בעלזא..  עכברת  קול תורה  סורוצקין
באמצע ניתוח מוח מסובך - התגלתה הטעותבאמצע ניתוח מוח מסובך - התגלתה הטעותדניאל הרץ2
טעות מחרידה במיוחד התגלתה לצוות מנתחי המוח כאשר שעתיים לאחר שהניתוח החל הבינו כי טעו בזהות החולה ובעצם פתחו לשווא את הגולגולת של החולה הלא נכון (בריאות)
שתייה בפורים. אילוסטרציהמבצע הסברה למניעת נהיגה אחרי שתייה בפוריםkikar.co.il בשיתוף איחוד הצלה
בקמפיין ומסע הסברה מקיף אליו חברו שני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ואיחוד הצלה, מזכירים לנו את הסכנה הטמונה בכבישים בנהיגה לאחר שתיית אלכוהול ואת האחריות לשמירה על חיינו וחיי הסובבים. למהלך ההסברה החיוני הצטרפו מרנן ורבנן שליט"א בקריאה ברורה על חובת שמירת הגוף והנפש (בריאות, שיווקי)
חיסון חלקי גרם למוות?שפעת: החורף הקטלני ביותר מאז 2010דניאל הרץ
בחורף השנה נפטרו 78 בני אדם ממחלת השפעת, זאת לעומת ממוצע של 40 לשנה, בשנים האחרונות. המספר הגבוה מגיע לדברי משרד הבריאות מחיסון חלקי (בריאות)
כנס עיר בירה בריאה בשיתוף מאוחדת.הצלחה לכנס עיר בירה בריאה: "לעידוד אורח חיים בריא"kikar.co.il בשיתוף מאוחדת
בכנס שיזמה עיריית ירושלים, אגף הספורט המחלקה לציבור החרדי, בשיתוף קופ"ח מאוחדת ומינהל קהילתי הר נוף, השתתפו מאות אנשי חינוך, מנהלים ויועצי רפואה במגזר החרדי (בריאות, שיווקי)
למנוע קריסה כללית של המשפחה. אילוסטרציהרפואה למכה: למנוע קריסה כללית של המשפחהkikar.co.il בשיתוף ערבים לבריאות
בארגונים להצלת החיים, החליטו בעצה אחת עם הרבנים המנחים את פעילותם של הארגונים, למצוא דרך להקדים תרופה למכה, ולבנות את המוצר הבטוח ביותר והמוזל ביותר, שיבטיח שביום פקודה ר"ל, יוכלו החולה ובני משפחתו להתמקד בתפילה להחלמתו של החולה, ובטיפול הרפואי, ולא בחיפוש קדחתני אחרי מקורות מימון (בריאות, שיווקי)
התרופה החדשה שמחסלת שפעת בתוך יוםהתרופה החדשה שמחסלת שפעת בתוך יוםכיכר השבת2
יפן תהיה הראשונה שתהנה מהתרופה החדשה שמסוגלת לחסל את השפעת על ידי כדור אחד. על פי ההערכות, עד שנת 2020 התרופה תשווק ברחבי העולם (חדשות בריאות)
חלק מהמזון שהושמדעופות ודגים בהכי כדאי - "לא ראויים למאכל"אלי רוטמן2
במרכול 'הכי כדאי' הממוקם בבית שמש החרדית, נמצאה כמות ענק של מוצרי עופות, דגים וסלטים כמאוחסנים בתנאי תברואה לקויים, ובשל כך הושמדו ע"י משרד הבריאות (בריאות)
אילוסטרציהפלסטינים עובדים סיעודיים? "זה דיני נפשות"אלי רוטמן5
ליצמן: לפעול למניעת גירוש מסתננים העובדים בבתי אבות סיעודיים. "עובדים פלסטינים אינם הפתרון לטיפול בקשישים סיעודיים", התבטא האחראי על מערכת הבריאות (בריאות)
לראשונה: שבב שהושתל למוח של חולה כיבה את הכאבלראשונה: שבב שהושתל למוח של חולה כיבה את הכאבכיכר השבת2
חולה שסבל במשך שנים מכאבים עזים טופל במספר בתי חולים, וכשהגיע לאיכילוב הושתל במוחו שבב ש"כיבה" את הכאב. "יש תקוה לכולם" אמר ד"ר אמנון מוסק (בריאות)
בדיקה פשוטה בגוגל הצילה ילדה ממוותבדיקה פשוטה בגוגל הצילה ילדה ממוותכיכר השבת2
תושבת בריטניה שגילתה סימנים חריגים על גופה של בתה, החליטה לבדוק את הנושא בגוגל - ובכך הצילה את חייה של בתה. "כששערה נשר נשבר לי הלב"(בריאות)
האם יש להילחץ מנקודות לבנות על עור הפנים?האם יש להילחץ מנקודות לבנות על עור הפנים?כיכר השבת1
לא, זה לא תחילת פריחת החצ'קון, וגם אם ראיתם אותן על הידיים זה בסדר גמור. מה ניתן לעשות כדי להסיר אותן מהגוף? ומתי יש בכל זאת להיוועץ עם רופא עור? (בריאות)
הכאבים אחרי התאונה לא מפסיקים? אילוסטרציההכאבים אחרי התאונה לא מפסיקים?kikar.co.il בשיתוף דרימר
אם ח"ו הייתם מעורבים בתאונה, מה צריך לוודא לאחר תאונת דרכים שבה חווים פגיעת צליפת שוט? אפילו הקלה ביותר? האם עד החתונה זה באמת יעבור? (בריאות, שיווקי)
אילוסטרציהשהייה באור מעומם משפיעה על ביצועי המוחכיכר השבת
המחקר נעשה על חולדות מעבדה אך לפי החוקרים התאורה המעוממת עשויה להשפיע גם על המוח האנושי. "נוכל לעזור למבוגרים להתאושש מהליקויים", אמרו החוקרים (בריאות)
הצלחת המדוגמת לאחר 48 שעותכמויות של חיידקים במתקן לייבוש ידייםכיכר השבת9
נוטלים ידיים, מחפשים מגבת אך רואים שיש רק מתקן ייבוש אוטומטי, משתמשים בו ולקינוח מעבירים וויש על הבגד? כדאי מאוד שתדלגו על השלב עם המייבש האוטומטי (בריאות)
ניתוח מורכב: הלסת שוחזרה עם עצם מהרגלניתוח מורכב: הלסת שוחזרה עם עצם מהרגלדניאל הרץ3
בניתוח שארך כ-12 שעות, בהשתתפות צוות של כ-30 רופאים ואחיות, הוסר גידול מפי אישה ובוצע שחזור מורכב של הלסת באמצעות שימוש בעצם השוק אשר עוצבה בהתאמה (בריאות)
אילוסטרציהאברך מאלעד נפטר, אישה בת 49 מורדמתדניאל הרץ4
מחלת השפעת גובה השנה כבר כמה קורבנות ביניהם אברך צעיר מאלעד שהתמוטט לאחר שלקה בסיבוך לבבי בשל מחלת השפעת ואישה בת 49 שהורדמה אף היא (חדשות בריאות)
מחקר חדש: רעש חזק קשור גם למחלות לבמחקר חדש: רעש חזק קשור גם למחלות לבדניאל הרץ1
החוקרים מצאו כי חשיפה לרעשים חזקים במיוחד רעשי תחבורה גורמים לעלייה בהרמוני הלחץ ובעצם מהווים גורם סיכון נוסף לכאלו הנמצאים בקבוצת סיכון למחלות לב (בריאות)
בת 4 מקרית גת נפטרה לאחר שהתייבשהבת 4 מקרית גת נפטרה לאחר שהתייבשהדניאל הרץ6
הילדה סבלה בימים האחרונים מחום והקאות ולמרות שנבדקה במרפאת טרם בעיר היא שוחררה לביתה, אך לאחר כמה שעות היא הובהלה לביה"ח שם נקבע למרבה הצער מותה (בריאות)
קביעת מזוזה בסניף החדש. אלפא בריין.קביעת מזוזה בסניף החדש של רשת 'אלפא בריין'kikar.co.il בשיתוף אלפא בריין
הרב זילברשטיין בא לקבוע מזוזה במבנה החדש אליו עבר הסניף הבני ברקי הוותיק של רשת 'אלפא בריין סנטר' ונחשף מקרוב לסיפורו המרתק של נער שיצא ממצב של כמעט צמח בזכות הניורו-פידבק (בריאות, שיווקי)
מחקר ארוך גילה: תה ועישון מגבירים סיכון לסרטןמחקר ארוך גילה: תה ועישון מגבירים סיכון לסרטןכיכר השבת4
דווקא התה שנתפס כעזרה ראשונה לכל כאב ראש, מתברר כגורם שעלול להגביר את הסיכון למחלת הסרטן. רק כדי להרגיע, במידה ואתם לא מעשנים או צורכים אלכוהול אתם בסדר (בריאות)
מתוך המשחק מתוק-לי.משחק מותח ומהנה: ללוות את הילד הסוכרתיkikar.co.il בשיתוף מתאזנים
טקס איחוד הצלה בקייב.הישראלים לימדו את האוקראינים בקייב להציל חייםkikar.co.il בשיתוף איחוד הצלה2
טקס רב רושם נערך אמש בבית כנסת חב"ד המרכזי בעיר קייב שבאוקראינה ובו הצטרפו 20 חובשי רפואת חירום שסיימו הכשרה ארוכה ויצטרפו לרשת ההצלה העולמית של איחוד הצלה. החובשים יתנו בעת הצורך מענה רפואי מהיר למקרי חירום בקהילות היהודיות בקייב ובאוקראינה. (בריאות, שיווקי)
שר הבריאות ליצמן בחתימת ההסכם עם מעיניי הישועה.מאוחדת מובילה במספר המצטרפים בבני ברקkikar.co.il בשיתוף מאוחדת
מהנתונים שנחשפים עולה כי קופת חולים מאוחדת סיימה את השנה עם הצטרפות שיא ומובילה בין כל קופות החולים. מנהל מחוז מרכז במאוחדת אלישע הוסמן: ״אנו רואים בכך אתגר ומחויבות כשבכוונתנו להמשיך ולפעול להעניק את שירותי הרפואה הטובים ביותר" (בריאות, שיווקי)
ננו טבע.ננו טבע: פריצת דרך טכנולוגית במיצוי צמחיםkikar.co.il בשיתוף ננו טבע2
לאחר שנה של מחקר ופיתוח, הצליחה חברת ננו-טבע טכנולוגיות להביא לפריצת דרך במיצוי צמחי מרפא. החברה שמה לה ליעד להגיע לגודל חלקיקי החומר הפעיל בצמחים (בריאות, שיווקי)
אילוסטרציההמעיין ליד גבעת זאב הזדהם ונאסר לשתייהקובי רוזן
תושבי גבעת זאב ונוסעים החולפים בכביש 443 הסמוך - בהם חרדים רבים - נוהגים לעצור ליד המעיין הפופולרי ולהתרענן. כעת אוסר משרד הבריאות את שתיית מימיו (חדשות, בריאות)
אילוסטרציהליצמן תומך: סיגריה מתחת לגיל 20? לא עודקובי רוזן10
לאחר מסלול מכשולים שעברה הצעת החוק של ח"כ גליק הנלחם בעישון הסיגריות, הוא הגיע לסיכום עם ראשי משרד הבריאות לפיו יעלה גיל איסור רכישתן מ-18 ל-20 (אקטואליה)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

עדכונים
כיכר facebook