רבני הפלג הורו: אין מה לפחד, נמשיך ללמודרבני הפלג הורו: אין מה לפחד, נמשיך ללמוד
י"ג בשבט תשפא | 26.01.21
בזמן שבכנסת אישרו בקריאה ראשונה לעלות קנסות למוסדות המפרים את ההנחיות, בכירי רבני 'הפלג' התכנסו בבני ברק והכריעו, 'היעדר החינוך ניכר בב"ב, אנו נמשיך ללמוד (חרדים)
כותב השורות"ויחזור לתלמודו" // ישראל מאירישראל מאיר55
הסיפור הוא לא המשטרה, אלא הצד השני של המתרס: תלמידי הישיבות. אנחנו נמצאים בנקודת שפל של המונח בן ישיבה. לא היה מי שחילל את המניה הזאת יותר מאנחנו בעצמנו (טור)
מעצרת התפילהבישיבת בריסק: עצרת תפילה לרפואת רה"יחנני ברייטקופף10
המונים השתתפו בעצרת תפילה מרכזית לרפואת זקן ראשי הישיבות וראש ישיבת בריסק הגאון רבי משולם דוד סולובייצ'יק, בראשות הגרב"ש דויטש והגר"ש מרקוביץ' • צפו בתיעוד (ארץ)
הבחורים ליד הפסנתרמרגש: מופע אחדות במלונית הקורונה • צפוחנני ברייטקופף23
ליד הפסנתר במלונית הקורונה 'גראנד קורט', התאספו אמש, מוצאי שבת, תלמידי ישיבות חרדים לצד דתיים לאומים, למסע אל הנשמה - המלווה בשירי רגש והודיה • צפו (עולם הישיבות)
התלמידים בישיבהמלווה מלכה חגיגי בישיבת אור ישראל • צפוחנני ברייטקופף10
בישיבת אור ישראל, שם הייתה התפרצות קטנה של קורונה - אחרי חג החנוכה, חגגו במוצאי שבת מלווה מלכה חגיגי עם התזמורת של יענקי רובין ומוטי לייכטר • צפו בתיעוד (חרדים)
הפשיטה על גרודנא; ארבעה מפגינים נעצרוהפשיטה על גרודנא; ארבעה מפגינים נעצרוכיכר השבת52
הבוקר, פשטו שוב כוחות גדולים של המשטרה על ישיבת גרודנא באשדוד, המזוהה עם 'הפלג', בניסיון למנוע את הלימודים; במקום פרצו עימותים וארבעה נעצרו; תיעוד (חרדי)
אשדוד: שוטרים סגרו שוב את ישיבת גרודנאאשדוד: שוטרים סגרו שוב את ישיבת גרודנאכיכר השבת17
כוחות משטרת ישראל הגיעו הבוקר לישיבת גרודנא בעיר אשדוד, לאחר שלאורך השבוע האחרון בוצעה נגד הישיבה אכיפה, ומנהליה סירבו להפסיק את פעילותה (חדשות חרדים)
שמעון ברייטקופףיצאתם לעבוד? למה להיות בעוכרנו // דעהשמעון ברייטקופף68
לחרדי העמל לפרנסתו, יש תחושת חוסר חיבור ושייכות, כמדי שבוע, מפורסם ב'כיכר', חוברת עם טור נבחר מ'חלקי בעמלי', והשבוע; שימן ברייטקופף על המחיר להיות עובד • טור (חרדי)
העריק ששוחרר התקבל בבית מנהיגי 'הפלג'העריק ששוחרר התקבל בבית מנהיגי 'הפלג'חנני ברייטקופף52
לאחר שכבישים רבים בירושלים ובני ברק נחסמו בשל מעצרו, שוחרר אמש העריק שלום שכנא רוטנברג מהמעצר. היום, הגיע לערוך 'לחיים', בבתי בכירי רבני 'הפלג הירושלמי' (חרדים)
אחד המעצרים בבני ברקהמשטרה פשטה על ישיבה; חמישה נעצרוכיכר השבת65
המשטרה פשטה הערב על ישיבה בבני ברק, שלטענתה היו בה עשרות מתקהלים בניגוד להנחיות. במקום פרצה מהומה, חמישה נעצרו ואחד נכלא - עם תום חקירתו; תמונות (חדשות)
ריקוד הבחורים במלוניתלתוך הלילה: חרדיים ודתיים רקדו במלוניתחנני ברייטקופף25
מיטב בחורי ישיבות חרדיים לצד טובי עולם הישיבות הדתיים לאומיים, ערכו אמש ריקודים משותפים לתוך הלילה, "כדי להרבות את המאחד מהמפריד", כך סיפר אחד הבחורים (ארץ)
שר הבריאות וראש הממשלהכששר הבריאות ציטט את ראש ישיבת מירחנני ברייטקופף8
בסיור שקיימו היום ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין בעיר בית שמש, אמר השר: 'שמעתי אתמול את ר"י מיר אומר שמי שלא מנצל את החיסון הוא כפוי טובה'. צפו (TV)
צפו: חולה קורונה ביציאה מביתר - ל...ישיבהצפו: חולה קורונה ביציאה מביתר - ל...ישיבהכיכר השבת24
בתוך רכב ביציאה מהעיר ביתר עילית, גילו השוטרים במחסום הבידוק כי יש בחור חולה קורונה מאומת, כאשר אביו מנסה להסביר כי הוא נוסע לשהות בבידוד ב...ישיבה • צפו (חרדים)
אילוסטרציה. בחורי ישיבותבחורים הסתובבו בחוץ; שוטרים קנסו ישיבהחנני ברייטקופף16
ניידת משטרה שעברה בסמוך לישיבה הירושלמית, הבחינה בבחורים המסתובבים בחוץ. השוטרים נכנסו לתוך הישיבה, שוחחו עם ראש הישיבה, קנסו ואיימו בסגירת הישיבה (חרדים)
הריקודים במלונית דן פנורמהכך חגגו במלונית את הילולת ה'באבא סאלי'חנני ברייטקופף5
במלונית הקורונה 'דן פנורמה', בירושלים, שהו בחורים רבים, אך נכון להיום, נשארו שם 50 בחורים בלבד. אמש, חגגו הבחורים שנשארו את הילולת ה'בבא סאלי' • תיעוד (חרדים)
הגר"ג אדלשטיין ומרן הגר"ח קנייבסקיהאידאולוגיה הכריעה: גדו"י אסרו מלוניותחנני ברייטקופף301
"היו בעיות במלוניות, אך מה שצרם - היה החיבור עם הבחורים הדתיים לאומיים", כך מסביר אחד העסקנים את מכתב גדולי ישראל, לאסור על בחורי ישיבות ללכת למלוניות (אקטואליה)
הפאנל הסוער במלוניתקרב מילולי: כשבחורים חרדים ודתיים נפגשוחנני ברייטקופף212
"לבן גוריון והרצל היה כזית של מוח", הסכים הבחור מ'מרכז הרב', ובחורי 'אורחות תורה' הקשו: "במה אתם מתגאים במדינה? בפינוי האכזרי של גוש קטיף?"; צפו בפאנל השקפה ממלונית הקורונה (ארץ)
אילוסטרציה. בחורים במלוניתתיעוד מהמלונית: כמה בחורים פרצו למטבח ושתו אלכוהולחנני ברייטקופף28
"רוב מוחלט של הבחורים מתנהגים למופת במלוניות הקורונה, אך ישנן גם תופעות פסולות של פריצות ונזקים חמורים. אנו נותנים את הלב לבחורים - וחבל", מפקד המלוניות עם מאחורי הקלעים (חרדים)
ממסע הלוויההבן בכה בלוויה: 'אבא, עשינו כל מה שיכולנו'חנני ברייטקופף11
הגאון רבי ברוך הקשר זצ"ל, מראשי ישיבת אור ברוך שנפל קורבן למגפה המשתוללת, הובא למנוחות במסע הלוויה בו ספד לו בנו בבכי: "אנחנו צריכים ללמוד ממנו" • צפו (חרדים)
המהומה, אמש'אור ישראל' הגישו תלונה נגד פקחי העירייהחנני ברייטקופף15
לאחר המהומה שהתרחשה אמש סמוך לישיבת אור ישראל בפתח תקווה, ניגש היום מנהל הישיבה לתחנת המשטרה והגיש תלונה עם שש טענות נגד התנהלות העירייה (חרדים)
עד השעות הקטנות: צפו בריקודים במלוניתעד השעות הקטנות: צפו בריקודים במלוניתחנני ברייטקופף39
במלונית הקורונה דן פנורמה, המאכלסת ברובה תלמידי ישיבות - חרדים ודתיים לאומיים, התקיים אמש ריקודים ורב שיח בין הבחורים, עד לשעות הקטנות - רגע לפני הסגירה • צפו (ארץ)
המהומה סמוך לישיבת אור ישראל בפתח תקווהמהומה באור ישראל: פקחי עירייה נכנסו לבדוק 'התקהלות'חנני ברייטקופף137
"המקרה הכי הזוי שראינו, אין גבול לציניות", כך הגדירו תלמידי 'אור ישראל' ותושבי השכונה, את מה שקרה הערב בישיבה בפתח תקווה, לאחר שפקחי עירייה ניסו לחדור לתוככי הישיבה • צפו (חדשות)
משמחים את החתןהחתונה בוטלה: כך החברים שימחו את החתן • צפואיציק אוחנה23
בחור ישיבה שהיה אמור להתחתן, אך ברגע האחרון החתונה בוטלה, בשל כך, שחלק מבני המשפחה חלו בנגיף הקורונה • החברים, החליטו לשמח את החתן בצורה מקורית • צפו (חרדי)
כסף למצבה: כך הונה נוכל את ראש הישיבהכסף למצבה: כך הונה נוכל את ראש הישיבהקובי אטינגר8
במהלך פגישה עם ראש הישיבה על תרומה נכבדה לע"נ אביו, קיבל ה'תורם' שיחה מ'קבלן מצבות' שביקש תשלום. הנוכל פנה אל ראש הישיבה וביקש הלוואה קטנה - ונעלם (חדשות)
אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבההתפרצות הקורונה בישיבות: הגיסים חלוחנני ברייטקופף17
בישיבות יכולים לנשום לרווחה: המשל"ט הודיע, יתחילו לחסן בהן את הרבנים כבר השבוע. בתוך כך, חלה התפרצות קורונה בעוד ישיבות • וגם: ראשי הישיבות - הגיסים - שנדבקו (חרדים)
מבנה הישיבה בעיר אלעדהשוטרים רצו לקנוס את הישיבה - והתחרטוחנני ברייטקופף23
ישיבה קטנה בעיר אלעד שנפתחה היום בניגוד להנחיות הקורונה, פוזרה על ידי השוטרים המקומיים, לאחר שאחד מאנשי הצוות נקרא לחקירה, השוטרים ויתרו על הקנס (חרדי)

עולם הישיבות

עולם הישיבות

כיכר facebook
כותב השורות
ישראל מאיר
"ויחזור לתלמודו" // ישראל מאיר
י"ב בשבט תשפא55
שמעון  ברייטקופף
שמעון ברייטקופף
יצאתם לעבוד? למה להיות בעוכרנו // דעה
ח' בשבט תשפא68
אילוסטרציה; למצולם אין קשר לנאמר בכתבה
הרב אליאב מילר
הם זועקים "ה-צ-י-ל-ו" // הרב אליאב מילר
ד' בכסלו תשפא9