ליצמן: "מה בסך הכל ביקשנו? שוויון"

כמה שעות לאחר כינוס ה´מועצות´ אמש, התראיין סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בתכניתו של מרדכי לביא * מהפנינים: "זה היה כינוס של מועצת גדולי התורה של ´דגל התורה, מה בסך הכל ביקשנו? שוויון", וגם: "אין לי מושג אילו ההחלטות נתקבלו". להאזנה

חנוך לס | כיכר השבת |

כינוס מועצות גדולי התורה אמש, היה עלבון צורב לגור בכלל ולאדמו"ר מגור בפרט, לאחר שהישיבה אמש זומנה וכונסה בניגוד מוחלט לדעתו.

הנושא שעל סדר היום היה טכני לכאורה, הפיכתו של החינוך העצמאי מאגודה עותומנית לעמותה רשומה. אלא שמאחורי הפרט הטכני הזה מסתתרת המהות: דחיקתה של חסידות גור מהנהלת החינוך העצמאי.

ואם למישהו ישנו ספק, עד כמה חשוב וכואב הדבר הזה לחסידי גור, המכנים זאת פגיעה בכבוד האדמו"ר, נזכיר את סערת מערכת הבחירות בעיריית ירושלים, שיתוף הפעולה מצידו של מאיר פרוש עם 'דגל התורה', הוא שהביא את חסידות גור לתמוך בניר ברקת לראשות העיר ירושלים.

על הרקע הזה, מעניין במיוחד הראיון המקיף שנתן אמש סגן השר יעקב ליצמן מרדכי לביא במהדורה המרכזית.

אליבא דליצמן, הכינוס אמש היה של מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' בלבד, "רוב האדמו"רים לא היו שם" אמר ליצמן בתמימות, והתעלם מאי חברותם של רוב האדמו"רים במועצת גדולי התורה של אגו"י.

מצידו של ליצמן אין הרבה תביעות פרט לשוויון בהנהלת החינוך העצמאי. לשאלת המראיין לביא על מספרם היחסי של תלמידי גור מתוך סך תלמידי החינוך העצמאי, השיב ליצמן "קריית שמונה, דימונה, רמת גן שייכים גם לנו, מי אמר שהם קשורים ל'דגל', אנו רוצים חלוקה שווה בשווה".

ואם שאלתם מה הגיב סגן השר על החלטות ה'מועצת', התשובה היא שלליצמן "אין מושג על ההחלטות שנתקבלו אמש בישיבה". הוא אגב, גם סירב בנימוס להצעת המראיין לעדכנו באותן ההחלטות".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר