שרה אלישיב  שלומי גרטנר
הציפורניים יודעות על הבריאות שלכם כמעט הכל - הסיבה האמיתית למה הציפורניים מתפצלותהסיבה האמיתית למה הציפורניים מתפצלותחיה כהן
תהיתם פעם למה הציפורניים שלכם שבריריות ונסדקות מהר כל כך? הנה הסיבה הלא-נחמדה במיוחד. ועוד 5 פגמים נפוצים על הציפורניים שמצביעים על בעיות בריאותיות (בריאות)
גארי ויינרצ'אק. לא עוד "דיכאון יום ראשון" - אתם יכולים להיפטר מ"דיכאון יום ראשון" לנצחאתם יכולים להיפטר מ"דיכאון יום ראשון" לנצחחיה כהן
האיש בתמונה לא יכול לחכות כל שבוע שיום ראשון כבר יגיע והוא יחזור למשרד. למה? כי מסתבר שלאיש, גארי ויינרצ'אק, יש פתרון איך להתגבר על "דיכאון יום ראשון" לנצח (בריאות)
להסיר או לא להסיר משקפיים בלייזרלהסיר או לא להסיר משקפיים בלייזרכיכר השבת
ניתוחים הנערכים לתיקון הראייה ב"אסותא אופטיק" משתמשים בטכנולוגיה חדשנית ומדויקת, משפרים את חדות הראייה וכך גם את איכות החיים והביטחון העצמי לעשרות אלפי מטופלים (בריאות)
אילוסטרציה - מנהלי בתי החולים: נפריד בין חרדית לחילוניתמנהלי בתי החולים: נפריד בין חרדית לחילוניתישי כהן18
בכנסת נערך דיון על ההפרדה בין יולדות יהודיות וערביות • מנהלי בתי חולים הסבירו כי זה לפי דרישת היולדות וכראיה אמרו כי הדבר דומה לניסיון שלא לשלב בין מאושפזות חרדיות וחילוניות (בארץ)
אילוסטרציה - הלידה בבית הסתבכה והתינוקת נפטרההלידה בבית הסתבכה והתינוקת נפטרהכיכר השבת10
אישה בשנות ה-40 לחייה ילדה הלילה תינוקת בלידת בית טבעית, אך כעבור זמן קצר המצב הסתבך והתינוקת איבדה את הנשימה והדופק. לאחר פעולות החייאה נקבע מותה של התינוקת (בריאות)
גלעין של אבוקדו. איך פספסנו אותו? - ובכן, יש אנשים שאוכלים את הגלעין של האבוקדוובכן, יש אנשים שאוכלים את הגלעין של האבוקדוחיה כהן3
ובכן, יש אנשים שאוכלים את הגלעין של האבוקדו - ומסתבר שהוא החלק החלק הכי בריא ומזין בפרי. וכן, אבוקדו זה פרי. אז מה כל כך מיוחד בגלעין שעטוף באבוקדו עשיר וטעים ואיך בדיוק אוכלים אותו? כל התשובות (תזונה, בריאות)
ההנקה מגנה על אוזני התינוקות - פחות תינוקות חולים בדלקת אוזניים. הסיבה: הנקהפחות תינוקות חולים בדלקת אוזניים. הסיבה: הנקהחיה כהן
חוקרים שבדקו את הירידה המשמעותית בשיעורי דלקות האוזניים בתינוקות בארה"ב טוענים כי הסיבה המרכזית לכך היא ההנקה. סיבות נוספות שמציעים החוקרים - יותר מודעות לחיסונים וירידה בשיעורי העישון (מחקרים, בריאות)
נזק בלתי הפיך - רופא חבש פעוט לאחר ברית מילה וגרם לנמקרופא חבש פעוט לאחר ברית מילה וגרם לנמקחיה כהן4
פעוט דימם מאסיבית לאחר ברית המילה, ופונה לבית החולים 'לניאדו'. האורולוג חבש אותו בניגוד לפרקטיקה הרפואית וגרם לנזק בלתי הפיך במקום המילה, המשפחה הגישה תביעה בסך 2.5 מיליון שקלים (בריאות)
מוצרי לין מקס - אזהרה: מוצרי דיאטת 'לין מקס' עלולים לגרום למוותאזהרה: מוצרי דיאטת 'לין מקס' עלולים לגרום למוותחיה כהן
התכשירים של דיאטת 'לין מקס' מכילים חומר אסור בשם סיבוטראמין ובעקבות זאת, עלולים לגרום לתופעות לוואי קשות ואף למוות, כך מזהיר משרד הבריאות. עוד צוין באתר המשרד כי התכשירים חשודים כמזויפים (בריאות)
אתם יכולים להיפרד לשלום מהעור היבש - לא לנשים בלבד: פילינג טבעי לידיים תוצרת ביתלא לנשים בלבד: פילינג טבעי לידיים תוצרת ביתחיה כהן3
הקפידו על טיפול שבועי, ואתם יכולים להיפרד לשלום מהעור היבש סביב הציפורניים ולקדם בברכה ידיים רכות ונעימות יותר. כל מה שאתם צריכים זה דבש, סוכר ושתי שקיות ניילון אטומות. הטיפול אולי ישבית אתכם למשך שעה, אבל התוצאה שווה הכל (בריאות)
מקלחת. אתם לא חייבים לבקר בה כל יום - 7 סיבות למה זה לגמרי בסדר לא להתקלח כל יום7 סיבות למה זה לגמרי בסדר לא להתקלח כל יוםחיה כהן11
אם להיות כנים, בימינו, מקלחת יומית היא יותר פריבילגיה מאשר חובה. כמובן, בהנחה שבחוץ חורף או שהייתם סגורים בבית כל היום, כי כשהקיץ מגיע, שום תירוץ לא קביל. לעולם (מחקרים, בריאות)
ארוחת בוקר. לא מה שחשבתם - נחשו מה? ארוחת בוקר לא בדיוק תרזה אתכםנחשו מה? ארוחת בוקר לא בדיוק תרזה אתכםחיה כהן4
מחקר חדש הופך את כל מה שחשבתם שאתם יודעים על ארוחת בוקר וקובע: אכילת ארוחה בבוקר לא גורמת לירידה במשקל, או לפחות אינה מהווה גורם מכריע (מחקרים, בריאות)
גמילה מעישון. מיד או בהדרגה? - אחת ולתמיד: כדאי להיגמל מיד או בהדרגה?אחת ולתמיד: כדאי להיגמל מיד או בהדרגה?חיה כהן2
מחקר שנערך באוניברסיטת אוקספורד יודע לענות על השאלה שמטרידה מיליוני מעשנים בעולם שמנסים להפסיק. אז איך כדאי להיגמל מעישון - מיד או בהדרגה? רמז: תרגישו את זה אוטומטית בארנק (מחקרים, בריאות)
סי.טי. לב - סי.טי. לב הראשון בעולם יתחיל לעבוד בישראלסי.טי. לב הראשון בעולם יתחיל לעבוד בישראלחיה כהן3
המשמעות: מניעת צנתורים מיותרים, ואבחון מדויק יותר באמצעות צילום של הלב משני כיוונים שונים. המכשיר החדשני התחיל לפעול בבית החולים כרמל בחיפה, וצפוי להיכנס לבתי חולים נוספים (בריאות)
אפשר לרפא סרטן נשים ללא כימותרפיה - נמצאה דרך לרפא סרטן נשים ללא כימותרפיהנמצאה דרך לרפא סרטן נשים ללא כימותרפיהחיה כהן2
רופאים מבריטניה הוכיחו שקומבינציה של שתי תרופות יכולה לחסל סוגים מסוים של סרטן נשים תוך 11 יום בלבד. המשמעות: ריפוי מהיר של הסרטן ללא צורך בטיפולי כימותרפיה. לדברי הרופאים, זהו 'קרש קפיצה' רציני לטיפול מדויק יותר בסרטן (בריאות)
אלרגיות. לא מה שחשבתם - נכון או לא נכון? 6 מיתוסים נפוצים על אלרגיותנכון או לא נכון? 6 מיתוסים נפוצים על אלרגיותחיה כהן4
אתם נתקפים בכל עונת מעבר באלרגיות, וההשלכות הן לא עניין נעים, בלשון המעטה. אתם מרגישים נורא, אתם נשמעים נורא, ובכנות, סביר להניח שאתם נראים נורא. אבל מה אתם באמת יודעים על אלרגיות? (מחקרים, בריאות)
שוקולד. הופכים לחכמים יותר אם אוכלים יותר? - זה מדעי: שוקולד עושה אתכם חכמים יותרזה מדעי: שוקולד עושה אתכם חכמים יותרחיה כהן7
לפעמים החדשות כל כך גדולות, שאין צורך להוסיף הקדמות. ובכן, מחקר מקיף ורחב קובע: שוקולד עושה אתכם חכמים יותר. איך זה קורה? אתם מוזמנים להמשיך לקרוא (מחקרים, בריאות)
16 כאלה ביום ואתם מסודרים - 6 דברים שיקרו אם תשתו 16 כוסות מים ביום6 דברים שיקרו אם תשתו 16 כוסות מים ביוםחיה כהן20
ממשקל שצונח ועד הבהרת עיגולים שחורים מתחת לעיניים: הנה 6 דברים שיקרו אם תשתו 3 ליטר מים כל יום - או, במילים קלות יותר לעיכול: 16 כוסות מים בסך הכל. כמה פשוט (בריאות)
הסיבה הכי טובה להשלים עם הגיל שלכם - זו הסיבה הכי טובה להשלים עם הגיל שלכםזו הסיבה הכי טובה להשלים עם הגיל שלכםחיה כהן2
מסתבר שלהרגיש "זקן", למרות שאתם לא, עלול להשפיע עליכם לרעה. מחקר חדש מצא שחוסר השלמה עם הגיל, ותחושות שליליות לגבי בני כמה אתם, עלולים להשפיע לרעה על הדרך בה אתם מתבגרים (מחקרים, בריאות)
אבקה קטלנית? הטלק של Johnson & Johnson - אישה מתה בגלל הטלק של ג'ונסון אנד ג'ונסוןאישה מתה בגלל הטלק של ג'ונסון אנד ג'ונסוןכיכר השבת1
אבקת הטלק הפופולרית של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון אינה בטוחה? אישה חלתה בסרטן ומתה לאחר שימוש בתכשיר. בית המשפט פסק פיצויים בגובה 72 מיליון דולר. החברה: "אנחנו מאוכזבים" (בריאות)
רק ילד אחד מתוך 10 מחוסן נגד שפעת - מדאיג: רק ילד אחד מתוך 10 מחוסן נגד שפעתמדאיג: רק ילד אחד מתוך 10 מחוסן נגד שפעתחיה כהן7
למעלה מ-200 ישראלים חלו בשפעת קשה החורף. לפי הנתונים, רק ילד אחד מתוך 10 מחוסן נגד שפעת. התוצאה: המבוגרים נדבקים והמחלה מתפשטת. בעקבות זאת, מקדם משרד הבריאות תכנית חיסונים להפחתת מספר החולים (בריאות)
קריסה: יותר תינוקות, פחות אחיות בטיפת חלבקריסה: יותר תינוקות, פחות אחיות בטיפת חלבחיה כהן3
מסמך רשמי של משרד הבריאות חושף מחסור חמור באחיות טיפת חלב. התוצאה? הורים לתינוקות באזור פתח תקווה, תל אביב וירושלים עשויים להמתין שבועות ארוכים לחיסונים ולא להגיע בזמן לבדיקות התפתחות חיוניות (בריאות)
שני תינוקות בפגייה נמצאו נשאים לחיידק - חיידק עמיד נמצא בפגייה בהדסה עין כרםחיידק עמיד נמצא בפגייה בהדסה עין כרםחיה כהן
בבדיקה שגרתית בפגייה במרכז הרפואי הדסה, נמצאו שני תינוקות נשאים לחיידק עמיד בצואה. פגים החשודים כנשאים הועברו לבידוד. כדי למנוע הידבקויות נוספות, הפגים החדשים מטופלים בפגייה זמנית (בריאות)
מטבח מסודר - חיוני לבריאות - והרי החדשות: מטבח מבולגן משמין אתכםוהרי החדשות: מטבח מבולגן משמין אתכםחיה כהן
אחת העצות הפופולריות שמככבות במגזינים וטורים לחיים טובים יותר, היא הקפדה על מטביח מסודר, וניקוי השיש ושולחן האוכל בכל סוף יום. כעת מסתבר שיש לכך הסבר מדעי: לפי מחקר חדש, קיים קשר ישיר בין כמות הבלגן להיקף המותניים שלכם (מחקרים, בריאות)
טיפול חדשני מצליח לרפא סרטן - יש תקווה: טיפול חדשני מצליח לרפא סרטןיש תקווה: טיפול חדשני מצליח לרפא סרטןחיה כהן1
מדענים יצרו טיפול חדשני שמעלים תסמיני סרטן באמצעות הוצאת תאי מערכת החיסון מהגוף, הצמדתם למולקולות והחזרתם לגוף כשהם מחוזקים יותר ומסוגלים להשמיד את תאי הסרטן (בריאות)
ישיבה ממושכת מול מחשב עלולה לגרום לנזקים. כך תמנעו - יושבים במשרד כל היום? תתחילו למצמץיושבים במשרד כל היום? תתחילו למצמץחיה כהן
בין תיאום פגישות אינסופי ותיבת מייל שעולה על גדותיה, לפעמים - או תמיד - העבודה שלנו יכולה להפוך למעמסת לחץ נפשי. עם זאת, היא גם עלולה לגרום לנו לנזקים פיזיים - למרות שאנחנו מבלים את היום כולו בישיבה. איך זה קורה? (בריאות)

חדשות בריאות

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

עדכונים
כיכר facebook