מחברים נוספים
אודי צמח
אורי מקלב
אלי ישי
אריה דרעי
אריה דרעי
אשר גולד
ד"ר אביעד הכהן
ד"ר אלי נכט
ד"ר עמוס ברדע
דוד רוזנטל
דנה ורון
דניאל שבקס
הרב אליהו קאופמן
הרב טוביה פריינד
הרב יצחק שקופ
הרב פנחס הלוי
חיים כהן
חנני ברייטקופף
יאיר בורוכוב
יוסי דייטש
יוסי שוקרון
יידל ורדיגר
יעל קליגר
ירוחם אסטריכר
ירון לרמן
ישי כהן
ישראל גולדשמיט
ישראל יעקב ירט
ישראל שפירא
מודי סטילמן
מיכאל מלכיאלי
מנחם כהן, יאיר בורכוב
מני צור
נחמן וייס
עו"ד דב הלברטל
עקיבא ויספלד
פנחס וולף
רחלי איבנבוים
שי גפן
שלמה בניזרי
ישראל שפירא

ישראל שפירא

אחת התמונות המיוחסות לגאון מווילנההפולמוס: מי הוא גדול תלמידיו של הגר"א?ל' בשבט תשפ37
היום, לפני 193 שנים הסתלק המקובל רבי מנחם מנדל משקלוב זיע"א. האם הוא היה גדול תלמידיו של הגאון מווילנא או שמא היה זה הגאון רבי חיים מוולוז'ין? • הפולמוס (היסטוריה)
פנחס לבון ודוד בן גוריוןהרב שניסה למנוע את התפטרות דוד בן גוריוןכ"ט בשבט תשפ8
היום, לפני 52 שנים, הלך לעולמו איש האשכולות הגאון רבי ישראל זיסל דבורץ זצ"ל, שבמכתב ששיגר לראש הממשלה דאז דוד בן גוריון - ניסה למנוע את התפטרותו ב'עסק הביש' (מעניין)
יהודי או ציוני? המקור של צורת ה'מגן דוד'יהודי או ציוני? המקור של צורת ה'מגן דוד'כ"ח בשבט תשפ19
היום, כ"ח בשבט, לפני 38 שנים, הלך לעולמו גֵרְשׁם שָׁלוֹם - מגדולי חוקרי הקבלה, שאחד ממחקריו הגדולים היו - צורת ה'מגן דוד' • האם מקורו ביהדות או שמא רק בציונות? (מעניין)
רבי יצחק, בנו של רבי ישראל - שהיה דומה לאביור' ישראל מסלנט נגד 'העסקנים המושחתים'כ"ז בשבט תשפ9
לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר רבי ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' ממשיך במסע המיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו מעולם • הפרק השלישי (חרדים)
האם זו דמותו של רבי ישראל? יש הסוברים שכן ויש החולקים וסוברים שמדובר בבנולמה המשכילים חיבבו את ר' ישראל מסלנט?כ"ו בשבט תשפ16
לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר רבי ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' ממשיך במסע המיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו מעולם • הפרק השני (היסטוריה)
האם זו דמותו של רבי ישראל? יש הסוברים שכן ויש החולקים וסוברים שמדובר בבנותולדות מייסד תנועת המוסר - שטרם נחשפוכ"ה בשבט תשפ10
היום, כ"ה בשבט, לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר ר' ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' יוצא למסע מיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו • פרק 1 (חרדים)
ספר תורהנבואת 'סוּסִים אֲדֻמִּים' והמניעה מלימוד תנ"ךכ"ד בשבט תשפ37
לפני 2540 שנים (לערך), זכריה הנביא ניבא את נבואת "סוּסִים אֲדֻמִּים, שְׂרֻקִּים וּלְבָנִים", וכתב רש"י כי היא "סתומה מאוד" ולכן גדולי ישראל קבעו לא ללמוד תנ"ך מבלי להבין באמת (מעניין)
הראי"ה קוק והחזון איש זצ"למחלוקת: האם מותר לאישה ללכת לקלפי?כ"ג בשבט תשפ25
כאן, בארץ הקודש, בתחילת המנדט הבריטי (1920), התחולל פולמוס שלם בין גדולי ישראל בשאלה האם מותר לנשים ללכת אל הקלפי ולהשתתף בבחירות. מי אסר ומי התיר? (היסטוריה)
חסיד וליטאי. אילוסטרציהכשה'שווער המתנגד' כמעט העיף את 'חתנו'כ"ב בשבט תשפ6
היום, לפני 132 שנים, בעיצומה של שבת: רבי יהודה לֵייבּ אֵיגֶר הסתלק לעולם שכולו טוב. זהו סיפורו של נכד רבי עקיבא איגר שהפך ליהודי חסידי ועימותיו עם 'השווער המתנגד' (מעניין)
העיר טבריה, 1970הראשון לציון - הראשון; המינוי - והפסיקהכ"א בשבט תשפ
היום, לפני 331 שנים, החזיר את נשמתו לבוראה הראשון לציון הראשון, רבי משה גאלנטי זצ"ל. סיפור מינויו מרתק במיוחד, וגם: הפסק המדהד של הראשל"צ על 'קרן פרינסיפאל' (בארץ)