הקבלת פני רבוביקורת של בית המשפט העליון על המשרד לשירותי דתמערכת פסקדין2
העליון הצביע על בעייתיות בהענקת מכרז לנוכח זיקתה של אל המעיין לתנועת ש"ס, עליה נמנה השר העומד בראש המשרד עורך המכרז (משפט)
אילוסטרציההרבני הגדול: הדירה של הבעל שייכת גם לאישהעו"ד יצחק וינד1
נקבע כי אף שהרכישה מומנה ברובה על ידי הורי הבעל והדירה אף נרשמה על שמו בטאבו, האישה הצליחה להוכיח כוונת שיתוף המזכה אותה בחצי מהזכויות (משפט)
אילוסטרציהלא הוזהר אחרי חיסון, ונפל: משרד הבריאות יפצה בכ-90 אלף ש'עו"ד יוליה חזוט
האחות מסרה למטופל בכתב כי עליו להמתין בישיבה 20 דקות אחרי הזריקות, אך השופטת קבעה כי מדובר באזהרה סתמית במקום בעל פה (משפט)
אבי חימילשכת עורכי הדין: אבי חימי יחליף את נוהכיכר השבת2
המועצה הארצית בחרה את עו"ד אבי חימי לעמוד זמנית בראש לשכת עורכי הדין, עד הבחירות הכלליות, במקומו של אפי נוה, אשר על פי מקורביו הצביע עבור חימי (משפט)
אילוסטרציהעונשי מאסר לאינסטלטורים שרימו קשישיםגלעד מורג, שירות כלכליסט
בית המשפט גזר 6.5 שנות מאסר על רן לחיאני, וכ-5 שנים על אריאל ברוכים • השניים הורשעו בעבירות מרמה ובעושק של קשישים - מעשי עוקץ שנחשפו בתוכנית 'יצאת צדיק' (משפט)
אילוסטרציהרץ בפארק והתנגש בקשישה – יפצה אותה בעשרות אלפי שקליםעו"ד יוסף סולימאן
הנתבע השתתף במרוץ להגברת המודעות לסרטן המעיים, וביקש להטיל את האחריות על מארגני המירוץ. השופטת קבעה כי הנתבע התרשל בכך שלא שם לב לתנאי הדרך(משפט)
אילוסטרציההחתימה הכריעה: הנתבע ישלם לשותפו כ-650,000 שקלעו"ד אברהם בן צבי
שני שותפים בעסק שנקלע לחובות חתמו על הסכם לתשלום החובות וסיום השותפות. הנתבע לא שילם את חלקו לבנק, והתובע נאלץ לשלם במקומו. ביהמ"ש דחה את גרסת הנתבע שטען כי התובע הטעה אותו לפני החתימה (משפט)
אילוסטרציהיזמית תבעה תשלום על עבודות שיפוץ – וחויבה לתקן ליקוייםעו"ד הראל חסון
תביעה כספית שהגישה היזמית נגד בעלי דירה נדחתה מהיעדר הוכחה. מנגד, טענת הנתבעים כי על התובעת לתקן ליקויים בעבודות שביצעה בדירתם התקבלה (משפט)
אילוסטרציהאף שלא התגוררו ביחד במשך שנים רבות, אלמנת המנוח תקבל קצבת שאריםעו"ד מיטל שמיע יוסף
המוסד לביטוח לאומי שלל קצבת שארים של אלמנה כיוון שהיא ובעלה הפסיקו לנהל משק בית משותף מ-1996. אלא שבית הדין קבע כי מדובר במקרה ייחודי, שבו הפרידה הפיזית נבעה מתוך אילוץ, ולא היתה "פרידה מהותית" (משפט)
אילוסטרציהלא הסתפק בהפחתת המזונות, דרש ביטול מוחלט – ונדחהעו"ד חיים שכטר
האב טען בערעור כי חישוב נכון של מצבו הכלכלי ביחס לזה של גרושתו אמור להוביל למסקנה כי אינו צריך להעביר לה כספים למימון צרכי הילדים כלל. ביהמ"ש המחוזי העמיד אותו על טעותו(משפט)
אילוסטרציהבגלל חיפוש לא חוקי: צעיר זוכה מהחזקת סכיןעו"ד רומן קוגן
לפני כשנתיים עיכב שוטר צעיר בן 19 ובחיפוש על גופו מצא סכין בצורת כרטיס אשראי. בית המשפט זיכה את הנאשם לאחר שקבע שלא היה לשוטר יסוד סביר לחשד המצדיק חיפוש (משפט)
בית החיים בהר הזיתיםהבן חזר בתשובה, ומנע את שריפת גופתו של אביועו"ד לאה קליין אליאב4
מול הבן ניצבו בנותיו של המנוח שטענו כי ביקש שגופתו תישרף. בסופו של דבר הצדדים הסכימו על קבורה. השופטת קראה למחוקק להכריע בסוגיה הרגישה "מהר ככל האפשר" (משפט)
פרוייקט בעיר ערד הדרומיתחרדים הופלו לרעה בקבלת היתר בנייה – הוועדה המקומית תפצה ב-100,000 שקלעו"ד משה נעים1
בני זוג שביקשו היתר לבניית חדרי אירוח נדחו על ידי הוועדה המקומית. בית המשפט קיבל את טענתם שהדחייה נבעה מהשתייכותם המגזרית (חק ומשפט)
עו"ד דודו ג'והןעו"ד דודו ג'והן פרש ממשרדו של וינרוטאבי רבינא4
אחד מבכירי משרד וינרוט, עו"ד דודו ג'והן, הודיע על פרישתו והתמזגות עם משרדו של עורך הדין בועז בן צור, יחד עם עורכי דין נוספים ממחלקת הנדל"ן במשרד וינרוט (חדשות, משפט)
אילוסטרציה'דובק' רוצה להשיב לעתירת הטבק לגלגולעמרי מילמן, שירות כלכליסט2
חברת הסיגריות פנתה לבג"ץ: "מאחר וההפרש במיסוי בין טבק לגלגול לסיגריות קיים שנים רבות, אין כל דחיפות" • העותרים תוקפים: תעשיית הטבק לא בוחלת באמצעים, נקודה (משפט)
השרה איילת שקדציון המעבר בבחינת לשכת עורכי הדין - 60כיכר השבת6
ציון המעבר בבחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין יירד ל-60, גם עבור מי שנבחנו בשלושת המועדים האחרונים, כך הודיעה השרה איילת שקד. במקביל, 'חוק המתמחים' - ייעצר (חדשות)
אילוסטרציהאחרי 25 שנה, החייבת תקבל הפטר: "הגיעה העת לשחררה מכבלי ההליך"עו"ד ניר נעים
כשהיתה בשנות ה-30 לחייה, אישה חתמה כערבה לחובות של בעלה, שלימים הפך לגרוש שלה. מאז ועד היום, בהיותה בת 64, היא מצויה בהליכים משפטיים שונים. לאחרונה בית המשפט החליט לשים סוף לחובותיה (משפט)
עו"ד יואב צח-וכסמקרה חריג: אפוטרופסות של אב נשללה לשנתייםעו"ד יואב צח-וכס
הסמכות הבלעדית על הילדה בעלת הצרכים המיוחדים ניתנה לאמה לתקופה זמנית מאחר שהאב הערים קשיים על מתן טיפולים להם הייתה זקוקה, ובהתחשב בכך שנכון להיום אין לו שום קשר איתה (משפט)
אילוסטרציהכתב האישום רשלני, גרסת הבוחן לא סבירה: זוכה מפגיעה בהולך רגלעו"ד אבי הורביץ
רוכב אופנוע הואשם בגרימת תאונת דרכים עקב אי מתן זכות קדימה ובנהיגה בקלות ראש. אולם בית המשפט לתעבורה קבע כי המאשימה לא הביאה ראיות שמוכיחות מעבר לכל ספק סביר את אחריותו לתאונה (משפט)
אילוסטרציהעובד גיזום נפל – יפוצה בעשרות אלפי ש"חעו"ד חיים מכלוף
מושב תומר טען כי התאונה אירעה באשמתו הבלעדית של העובד – שעמד במקום אסור בניגוד להנחיות הבטיחות. אבל בית המשפט קבע כי גם אם העובד טעה אין זה אומר שהוא אחראי (משפט)
אילוסטרציההבטיחו להקים פרויקט מסחרי ולא עשו דברעו"ד בעז עמיר
לפני 28 שנה האם חתמה על מסמך בו התחייבה להרשות לילדיה להקים פרויקט מסחרי על קרקע שבבעלותה ולהעביר אליהם את רוב השטח הפנוי. תביעתה לביטול ההסכם התקבלה (משפט)
אילוסטרציהמכונאי שנחשף לחומרים כימיים הוכר כנפגע עבודהעו"ד אופיר בן דוד
ביטוח לאומי טען כי המכונאי סובל מפסוריאזיס, שהיא מחלה תורשתית, אלא שחוות דעתו של מומחה העור שמונה בתיק לא הותירה מקום לספק בדבר הקשר הסיבתי לתנאי העבודה (משפט)
אילוסטרציהביקשה להרחיק את הילד 64 ק״מ מהאב כדי לגור ליד הוריה – ונדחתהעו"ד גלינה דוסקליוק3
אם לבן 11 הגישה תביעה נגד אביו בה ביקשה לעבור עמו למושב המרוחק משמעותית ממקום מגוריהם הנוכחי, הסמוך לבית האב. בית המשפט התרשם שהמהלך אינו לטובת הקטין (משפט)
עבודות גובה בביצוע עובד חברת חשמלמכרז של חברת החשמל נפסל תוך ביקורת נוקבתמערכת פסקדין
שופטת ביהמ"ש המחוזי בחיפה קיבלה את עתירתה של חברה שהפסידה במכרז, לאחר ששוכנעה כי החברה הזוכה לא עמדה בתנאיו. "יש להיזהר ממצב של הגמשת תנאי הסף, על מנת שיתיישבו עם ההצעה הזולה יותר", כתבה השופטת (משפט)
עו״ד יורם זרהאזרחות ספרדית לצאצאי המגורשיםעו״ד יורם זרה3
בפני צאצאים למגורשי ספרד עומדים כיום שני מסלולים לקבלת אזרחות. הנתונים מוכיחים כי המסלול הספרדי לא מימש את הפוטנציאל שתלו בו ולעומת זאת, האופציה הפורטוגלית היא שהפכה בסופו של דבר לחביבת הקהל (משפט)
עו"ד יוסי ניזריהגב נתפס כשהתכופף להרים קרטון – ביטוח לאומי ישלםעו"ד יוסי ניזרי2
המוסד התכחש לכך שמדובר בתאונת עבודה ואף ציין כי חוות דעת המומחה לא מוכיחה שהפגיעה אירעה עקב האירוע. אולם בית הדין לעבודה הבהיר כי גם אם עלה ספק כלשהו – עליו לפעול לטובת המבוטח (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17