מעסיק הפר את זכויות העובד שפיטר. אילוסטרציהמעסיק הפר את זכויות העובד שפיטר – ויפצה אותועו"ד רלי ארביב
העובד טען כי הליך הפיטורין כולו היה חסר תום לב ופגום. מנגד, המעסיק טען כי התנהגותו המזלזלת של העובד היא שהביאה להפסקת עבודתו, אך הודה שעליו לשלם לו זכויות שטרם שולמו. בית הדין קיבל חלקית את תביעת העובד (משפט)
עו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנרתוקפם של פסקי בוררות בבד"ץעו"ד רונן סטי ועו"ד שחר ולנר
סכסוכים רבים במגזר החרדי מובאים לבוררות בפני בד״ץ (בית דין צדק). חשוב לדעת כי פגמים בניהול ההליך עלולים להביא לביטול פסק הבוררות על ידי בתי משפט אזרחיים (משפט)
צו קיום צוואה בוטל. אילוסטרציהצו קיום צוואה בוטל: לא נשלחה הודעה לכל היורשיםמערכת פסקדין1
מי שמבקש לקיים צוואה חייב לשלוח על כך הודעות ליורשים "על פי דין" שנושלו מהצוואה. כך נקבע לאחרונה בבית המשפט למשפחה (משפט)
דיכאון. אילוסטרציהדיכאון אחרי לידה לא מקנה אוטומטית משמורת לאבמערכת פסקדין6
בהחלטה הצהרתית חשובה קבע בית הדין הרבני הגדול כי גם אם אחד ההורים סובל ממחלה עדיין אין לשלול ממנו את המשמורת ללא בחינה עניינית של יכולותיו ושל הטיפול שניתן להעניק לו (משפט)
דירת המגורים. אילוסטרציהשניים אחרי הגירושין: יוכל לממש את חלקו בדירהעו"ד משה חן
על אף שההחלטה על פירוק השיתוף בדירה התקבלה ב-2011 הגרוש היה מנוע מלפעול למכירתה בשל הסכם דיוני עליו חתם בבית הדין הרבני. לאחרונה קבע בית המשפט המחוזי שההסכם מוצה ואינו עומד עוד בדרכו (משפט)
תאונת בנייה. אילוסטרציהישלם מכיסו לעובד שנפגע בתאונת בנייהעו"ד יוסי ניזרי1
המעסיק טען שפוליסת הביטוח שלו מכסה את נזקי התאונה אבל השופטת מצאה כי התנהלותו מול חברת הביטוח מובילה בדיוק למסקנה ההפוכה (משפט)
תאונת דרכים. אילוסטרציהנהג ללא רישיון וגרם לתאונה. העונש: עבודות שירותעו"ד מיכה אהרוני4
צעיר שלקח את הרכב של אימו ללא רשות והתנגש בעמוד עמד בפני כתב אישום חמור. בית המשפט החליט להטיל עליו עונש קל יחסית בין השאר כדי שלא לפגוע בעתידו (משפט)
הבעל חוייב להתגרש. אילוסטרציהאלימות וצעקות: הבעל חויב להתגרש ולשלם כתובהמערכת פסקדין2
במשך 20 שנה סבלה אישה מיחסי נישואים קשים וממושכים מצד בעלה. באחרונה התקבלה תביעת גירושין שהגישה בבית הדין הרבני. טענות הבעל שהוא היה הקורבן בכל הסיפור נדחו (משפט)
קניות בסופר. אילוסטרציהערכה קניות על חשבון המעסיק - תקבל פיצויי פיטורים?עו"ד יעקב לנגה
מכללה תבעה מעובדת פיצוי בגין גניבה ושימוש בכרטיס האשראי שלה לצרכים אישיים. העובדת מצידה תבעה פיצויי פיטורים. בית הדין קיבל את תביעת העובדת במלואה ואת תביעת המעסיק רק בחלקה (משפט)
