יעקב וינרוט  גינזבורג  יעקב שוואקי
ליצמן דורש מאלקין: להגביר הדברת יתושיםליצמן דורש מאלקין: להגביר הדברת יתושיםדניאל הרץ1
סגן שר הבריאות פנה במכתב לשר לאיכות הסביבה ודרש ממנו לאור התחלואה העולה ומקרי המוות לפעול בדחיפות להדברת אותם היתושים שמעבירים את קדחת הנילוס המערבי (בריאות)
נפטר שני בישראל מקדחת הנילוס המערבינפטר שני בישראל מקדחת הנילוס המערבידניאל הרץ
משרד הבריאות מדווח על נפטר שני בישראל ממחלת קדחת הנילוס המערבי שהתפרצה לאחרונה במדינה, והדביקה לפחות 68 בני אדם; מהם 14 שמצבם מוגדר קשה (בריאות)
קדחת הנילוס: צעיר בן 18 במצב קשה מאודקדחת הנילוס: צעיר בן 18 במצב קשה מאודכיכר השבת1
צעיר בן 18 מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ב'סורוקה', לאחר שנדבק בקדחת הנילוס. הצעיר מורדם ומונשם ומצבו מוגדר קשה מאוד. עד כה אובחנו 57 חולים במחלה (חדשות, בריאות)
מגפה חדשה פרצה: קדחת הנילוס המערבימגפה חדשה פרצה: קדחת הנילוס המערבידניאל הרץ6
דיון חירום נערך במשרד הבריאות על התפשטות קדחת הנילוס המערבי שנגרמת מעקיצת יתושים שמעבירים את המחלה. כיצד תזהו את המחלה ואיך להימנע ממנה (חדשות בריאות)
בריכת המשושים בגולןמשרד הבריאות: עד כה 42 נדבקו בעכברתדניאל הרץ
לאחר אשפוזם של עשרות בני אדם שחלו בעכברת לאחר רחצה שנחלי הצפון, נערך הבוקר דיון חירום במשרד הבריאות כדי לדון בתופעה ולהחליט כיצד לנהוג בנושא (חדשות בריאות)
ליצמן: נבחן אפשרות אי כניסה לגן בלי חיסוןליצמן: נבחן אפשרות אי כניסה לגן בלי חיסוןדניאל הרץ26
סגן שר הבריאות במכתב למנכ"ל משרדו קורא לבחון את האפשרות לאסור על ילדים שאינם מחוסנים להיכנס למוסדות החינוך. זאת כדי למגר את תופעת אי חיסון ילדים (בריאות)
סיבוך עכברת: נער חולה בדלקת קרום המוחסיבוך עכברת: נער חולה בדלקת קרום המוחדניאל הרץ2
נער שלקה על פי החשד בעכברת חלה בדלקת קרום המוח שידועה כסיבוך של העכברת. הנער מאושפז בבית החולים מעיני הישועה. מצב שאר הנערים בביה"ח משתפר (בריאות)
בריכות המים בסלוקיהזיהום? הופסקה כניסת המים למפעל מי עדןאורנה יפת, כלכליסט
לפי החברה, "בבדיקה האחרונה שבוצעה נתגלתה חריגה מהתקן. כניסת המים למפעל הופסקה במיידית והנושא דווח למשרד הבריאות כמתבקש במקרים אלו" (חדשות בריאות)
אילוסטרציה, ארכיוןאיום העכברת: חשש לזיהום גם בירדן ויובליודניאל הרץ
מגפת העכברת והמטיילים הרבים שנדבקו במחלה מעוררים סערה וחשש. המומחים ממליצים שלא לרחוץ היכן שאין זרימה חזקה מחשש להידבקות בחיידק המסוכן (חדשות בריאות)
המדענים מזהירים: הסמרטפון הורס עינייםהמדענים מזהירים: הסמרטפון הורס עינייםדניאל הרץ6
מדענים אמריקנים טוענים כי האור הכחול הנפלט מהסמארטפון פוגע בקולטני האור ברשתית בעיקר בעת השימוש במקום חשוך לחלוטין ויכול לגרום בסופו של דבר לעיוורון (בריאות)
אילוסטרציהחשד למחלה מדבקת במקורות המים בצפוןדניאל הרץ1
משרד הבריאות ובתי החולים הודיעו על חשד למחלת העכברת ממנה נדבקו על פי החשד כמה בני אדם שרחצו במקורות מים בצפון. המחלה יכולה לגרום במקרים קשים למוות (בריאות)
ועדת העבודה. ארכיוןתתווסף האזהרה "מכיל אספרטיים" למזוןישי כהן2
ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אשרה כי תתווסף האזהרה: "מכיל אספרטיים (מקור של פניאלנין)" למזון המכיל ממתיק מסוג זה. הסימון יתבצע במסגרת, ובאותיות ברורות וקריאות (בריאות)
הסתיימה שביתת האחיות: "תתוגבר האבטחה"הסתיימה שביתת האחיות: "תתוגבר האבטחה"רותם אליזרע, ynet
משרד הבריאות הודיע כי המגעים בין הצדדים נשאו פרי והביאו לפתרון המשבר. בין הסיכומים: יישום מלא של הוועדה למיגור אלימות נגד צוותים רפואיים, הוספת מאות תקנים חדשים לחדרי המיון ולמערכים הפסיכיאטרי וההמטו-אונקולוגי ילדים, כמו גם לטיפות חלב (בריאות)
