אילוסטרציהמורה אחרי חל"ת נחשב למפוטר וזכאי לפנסיהעו"ד דקל מנחמי
תביעותיו של המורה למענקי פרישה והסתגלות, פיצויים על פיטורים שלא כדין ודמי הודעה מוקדמת נדחו עקב התיישנות. עם זאת, נקבע כי הוא זכאי לגמלה חודשית ולהפרשים בסך של כ-172 אלף שקל (משפט)
אילוסטרציההפנסיה של הבעל לא תחולק שווה בשווה: "לא יוכל לסיים את החודש"עו"ד אורן פרץ
האישה עדיין עובדת, הבעל פנסיונר. בית המשפט קבע כי הפער הקיצוני שייווצר בין השניים אם האישה תקבל חצי מהפנסיה אינו צודק, והורה לקזז מחלקה את הפנסיה הרעיונית שהייתה מקבלת לו יצאה לגמלאות (משפט)
אילוסטרציהביטוח לאומי סירב, אך בית הדין הכיר בדלקת בשורש כף היד כתאונת עבודהעו"ד אדווה אזולאי
עובד במפעל לייצור בטון מתעסק מזה כ-38 שנה בעבודה עם כלים ומכשירים רוטטים. על סמך עמדת מומחה רפואי, השופט קיבל את תביעתו להכרה ב"תסמונת התעלה הקרפלית" כתאונה על פי תורת המיקרוטראומה (משפט)
אילוסטרציה״תביעה כואבת״: בעל מוסך יפצה את אחיינו על הפרשות חסרות לפנסיהעו״ד טמיר כרמי
אדם שהועסק במוסך של דודו טען כי ההפרשות שבוצעו עבורו לקופת הגמל נעשה על בסיס שכר נמוך משכרו בפועל. התביעה התקבלה ונקבע כי ״תוספת שעות נוספות״ שקיבל היא חלק מהשכר (משפט)
אילוסטרציהפינו דירה באיחור של 4 חודשים – ויפצו את הבעלים ב-80,000 שקלעו״ד אפרים כהן2
בית המשפט קיבל תביעה שהגישו בעלי הדירה נגד השוכרים וקבע כי עליהם לשלם את הפיצוי המוסכם. טענת השוכרים כי מימשו בעל פה את האופציה בהסכם להארכת תקופת השכירות נדחתה (משפט)
אילוסטרציהבפעם השלישית: נדחה ערעור אם על הכרזת בנה כבר אימוץעו״ד מורן רחמים-הריס1
מאז נולד בנה לפני כשש וחצי שנים נאבקת האם להעבירו למשמורתה ללא הצלחה. בית המשפט המחוזי קבע לאחרונה שאין לה מסוגלות הורית לגדל את בנה ולא ניכר שיחול שינוי במצב בעתיד הקרוב (משפט)
אילוסטרציהיהנה מהספק: תושב ירושלים זוכה משימוש במרתף למגורים ללא היתרעו"ד רוני דובר4
המדינה טענה שמדובר במחסן שאסור למגורים. בעל המרתף תחילה הודה והורשע, אך חזר בו מהודאתו לאחר שמצא היתר בנייה משנות ה-50 שמתיר לטענתו מגורים במקום. סתירות בהיתר לא אפשרו הכרעה, והתוצאה – זיכוי (משפט)
אילוסטרציההתיק הפלילי נסגר אך התוקפים ישלמו פיצוי אזרחיעו"ד בוריס סברדליק1
צעיר מנצרת הותקף בברוטאליות ונדקר 4 פעמים. התוקפים – חלקם עובדי המועדון – טענו כי אנשים אחרים הם שתקפו אותו, אך השופטת האמינה לתובע. עם זאת, נפסקו לו פיצויים מופחתים משום שהודה שהקטטה החלה לאחר שסטר לאחד מהם (משפט)
אילוסטרציההנאמן דחה תביעות חוב – ביהמ"ש ביטל את ההחלטהעו"ד ראובן וייס
