מחברים נוספים
אבישי צור
אודי צמח
אלי ג'אן
אשר גולד
בני רבינוביץ
ברוך מרזל
הרב אליהו קאופמן
הרב דב פוברסקי
הרב יצחק סולובייציק
הרב ראובן זכאים
הרבנית אסתר טולדנו
הרבנית יהודית יוסף
הרצל קוסאשוילי
חיים קליגר
יוסי דייטש
יערית אלבז
ישראל גולדשמיט
ישראל יעקב ירט
כיכר השבת
ליפא שמעלצר
מנדי שוורץ
מני גירא-שוורץ
משה פרידמן
נתי לסרי
עו"ד דב הלברטל
עו"ד דודי הלפר
עו"ד ישראל באך
עו"ד רוני פאלוך
עוז סגן
פייני סוקניק - גולדשמידט
צוריאל קריספל
רון בן ישי, ynet
רחלי איבנבוים
שאול חיון
שי גפן
שיפי חריטן
שמוליק אברהם
שמעון ברייטקופף
שמעון קידר
שני קינן
ישראל שפירא

ישראל שפירא

רבי יצחק, בנו של רבי ישראל - שהיה דומה לאביור' ישראל מסלנט נגד 'העסקנים המושחתים'כ"ז בשבט תשפ9
לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר רבי ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' ממשיך במסע המיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו מעולם • הפרק השלישי (חרדים)
האם זו דמותו של רבי ישראל? יש הסוברים שכן ויש החולקים וסוברים שמדובר בבנולמה המשכילים חיבבו את ר' ישראל מסלנט?כ"ו בשבט תשפ16
לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר רבי ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' ממשיך במסע המיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו מעולם • הפרק השני (היסטוריה)
האם זו דמותו של רבי ישראל? יש הסוברים שכן ויש החולקים וסוברים שמדובר בבנותולדות מייסד תנועת המוסר - שטרם נחשפוכ"ה בשבט תשפ10
היום, כ"ה בשבט, לפני 137 שנים, הסתלק מייסד תנועת המוסר ר' ישראל סלאנטר זי"ע • 'כיכר השבת' יוצא למסע מיוחד לחשיפת תולדותיו - כפי שלא נחשפו • פרק 1 (חרדים)
ספר תורהנבואת 'סוּסִים אֲדֻמִּים' והמניעה מלימוד תנ"ךכ"ד בשבט תשפ37
לפני 2540 שנים (לערך), זכריה הנביא ניבא את נבואת "סוּסִים אֲדֻמִּים, שְׂרֻקִּים וּלְבָנִים", וכתב רש"י כי היא "סתומה מאוד" ולכן גדולי ישראל קבעו לא ללמוד תנ"ך מבלי להבין באמת (מעניין)
הראי"ה קוק והחזון איש זצ"למחלוקת: האם מותר לאישה ללכת לקלפי?כ"ג בשבט תשפ25
כאן, בארץ הקודש, בתחילת המנדט הבריטי (1920), התחולל פולמוס שלם בין גדולי ישראל בשאלה האם מותר לנשים ללכת אל הקלפי ולהשתתף בבחירות. מי אסר ומי התיר? (היסטוריה)
חסיד וליטאי. אילוסטרציהכשה'שווער המתנגד' כמעט העיף את 'חתנו'כ"ב בשבט תשפ6
היום, לפני 132 שנים, בעיצומה של שבת: רבי יהודה לֵייבּ אֵיגֶר הסתלק לעולם שכולו טוב. זהו סיפורו של נכד רבי עקיבא איגר שהפך ליהודי חסידי ועימותיו עם 'השווער המתנגד' (מעניין)
העיר טבריה, 1970הראשון לציון - הראשון; המינוי - והפסיקהכ"א בשבט תשפ
היום, לפני 331 שנים, החזיר את נשמתו לבוראה הראשון לציון הראשון, רבי משה גאלנטי זצ"ל. סיפור מינויו מרתק במיוחד, וגם: הפסק המדהד של הראשל"צ על 'קרן פרינסיפאל' (בארץ)
רבי עובדיה הדאיה על רקע מירוןהמקובל שדחה את אגדת המשקוף והמשיחכ' בשבט תשפ6
היום, כ' בשבט, לפני 51 שנים החזיר את נשמתו ליוצרה הדיין והמקובל רבי עובדיה הדאיה זצ"ל, שפרך האגדות שהגאולה תבוא על-ידי נפילת משקוף בבית כנסת עתיק במירון (חרדים)
אהרון דוידי, 19678 שנים למותו של מפקד "פעולת קיביה"י"ט בשבט תשפ6
לפני 8 שנים, הלך לעולמו אהרן דוידי, מפקד ומקים חטיבת הצנחנים, בין שלל פעולותיו ניתן למנות את 'פעולת קיביה' שיש מכנים "טבח קיביה", שבוצע בתגובה לפיגוע (היסטוריה)
סוחרים ערבים בצפתהרב שנטש את הישוב הישן לטובת 'המזרחי'י"ח בשבט תשפ5
היום, י"ח בשבט, לפני 126 שנים, נולד בצפת התינוק אברהם זיידה הלר. בתחילת ימיו, נמנה על הישוב הישן, שינה את השקפתו ואף נמנה על רבני תנועת המזרחי בצפת (היסטוריה)
הכי פופולריים