אילוסטרציה"עסקאות נוגדות": הקונה הראשון ניצח את הקונה השניעו"ד אסף כהן
אדם מכר חנות בירושלים בשנת 2008. ב-2016 אלמנתו מכרה את אותה חנות למישהו אחר. השופטת הצביעה על פגמים שונים בהתנהלותם של שני הרוכשים, והכריעה לטובת הרוכש הראשון (משפט)
אילוסטרציההתחייבות בלתי חוזרת: האח ייאלץ להעביר את דירתו לאחיותיוהרב יעקב דיכובסקי1
האח התחייב להעביר לאחיותיו דירה שקיבל מאביו ב-2007, לאחר שהבנות התרעמו בפני האב על צוואתו. לאחר מות האב, אחיהן ביקש לחזור בו, אך השופט דחה את עמדתו (משפט)
אילוסטרציה50 שנות נישואים הסתיימו: לאן הכסף נעלם?עו"ד לאה קליין אליאב5
בני זוג חרדים שהתגרשו האשימו אחד את השנייה בהברחת מזומנים, יהלומים וזהב. בית הדין הרבני הכריע בין הגרסאות תוך מתיחת ביקורת על התנהלות הגרוש, שנהג לערבב את כספי המשפחה בכספי צדקה כדי ליהנות מהטבות מס (משפט)
אילוסטרציהנפל מקורקינט בבני ברק ויקבל 1.5 מיליון ש"חכיכר השבת18
תושב בני ברק כבן 50, יקבל פיצוי של כ-1.5 מיליון שקל לאחר שלפני כשנתיים נפגע בעת שעשה את דרכו לעבודה על קורקינט חשמלי, ונפל לתוך בור שנפער בכביש בבני ברק (ארץ)
לא bמצא שהם נהגו בחוסר תום לבהשופט פטר זוג במצוקה כלכלית מכל חובותיהםעו"ד אליהו כהן1
הזוג נקלע בתום לב לחובות של מאות אלפי שקלים, בשל קשיי יומיום. השופט: הגיעה העת לאפשר להם לפתוח דף חדש (משפט)
אולם מסיבות שימש כבית כנסתמפוני גוש קטיף הפכו רכוש משותף לבית כנסת - המדינה והקבלן יפצועו"ד אליהו ידיד
נציגות הבית המשותף תבעה דמי שימוש על כך שהמפונים ששוכנו בבניין הסבו אולם מסיבות לבית כנסת ללא הסכמתם. בית המשפט קיבל את התביעה ברובה (משפט)
תמונתו של מורסי במצריםדיווח: מוחמד מורסי נטמן בהלוויה מצומצמתיוסי נכטיגל2
כלי תקשורת ערבים מדווחים כי גופתו של נשיא מצרים לשעבר מוחמד מורסי נקברה בטקס מצומצם בהשתתפות בני משפחתו ועורכי דינו • 'האחים המוסלמים: מורסי נרצח (עולם)
"אי סדרים חמורים ביותר שנתגלו"עובד מאפיית ברמן יקבל פיצויים בסך כ-75,000 שקלעו"ד משה דנוך3
ברמן ניסתה להתנער מאחריות על זכויותיו בטענה שהועסק על ידי קבלן משנה, אך עמדתה נדחתה. עם זאת, מאחר שהוכח כי התובע גנב לחמים ומכר אותם ללקוחות, נקבע כי הוא זכאי רק ל-50% מפיצויי הפיטורים (משפט)
נפתחה נגד השלושה חקירה פליליתהאם המדינה אחראית למעשי מרמה שביצע כונס נכסים?עו"ד אברהם (בומה) ברחד
בעוד בית משפט השלום בחיפה סבר שהתשובה חיובית והמדינה התרשלה משום שלא התקינה בזמנו נהלים לפיקוח על פועלם של כונסי נכסים בתיקי הוצל"פ, בבית המשפט המחוזי נקבע שלא ניתן להטיל על המדינה אחריות כזו (משפט)
