חברון  חי כיף  וואקלי
מחקר חדש: שינה עם חשיפה לאור גורמת לדיכאוןמחקר חדש: שינה עם חשיפה לאור גורמת לדיכאוןכיכר השבת4
חווים שינויים במצב הרוח או מדיכאון? כדאי שתבדקו כמה אור נכנס לחדר השינה שלכם. מחקר חדש מגלה שיש קשר בין הדברים. החוקרים: אף שהמחקר נעשה על קשישים, צעירים הם אלה שיסבלו מההשלכות מאחר והם רגישים יותר לאור (בריאות)
מחקר: אפילו סיגרייה אחת ביום - מזיקה לבריאותמחקר: אפילו סיגרייה אחת ביום - מזיקה לבריאותדניאל הרץ
מחקר חדש שהתפרסם במגזין BMJ OPEN טוען כי אפילו עישון של סיגריה אחת בלבד ביום - מעלה את הסיכון לחלות במחלות לב ב-57% וב-31% ללקות בשבץ (חדשות בריאות)
תקן חדש לכלי ואביזרי האכלה לתינוקותתקן חדש לכלי ואביזרי האכלה לתינוקותדניאל הרץ
בשורה להורים לילדים: תקן רשמי חדש ישמור על בטיחות ובריאות תינוקות וילדים בעת שימוש בסכו"ם ואבזרי האכלה. התקן החדש ייכנס לתוקפו בעוד כחודשיים (חדשות בריאות)
דלידג: חיידק ליסטריה נמצא בסלמון מעושןדלידג: חיידק ליסטריה נמצא בסלמון מעושןדניאל הרץ1
חברת דלידג הודיעה שהיא עוצרת את שיווק הסלמון המצונן שיוצר בתאריכים מסוימים, וכן שעל הלקוחות להפסיק לצרוך אותו - ולהשיבו לחנויות תמורת החזר כספי (חדשות, בריאות)
חשש: בטעות - חולי סרטן קיבלו טיפול שגויחשש: בטעות - חולי סרטן קיבלו טיפול שגויכיכר השבת5
קופת החולים "כללית" סגרה את מכון הבדיקות בו עלה חשש לטעות באבחונים, וכשלוש מאות החולים בסרטן שאובחנו בו אינם מודעים לסאגה סביבם. משרד הבריאות עודכן (בריאות)
מנוזלים? אלרגים? אילוסטרציהאלרגים? מנוזלים? הגיע הזמן שזה יפסקkikar.co.il בשיתוף bionette
80% מהנפטרים מסרטן ריאה - מעשנים80% מהנפטרים מסרטן ריאה - מעשניםדניאל הרץ4
בדיון שנערך בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת הוצגו הנתונים הקשים של העלייה וההחמרה של חולי סרטן הריאה. מקלב: "הכנסת לא עושה מספיק למניעת עישון" (בריאות)
מקסי הלט. להכנס להכנות לחג במקסי(מום) שלווהkikar.co.il בשיתוף מקסי הלט
את חברת מקסי הלט, המותג המוביל לתוספי מזון, אנו זוכים להכיר וליהנות ממגוון התכשירים המעולים שהיא מציעה. אנשים רבים חבים לתכשירים שלהם את החיוניות, הבריאות, האיזון והחיסון ששבו אליהם. ביקשנו לגלות מהו סודם של התכשירים הייחודיים ומה מביא אותם לסייע לכל כך הרבה אנשים. בשיחה עם מדעני החברה פיצחנו את הנוסחה הסודית (בריאות, שיווקי)
אילוסטרציהמלחיץ: טעות בהדסה כמעט גרמה לאסוןדניאל הרץ2
אח החליף בטעות לילד במחלקה לטיפול נמרץ את בלון הליוקס בבלון הליום שיכול לגרום לאסון. בביה"ח קלטו את הטעות והחליפו בלון. הדסה: "מדובר בבעיה בסימון" (בריאות)
באמצע ניתוח מוח מסובך - התגלתה הטעותבאמצע ניתוח מוח מסובך - התגלתה הטעותדניאל הרץ2
טעות מחרידה במיוחד התגלתה לצוות מנתחי המוח כאשר שעתיים לאחר שהניתוח החל הבינו כי טעו בזהות החולה ובעצם פתחו לשווא את הגולגולת של החולה הלא נכון (בריאות)
שתייה בפורים. אילוסטרציהמבצע הסברה למניעת נהיגה אחרי שתייה בפוריםkikar.co.il בשיתוף איחוד הצלה
בקמפיין ומסע הסברה מקיף אליו חברו שני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ואיחוד הצלה, מזכירים לנו את הסכנה הטמונה בכבישים בנהיגה לאחר שתיית אלכוהול ואת האחריות לשמירה על חיינו וחיי הסובבים. למהלך ההסברה החיוני הצטרפו מרנן ורבנן שליט"א בקריאה ברורה על חובת שמירת הגוף והנפש (בריאות, שיווקי)
חיסון חלקי גרם למוות?שפעת: החורף הקטלני ביותר מאז 2010דניאל הרץ
בחורף השנה נפטרו 78 בני אדם ממחלת השפעת, זאת לעומת ממוצע של 40 לשנה, בשנים האחרונות. המספר הגבוה מגיע לדברי משרד הבריאות מחיסון חלקי (בריאות)
כנס עיר בירה בריאה בשיתוף מאוחדת.הצלחה לכנס עיר בירה בריאה: "לעידוד אורח חיים בריא"kikar.co.il בשיתוף מאוחדת
בכנס שיזמה עיריית ירושלים, אגף הספורט המחלקה לציבור החרדי, בשיתוף קופ"ח מאוחדת ומינהל קהילתי הר נוף, השתתפו מאות אנשי חינוך, מנהלים ויועצי רפואה במגזר החרדי (בריאות, שיווקי)
למנוע קריסה כללית של המשפחה. אילוסטרציהרפואה למכה: למנוע קריסה כללית של המשפחהkikar.co.il בשיתוף ערבים לבריאות
בארגונים להצלת החיים, החליטו בעצה אחת עם הרבנים המנחים את פעילותם של הארגונים, למצוא דרך להקדים תרופה למכה, ולבנות את המוצר הבטוח ביותר והמוזל ביותר, שיבטיח שביום פקודה ר"ל, יוכלו החולה ובני משפחתו להתמקד בתפילה להחלמתו של החולה, ובטיפול הרפואי, ולא בחיפוש קדחתני אחרי מקורות מימון (בריאות, שיווקי)
התרופה החדשה שמחסלת שפעת בתוך יוםהתרופה החדשה שמחסלת שפעת בתוך יוםכיכר השבת2
יפן תהיה הראשונה שתהנה מהתרופה החדשה שמסוגלת לחסל את השפעת על ידי כדור אחד. על פי ההערכות, עד שנת 2020 התרופה תשווק ברחבי העולם (חדשות בריאות)
חלק מהמזון שהושמדעופות ודגים בהכי כדאי - "לא ראויים למאכל"אלי רוטמן2
במרכול 'הכי כדאי' הממוקם בבית שמש החרדית, נמצאה כמות ענק של מוצרי עופות, דגים וסלטים כמאוחסנים בתנאי תברואה לקויים, ובשל כך הושמדו ע"י משרד הבריאות (בריאות)
אילוסטרציהפלסטינים עובדים סיעודיים? "זה דיני נפשות"אלי רוטמן5
ליצמן: לפעול למניעת גירוש מסתננים העובדים בבתי אבות סיעודיים. "עובדים פלסטינים אינם הפתרון לטיפול בקשישים סיעודיים", התבטא האחראי על מערכת הבריאות (בריאות)
לראשונה: שבב שהושתל למוח של חולה כיבה את הכאבלראשונה: שבב שהושתל למוח של חולה כיבה את הכאבכיכר השבת2
חולה שסבל במשך שנים מכאבים עזים טופל במספר בתי חולים, וכשהגיע לאיכילוב הושתל במוחו שבב ש"כיבה" את הכאב. "יש תקוה לכולם" אמר ד"ר אמנון מוסק (בריאות)
בדיקה פשוטה בגוגל הצילה ילדה ממוותבדיקה פשוטה בגוגל הצילה ילדה ממוותכיכר השבת2
תושבת בריטניה שגילתה סימנים חריגים על גופה של בתה, החליטה לבדוק את הנושא בגוגל - ובכך הצילה את חייה של בתה. "כששערה נשר נשבר לי הלב"(בריאות)
האם יש להילחץ מנקודות לבנות על עור הפנים?האם יש להילחץ מנקודות לבנות על עור הפנים?כיכר השבת1
לא, זה לא תחילת פריחת החצ'קון, וגם אם ראיתם אותן על הידיים זה בסדר גמור. מה ניתן לעשות כדי להסיר אותן מהגוף? ומתי יש בכל זאת להיוועץ עם רופא עור? (בריאות)
הכאבים אחרי התאונה לא מפסיקים? אילוסטרציההכאבים אחרי התאונה לא מפסיקים?kikar.co.il בשיתוף דרימר
אם ח"ו הייתם מעורבים בתאונה, מה צריך לוודא לאחר תאונת דרכים שבה חווים פגיעת צליפת שוט? אפילו הקלה ביותר? האם עד החתונה זה באמת יעבור? (בריאות, שיווקי)
אילוסטרציהשהייה באור מעומם משפיעה על ביצועי המוחכיכר השבת
המחקר נעשה על חולדות מעבדה אך לפי החוקרים התאורה המעוממת עשויה להשפיע גם על המוח האנושי. "נוכל לעזור למבוגרים להתאושש מהליקויים", אמרו החוקרים (בריאות)
הצלחת המדוגמת לאחר 48 שעותכמויות של חיידקים במתקן לייבוש ידייםכיכר השבת9
נוטלים ידיים, מחפשים מגבת אך רואים שיש רק מתקן ייבוש אוטומטי, משתמשים בו ולקינוח מעבירים וויש על הבגד? כדאי מאוד שתדלגו על השלב עם המייבש האוטומטי (בריאות)
ניתוח מורכב: הלסת שוחזרה עם עצם מהרגלניתוח מורכב: הלסת שוחזרה עם עצם מהרגלדניאל הרץ3
בניתוח שארך כ-12 שעות, בהשתתפות צוות של כ-30 רופאים ואחיות, הוסר גידול מפי אישה ובוצע שחזור מורכב של הלסת באמצעות שימוש בעצם השוק אשר עוצבה בהתאמה (בריאות)
אילוסטרציהאברך מאלעד נפטר, אישה בת 49 מורדמתדניאל הרץ4
מחלת השפעת גובה השנה כבר כמה קורבנות ביניהם אברך צעיר מאלעד שהתמוטט לאחר שלקה בסיבוך לבבי בשל מחלת השפעת ואישה בת 49 שהורדמה אף היא (חדשות בריאות)
מחקר חדש: רעש חזק קשור גם למחלות לבמחקר חדש: רעש חזק קשור גם למחלות לבדניאל הרץ1
החוקרים מצאו כי חשיפה לרעשים חזקים במיוחד רעשי תחבורה גורמים לעלייה בהרמוני הלחץ ובעצם מהווים גורם סיכון נוסף לכאלו הנמצאים בקבוצת סיכון למחלות לב (בריאות)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

עדכונים
כיכר facebook