתה לא סיעודי"עו"ד אלי לוטון
התובע טען שהוא זקוק לעזרת צד ג' ותבע את "מכבי סיעודי". השופט הביע חמלה כלפי האיש – אדם במצב בריאותי וכלכלי קשה – אך השתכנע שהפוליסה אינה מאפשרת להעניק לו עזרה.
בית המשפט: להגדיל את המזונות לילד לא יהודיבית המשפט: להגדיל את המזונות לילד לא יהודיעו"ד דני גל
לילד נפסקו מזונות של 700 שקל בלבד משום שהוא נולד לאם נוצרייה ואב יהודי. חודש לאחר מכן ביקשה האם להגדילם כי מצבה הכלכלי השתנה. ביהמ"ש למשפחה לא נענה לה, אך המחוזי דווקא כן.
אילוסטרציההדירה נרכשה בנישואין, אך לא תחולק בשווהעו"ד אלון אלדר
המחוזי דחה את ערעורו של בעל נגד גרושתו וקבע: רוב הדירה מומן מכסף של האישה שמכרה דירה קודמת שלה, לא הייתה "כוונת שיתוף"
אילוסטרציהזוכה מתאונה: לא ניתן לסמוך על בוחן התנועהמערכת פסקדין
אחרי שנתיים וחצי של דיונים, החליט השופט גיל קרזבום, כי הנהג לא אשם בתאונה שהביאה לפגיעה בגוף וברכוש. הסיבה העיקרית לזיכוי: מחדלים בבדיקותיו של בוחן התנועה (משפט, פסקדין)
זוכה מנהיגה תחת השפעה אחרי שישב יומיים במעצרזוכה מנהיגה תחת השפעה אחרי שישב יומיים במעצרעו"ד שמואל גייזלר
השוטרים עצרו רכב לבדיקה, והבחינו בנהג מבולבל עם עיניים אדומות. רק יומיים לאחר מכן הוא נתן שתן. בשל תוצאת הבדיקה הנקייה, השופטת זיכתה אותו מנהיגה בשכרות (כלכלה, משפט)
שופרסלעובד החליק על מלפפון ויקבל כ-320 אלף שקלעו"ד תומר בכר3
סדרן סחורה בסניף שופרסל דיל בנתניה החליק על עיסת מלפפון בעת העבודה ונפצע בכתף. האחריות הוטלה ברובה על שופרסל ובחלקה על חברת כוח האדם שדרכה הועסק (משפט, פסקדין)
צעקה על הגרוש בטלפון ונתבעה על לשון הרעצעקה על הגרוש בטלפון ונתבעה על לשון הרעמערכת פסקדין2
התובע דרש פיצוי של 60,000 שקל כיוון שלטענתו, מנהליו שמעו את שלל הקללות והגידופים שגרושתו הפריחה לעברו בטלפון. בית המשפט ציין כי יש כאן ניחוח של הצגה מבוימת, ודחה את התביעה
הנהג טיפס על גג המשאית, נפל ויפוצההנהג טיפס על גג המשאית, נפל ויפוצהמערכת פסקדין1
נהג המשאית נפל בזמן שניסה לטפס על גג הרכב במטרה לכסות את המטען. חברת הביטוח "מנורה" טענה שכלל לא מדובר בתאונת דרכים, אך בית המשפט חשב אחרת (משפט)
הגננת החרדית תוכל לתבוע פיצוי על פיטוריההגננת החרדית תוכל לתבוע פיצוי על פיטוריהעו"ד גדעון אייזנשטיין5
בית הדין לדיני ממונות באשדוד אישר פיטורי גננת מרשת הגנים של אגודת ישראל, אך לא פסק לה פיצויי פיטורים. בית הדין האזורי לעבודה, הורה לה לגננת לתבוע פיצויים על האופן בו פוטרה (משפט)
נושים לא מימשו עיקול ולא ייהנו מכספי המבוטחנושים לא מימשו עיקול ולא ייהנו מכספי המבוטחעו"ד יואב סלומון
מתוך התחשבות בביטחון הסוציאלי של בנות המשפחה, קבע ביהמ"ש כי רק הנושים שהספיקו לממש את העיקול לפני הפטירה יהיו זכאים לכספים. התוצאה: הרוב יגיע לאלמנה וליתומות (משפט)
הבנק נענה לבקשת העובד וחוייב בפיצויהבנק נענה לבקשת העובד וחוייב בפיצוימערכת פסקדין
עובד שפוטר מבנק אוצר החייל ביקש להאריך את מועד סיום ההעסקה כדי שיוכל לצאת למילואים בשקט. הבנק נענה לבקשתו והמועד נקבע ליומיים אחרי החזרה מהמילואים. זמן מה לאחר מכן, העובד תבע את הבנק בטענה שפוטר בניגוד לחוק חיילים משוחררים (משפט)
רק לאחר מאבק משפטי: ניצול שואה יקבל קצבהרק לאחר מאבק משפטי: ניצול שואה יקבל קצבהמערכת פסקדין
הרשות לזכויות ניצולי השואה טענה לבעייתיות בגרסת הקשיש, לפיה הוריו נפטרו במחנה ריכוז ברומניה. בעקבות עדותה של ניצולה אחרת, שזכרה את משפחתו, זכה הקשיש בקצבה המיוחלת (משפט)
בג"ץ: המשפחה מצפון פרו תוכר כיהודיתבג"ץ: המשפחה מצפון פרו תוכר כיהודיתעו"ד יזהר גביש
המדינה, שכבר הכירה בחלק מבני המשפחה כזכאים לפי חוק השבות, שינתה את עמדתה בעקבות מחקר הסטורי חדש על תולדות היהודים בעיר שבצפון פרו. השופטת ברק-ארז: "הבה לא נמיר את השאלה 'מיהו יהודי' בשאלה 'מהי קהילה יהודית'" (משפט)
לא עדכנה את הוצל"פ ותפצה את הגרושלא עדכנה את הוצל"פ ותפצה את הגרושעו"ד לין קורזינר
האישה פתחה תיק בהוצאה לפועל נגד בעלה לשעבר בגין חיוב במזונות זמניים אך לא "איפסה" את החוב לאחר שהבעל שילם. ביהמ"ש דחה את טענותיה (חדשות, משפט)
הציפו דירה במהלך שיפץ ויפצו ב-48 אלף שקלהציפו דירה במהלך שיפץ ויפצו ב-48 אלף שקלעו"ד יורם קידרון
דיירי בניין באשדוד הוסיפו לדירתם מרפסת, אך בדרך פגעו באיטום הדירה שבקומה למטה. ביהמ"ש קבע כי עליהם לפצות את בעלת הדירה על הנזקים שנגרמו לה לאחר שהשוכר עזב (חדשות, משפט)
מנהל המרכז לקשיש פוטר משיקולים זריםמנהל המרכז לקשיש פוטר משיקולים זריםעו"ד עוזי ערקובי
המנהל תבע את האגודה למען הקשיש בטמרה לאחר שפוטר לטענתו שלא כדין, ובניגוד לדעת המפקח המחוזי ושירותי הרווחה. השופטת קיבלה את טענותיו ופסקה לו פיצויים בסך 50,000 שקל

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17