חשד לליסטריה בעוגות של "מאפיית נחמה"חשד לליסטריה בעוגות של "מאפיית נחמה"כיכר השבת8
"מאפית נחמה" הודיעה הערב לצרכנים כי בדיגום שנערך על ידי שירות המזון של מחוז ירושלים, נמצא חשד להמצאות חידק ליסטריה מונוציטוגנס בעוגות ששווקו בחנויות הרשת (בריאות)
בירה מתוצרת 'מולסון קורס'קנדה: ענקית הבירות תייצר 'משקה קנאביס'יוחנן בלייך3
מבשלה מפורסמת הודיעה כי תשתף פעולה עם יצרנית קנאביס, כדי לייצר משקאות ללא אלכוהול שיכילו קנאביס • גם יצרנית הבירה 'קורונה' הודיעה על מהלך דומה (בריאות)
אילוסטרציההצעת חוק חדשה: קנס על עישון במרפסתיוחנן בלייך38
יוזם החוק, ח"כ יהודה גליק, עשה זאת לאחר שנתקל באסטמתיים, שסובלים מעישון של שכניהם • "זכות בסיסית לנשום אוויר נקי מרעלי הסיגריות" (חוק ומשפט, בריאות)
בהלת חצבת במחלקת הילדים ב'שניידר'בהלת חצבת במחלקת הילדים ב'שניידר'דניאל הרץ3
ילד מהיישוב 'אש קודש' חלה בחצבת ובבית החולים חששו כי הדביק ילדים רבים נוספים במחלה ההמטו-אנקולוגית בה מערכת החיסון של הילדים מוחלשת והם בסיכון גבוה (בריאות)
דגני בוקר Honey Smacksאיך הגיעו חיידקי סלמונלה לדגני הבוקר?יוחנן בלייך
בשבועות האחרונים הזהיר המרכז האמריקני למניעת מחלות, ה-CDC, מפני דגני בוקר בטעם דבש מתוצרת קלוגס שנגועים בחיידק הסלמונלה • החוקרים מסבירים איך זה קרה (בריאות)
אילוסטרציההמדריך המלא לסיום הצום; תאכלו חכםשושי הלר7
מעט לפני סיום הצום, קבלו את המדריך המלא לצלוח כראוי את הדקות הראשונות של האוכל. שימו לב: סיום הצום אינו אמור לספק את הקלוריות שנחסכו במהלכו (צום תשעה באב)
תפריט מאוזן לצום קל יותרלפני ואחרי: תפריט מאוזן לצום קל יותרמיה בן אפרים קליין1
במוצאי השבת הקרובה יחול צום ט' באב, יום לא פשוט לגוף ולנפש. מה כדאי לאכול בשבת כדי לעבור את הצום בקלות וממה רצוי להימנע? (בריאות)
נוסעים באוטובוס? בואו להכיר את החיידקיםנוסעים באוטובוס? בואו להכיר את החיידקיםדניאל הרץ6
מחקר חדש שהתפרסם באוסטרליה חשף כי כמויות החיידקים בתחבורה הציבורית בעולם גבוהה מאד וכי היא סובלת מחוסר היגיינה בסיסי. ההמלצה: שטיפת ידיים עם סבון (בריאות)
המנכ"ל עוזב: כללית לא יכולה לתת שירותהמנכ"ל עוזב: כללית לא יכולה לתת שירותדניאל הרץ6
נועז בר ניר, מנכ"ל קופ"ח כללית הודיע על עזיבתו את התפקיד לאחר שנה אחת בלבד בשל מצבה של הקופה וחוסר האמון שלו שהקופה תוכל לתת שירות למבוטחיה (בריאות)
מזרק אפינפריןמוסדות חינוכיים יחוייבו להחזיק 'אפינפרין'דניאל הרץ1
חוק חדש שאושר בקריאה שלישית מחיל חובת החזקת תכשיר אפינפרין במוסדות חינוך ובמקומות ציבוריים. המזרק מסייע במקרי אלרגיה קשה ויכול להציל חיים במקרים קשים (בריאות)
אילוסטרציה"זה ראש קטן": הטיול של נתנאל נהרסכיכר השבת2
חופשה שאליה נלקח צעיר בעל ניוון שרירים, בוטלה בשל מזוודה שהכילה ציוד רפואי • מטען למכונת הנשמה הוא שגרם למטוס להמריא ללא נתנאל ומשפחתו (חדשות בריאות)
חשד: שיבוש נתונים בדו"ח משרד הבריאותחשד: שיבוש נתונים בדו"ח משרד הבריאותדניאל הרץ3
פרויקט הדגל של משרד הבריאות המשווה בין בתי החולים בישראל נמצא תחת עננה של חשד לזיוף והטיית הנתונים על ידי בתי החולים ו/או אנשים מתוך הנהלת הפרויקט (בריאות)
אילוסטרציהמחקר: 'דיאט' מגדיל את הסיכון להתקף לביוחנן בלייך1
מומחים מהתאחדות הלב האמריקנית בדקו ומצאו כי משקאות ממותקים המכילים תחליפי סוכר מגדילים פי שלושה את הסיכויים להתקפי לב, לדמנציה ולהזדקנות מוקדמת (בריאות)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook