מטפלת  גונן שגב  מאיר גרין  ויזניץ
פיצויים לנהג אוטובוס. אילוסטרציהפיצויים לנהג אוטובוס שפוטר ללא הודעה מוקדמתעו"ד שלומית שרייבר
הנהג פוטר מהחברה ב-2014. אפיקים ניסתה לטעון שהוא נטש את עבודתו אך ביה"ד דחה את גרסתה וקבע שהנהג הושעה ביוזמתה. בשל הפגמים בהליך הפיטורים הנהג יפוצה בכ-30,000 שקל (משפט)
אח עצמאי שעבד במעייני הישועה - הוכר כעובד. אילוסטרציהאח עצמאי שעבד במעייני הישועה - הוכר כעובדעו"ד האלה חמדאן
ביה"ד לעבודה בת"א קבע באחרונה כי בין ביה"ח לבין האח מתקיימים יחסי עובד-מעביד על אף שהועסק כנגד חשבוניות. נפסק כי מהות היחסים קובעת ולא צורת ההתקשרות (משפט)
בחירת עורכי דין - מגדל מפואר או מקצועיות? אילוסטרציהבחירת עורכי דין - מגדל מפואר או מקצועיות?עו"ד שרית לנגה כהן
מדינת ישראל התברכה בעורכי דין. בתהליך הבחירה ביניהם חשוב לזכור שלא תמיד המשרד "הנוצץ" הוא הנכון עבורכם ולצד פרמטרים ברורים של מקצועיות ומומחיות, חשוב להביא בחשבון את המאפיינים הייחודיים לכם (משפט)
המשכנתא בוטלה: חתימות הקשישה זוייפו. אילוסטרציהביהמ"ש ביטל משכנתא: חתימות הקשישה זוייפועו"ד אנוש וקסמן
ביתה של אישה כבת 80 מושכן לטובת חברה שהלוותה כספים לבנה - ללא ידיעתה. בתביעה התברר כי חתימותיה על מסמכי המשכנתא זוייפו. בימ"ש הורה להסיר את רישום המשכנתא (משפט)
בעל קרקע גילה שמת והוריש אותה לאחרים. אילוסטרציהבעל קרקע גילה שמת והוריש אותה לאחריםעו"ד עינת קשת אברמוביץ2
40 שנה אחרי שרכש קרקע בנתניה, גילה הרוכש כי אדם אחר העביר אותה על שמו מכח צו קיום צוואה. עניין זה, המטופל במישור הפלילי, הוליד מחלוקת נוספת בין הרוכש לבין אדם שרכש אותה בעסקה מפוקפקת מאותו רמאי לכאורה (משפט)
נהג מונית התנגש בניידת משטרה. אילוסטרציהנהג מונית התנגש בניידת משטרה - המדינה תשלם?עו"ד אופיר בן דוד
תאונה משנת 2007 שבה נפגע שוטר על מדרכה עקב התנגשות בין מונית לניידת, הביאה למחלוקת בשאלה מי אמור לשלם על נזקיו. עמדת חברת הביטוח "הכשרה", שביקשה לחלק את הנטל שווה בשווה בינה לבין המדינה, נדחתה (משפט)
הטענה שמדובר בהצתה – נדחתה. אילוסטרציההטענה שמדובר בהצתה – נדחתה. הפניקס תשלםמערכת פסקדין
שריפה שאירעה ב-2006 הובילה למחלוקת חריפה בין יבואני נעליים לבין חברת הביטוח. בפסק דין מעמיק ושיטתי, נשיא ביהמ"ש המחוזי בירושלים קיבל את תביעת המבוטחים ודחה שורה של טענות מפי חברת הביטוח (משפט)
בנו מעלית חיצונית – ויפצו את השכנים. אילוסטרציהבנו מעלית חיצונית – ויפצו את השכניםעו"ד יגאל (ישראל) מדר1
ייתכן שמייסדי תל אביב לא לקחו בחשבון שביום מן הימים אנשים ירצו להרחיב את בתיהם או להוסיף להם מעליות. בשבוע שעבר בימ"ש השלום בעיר קיבל תביעה לפיצוי על ירידת ערך בעקבות הוספת מעלית בבניין השכן (משפט)
אוטובוס פגע בנוסעת שעמדה בתחנה. אילוסטרציהאוטובוס פגע בנוסעת שעמדה בתחנה – תפוצהעו"ד סיגלית רפאלוב
האישה נפגעה בשנת 2010 ממראת האוטובוס עוד לפני שהבינה מה קרה, ומאז סובלת מחרדות וירידה בתפקוד. הנהג וחברת הביטוח איילון ניסו לקעקע את גרסת הנפגעת, אולם השופטת האמינה לה ומתחה ביקורת חריפה על הנתבעים (משפט)
צו מניעה זמני מיותר מול חברת הבנייה. אילוסטרציההיישוב הוציא צו מניעה זמני מיותר נגד חברת הבנייהעו"ד רון עוזרי
ב-2015 הגיש היישוב בקשה לצו מניעה זמני נגד חברת בנייה שלטענתו הפרה הסכם ביניהם. הבקשה התקבלה בכפוף להפקדת עירבון של 50,000 שקל. באחרונה חולט העירבון לטובת החברה לאחר שנקבע שבקשת הצו הזמני הייתה מיותרת ואף חסרת תום לב (משפט)
אין חלק לאישה בדירת בעלה לשעבר. אילוסטרציההאישה נדחתה: אין לה חלק בדירת בעלה לשעברעו"ד דקלה אסייג ירמיהו3
האישה תבעה זכויות בדירה שבה התגוררה עם בעלה במשך כחמש שנים ונרכשה על ידו לפני החתונה. שופטת ביהמ"ש לענייני משפחה בת"א לא השתכנעה שהבעל התכוון לשתפה בנכס, ואף חייבה אותה בהוצאות גבוהות (משפט)
חוב כתובה סווג ב"מסלול מזונות". אילוסטרציהחוב כתובה סווג ב"מסלול מזונות". הבעל ערער וזכהעו"ד זוליחו אקילוב
ב-2015 רשמת ההוצאה לפועל סיווגה חוב כתובה של 400,000 שקל כחוב מזונות. החלטתה בוטלה באחרונה בפסק דין של בית המשפט למשפחה שהבהיר שרק כשמדובר בחוב שדרוש למחיה יומיומית של הזכאי תופעלנה "זכויות היתר" הנלוות לחוב מזונות (משפט)
המנוחה העבירה זכויותיה בקרקע בעסקאות נוגדות. אילוסטרציההמנוחה העבירה זכויותיה בקרקע בעסקאות נוגדותעו"ד רחל מנור
בימ"ש העליון הפך באחרונה את הכרעת המחוזי על פיה וקבע כי המערער, אשר רכש את הנכס מהמנוחה, יזכה בו. בכך נדחתה עמדת הנכדים שלטענתם קיבלו את השטח מסבתם המנוחה במתנה (משפט)
צו מניעה זמני לפרויקט תמ"א 38 ברמת גן. אילוסטרציהצו מניעה זמני לפרויקט תמ"א 38 ברמת גןעו"ד גיא יקותיאל2
יזמית הבנייה טענה שיש לחרוג מהזמנים שאושרו לבנייה, כיוון שלא הייתה אפשרות להוציא את הפרויקט אל הפועל. בהחלטת ביניים, ביהמ"ש המחוזי בת"א הבהיר כי מה שקובע הוא סיכויי העתירה של התושבים המתנגדים (משפט)
האלמנה ירשה את הבית, אבל מה עם השטח סביבו? אילוסטרציהאחייניו של המנוח: השטח סביב הבית גם שלנועו"ד רז לבנת1
ב-2008 נפטר תושב הצפון והבית במושב בו התגורר עם אשתו עבר לבעלותה המלאה. באחרונה דחה השופט אסף זגורי תביעה שהגישו נגדה אחייניו של האיש בה טענו שעל פי צו הירושה הם זכאים לחלק מהשטח שסביב הבית ועל האלמנה לרכוש אותו מהם תמורת 600,000 שקל (משפט)
מכרז של עבודות ביוב בבסיסי צה"ל - בוטל. אילוסטרציהמכרז של עבודות ביוב בבסיסי צה"ל - בוטלעו"ד עמרי ארז
מכרז שעסק בעבודות ביוב בבסיסי צה"ל הביא לתוצאה שנויה במחלוקת ולהתערבות ביהמ"ש לעניינים מנהליים בלוד. השופטת קבעה כי ההצעה שהתקבלה בעייתית ביותר, ומתחה ביקורת על ועדת המכרזים של המשרד (משפט)
גננת פוטרה עקב מעורבות בוועד העובדים. אילוסטרציהגננת פוטרה עקב מעורבות בוועד העובדיםעו"ד רונית הופרט3
בית הדין לעבודה קיבל את טענתה של גננת, לפיה רשת מוסדות החינוך "גני מאורות המעיין" פיטרה אותה בניסיון לסכל את התארגנות העובדים, והורה לרשת שלא לפגוע בזכותם של העובדים להצטרף להסתדרות (משפט)
מכירת הדירות בוטלה. אילוסטרציהשילם "חלק זעום" מהתמורה - מכירת הדירות בוטלהעו"ד דניאל גרוס
