שולי רנד  קליש  פינדרוס  וינרוט
ג'מאל חשוקג'יהרצח בקונסוליה: גופת העיתונאי גולגלה בשטיח
י"ב בחשוון תשעט | 21.10.18
היעלמות העיתונאי הסעודי, מתנגד המשטר, בתוך קונסוליית ערב הסעודית באיסטנבול, הולך ומתברר, עם פרטים חדשים ומזעזעים אותם מספק היום גורם בכיר במדינה (העולם הערבי)
איסמעיל הנייה ברצועת עזהלאור יום: איסמעיל הנייה ברחובות הרצועהב. ניסני8
כשבישראל המתינו לדיון הקבינט בכדי להכריע האם להגיב בעוצמה לירי לעבר באר שבע וגוש דן, מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הסתובב חופשי ברחובות רצועה עזה. צפו (אקטואליה)
ג'מאל חשוקג'יהסעודים יודו בדו"ח מיוחד במות העיתונאידניאל הרץ1
לאחר שבועיים של האשמות ולחץ בינלאומי כבד, נראה שהסעודים יודו בדו"ח מיוחד במותו של העיתונאי הסעודי באיסטנבול - ג'מאל חשקוג'י ויאשימו גורמים זוטרים (בעולם)
הג'יאהד מציג: "מאות נשים הוכנו למלחמה"הג'יאהד מציג: "מאות נשים הוכנו למלחמה"אלי רוטמן24
אחרי שמינה מזכ"ל חדש וערך מצעד בחוצות עזה, מפרסם ארגון הטרור תיעוד מקורס אומנויות לחימה שערך עבור מאות נשים שמוכנות להיות "שאהידיות" מול האויב. צפו (אקטואליה)
כוחות הביטחון בזירת הפיגוע, הבוקרחמאס: הפיגוע - תגובה לפשעי הכיבוש בעזהב. ניסני3
ארגון הטרור חמאס התייחס לפיגוע הרצחני באזור התעשייה ברקן ואמר כי מדובר בתגובה "לפשעי הכיבוש ברצועת עזה". לדברי דובר חמאס: "אנו מברכים את 'פעולת ברקן'" (אקטואלי)
יורש העצר מוחמד בן סלמאןאיסטנבול: עיתונאי נכנס לקונסוליה ונעלםשאול כהנא
ג'מאל חשוגי, פרשן פוליטי בכיר שנמלט מסעודיה מחשש שיתנקשו בו לאחר שמתח ביקורת קשה על השלטונות, נכנס לשגרירות סעודיה באיסטנמבול ומאז נעלמו עקבותיו (חדשות)
יחיא סינווארראיון נדיר של מנהיג חמאס לידיעות אחרונותקובי רוזן5
מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, בראיון נדיר לעיתון ישראלי: "יש הזדמנות אמיתית לשינוי. מלחמה היא לא האינטרס שלנו, אבל כרגע פיצוץ הוא בלתי נמנע" (אקטואליה)
אבו מאזן באו"ם, הערבאבו מאזן: "בירתנו - מזרח ירושלים כולה"יוסי נכטיגל5
יו"ר הרשות הפלסטיני אבו מאזן נאם בעצרת הכללית באו"ם והתבטא: "ירושלים אינה למכירה וזכויות העם הפלסטינים אינן נתונות למשא ומתן", ותקף את חוק הלאום (העולם הערבי)
תיעוד: רגעים ראשונים של הפיגוע באיראןתיעוד: רגעים ראשונים של הפיגוע באיראןיוסי נכטיגל10
סוכות הידיעות האיראנית פרסמה תיעוד וידאו של הרגעים הראשונים לאחר הפיגוע הרצחני בעיר אהוואז, פיגוע שהתרחש במהלך מצעד צבאי ונהרגו בו 29 בני אדם (בעולם)
וידאו: התוקפים בדרך לפיגוע הרצחני באיראןוידאו: התוקפים בדרך לפיגוע הרצחני באיראןיוסי נכטיגל10
ארגון המדינה האיסלאמית פרסם סרטון וידאו בו נראים, לדבריו, שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני באיראן, פיגוע בו נהרגו 29 בני אדם, בניהם חיילים בצבא איראן (אקטואליה)
זירת הפיגוע29 הרוגים באיראן: 'המוסד הישראלי אחראי'יוסי נכטיגל8
29 איראנים, בניהם חיילים רבים, נהרגו בפיגוע ירי רצחני בעיר אהוואז שבאיראן. דאע"ש נטל אחריות אך דובר צבא איראן בטוח כי האחראים לירי אלו אנשי המוסד הישראלי (אקטואליה)
חסן נסראללהנסראללה: "הניסיונות לחסל אותי - כשלו"ב. ניסני15
"חיזבאללה מקבל טילים מדויקים, למרות ניסיונות ישראל", כך טען מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בנאום והוסיף: "אני כמובן לא נמצא במקלט. הניסיונות לחסל אותי - נכשלו" (אקטואליה)
התקיפה, הערבסוריה: "תקיפה ישראלית ליד נמל התעופה"אלי רוטמן1
רק לפני שבועיים חשף בכיר בצה"ל כי ישראל תקפה 200 פעמים בשטחה של סוריה, בשנה האחרונה לבדה, והערב מגיעים דיווחים על תקיפה נוספת, יתכן של מחסני נשק (עולם)
הפצצה של כוחות הברית בסוריהארה"ב תשאיר בינתיים את כוחותיה בסוריהדניאל הרץ1
למרות הניצחון המתקרב על דאעש, הנשיא טראמפ החליט לעדכן את המטרות של אנשיו בסוריה ולהפנות את המאמצים למניעת השתלטות איראן על חלקים במדינה הבוערת (בעולם)
התקיפהמטוסי קרב ישראלים תקפו אתרים איראנייםכיכר השבת3
כלי תקשורת בסוריה דיווח כי מטוסי קרב ישראלים תקפו מספר מטרות באזור ואדי עיון במחוז חמה. לפי הדיווחים, מדובר במטרות איראניות. אדם אחד נהרג וארבעה נפצעו (חדשות)
תקיפה מסתורית: שיירה איראנית הופצצהתקיפה מסתורית: שיירה איראנית הופצצהדניאל הרץ2
על פי הסורים, מלבד התקיפה שיוחסה לישראל בשדה התעופה אלמזה, הותקפה שיירת כלי רכב של איראנים ואנשי חיזבאללה, ולפחות 11 בני אדם נהרגו בתקיפה (עולם ערבי)
דיווח: "אחיו של אסד נפגע בתקיפה בסוריה"דיווח: "אחיו של אסד נפגע בתקיפה בסוריה"אלי רוטמן2
על פי דיווחים רבים במדינות ערב, בהפצצות אמש ליד דמשק, המיוחסות לישראל, נפצע גם האלוף מאהר אסד, אחיו של נשיא סוריה בשאר. צפו בפיצוץ האדיר ובצווחות האימה (עולם)
סיסי בפגישתו עם נתניהומצרים נלחמת בהפצת ה"פייק ניוז" ברשתדניאל הרץ
נשיא מצרים אישר את החוק שמאפשר למדינה לסגור חשבונות ברשתות החברתיות ואתרים המכילים תכנים "אסורים" ואף אוסר על כניסה אליהם אפילו בטעות (בעולם)
תקיפה או קצר?דיווחים בסוריה: ישראל הפציצה שדה תעופה צבאי בדמשקכיכר השבת1
כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי נשמעו פיצוצים בשדה התעופה הצבאי 'אלמזה' שבדמשק. בעוד חלק מכלי התקשורת טענו כי מדובר בתקיפה ישראלית, מקור צבאי טען כי מדובר בקצר חשמלי (חדשות)
יחיא סינווארמנהיג חמאס: "יש הצעות בעניין השבויים"יוסי נכטיגל
מנהיג חמאס בעזה, התייחס להפסקת האש עם ישראל: "הגשנו הצעות בעניין החיילים הישראלים השבויים ותהיה התקדמות בעניין זה בתקופה הקרובה במקביל לרגיעה" (ארץ)
אבו מאזןדיווח: אבו מאזן כבר "לא מזהה את סביבתו"אלי רוטמן22
הידרדרות ניכרת במצבו הבריאותי של יו"ר הרשות הפלסטינית, שאושפז השנה מספר פעמים, אך לאחרונה החל לאבד את זיכרונו ואף אינו מזהה אנשים מסביבתו הקרובה (אקטואליה)
רוחאני בצרותרוחאני: העם איבד את האמון בעתיד איראןדניאל הרץ1
מנהיגה של איראן נאלץ להתייצב מול הפרלמנט בטהרן ולהשיב לשאלות על מצבה הכלכלי החמור של איראן בשל הסנקציות האמריקניות שחוזרות כבר בקרוב (העולם הערבי)
המטוס האיראנימטוס הקרב שחשפה איראן: שכפול מטוס אמריקאיניצן סדן, כלכליסט2
מטוס ה-Kowsar הוצג בטקס ממלכתי, בו השתתף גם הנשיא רוחאני - והוצג כהישג חשוב עבור איראן: ישנן רק שש מדינות שמייצרות מטוסי קרב בעצמן כיום. ואולם, מדובר במתיחת פנים מאולתרת למטוס קרב שרכשה איראן מארה"ב עוד לפני שהשיעים השתלטו עליה (העולם הערבי)
איראן הציגה את מטוס הקרב החדש שלהאיראן הציגה את מטוס הקרב החדש שלהדניאל הרץ22
כפי שהובטח בתחילת השבוע, האיראנים הציגו את מטוס הקרב החדש שלהם, שהוצג על הקרקע כך שלא ניתן באמת לדעת את יכולותיו והאם הוא מהווה סכנה ביטחונית (העולם)
שחף, אילוסטרציהאיך הפך השחף הפצוע ל... מרגל ישראלי?דניאל הרץ1
שחף שנפצע וטופל בישראל ולרגלו הוצמד מכשיר מעקב לצרכי מחקר, הפך בתקשורת הערבית ל"מרגל ישראלי". השחף נלכד בלוב והועבר ללבנון לבדיקת חיזבאללה (בעולם)
איראן הודיעה: נחשוף מטוס קרב חדש שלנואיראן הודיעה: נחשוף מטוס קרב חדש שלנודניאל הרץ4
האיראנים טוענים כי בשבוע הבא הם יחשפו מטוס קרב חדש מייצורם. זאת לצד טיל לטווח קצר שהוצג כבר השבוע. במקביל, הסנקציות האמריקניות מתחדשות (העולם הערבי)

העולם הערבי

חדשות ואקטואליה מרחבי העולם הערבי. עדכונים, ידיעות חמות וחדשות - על כל מה שקורה בעולם הערבי - בכיכר השבת, האתר המוביל במגזר החרדי

עדכונים
כיכר facebook