ספרים שביקש להעניק לחתנו לרגל אירוסיו לבתועובד נפצע כשהרים ספרי קודש - המעסיק אחראיעו"ד מיכאל בן עדי
העובד התבקש להוביל עבור מנהלו 20 כרכים כבדים שהזמין לרגל אירוסי בתו, ונפגע בגבו כשהוציא אותם מהמעלית. בית המשפט קבע כי המנהל התרשל כשלא הדריך את העובד כיצד לבצע את המשימה בבטחה (משפט)
זכות בלעדית לבחור את הערכאה - למי?תבע לפטור אותו ממזונות אשתו בביהמ״ש – ביה״ד הרבני קבע שהסמכות שלועו״ד ארז אדיר רביב
הבעל טען שהגיש את התביעה במסגרת 15 ״ימי הקדימה״ שמקנה לו חוק יישוב סכסוכים. בית הדין הרבני הגדול הבהיר שהמועד חלף מאחר שבספירת הימים יש להביא בחשבון גם את הפגרה (משפט)
אשרות העבודה שהציג בפניו היו מזויפותזוכה מהעסקת עובד זר שלא כדין: לא ידע שהאשרה זויפהעו"ד כרמית בן מרדכי
המדינה ביקשה להרשיע בעל פאב בעבירות על חוק עובדים זרים אך נוכח העובדה שהאשרות שהציג בפניו העובד נראו תקינות ובלבלו אפילו את פקחי רשות ההגירה, נקבע כי לא הוכחה מודעות לביצוע העבירה (משפט)
יקויי הבניה השונים נבדקו על ידי מהנדס-מומחהליקויי בנייה, חריגות בנייה ועגמת נפש: קבלן יפצה רוכשים בכ-320,000 ש'עו"ד יצחק תורגמן
השופט קבע כי בנייה בלתי מקצועית הביאה לרטיבויות משמעותיות ולאי התאמות בין היתר הבנייה לבין מבנה הדירה בפועל (משפט)
גזל ומכירה של שופרות גנוביםהזהיר ששותפו לשעבר מוכר שופרות גנובים - ויפצהעו"ד נתן מינקוביץ1
במכתב, שהזהיר את לקוחות החברה מפני רכישת "שופר גזול", נחשפה אמת חלקית ומסולפת לגבי הוצאת סחורה מהמפעל המשותף. בית המשפט קבע כי מעשיו של הכותב אינם עומדים באמות המידה שהציב החפץ חיים (משפט)
ארכיון; נתניהו מגיעה למשפט בעניינהבהסדר: נתניהו תשלם "רק" 55 אלף שקלכיכר השבת3
רעיית ראש הממשלה תודה במסגרת הסדר הטיעון שחתמה עם הפרקליטות בעבירה קלה של ניצול מכוון, ותצטרך לשלם את הסכום חלק כפיצוי, וחלק כקנס לקופת המדינה (אקטואלי)
צילום העיר מהאוירהקרקעות במודיעין עילית חזרו למוכר עקב הפרת חוזהעו"ד האלה חמדאן3
אדם שחתם על שלושה חוזים לרכישת מגרשים במודיעין עילית שילם רק חלק מהכסף, וגם הודעות החברות שמכרו לו אותם לא עזרו. בית המשפט קבע כי מדובר בהפרה יסודית המצדיקה את ביטול החוזים (משפט)
ראוי שהאם תשתתף בנטל גידול הילדים גם אם יצאה בשאלהחרדית לשעבר חויבה לשלם מזונות לילדיהעו״ד חיים שכטר13
בית המשפט קיבל חלקית תביעת מזונות שהגיש אביהם של הקטינים נגד אשתו לשעבר. הוא ציין כי ראוי שהאם תשתתף בנטל גידול הילדים, שנופל ברובו על האב מאז שעזבה את המשפחה (משפט)
אריה דרעיהפרקליטות תמליץ: כתב אישום נגד דרעיקובי רוזן69
פרקליטות המדינה צפויה להמליץ ליועמ"ש להעמיד לדין את יו"ר ש"ס השר אריה דרעי בגין עבירות מס, ללא אישומי שוחד והפרת אמונים • התנגדות למינוי דרעי לשר בממשלה (משפט)
זכויות אישיות כלשהן בבית הכנסת? אילוסטרציהרב דרש ממתפללים תשלום על שימוש בבית כנסת שהעירייה הקצתה בחינםעו"ד יעקב חגג3
סכסוך שפרץ בין שני קהלי מתפללים הביא לכך שחלקם עברו להתפלל במקום אחר. רב שעמד בראש הקהילה שעזבה תבע משני אנשים מהציבור הנגדי דמי שימוש על המבנה והציוד. התביעה נדחתה (משפט)
אילוסטרציהעו"ד חשודה בהונאה של 1.5 מיליון שקלכיכר השבת2
עורכת דין בת 73 מרמת גן חשודה כי שלשלה לכיסה את כספי הפיצויים של לקוחותיה - נפגעי תאונות דרכים, והציגה להם מצג שווא שהכסף נמצא במשמורת שלה (חדשות, פלילים)
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבה"אלך לבית הסוהר ולא אתן גט": בעל אלים חויב להתגרשעו"ד שמואל גרוס17
כ-13 שנה בני הזוג יוצאים ונכנסים מבית הדין הרבני. בשנה שעברה כלו כל הקיצים והאישה ביקש לחייב את בעלה הנקמן והאובססיבי לתת לה גט. הדיינים נענו לבקשתה נוכח המסוכנות הנשקפת לה והסרבנות הלא מוצדקת (משפט)
אילוסטרציהאב לילד בן 15 ביקש להפחית מזונות, אך השופטת לא מצאה שום הצדקה לכךעו"ד לין קורזינר3
זוג הורים התגרשו בהסכם לפני 8 שנים ומאז מגדלים את בנם בשיתוף פעולה ובכבוד הדדי. בשנה שעברה האב טען כי לנוכח פסיקת בית המשפט העליון עליו לשלם פחות, אולם השופטת שוכנעה כי על המזונות להישאר כפי שהם (משפט)
אילוסטרציהנפצע מתריס של משאית – והוכר כנפגע תאונת דרכיםעו"ד רוני סובוטקה
הפניקס טענה כי מאחר שהנפגע התכוון לפרוק סחורה חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים לא חל עליו, אך טענתה נדחתה. נקבע כי מאחר שהתובע נפגע בעת הכניסה לרכב הוא עונה על תנאי החוק לפי ההלכה של העליון (משפט)
צילום אילוסטרציה: למצולמות אין קשר לכתבהתקדים: מוסדות חרדים יוכרו בביטוח הלאומיחנני ברייטקופף2
לאחר שביטוח לאומי חייב נערה בת 18 לשלם דמי ביטו"ל, בעקבות כך שהיא רשומה במוסד חינוכי חרדי שאינו מוכר במשרד החינוך • ביה"ד לעבודה הכריע לטובת המוסד (חרדים)
דורש פיצוינשאל לגילו בראיון עבודה ויפוצה ב-5,000 ש"חכיכר השבת6
קופירייטר בן 44 שהוזמן לראיון בחברת דיגיטל נשאל על ידי המראיין "כבדרך אגב" לגילו, לאחר השאלה הוא חש שלא בנוח במהלך הראיון, וביה"מ חייב את החברה ב-5,000 שקל (בארץ)
גונבת כסף, ארכיוןהגננת הואשמה בעוקץ של מיליוני שקליםכיכר השבת2
הגננת ממודיעין שנעצרה לפני כשלוש שנים בחשד ל'עוקץ נדל"ני' בהיקף של 24 מיליון שקל, הואשמה היום בבית המשפט. בין הנעקצים: מנהל סניף הבנק שלה (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17