הגאון רבי ישראל לנדאראש הישיבה מזהיר: "אי אפשר להישמר מהדבקה, רק בבית"
ט' בתשרי תשפא | 27.09.20
בעקבות הזינוק בתחלואה במגזר החרדי, ראש ישיבת 'היכל יצחק', הגר"י לנדא מזהיר מהדבקה המונית שעלולה להתרחש בבתי הכנסת, וקורא להתפלל בין כותלי הבית (עולם הישיבות)
רגע לפני סוף הזמן: הקורונה מכה בישיבותרגע לפני סוף הזמן: הקורונה מכה בישיבותאבי רבינא34
רגע לפני שתלמידי הישיבות משתחררים לבין הזמנים סוכות, התפרצות חמורה של קורונה במספר ישיבות. המשמעות: הישיבות ייאלצו להפוך למלוניות קורונה (עולם הישיבות)
ישיבת נחלת הלוויםשוטרים פשטו על 'נחלת' ודרשו את סגירתהאבי רבינא19
תקרית בישיבת 'נחלת הלויים' בחיפה: המשטרה פשטה על הישיבה בשבת וטענה להפעלה לא חוקית של הישיבה, וזה למרות שהישיבה פעלה לפי מתווה הקפסולות (עולם הישיבות)
הרב ישראל מאיר המניק זצ"ללאחר מחלה: המשגיח הגרי"מ המניק זצ"לאבי רבינא14
ברוך דיין האמת: משגיח ישיבות "יד אהרון" ו"בית מדרש גבוה", הגאון רבי ישראל מאיר המניק זצ"ל, נפטר השבת לאחר מחלה קשה ממנה סבל בשנים האחרונות. הלווייתו הערב (דיין אמת)
רה"י בכפרותעם מדבקה על התרנגול: רה"י במנהג כפרותחנני ברייטקופף5
ראש ישיבת פוניבז', הגר"ש מרקוביץ', קיים השנה את 'מנהג הכפרות' בתרנגול שהובא לביתו. לאחר הכפרות, הגר"ש רשם את שמו ושם הוריו והדביק על התרנגול המכפר • צפו (חרדים)
אילוסטרציהאלו בני הישיבות שיחזרו לביתם אחרי כיפוראבי רבינא9
בוועד הישיבות פועלים להנפיק אישורים מיוחדים עבור אלפי תלמידי הישיבות שיחזרו לביתם במוצאי יום כיפור - בשיא הסגר • ומי ייאלץ להישאר בישיבה? • כל הפרטים (עולם הישיבות)
ארכיוןהתמלילים חשפו: מי בעד פתיחת בתי כנסת?אבי רבינא10
התמלילים מהדיונים הסוערים בוועדת החוקה חושפים כי דווקא אנשי המקצוע הבכירים במשרד הבריאות ובמשרד המשפטים אישרו את פתיחת בתי הכנסת ביום הכיפורים (חרדים, בארץ)
מצמרר: "שיר המעלות" של ר' אלה לופיאןמצמרר: "שיר המעלות" של ר' אלה לופיאןאבי רבינא15
בעולם התורה מציינים 50 שנה להסתלקותו של המשגיח ר' אלה לופיאן זצ"ל • כעת אנו חושפים הקלטה נדירה בה נשמע ר' אלה באמירת תהילים בהשתפכות הנפש (עולם הישיבות)
הנגיד שלמה יהודה רכניץפניה מפתיעה: גדו"י גייסו את הנגיד רכניץאבי רבינא4
הנגיד ר' שלמה יהודה רכניץ קיבל מכתב נדיר מגדו"י ובו הם מבקשים שיפעל לגייס תורמים למען ישיבת מיר: 'לבקש את יושבי ארץ הקודש להיות נושאים בעול התורה' (עולם הישיבות)
הגר"י חברוני על רקע תלמידי ישיבת חברוןבחורי 'חברון' נגד הקפסולות: אנחנו נשבריםאבי רבינא97
בישיבת חברון, יוצאים הבחורים למאבק במתווה הקפסולות המתנהל בחומרה על ידי ההנהלה, וטוענים במכתב כי לא ישרדו כך את זמן חורף הארוך: "מעמסה נפשית קשה" (חרדים)
תלמידי ישיבת אורחות תורההתפרצות קורונה באורחות תורה: 150 חוליםאבי רבינא23
למרות שהצליחה להישמר מהדבקה במשך תקופה, בשבוע האחרון ישנה התפרצות של נגיף הקורונה בישיבת אורחות תורה. אחד הבחורים: בגלל הטיש בסאדיגורה (עולם הישיבות)
הגאון רבי ישראל לנדא עם תלמידיו. ארכיוןשני בחורים ב'לנדא' התגלו כחיוביים לקורונהאבי רבינא34
למרות השמירה האדוקה בישיבה, 'משיב' שהתגלה כחיובי לנגיף, הדביק בעקבותיו - ככל הנראה, שני תלמידים נוספים. ראש הישיבה הזהיר כי מי שיצא עלול להיקנס (עולם הישיבות)
תלמידי ישיבה בקפסולה. אילוסטרציהכיפור בישיבות - מי יצום ומי ישתה? ההנחיותאבי רבינא6
אלפי תלמידי ישיבות שנדבקו ב'קורונה' צפויים לשהות ביום כיפור בישיבות; לקראת היום הקדוש קיבלו ראשי ישיבות הנחיות הלכתיות מהגר"י זילברשטיין - מי יצום ומי לא? (חרדים)
תלמידי ישיבה קטנה. תמונת אילוסטרציהיש סגר? הלימודים ב'ישיבות הקטנות' - כרגילאבי רבינא23
הסגר השבית את מערכת החינוך, בשל המגפה, אלא שבישיבות לצעירים הכל מתנהל כסדרו, בהוראת גדולי ישראל. המשטרה נערכת לאכיפה - אך המנהלים לא חוששים (חרדים)
הדיינים רבי יהודה סילמן ורבי שריאל רוזנברגהדיינים יכריעו: האם חולים יצומו ביום כיפור?אבי רבינא8
חולי הקורונה החרדים אובדי עצות לקראת יום הכיפורים, כאשר השאלה המטרידה אותם היא האם עליהם לצום. בכירי הדיינים בדיון חירום, ויפרסמו בהמשך הוראות מפורטות לציבור (חרדים)
אילוסטרציה'צום' שלא יישכח: אלפי בחורי ישיבות אכלואבי רבינא33
אלפי נשאי קורונה ישנם בעולם הישיבות, ובאורח נדיר הם קיבלו היתר פרטני לאכול במהלך היום, צום גדליה. בחלק מהישיבות אף הוגשו ארוחות סדירות לבחורים (עולם הישיבות)
נתניהו והרצלהיחס להרצל? ראוי להיות לא פחות מנתניהוישראל שפירא58
רבים תהו על פשר היחס שהעניק הרב קפלן להרצל, אך אחד מראשי הישיבות הסביר זאת כך: "הרב קפלן העריץ את הרצל הפוליטיקאי - כמו שהמגזר החרדי מעריץ את נתניהו!" (חדשות)
תלמידי איתרי, ברחבת הישיבהערב החג: רוב בחורי הישיבה התגלו כנשאיםאבי רבינא16
על אף שישיבת איתרי בירושלים שמרה באדיקות על כל הכללים, חולה קורונה שכנראה הסתנן אליה הדביק את רוב התלמידים. ברגע האחרון, הישיבה חולקה ל-3 מניינים (חרדים)
הגר"מ שטרנבוך בהבדלהלראשונה: הגר"מ שטרנבוך התפלל בישיבהחנני ברייטקופף1
ראב"ד 'העדה החרדית' הגר"מ שטרנבוך, המכהן כראש ישיבה בבית שמש, הגיע בפעם הראשונה לשהות עם תלמידיו בר"ה • הרב שימש כ'מקריא', ואף הוסיף סדר מיוחד לתקיעות (חרדים)
שלושה ראשי ישיבות נדבקו בנגיף השבועשלושה ראשי ישיבות נדבקו בנגיף השבועאבי רבינא24
התפשטות הקורונה בעולם הישיבות: שלושה ראשי ישיבות בכירים נמצאו בימים האחרונים חיוביים לנגיף, לצד מאות בחורים. מתחמי קורונה הוקצו לחולים בישיבות (עולם הישיבות)
מתוך מצלמות אבטחהפוניבז': הבחורים גנבו בשר ועופות מהמקרראבי רבינא89
בערב ראש השנה, תועדו בחורים מישיבת פוניבז' הנמנים על פלג "המחבלים" לוקחים ממקרר הישיבה כמות גדולה של עופות ובשרים, שהיו מיועדים לסעודות החג (עולם הישיבות)
המקווה הזמני בישיבת אור ישראלב'אור ישראל' הקימו מקווה בחדר אוכל. צפואבי רבינא16
מגבלות הקורונה הובילו את ישיבת 'אור ישראל' בפתח תקוה להקים מקווה עבור תלמידי הישיבה. לראשונה, בוגרי הישיבה לא הורשו להגיע לתפילות הימים הנוראים (עולם הישיבות)
הגר"י לנדא עם הבחורים - במקווההבריכה הנטושה בישיבה הפכה למקווה • צפוחנני ברייטקופף9
ישיבת 'היכל יצחק' שוכנת בשכונת קריית יובל בסמיכות לעין כרם בירושלים. בחורים יצירתיים מצאו במרום בריכה ישנה ותוך שלושה ימים המקום נוקה והוכשר ל'מקווה דרבנן' (חרדים)
אילוסטרציהתפילת 'וּנְתַנֶּה תֹּקֶף' ב'בית מתתיהו' • האזינואבי רבינא11
לידי 'כיכר השבת' הגיעה הקלטה בלעדית ונדירה מתוך תפילת הימים הנוראים בישיבת 'בית מתתיהו' • בבכי מרטיט וקול רועד נשמע בעל התפילה בזעקת "וּמִי בַמַּגֵּפָה" (עולם הישיבות)
הגר"ש מרקוביץ, עם תלמידי הישיבה - ב'זמן אלול' האחרוןפוניבז' לבחורים: אנו מתואמים עם המשטרהחנני ברייטקופף8
הנהלת ישיבת פוניבז' של 'המחבלים' יצאה בקריאה לבחורי ואברכי הישיבה לא להתעסק עם השוטרים, וחשפו את שיתוף הפעולה האדוק עם המשטרה בזמן קיץ ובזמן אלול (אקטואליה)
דבריו של ראש ישיבת באר התורהראש הישיבה נגד 'אגודה' ובעד הסגר. האזינואבי רבינא54
ראש ישיבת 'באר התורה' טען בפני תלמידיו כי "נציגי אגודת ישראל רצו לפרק את הקואליציה בגלל הסגר בחגים", וטען כי "זו השנה הכי טובה מבחינת ראש השנה" (עולם הישיבות)

עולם הישיבות

עולם הישיבות

כיכר facebook