התביעות הוגשו על סמך פסק דין בהליך נזיקי שניהלו הנושים נגד החייב לאחר שהורשע בהונאת נדל"ן. אלא שפסק הדין ניתן בהיעדר הגנה, והנאמן טען כי לו היה מתנהל הליך מלא טענותיהם היו נדחות (משפט)
אלו המצטרפים למשרד של עו"ד עמית חדדאלו המצטרפים למשרד של עו"ד עמית חדדכיכר השבת
משרד עורכי הדין חדד, רוט, שנהר ושות' הודיע היום על צירופם של עו"ד בנצי ליברמן ועו"ד תמר חיימוביץ-ריכטר כשותפים בכירים במשרד שצמח באופן מטאורי בתוך שנת פעילות אחת (משפט)
אילוסטרציההסכם המכר בוטל והמוכרים יפצו על הטעיה וחוסר תום לבעו"ד ירון בן אור
המוכרים הבטיחו לרוכש כי בינם לבין בעלי המגרש הצמוד יש הסכם מחייב לסלילת דרך גישה למגרשים שרכש אך בדיעבד הסתבר לו שזה לא באמת יקרה. בית המשפט פסק לו את הפיצוי המוסכם שנקבע בהסכם עקב הפרתו (משפט)
אילוסטרציהכחצי מיליון שקל לפועל בניין שהחליק מסולם שחוקעו״ד מיטל שמיע יוסף
הפועל נפל מהסולם במהלך עבודה באתר בנייה ושבר את ידו. בית המשפט קבע שהסולם שסופק לו היה ישן ופגום וכי היה על המעסיקה לצייד אותו בנעליים מונעות החלקה (משפט)
אילוסטרציהבוטלה הרשעה בעבירה של העסקת עובד זר: טעות חד-פעמיתעו"ד גלינה דוסקליוק
בית המשפט החליט שלא להכתים אדם נורמטיבי שעבד קשה כל חייו בהרשעה פלילית שעשויה למנוע ממנו להמשיך לפרנס את משפחתו (משפט)
אילוסטרציהביטוח לאומי נדחה: ליקוי השמיעה הוכר כפגיעה בעבודהעו"ד אופיר בן דוד
ביטוח לאומי לא הכיר בבעיית השמיעה, מומחה אף אוזן גרון חשב אחרת, ובית הדין לעבודה קיבל את מסקנותיו (משפט)
אילוסטרציהניצח את חברת הביטוח: עצמאי שנפצע בעבודה זכה בתגמולים והחזר פרמיותעו"ד אליהו קייקוב
קבלן שיש טען שנפגע בגב אחרי שהרים משטח כבד בית המשפט העדיף את גרסת הקבלן שאוששה על-ידי מומחה (משפט)
עו"ד יוסי ויצמן על רקע ספרו המרתקהאם פוסט ברשתות החברתיות נגד אדם אחר הוא עילה לתביעת לשון הרע?כיכר השבת2
המשנה לראש לשכת עורכי הדין עו"ד יוסי ויצמן משיב לשאלה זו בספרו החדש 'סיפורי אולם המשפט'- ספרו החדש של ויצמן הינו השני בסדרת הספרים המשפטית המצוינת שלו
אילוסטרציה"בית הדין לא יחייב אב לזון את ילדיו מעבר ליכולותיו"עו"ד אפרת חורי הרוש10
אלמן ואב לשמונה ילדים, בהם חמישה מנישואיו הראשונים, חויב במזונות נמוכים כלפי שלושת ילדיו מנישואיו השניים. בית הדין קבע שגם לגבי ילדים מתחת לגיל 6 אפשר לחייב את האם, והציג גישה החותרת לשוויון על בסיס הלכתי (משפט)
אילוסטרציהצוואה שנערכה בפני עד אחד אינה צוואהעו"ד עמרם נהרי
העד היחיד היה עורך הדין שניסח את המסמך. בית המשפט קבע כי גם אם המנוחה מסרה עותק לאחד מבניה זמן קצר לאחר החתימה לא ניתן לראות בו כעד נוסף, כך שלא התקיימה דרישת החוק להבאת הצוואה בפני שני עדים (משפט)
אילוסטרציהרופאת שיניים שלא שילמה דמי ניהול תפונה מהמרפאהעו"ד אילן גלזר
הרופאה טענה שהפסיקה את התשלום בשל הזנחה מצד חברת הניהול בקניון לב העיר בפתח תקווה. אלא שהשופט הבהיר שגם אם סברה שהצדק איתה, היא לא הייתה רשאית להפר את חובותיה לפי הסכם השכירות (משפט)
אילוסטרציהכסף קל, מחיר כבד: אברך שהתפתה למכור צ׳קים ייאלץ לפרוע אותםכיכר השבת2
האברך מכר צ׳קים שלו תמורת 300 שקל לאדם שהבטיח שיפקיד לחשבונו את הסכום שנכתב בהם (כ-34,000 שקל). אף שהסכום לא הופקד, הוא חויב לפרוע את הסכום (משפט)
אילוסטרציההאם בת הזוג זכאית לחצי מ"מענק עידוד פרישה" שקיבל בן זוגה לשעבר?עו"ד מאיר שחל
כשנתיים וחצי לאחר שנפרדו ובהיותם כבר גרושים, האיש קיבל כחצי מיליון שקל "מענק עידוד פרישה ודמי הסתגלות". הדיינים קבעו כי מדובר בנכס שאינו שייך לרכוש המשותף, אולם הדבר השפיע במקצת על חלוקת הנכסים המשותפים (משפט)
אילוסטרציהחוסר תום לב משווע: בנק ביטל ערבות ללא אישורעו"ד אריה חגאג
הבנק ניסה למזער נזקים על חשבון המוטבת. בית המשפט קבע כי התביעה חשפה תמונה עגומה של הפרת החובות הבסיסיות המוטלות עליו כמוסד פיננסי, וחייב אותו בפיצויים של כ-170 אלף שקל (משפט)
אילוסטרציהידעו שהבית פוצל שלא כדין – המוכרת פטורה מאחריותעו"ד חיים אטלי
בית המשפט קבע כי רוכשים שהתעלמו מאזהרות עורכת הדין, חתמו על הסכם שמתייחס ליחידת דיור אחת ומסרו לרשויות המס דיווח כוזב לא יכולים לטעון להטעיה או הפרת הסכם (משפט)
אילוסטרציהמי יפצה על סדקים בבית – המהנדס או הקבלן המבצע?עו"ד יורם הכהן
תכנון לקוי ובנייה רשלנית יצרו בעיה הולכת וגוברת של סדקים בכל הבית. השופטת קבעה כי המהנדס נושא באחריות, ויפצה את בעל הבית בכ-117 אל"ש (משפט)
אילוסטרציהמטרונית התנגשה בפורשה, "דן בצפון" תשלם לבעלים כ-65 אל"שעו"ד צביקה עוזרי
החברה טענה כי בעל הרכב אשם בתאונה כיוון שעלה על הנתיב הייעודי כדי לעקוף פקק, אך בית המשפט לא קיבל זאת לנוכח מסמך עליו חתם נהג המטרונית (משפט)
אילוסטרציהנפגע בגב כשפירק דוכן קידום מכירות – המעסיקה תשלם כ-300 אלף ש'עו"ד יצחק דהן
מנהל התפעול החליט שעובדיו יפרקו קונסטרוקציה כבדה כשהם עומדים על הגבהות שונות – אחד על כיסא, שני על סולם. בית המשפט קבע כי התכחש לסכנה ולא נקט באמצעים הדרושים כדי להבטיח שיצאו ללא פגע (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17