בזיכרון דברים מ-2010 סוכם שהרוכש ישלם 20,000 שקל תמורת זכויותיו של המוכר בשלוש דירות במבנה מסוכן בחיפה. הרוכש התחייב גם לשאת בחוב ארנונה שרבץ על הדירות. באחרונה התקבלה תביעת המוכר, שקיבל לידיו 5,000 שקל בלבד (משפט)
חולה פרקינסון שפשט רגל ימסור את דירתו. אילוסטרציהחולה פרקינסון שפשט רגל ימסור את דירתו לנושיםעו"ד איתן צנעני1
בימ"ש השלום קיבל חלקית את בקשת פושט הרגל בן ה-74 להפטר, בתנאי שלאחר הגיעו ל-120 זכויותיו בדירתו יומחו לנאמן: "פתרון זה מתחשב במצבו הרפואי של החייב ובגילו" (משפט)
משרד הביטחון יפצה דיירים על נזקי מים. אילוסטרציהמשרד הביטחון יפצה דיירים על נזקי מיםעו"ד ויקטור חיים
נזילת מים מדירה נטושה של משרד הביטחון גרמה נזק חמור לדירה שמתחתיה, בה מתגוררים אנשים קשיי יום, ניצול שואה ואשתו. לנוכח עדות המומחה שלפיה "הדירה אינה ראויה למגורי אדם", בימ"ש חִייב את המשרד לפצות את הזוג (משפט)
סכסוך בין האחיות על מכירת הנכס. אילוסטרציהסכסוך בין האחיות על מכירת הנכס שירשו מאביהןעו"ד גילה עיני
מזה כשלוש שנים מתנהל בבתי המשפט סכסוך בין ארבע אחיות בנוגע לפירוק השיתוף בנכס שירשו מאביהן. השופט סארי ג'יוסי קיבל באחרונה ערעור שהגישה אחת מהן וקבע שיש להביא בחשבון הצעה גבוהה יותר שהתקבלה, אף שהוגשה בחריגה מלוח הזמנים (משפט)
תבעה מילדיה את חלקה בדירות שירשו. אילוסטרציהתבעה מילדיה את חלקה בדירות שירשו ונדחתהעו"ד גלית שמש
בתביעה שהוגשה לפני כשש שנים ביקשה האם להצהיר שהיא בעלת חצי מהזכויות בדירות בהן גרים שניים מילדיה אותן ירשו מאביהם. השופטת קבעה שאמנם במקור הדירות היו שייכות גם לה אך שתיקתה במשך השנים הצביעה על "השלמה והסכמה" (משפט)
מאבטח אישי ישלם 115,000 שקל על תקיפה. אילוסטרציהמאבטח אישי ישלם 115,000 שקל על תקיפהעו"ד קרן מרץ
תקרית אלימה שאירעה ברח' ביאליק שברמת גן ובה שלושה מעורבים, הסתיימה בקבלת התביעה נגד אחד משני הנתבעים – מאבטח אישי – שחויב לפצות את קורבנו על אף שטען להגנה עצמית (משפט)
עמדו על קיום הסכם מכר "אות באות" – והפסידו. אילוסטרציהעמדו על קיום הסכם מכר "אות באות" – והפסידועו"ד לידר רייכמן1
נדחתה תביעתם של מוכרי דירה לפיצוי מוסכם ונזקים נוספים שנגרמו להם כתוצאה מאיחור קל של הקונה בתשלומים. ביהמ"ש: המוכרים סיכלו במתכוון את ההסכם ודרשו בחוסר תום לב את מלוא הפיצוי המוסכם (משפט)
אחריות המדינה על מפוני גוש קטיף. אילוסטרציהאחריות המדינה למפוני גוש קטיף באתר הקראווילותעו"ד מרדכי עמוס1
אחת הדיירות המתגוררת באתר ה"קראווילות" שבדרום, המאכלס את מפוני גוש קטיף, נפלה בחצר ביתה בשל מפגע. חברת עמיגור – האחראית על המבנים – טענה שהתובעת אשמה. השופט: "טענות שמקומן לא יכירן מפי גוף ציבורי" (משפט)
פיצויים לעובד משק שנפל מגג של חממה. אילוסטרציהפיצויים לעובד משק שנפל מגג של חממהעו"ד שמואל אלדן
עובד במשק חקלאי במושב שחר נפל ושבר את ידו. בפסק דין שניתן לפני שבוע ימים נקבע שהמעסיקים שלחו אותו לבצע עבודות שלא הוכשר לבצען (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
תוקפם של פסקי בוררות בבד"ץ
י"א באדר תשעח