רן רזניק: "הממשלה בחרה לא לספור מתים"רן רזניק: "הממשלה בחרה לא לספור מתים"
ז' בחשוון תשפב | 13.10.21
העיתונאי רן רזניק, פרשן הבריאות של 'ישראל היום', מסכם את גל הקורונה הרביעי במדינת ישראל: "בין אם להכיל את המתים או "לספוג" אותם, אני חושב שהקבינט לא ספר אותם" (בארץ)
ד"ר אוהד דרוקרהד"ר: "דאגה מהירידה בהתחסנות בשפעת"דוד הכהן2
בשנה שעברה כמעט ולא היו מקרי שפעת בישראל, ובשל כך יש שאננות, והישראלים לא הולכים להתחסן. ד"ר דרוקר מזהיר, כי בעקבות כך תגרום לעומסים בלתי אפשריים בביה"ח (ארץ)
החלטה טובה לשנה חדשה מתחילה עם מזרני עמינחהחלטה טובה לשנה חדשה מתחילה עם מזרני עמינחכיכר בשיתוף עמינח
מדי שנה לאחר ראש השנה וחגי תשרי, מגיעות כל ההבטחות לשינויים משמעותיים בחיים. לאכול בריא יותר, לעשות יותר פעילות גופנית. ומה עם המזרן? (בריאות)
אילוסטרציההחשש: 'גל חמישי בדרך'; צניחה במתחסניםקובי אטינגר25
בימים האחרונים חלה ירידה משמעותית בכמות המתחסנים, במנת החיסון השלישית נגד הקורונה, מהי הסיבה לכך, למה זה עלול לגרום וממה מודאגים במשרד הבריאות • צפו (בריאות)
אילוסטרציההדביקה את בתה בכוונה; הבת במצב קשהדוד הכהן16
ילדה בת 7.5, שחלתה לפני מספר שבועות בנגיף קורונה, לאחר שאמה הדביקה אותה בכוונה תחילה, מאושפזת כעת במחלקת טיפול נמרץ; האם: "אני מאשימה את עצמי" (בארץ)
אילוסטרציהידעתם שמיגרנה יכולה לגרום לנכות? מה הפתרוןדוד הכהן
המיגרנה שכיחה יותר אצל נשים, אך קיימת בשיעורים משמעותיים גם בקרב גברים, ארגון הבריאות העולמי הגדיר את המחלה כסיבה העיקרית לנכות אצל צעירים עד גיל 50 (בריאות)
קמפיין חדש במגזר החרדי: עם עובדות קשה להתווכח: רוב החולים הקשים – לא מחוסניםקמפיין חדש במגזר החרדי: עם עובדות קשה להתווכח: רוב החולים הקשים – לא מחוסניםבשיתוף משרד הבריאות2
בחסדי שמים נמשכת מגמת הירידה במדדי התחלואה מנגיף הקורונה לצד עליה במספר המתחסנים מדי יום, ובמטרה להגביר את קצב ההתחסנות בקרב הציבור החרדי, מעלה מטה ההסברה החרדי במשרד הבריאות קמפיין חדש (בריאות)
אילוסטרציההשפעת חוזרת: 7 מקרים אובחנו בישראלקובי אטינגר3
בניגוד לשנה שעברה, בה כמעט ולא היו מקרי שפעת. השנה, כבר אובחנו בישראל בשבועות האחרונים, שבעה מקרים של שפעת מסוג A, סימן ראשון לפעילות של שפעת בישראל (ארץ)
הפגנת המתמחים. ארכיוןהמתמחים מאיימים: 2,300 יתפטרו מחררפאל כהן1
שרי הבריאות והכלכלה הציגו מתווה לפתרון בעיית שעות העבודה הרצופות של המתמחים במערכת הרפואית, אך הם דחו את המתווה - ומאיימים בהתפטרות המונית (אקטואליה)
אכילת מסמרים וברגים גורמת לכאבי בטן?אכילת מסמרים וברגים גורמת לכאבי בטן?כיכר השבת5
אזרח ליטא הגיע לבית החולים כשהוא מתלונן על כאבי בטן עזים במיוחד • בבית החולים ביצעו צילום רנטגן וגילו חתיכות ברזל, ומיהרו לחדר הניתוח - שם הם ממש הופתעו (בריאות)
ישראל במגעים לקניית תרופה לחולי קורונהישראל במגעים לקניית תרופה לחולי קורונהשלומי מלוביצקי2
התרופה של חברת 'מרק' מפחיתה את הסיכוי לתחלואה קשה בקורונה, אך טרם קיבלה את אישור ה-FDA והניסויים בה קוצרו בעקבות התוצאות המרשימות שכבר התקבלו (בריאות, בעולם)
אילוסטרציהבת 17 שחוסנה פעמיים נפטרה מ'קורונה'דוד הכהן48
הנערה שסבלה ממחלת רקע קלה, חוסנה פעמיים נגד נגיף הקורונה, לפני מספר שבועות היא נדבקה ואושפזה בביה"ח - ומצבה הידרדר, עד שריאותיה והמערכת החיסונית קרסו (ארץ)
יושבים כל היום? זה מה שצריך לעשות לאיזון הנזקיושבים כל היום? זה מה שצריך לעשות לאיזון הנזקחיה כהן1
בעקבות הקורונה, יותר אנשים מנהלים אורח חיים יושבני - גורם שקט ומסוכן לנזקים בריאותיים ואף תמותה מוקדמת. לפי מחקר חדש, זו הפעילות הגופנית שיש לעשות כפיצוי (בריאות)
יעילה ב-50%: תרופה לקורונה בפיתוח מואץיעילה ב-50%: תרופה לקורונה בפיתוח מואץיוני גבאי3
החיסונים כבר כאן, והם הוכחו כיעילים במניעת תחלואה ותמותה, אך מה עם אלו שכבר חלו בנגיף? חברת 'מרק' טוענת כי עלה בידה לפתח תרופה שיעילה לפחות ב-50% (בריאות)
"יחודיות הארגון בהפעלת מתנדבים, מתוך הקהילות השונות, במיוחד הערבית והחרדית ולמענן, ראויה לשבח"״מתנדבים שפועלים מתוך מחוייבות אמיתית להצלת חיי אדם"כיכר בשיתוף איחוד הצלה
ח"כ ויו"ר סיעת מר"צ מיכל רוזין ביקרה אתמול (רביעי) במטה איחוד הצלה בירושלים (בארץ)
אילוסטרציהאדם נפטר מהתקף לב, בשל מחסור ב'אקמו'דוד הכהן19
בבתי החולים ברחבי הארץ, ישנו מחסור במכשירי האקמו, שרובם תפוסים על ידי חולי קורונה לא-מחוסנים. בעקבות המחסור, אתמול נפטר ישראלי שלא נמצא לו מכשיר פנוי (ארץ)
ההפגנה, הבוקרהצוותים הרפואיים חסמו את הכניסה לכנסתכיכר השבת5
ביום השמיני למאבק בתי החולים הציבוריים נגד הממשלה, הם יצאו הבוקר להפגין בירושלים וחסמו את הכניסה לכנסת • בבוקר הושבתו חדרי הניתוח והמרפאות בבתי החולים (בריאות)
מנות חיסון של מודרנה ושל פייזרחיסוני מודרנה - יעילים יותר מפי 2 משל פייזריוסי נכטיגל9
מחקר שפורסם בכתב העת של האיגוד הרפואי האמריקאי מעלה ששיעור הנוגדנים בקרב מחוסני 'מודרנה' עומד על 3,836 U/mL, לעומת 1,444 U/mL במחוסני 'פייזר' (בריאות)
אחמד טיבי, היום בוועדה"מישהו החליט להרעיב את בתי החולים"דוד הכהן3
מצוקת שבעת בתי החולים הציבוריים, הגיעה היום לכנסת. חבר הכנסת אחמד טיבי, תקף את התנהלות משרד האוצר בנושא ואמר: "החליטו להרעיב את בתי החולים" • צפו (בארץ)
עטיית המסכות הובילה לירידה במנת המשכל אצל תינוקותבגלל המסכות: מי שנולד בקורונה חכם פחותחיה כהן12
מסתבר שהסגרים, הלחץ והדיכאון הקולקטיבי פגעו גם בתינוקות שנולדו אחרי מרץ 2020 והם בעלי מנת משכל נמוכה ב-22%. החשש: האם הפגיעה בלתי הפיכה? (מחקר)
חיידק שגורם לאנשים להרזות - הסוף לדיאטות?נמצא חיידק שגורם לאנשים להיות רזיםחיה כהן
החיידק מגביר את פעילות המיטוכנדריה - המנגנון שאחראי על ייצור רוב האנרגיה בגוף, אך הוא קיים בעיקר אצל אנשים בריאים. עם זאת, יתכן שהחיידק ישווק כתוסף תזונה (מחקרים)
שיניים רגישות לקור - נמצאה הסיבההתמונה הזו עושה לכם צמרמורת? הכתבה הזו בשבילכםחיה כהן
אם רק המחשבה על ארטיק קרח קפוא מעבירה בכם צמרמורת של כאב - אתם לא לבד. מדענים חקרו ומצאו את הסיבה לרגישות בשיניים ועלו על פתרון אפשרי שיקל עליכם (מחקרים)
כך שעמום פוגע בשינההנזק המפתיע של שעמום: פגיעה באיכות השינהחיה כהן2
כל הורה יודע שילד משועמם מועד לפורענות וכולנו יודעים שפוטנציאל ההרס רק גדל עם השנים, אך חוקרים מצאו תחום נוסף שנפגע בדרך: כך שעמום פוגע בשינה שלכם (מחקרים)
מכבידנט הינה רשת מרפאות השיניים של מכבי, היא מונה כ -55 סניפים והיא מעסיקה מעל 3,000 עובדיםלאחר 7 שנים בקופה - מנכ"לית חדשה למכבידנטכיכר בשיתוף מכבי
טוני כהן (47) הצטרפה למכבי לפני 7 שנים ומכהנת כראש אגף שירות ושיווק. בעברה כיהנה כסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של מגדל חברה לביטוח (חדשות בריאות)
אילוסטרציהמנהלי 7 בתיה"ח: לא נקבל עוד חולי קורונהדוד הכהן6
המנהלים של בתי החולים הציבוריים בישראל, הודיעו הערב, כי לאור אי מימוש ההסכמים של המדינה עם בתי החולים, החל ממחר הם מתכוונים לא לקבל חולי קורונה לבתי חולים (בארץ)
בלאומית שירותי בריאות חנכו את המרכז הרפואי החדש החמישי בבני ברקבלאומית שירותי בריאות חנכו את המרכז הרפואי החדש החמישי בבני ברקכיכר בשיתוף לאומית
בטקס החגיגי שנערך במרכז הרפואי החדש ברחוב חזון איש בבני ברק נטלו חלק רבנים, אישי ציבור ומנהלי לאומית שירותי בריאות • במעמד נטל חלק גם גאב"ד בני ברק הגאון רבי שריאל רוזנברג אשר שיבח את מנהלי לאומית שירותי בריאות בכל הנוגע להרחבת מרכזי הרפואה והשירותים בבני ברק (חדשות בריאות)

עוד כתבות

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook