טיפול בחולי קורונהמדאיג: חושי הטעם והריח לא חזרו למחלימים מקורונה
ח' בתמוז תשפ | 30.06.20
אנחנו עוד רחוקים מפענוח סופי של הנגיף המסתורי, אך לפי מחקר שפורסם בוול סטריט ז'ורנל, רבים שנדבקו קורונה לא קיבלו בחזרה את חושי הריח והטעם - גם לאחר ההחלמה (בריאות)
אילוסטרציההערת? הצלת! - הקמפיין של משרד הבריאות לעידוד שמירת ההנחיותכיכר בשיתוף משרד הבריאות
"כשמדובר בבריאות שלנו, מפסיקים להתבייש". משרד הבריאות ממשיך את פעילות ההסברה האינטנסיבית למגזר החרדי ומעלה הילוך במאבק נגד מפרי ההנחיות (חדשות בריאות)
מדענים: נמצא נגיף בעל פוטנציאל הדבקהמדענים: נמצא נגיף בעל פוטנציאל הדבקהדניאל הרץ14
מדענים סינים מצאו נגיף שפעת חדש שבעל פוטנציאל הדבקה מבעלי חיים לבני אדם ובעל יכולת העברה מהירה. הם ממליצים על סדרת פעולות כדי לנטר אותו מתחילתו (בריאות)
"מדיניות הדלת הפתוחה של מאוחדת משקפת את חזונה של מאוחדת"יוזמת 'הדלת הפתוחה' ב'מאוחדת' מחוז מרכזכיכר בשיתוף מאוחדת
במסגרת מיזם "הדלת הפתוחה" של מאוחדת במחוז מרכז יקבלו את הלקוחות מנהלי קשרי הקהילה על מנת להאזין להצעותיהם ולפשט ביורוקרטיה (חדשות בריאות, מקודם)
בעיצומה של המגיפה: הושק אמבולנס איחוד הצלה פ"תבעיצומה של המגיפה: הושק אמבולנס איחוד הצלה פ"תכיכר בשיתוף איחוד הצלה1
במעמד הראש״ל ואישי ציבור, הושק האמבולנס החדש של איחוד הצלה בפתח תקווה במטה הארצי של איחוד הצלה בירושלים (חדשות בריאות, מקודם)
אילוסטרציהאיך מתמודדים עם הקשיים? // חיה שרה גולדשמידטחיה שרה גולדשמידט6
חיה שרה גולדשמידט, תלמידת כיתה ז', מרותקת לכסא גלגלים ומתמודדת עם שיתוק מוחין • בטור מיוחד ומעצים, שכתבה בעיניה, היא מסבירה איך עלינו להתמודד עם הקשיים (בריאות)
אילוסטרציהבניית שגרת תזונה נכונה ולא תחזרו יותר לדיאטניתכיכר בשיתוף השביל החדש1
תשכחו מאימוני כושר מפרכים, מרעב או מספירת קלוריות, הדרך היחידה לצאת ממעגל הדיאטות וההשמנה אחת ולתמיד היא באמצעות בניית שגרת תזונה נכונה (בריאות, מקודם)
בן שש בלע סוללה, הרופאים הצילו את חייובן שש בלע סוללה, הרופאים הצילו את חייודניאל הרץ3
בית החולים קפלן: בן שש בלע סוללה של שלט טלוויזיה בקוטר 2.5 סנטימטר שנתקעה לו בוושט – הצוות הרפואי שלף אותה ומנע סכנת חיים. הוריו הנרגשים הודו לצוות הרופאים (בריאות)
"פצצה מתקתקת": אירוע מוחי בגלל קורונה"פצצה מתקתקת": אירוע מוחי בגלל קורונהדוד הכהן
כ-40% ממקרי השבץ המוחי הקל "התפספסו" לאחרונה ולא הובאו לטיפול, מחשש להידבקות מקורונה בבתי החולים; נתונים מדהימים אלו, הנחשפים כעת, מעוררים דאגה (בריאות)
יוזמה מצילת חיים: מאגר תרומות הפלסמה נגד נגיף הקורונהיוזמה מצילת חיים: מאגר תרומות הפלסמה נגד נגיף הקורונהכיכר בשיתוף המרכז האקדמי לב2
סטודנטים לסיעוד מהמרכז האקדמי לב המתגוררים בשכונת הר נוף יזמו מאגר של תורמי פלסמה (חדשות בריאות, מקודם)
פרופ' זאב רוטשטייןמנכ"ל הדסה פרופ' רוטשטיין אושפז ב'שיבא'כיכר השבת3
מנכ"ל בתי החולים 'הדסה', פרופ' זאב רוטשטיין, אושפז בצהרי יום שישי בבית החולים 'שיבא' בתל השומר, אליו הובהל בשל אירוע מוחי קטן. בימים הקרובים ישוב אל משמרתו (אקטואליה)
במדינה המאושרת בעולם ישנים הכי הרבהבמדינה המאושרת בעולם ישנים הכי הרבהאביטל לוי2
חסך בשינה - בין אם נגרם כתוצאה מלחץ, אי נוחות גופנית או הפרעות חיצוניות, עלול להוריד את מצב הרוח. אז זו לא הפתעה שהמדינות הכי מאושרות הן גם אלה שישנות לא מעט (בריאות)
הדיאטנית ד"ר תורי גולדשטיין עונה על שאלות הגולשיםכל מה שבוער לאחר הקורונה - 'תזונה נכונה'כיכר בשיתוף לאומית
תזונה נכונה לנשים בהריון לאחר השמנת הקורונה, נער מתבגר שלא הורגל באכילת פירות וירקות ולא נחשף כלל לויטמנים טבעיים, בררנות באוכל ותזונה לסוכרתיים (בריאות)
רופאים בקורונהביה"ח גילה: הנגיף פוגע בחדר ימין של הלבכיכר השבת3
רופאים בכירים ב'איכילוב', פרסמו היום מחקר חדש, המלמד כי נגיף הקורונה מביא לפגיעה בחדר ימין של הלב בקרב 40% מהחולים המאושפזים • מחקר ראשון מסוגו בעולם (אקטואליה)
מלונית 'רגעים קסומים' של ארגון 'חיים לילד'מוצאי קורונה: סגולת ים המלח באווירה תורנית וללא פקפוקכיכר בשיתוף חיים לילד
מלונית 'רגעים קסומים' של ארגון 'חיים לילד' והחוף הנפרד בים המלח נפתחו מחדש בהתאם להנחיות משרד הבריאות (חדשות קורונה, מקודם)
המרכז הרפואי של מכבי ברח' רבי עקיבא בבני ברקבלעדי במכבי: מרפאה ייעודית למחלימים מקורונהכיכר השבת בשיתוף 'מכבי שירותי בריאות'2
מכבי שירותי בריאות פתחה אתמול (ה') מרפאה למחלימים מקורונה - הראשונה מסוגה בישראל - המופעלת בתוך הקהילה • המרפאה, הממוקמת בבני ברק, מקיימת בדיקות במגוון רחב של תחומים לחברי מכבי המחלימים מקורונה, במטרה לזהות ולטפל בהשלכות המחלה גם בטווח הארוך • ראש מחוז המרכז, הגב' דבורה חסיד: "בריאות החברים היא בראש סדר העדיפות" (בריאות)
טבעת משובצת נשלפה מגופה של בת 6טבעת משובצת נשלפה מגופה של בת 6כיכר השבת28
הטבעת המשובצת נתקעה בושט של שירה בת ה-6, והמצב דרש ביצוע פעולת גסטרוסקופיה בהרדמה מלאה להוצאתה. שירה אושפזה להשגחה ושוחררה למחרת לביתה (אקטואליה)
מחקר: הנגיף מעלה סיכון לבעיה נוירולוגיתמחקר: הנגיף מעלה סיכון לבעיה נוירולוגיתדניאל הרץ4
אנו נוטים לחשוב כי הקורונה הינה מחלה קלה בלבד בדומה לשפעת, אך מחקר שנערך בארה"ב מצא כי בקרב אלו שחלו בנגיף, חלה עלייה גדולה במספר הבעיות הנוירולוגיות (קורונה)
הדיאטנית ד"ר תורי גולדשטיין עונה על שאלות הגולשיםכמה משפיעה הגנטיקה על השמנת יתר? הדיאטנית עונה על הכלכיכר בשיתוף לאומית1
משבר הקורונה גרם לא רק לתהפוכות כלכליות, אלא גם השפיע גופנית על רבים מאיתנו שחוו השמנת יתר וריצה חוזרת למקררים. דיאטנית לאומית תעזור לנו לחזור לשגרה (בריאות)
כפית חד פעמית בתוך משקה חם זה מסוכן?מערבבים את הקפה בכפית חד"פ? תפסיקוכיכר השבת7
אחרי קריאת הכתבה הזו, יתכן שתרצו להסתובב עם כפית מתכת למקרה שתצטרכו לערבב קפה ויהיו בנמצא רק כפיות פלסטיק, ולא רק מהסיבות הבריאותיות (חדשות בריאות)
שינה לא סדירה עלולה לפגוע בבריאות הלבמשלימים שינה בשבת? אתם בסיכון להתקף לבכיכר השבת
שעות השינה שלכם משתנות מלילה ללילה? טעות גדולה. ענקית. חוקרים מצאו קשר ישיר בין שינה לא סדירה לעלייה בסיכון להתקף לב או למחלת לב (מחקרים, בריאות)
משקאות דיאטטים ופחמימות זה שילוב מסוכןהמשקה האהוב שאסור לשתות ליד הפיצהכיכר השבת3
מחקר חדש מצא כי שתיית משקה דיאטטי לצד מזון מהיר עתיר פחמימות, עלולה "לבלבל את המוח" ולגרום לסוכרת מסוג 2 ועלייה במשקל (מחקרים, בריאות)
אילוסטרציהבזמן קורונה: זינוק במספר המעשנים בישראלכיכר השבת3
מתברר כי נזקי הקורונה רוחביים יותר מאשר נדמה. לרגל 'יום ללא העישון', נערך מחקר מקיף, ממנו עולה תמונה מדאיגה. בזמן הקורונה בישראל, חלה עלייה במספר המעשנים (חדשות)
אנחנו לא מכורים לג'אנק, הוא פשוט זמין מדיאנחנו לא מכורים לג'אנק, הוא פשוט זמין מדיכיכר השבת
גם אם דיאטה זה הדבר האחרון שאתם מתכוונים להתחיל עכשיו, כדאי לפחות להקפיד על תפריט מאוזן ובריא יותר. ויש לנו פתרון - לא קסם - שיעזור לכם לאמץ אחד כזה (בריאות)
אילוסטרציהכך חוזרים לשגרת פעילות גם בחדרי הלידהכיכר בשיתוף הדסה1
לאור הנסיגה במספר חולי הקורונה בארץ, שוחחנו עם מנהל מחלקת נשים ויולדות בהדסה עין כרם כדי לשמוע ממנו על החזרה לשגרה בכל הנוגע לחווית הלידה כפי שהיה לפני עידן הקורונה (חדשות בריאות, מקודם)
מי צריך תוספי אנרגיה כשאפשר להכין פירה?פירה (כן, כן) יכול לשפר את ביצועי הספורט שלכםחיה כהן
פחמימות הן הדלק של הגוף והמחקר הבא הצליח להוכיח את העובדה הזו: מתברר שפירה יכול לגרום לפעילות גופנית טובה יותר, ממש כמו תוספי אנרגיה יעודיים (ספורט, בריאות)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook