איך להגיב כשילד נופל ולגרום לו לקום מזהאיך להגיב כשילד נופל ולגרום לו לקום מזהתהילה אלטמן2
הקטן שלכם מתרוצץ בשמחה בגן המשחקים ולפתע נופל. הוא בסדר גמור (זו היתה רק מעידה קלה), אך אתם מתפתים לחוש לעזרתו ופשוט להגיד לו שהכל טוב, אבל יש שיטה טובה יותר לעשות זאת (חינוך)
מתגוננים מרקטותאיך מתמודדים עם הפחד // הרב אוהד יוסףהרב אוהד יוסף1
בימים טרופים אלו שעם ישראל מצפה לישועה, רבים שואלים – כיצד ואיך מתמודדים עם הפחד? מה עושים כאשר הילדים מפחדים? אם נתבונן, נשאל איזו תועלת יש בפחד? (מאמרים)
הטריק שיגרום לילדים מתבגרים להיפתחהטריק שיגרום לילדים מתבגרים להיפתחתהילה אלטמן
אין שום הוראות הפעלה להורים למתבגרים, אך יש משהו שתוכלו לעשות בכדי לשפר את הסיכויים לגרום לילדיכם לשתף פעולה: תצטרכו לספר להם על עצמכם (משפחה)
אשת החשוד לילדיה: 'אבא אזוק - כבוד'. צפואשת החשוד לילדיה: 'אבא אזוק - כבוד'. צפוחיים גולדברג53
בעת הארכת מעצר נוספת, שבוצעה לחשודים באלימות ממאה שערים, זעק אחד מהם "יהודי אינו ציוני", והאישה הסבירה לשוטרת למה הביאה ילדים לראות כך את אביהם. צפו (חרדים)
אהבה מהי  // הרב אוהד יוסף בטור חינוכיאהבה מהי // הרב אוהד יוסף בטור חינוכיהרב אוהד יוסף3
באחת מהפגישות שלי הגיעה אלי אמא ולדבריה יש לה ויכוחים ומריבות בלי סוף עם בנה. היא אינה מבינה מה הוא רוצה. היא נותנת ומעניקה לו כל מה שהיא יכולה וחושבת שהוא צריך. אך הוא כל הזמן מטיח בה שאינה אוהבת אותו (חינוך)
אילוסטרציההורים, אל תסגרו בפניו את הדלתהרב אוהד יוסף6
הרב אוהד יוסף, נכדו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, העוסק כיום בחינוך, מציב את השאלה שאמורה להעסיק כל הורה: איך מתמודדים עם בן שלא הולך בתלם? / טור חינוכי (חינוך ילדים)
חנה מלכה גרוס"קראתי לזה 'ניקוי רעלים' כי כיבוד הורים זה כבד מדי"חנה מלכה גרוס42
ירקות מקולפים, מצות שאוכלים בשקית, לא נוגעים במזלג שנפל לרצפה - יש משהו יפה באתגר של חומרות של פסח, אבל איך אנחנו מתווכים אותן לילדים? (חינוך, הורים)
הגר"ש אלתר בשיעור במודיעין עיליתהצצה למשנתו החינוכית של הגר"ש אלתרשאול כהנא57
ביום עיון שנערך לבקשת האדמו"ר מבאיאן נשא הגר"ש אלתר משא מיוחד בפני מחנכי באיאן, בו הוא שטח את משנתו החינוכית • וגם: איך התמודדו הילדים עם הסגרן? (חסידים)
הבן שרוצה ליהנות בחיים, עם הרב סרברניקהבן שרוצה ליהנות בחיים, עם הרב סרברניקאלי דן1
איך רותמים את החשק הבריא להנאות העולם הזה עבור קידומו החינוכי של הילד? וגם, האם זה בסדר?! • סדרה שכל הורה ומחנך חייב לראות • צפו בפרק הרביעי (והגדת לבנך)
הבן שמכור לסמארטפון; הרב שלום סרברניקהבן שמכור לסמארטפון; הרב שלום סרברניקאלי דן4
הפעם נדבר על האתגר הגדול שמציבה הטכנולוגיה בפני בני הנוער, וההתלבטות - האם להתעמת או להיכנע? • סדרה שכל הורה ומחנך חייב לראות • צפו בפרק השלישי (והגדת לבנך)
הבן שלא נהנה ללמוד; הרב שלום סרברניקהבן שלא נהנה ללמוד; הרב שלום סרברניקאלי דן1
'את פתח לו'; הנער שלנו לא מצליח להתחבר למתיקות התורה, זאת בעיה אצלו או אצלנו? מה עושים? פרק שני בסדרה שההורים והמחנכים - חייבים לצפות בה (והגדת לבנך)
"את פתח לו" • צפו בפאנל החינוכי המרתק"את פתח לו" • צפו בפאנל החינוכי המרתקאלי דן3
כחלק ממגזין פסח של כיכר השבת, כינסנו פאנל חינוך לדון בקשיים של בני הנוער המתמודדים בדורנו. זווית נוספת למצוות החג, 'והגדת לבנך', לפי הרב סרברניק • צפו (מגזין חג)
"את פתח לו"; קשיי הנוער בדורנו • צפו בפאנל חינוכי מיוחד"את פתח לו"; קשיי הנוער בדורנו • צפו בפאנל חינוכי מיוחדאלי דן3
כחלק ממגזין פסח של 'כיכר', כינסנו פאנל חינוך לדון בקשיים חינוכיים של הנוער המתמודד בדורנו • יחד עם הרב ד"ר שלום סרברניק ור' אבא טורצקי נעסוק במצוות החג, "והגדת לבנך" • צפו (מגזין חג)
הבן שרוצה למרוד; הרב ד"ר שלום סרברניקהבן שרוצה למרוד; הרב ד"ר שלום סרברניקכיכר השבת6
אהבה או סמכות הורית? איך אפשר לחבר את הילד המנותק והמתמרד, האם זאת בעיה או דרך הטבע, הסידרה שהורים ומורים חייבים לצפות בה. פרק ראשון בהגשת אלי דן (מגזין חג)
'סדר' נפרד לילדים • מנהגי הפסח העתיקים'סדר' נפרד לילדים • מנהגי הפסח העתיקיםציקי ברנדוין3
הרב טריקי זצ"ל, מחשובי רבני מרוקו, הביא לארץ מנהגי פסח רבים - שכמעט ונשכחו • כעת משפחתו מתארת את המנהגים המרתקים - עליהם כנראה לא שמעתם מעולם / מיוחד (פסח)
מני הולנדר באולפן'והגדת לבנך': תכנים מיוחדים לילדים לפסח • צפוכיכר השבת19
משנה לשנה רף היצרתיות להפקת תעסוקות חינוכיות איכותיות לילדים עולה. 'כיכר השבת' הפיק תוכניות חינוכיות ייחודיות לילדים שיעלו במהלך ימי חול המועד (והגדת לבנך)
הגר"ש כהן"לעזוב את הכולל ולשבת ללמוד עם הילדים"ישי כהן19
בשל מגפת הקורונה וסגירת מערכת החינוך, מספר אברכים עלו למעונו של נשיא המועצת הגר"ש כהן בכדי לדעת כיצד לנהוג • הגר"ש הורה: "לעזוב את הכולל לטובתם" (אקטואליה)
כמו קסם: כך תעצרו התקפי זעם אצל ילדיםכמו קסם: כך תעצרו התקפי זעם אצל ילדיםתהילה אלטמן עריכה: שרי ברינר-שיפמן4
הבן שלי היה בן שנה וחצי כשהבחנו שהוא לא מבטא מילים כיאות. אז פנינו למטפלת בדיבור שעל הדרך, העניקה לנו מתנה: ביטוי הקסם שיעיל בבלימת התקפי זעם (משפחה)
מרן הגר"ח קנייבסקי עמל בתורה בביתוהגר"ח קנייבסקי בכאב: מיליוני ילדים בסכנה רוחנית ונפשיתכיכר השבת56
מרן שר התורה הביע כאב על כך שהחינוך נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות; "מיליוני ילדי ישראל נמצאים כשנה בביתם, תוך סכנה רוחנית ונפשית", וקרא למצוא פתרון מיידי לפתיחת החינוך (חדשות)
סדנה להורים מתחילים, מהבית... • צפוסדנה להורים מתחילים, מהבית... • צפוכיכר השבת180
בכל מוצאי שבת, צמד היוצרים מני וקשטוק ואפי סקקובסקי מגישים מערכון חדש של 'ברדק', המתפרסם לראשונה ב'כיכר השבת' • צפו בפרק 19 מהסדרה ששוברת את הרשת (חרדים)
הפגנה. אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבהמה יעשה הבן?! // מאמר מערכתמאמר מערכת64
התמונות המגיעות מהצמתים, כמעט כל ערב, מציפות שוב את המציאות המרה - הייצוג המשמעותי לצעירים שמקומם לא שם; היחידים - הולכים ונעשים רבים, והאתגר מתעצם (מאמר)
מצוקת הבנות: "הקורונה העצימה אתגרים"מצוקת הבנות: "הקורונה העצימה אתגרים"מרב סבר27
בנות טובות, מסמינרים מעולים - מצאו עצמן בתוך חושך. מתמודדות; הרב אלחנן רוזנפלד ורעייתו הגב' אסתי רוזנפלד על התמודדות הנערות החרדיות עם משבר הקורונה (חרדים)
הדיון באולפןאיך מונעים נשירה? 'חיסון לתחלואה רוחנית'אלי דן31
שאלת השאלות - 'איך מונעים נשירה?', מגיעה לדיון ב'אולפן כיכר'; אנשי חינוך אומרים כי "דרוש חיסון רוחני"; הם מתריעים מהמצב אצל בעלי התשובה ויש גם סקר חדש • פרק 3 (חרדי)
הזעקה של רב העיר: "צריך לדרוש מהמוסדות שיעשו יותר"הזעקה של רב העיר: "צריך לדרוש מהמוסדות שיעשו יותר"כיכר השבת15
רבה של מודיעין עילית רבי מאיר קסלר נשא דברים בפני הורים והציב כמה נקודות מרכזיות כדי להציל ולשמור על ילדינו בתקופה מאתגרת כזו; "אם נשב ונחכה - הכבשים יברחו מהעדר", התריע (חדשות)
אילוסטרציה; למצולם אין קשר לכתבהברוך מגוון הבריות / טור תגובה למכתב הילדחיים דיין8
כמו כולם כאבתי את כאבו של הילד ותחושת הבושה שחווה כשהמלמד הזכיר לו שהוא זקוק לריטלין. כשלא מדברים עם הילד על ההתמודדות שלו - מעבירים לו מסר שהוא פגום (טור)
אילוסטרציה; למצולם אין קשר לכתבהמכתבו של הילד, שהושאר בחנות: "לא מבינים אותי בחיים"כיכר השבת102
בחנות כלי בית בירושלים, על אחד המוצרים - איתר המוכר מכתב עלום שם, שהשאיר אחריו ילד, ובו זעקה מנהמת לבו: "להתחשב יותר בילדים ולא לפגוע בהם כי כל ילד הוא נשמה!" | מסמך (חרדים)

חינוך ילדים

חינוך ילדים הוא מורכב וקשה - החל מגיל ינקות, גיל ההתבגרות וכלה בנישואין. בערוץ חינוך ילדים כלים יהודים, הלכתיים ומדעיים, שיסיעו לכם להתמודד עם חינוך הילדים.

כיכר facebook
מתגוננים מרקטות
הרב אוהד יוסף
איך מתמודדים עם הפחד // הרב אוהד יוסף
ז' בסיון תשפא1
הרב א.מ. סג"ל
כיכר בשיתוף הרב א.מ. סג"ל
ניפוץ המיתוס? ילדים מחפשים הורות סמכותית!
כ"ח בתמוז תשפ
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
הרב אבי אביטן
אם תפלטו אותם מהמסגרות, הרחוב ינצח
י"ז באב תשעח27