קרב ירושה. אילוסטרציהקרב ירושה בין האח והאחות: איזו צוואה של האם נכונה?עו"ד אורי צפת2
לאחר מות אמם התגוששו אח ואחות סביב השאלה איזו מהצוואות שהותירה אחריה משקפת את רצונה האמיתי. האח ביקש להכיר בצוואה הראשונה ואילו האחות בצוואה האחרונה. מה נקבע? (משפט)
העובד נפצע בירידה מהרכב. אילוסטרציהירד מהרכב ונפצע: הוכר כנפגע תאונת דרכים ויפוצהעו"ד ליבה צנז1
בית המשפט קבע כי הנפגע הצליח להוכיח שמדובר בתאונת דרכים בניגוד לטענת חברת הביטוח "שומרה" כי אין שום עדות או ראיה שאכן התרחשה תאונה (משפט)
מאפייה. אילוסטרציההבנק הגביל את החשבון, המאפייה פנתה לביהמ"שעו"ד רונן מטלון
בעלי מאפייה ביקשו לבטל את ההגבלה שהטיל הבנק בחשבונם. בית המשפט נענה לבקשתם לאחר שהוכח שהבנק נהג לאפשר לבית העסק להיות בחריגה (משפט)
פלש לחצר של השכן. אילוסטרציהפלש לחצר של השכן – יפנה וישלם פיצוייםעו"ד עובדיה סלמה
שכן חדש עובר לגור לידכם – לכאורה אירוע משמח. ובכן, לא אם תשאלו את התובע במקרה שלפנינו, שרק אחרי 4 שנים של מאבק משפטי בשכן הפולש, קיבל את החצר שלו בחזרה (משפט)
סרבן גט במאסר. אילוסטרציהלמרות בידוד בכלא: סרבן גט מעל 13 שנהעו"ד צביקה מועלם18
בית הדין כבר הטיל על סרבן הגט עונשים רבים: שנת מאסר, בידוד ממושך, הגבלות על ביקורים וקניות, ועוד – אבל הבעל ממשיך בשלו. החלטה נוספת שניתנה בתיק העגינות חושפת עד כמה קשה לחלץ גט מסרבן עיקש (משפט)
המועצה תשלם לרב. אילוסטרציה38 שנים: המועצה הדתית תשלם לרב ימי חופשה ומחלהעו"ד אלכסנדר ספינרד
המועצה הדתית רעננה נסתה להתחמק מאחריותה לשלם לרב שפרש לגמלאות את זכויותיו בטענה שמעולם לא העביר לה דיווחי נוכחות. ובכל זאת, ביה"ד לעבודה הורה לה לשלם, ולא מעט (משפט)
גנב מהמעסיקה. אילוסטרציהגנב מהמעסיקה ומכר את הסחורה - ישלםעו"ד ענבל תמם
העובד הודה במעשיו, פוטר והורשע בהליך פלילי. תביעה אזרחית שהגישה המעסיקה בגין הנזקים הכספיים שגרם לה התקבלה בחלקה, גם נגד אחת החברות שרכשו מהעובד את הסחורה הגנובה (משפט)
ניתק קשר עם אמו. אילוסטרציה.ניתק קשר עם אמו – והפסיד את זכויותיו כ״בן ממשיך״עו"ד ניסן סריזדה
ב-2004 חתמה אם עם בנה על הסכם לפיו הוא ימונה כ״בן ממשיך״ במשק. תביעה שהגישה נגדו ב-2015 בה דרשה את ביטול ההסכם עקב ״התנהגותו המחפירה״ התקבלה (משפט)
ביהמ"ש אישר לאם לעבור עם הילדים. אילוסטרציהביהמ"ש אישר לאם לעבור עם הילדים לעיר אחרתעו"ד אלון בר
היחסים העכורים ששוררים בין ההורים לא הותירו לשופטת ברירה אלא לקבוע היכן הילדים יגורו, וזאת עוד לפני שסוגיית המשמורת הוכרעה (משפט)
היתר נישואין. אילוסטרציההיתר נישואין לקטינה: עלולים להיות מוכתמים בקהילתםעו"ד מיכל סבחה2
שתי משפחות מקהילה חרדית ביקשו לאפשר לנערה בת 17 להינשא לבחיר לבה בן ה-19. השופט התרשם שאכן "אם לא יינתן ההיתר לנישואין עלולים שני הצדדים (הנערה ובחיר לבה) להיפגע ולהיות מוכתמים בקהילתם" (משפט)
למי שייך הכסף? אילוסטרציהפיצויים לתאונת עבודה לחייב בפשיטת רגל: למי הכסף?עו"ד מוטי דזנה
הפיצויים התקבלו מהביטוח הלאומי. ביהמ"ש הסביר כי הם נחשבים לזכות אישית של החייב, והנושים לא יכולים לגעת בהם (משפט)
משאבת בטון. אילוסטרציהבוכנה השתחררה ממשאבת בטון כבויה ופגעה בנהגעו"ד ערן אבנון1
בית המשפט המחוזי קבע שהתאונה נגרמה עקב ניצול הכוח המכני של הרכב במסגרת ייעודו המקורי ולכן על מבטחת המשאית לפצות את הנהג. המבטחת ערערה לבית המשפט העליון אך נדחתה (משפט)
העברת ילדים למוסדות חינוך חדשים. אילוסטרציהקיבלה סירוב להעברת הילדים למוסדות חינוך חדשיםעו"ד נאוה נבון ברנדזל
מסגרות החינוך בקיבוץ אליו עברה אם גרושה קסמו לה מאוד והיא החליטה להעביר אליהן את שני ילדיה מבלי לקבל את הסכמת אביהם. את האישור של בית המשפט למהלך היא נזכרה לבקש חודש אחד בלבד לפני תחילת השנה (משפט)
לא התאמצה להתגרש. אילוסטרציהנדחתה תביעת פיצוי על סרבנות גט: "לא התאמצה להתגרש"עו"ד איליה וייסברג1
הרכב של שלושה שופטי מחוזי דחה טענת אישה כי הייתה מסורבת גט במשך שנים, לאחר שהוכח בפניו כי רוב הזמן היא לא הייתה רצינית בנוגע לגירושין, וכשהביעה רצינות – קיבלה את הגט במהרה (משפט)
בעל חברה ישא בחוב. אילוסטרציההבעלים ישא בחוב החברה – אף שלא היה ערב לועו"ד יואב סלומון
ספקית הולנדית תבעה מחברה ישראלית תשלום עבור סחורה, ודרשה לחייב את בעליה באופן אישי בטענה שהוא היה "הרוח החיה" בהתקשרות עמה. טענת הבעלים כי מעולם לא ערב לחוב לא הועילה לו (משפט)
למי הסמכות לדון במזונות? אילוסטרציהלמי הסמכות לדון במזונות: בית הדין או בית המשפט?עו"ד שי גולדנברג
הבעל הגיש תביעת גירושין וצירף אליה את נושא מזונות האישה והבת. אלא שהאישה הגישה תביעת מזונות מקבילה לביהמ"ש למשפחה. לאחר שביהמ"ש פסק מזונות זמניים, הבעל ערער בטענה שלא הייתה לו סמכות לדון בהם (משפט)
פיטורים. אילוסטרציהפוטר עוד לפני שהחל לעבוד – משרד הבריאות ישלםעו"ד בנימין הנר
לאחר שעבר מיונים וראיונות בהצלחה, נקבע עם העובד מועד לתחילת העבודה. אלא שכעבור יומיים משרד הבריאות חזר בו וביטל את הודעת הקבלה. העובד תבע פיצויים – וזכה (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17