הרב שמואל אליהו מגיב ליועה"מ: מכחיש חלק מההתבטאויות

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, שיגר מכתב תשובה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בו מתייחס להתבטאויות שיוחסו לו נגד הערבים וטוען כי חלקם לא נאמרו על ידו ואחרים סולפו או שהוצאו מההקשר התורני שבו נאמרו (חדשות)

 (צילום: פלאש 90)
(צילום: פלאש 90)

צפו בתמונות נוספות:

 הוסף תגובה+
הוסף תגובה+
שימ/י לב! תגובתך תאושר אוטומטית ולא תעבור סינון של העורך. אנא קרא/י את התגובה שוב לפני השליחה! במידה ותגובה זו תימחק בגלל ביטויים לא הולמים והכפשות, תחסמ/י אוטומטית ע"י המערכת ולא תוכל/י יותר להגיב במנגנון זה.
30
27
הרב שמואל אליהו נוהג על פי התלמוד
שופר המחאה
17/07/2013
והזוהר. אבל על פי התנ"ך וחוק מדינת ישראל הוא גזען ועושה ההפך מהכתוב: סוּר מֵרָע וַעֲשֵׂה טוֹב בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ. הגנתו של הרב דרוקמן על הרב אליהו היא פוליטית ןלא דתית. שכן, הרב דרוקמן נרדף ע"י רבנים חרדיים ורבנים קיצוניים בהלכה ומתרחקים מ"דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום". בחירת רבנים חייבת להתקיים על פי חוק ושקיפות דמוקרטית ולא עלפי קומבינות מפלגתיות
שופר המחאה | 17/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
26
איך היגיע לנישואין עם נכרים.תחמן ע
יוסף
14/07/2013
עלוב
יוסף | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
25
מה הוא לא עושה בשביל הכסא ל"ת
יוסף
14/07/2013
יוסף | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
24
בושה וחרפה לאיפה הגענו?
כהן
14/07/2013
בושה וחרפה לאיפה הגענו?

אח"כ אנו מתפלאים על כך שהציבור מתבקש להתרחק מאיתנו

דווקא בתשעת הימים בהם צריכים להרבות באהבת ישראל שיבנה המקדש רבנים כ"כ גדולים יורדים ברמה שלהם ומגיעים מבלי לשים לב ללשון הרע רכילות והוצאת שם רע על ציבור שלם.

אני מקווה שה' ישלם שכרם של כל המוציאים דיבה על ישראל.
כהן, שומרון | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
23
למה לא הכחשת בזמן? ל"ת
ציון
14/07/2013
ציון | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
22
זהו הרב הדרוש לנו
יהי רצון שיעלה
14/07/2013
ויצליח

אמן
יהי רצון שיעלה | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  +1 
 
אחלה רב.. מה נוח עושים.... ל"ת
יוסלה הגמד
15/07/2013
יוסלה הגמד, הדרדסים מעפולה | 15/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  -1 
21
שורת חתימות עמלקיות עם ניחוח גזעני! ל"ת
14/07/2013
יוסי שבתאי, הקו הירוק | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
 
שבתאי טיפש! ל"ת
עמ"י חי
14/07/2013
עמ"י חי | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
 
לא צריך להיות חכם בכדי לחוש את עמלק
15/07/2013
ואגב : נכון אני טיפש...
יוסי שבתאי, החכמים | 15/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
20
שורת חשתימות עמלקיות גזעניות!!!! ל"ת
מרדכי היהודי
14/07/2013
מרדכי היהודי, קו הירוק | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
19
לכבוד היועץ המשפטי לממשלה
14/07/2013
לכבוד היועץ המשפטי לממשלה - עו"ד יהודה וינשטיין.

הנדון: זימונו של משה רבנו לשימוע.

כל השבת הייתי נסער וחיכיתי לרגע שבו אוכל לפנות אליך, בעניין דחוף וקריטי למשטר הדמוקרטי של מדינת ישראל.

קראנו היום בפרשה (מטות מסעי), שהוא מצווה על עשיית נקמה במדיינים (אוי לאוזניים שכך שמעו), הריגת כל זכר אפילו תינוקות וגם כל אישה בוגרת. וכאילו לא די בהסתה הפרועה הזאת כנגד חפים מפשע, הוא מסית לגרש את יושבי הארץ, 'והורשתם את יושבי הארץ מפניכם'.

אדוני היועץ, חייבים לעקור את הרעה החולה הגזענית הזאת. עברו המפוקפק של משה רבינו, שרצח איש חוק מצרי (שוטר) ללא משפט ופגע בסדרי השלטון במצרים, די היה בו כדי שתשלול ממנו את התואר רבנו, אחד כזה, שמסית נגד חפים מפשע, ולפגיעה בטף, תוך שלילת זכויותיהם הלגיטימיות של יושבי הארץ על אדמתם, מקומו אצלך בשימוע לפני העמדה לדין.

כמי שמוקיר את פועלך כמקפיד על שלטון החוק (במיוחד בעניין העסקת עובדים זרים), אני יודע שלרשותך ארסנל של חוקים, שיכולים להשעות את משה רבינו מכל מעמד, ולהגיש נגדו כתב אישום, בעוון התאגדות אסורה, הסתה לפעילות תג מחיר, גזענות, ועוד. וכפועל יוצא בשלב הבא להוציא מספר התורה את כל ההסתה הפרועה נגד הדמוקרטיה ושלטון החוק.

אני קורא לך, מיד לאחר שיסתיים השימוע בעניינו של הרב שמואל אליהו, שהסית שלא להשכיר דירות לערבים, ועוד עשה זו בשם ההלכה. יוזמן משה רבנו, שהרי הוא הוא המסית הראשי, וכשתחקור את הרב שמואל אליהו, בודאי תגלה שזרעי התרעלה של הסתה נגד ערבים נזרעו בו מהאיסור 'לא תחנם', שכתוב בתורה.

זו הדרך היחידה לברר לכולם, שההלכה היהודית, היא רק זו שיוצאת משולחנו של היועץ המשפטי לממשלה ירום הודו והדרו. גאונותו, מוסריותו, צניעותו ודבקות בשלטון החוק של כבוד היועץ, מקנים לו כל סמכות, לרסק לכופף לשנות ולנסח מחדש את חוקי תורת ישראל, באופן שיתאימו לשלטון החוק.

אני מצפה שכבודו יעצור את הסחף וההידרדרות, בו רבני ישראל חושבים שהם יכולים לפסוק הלכה על פי תורת משה, מבלי להתייעץ קודם לכן, עם הדרת חוכמתו ולמדנותו, אביר הדמוקרטיה ושלטון הצחוק. שהרי רק היועץ, הוא זה שיורה לנו איזו הלכה כשרה.

בכבוד רב - ברוך מרזל – חברון".
▾ דווח על תגובה זו  0 
18
גזען עמלקי!!! ל"ת
מרדכי היהודי
14/07/2013
מרדכי היהודי, אבו טור | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  -1 
17
עמלק!!! ל"ת
מרדכי היהודי
14/07/2013
מרדכי היהודי, מסביב לעולם ב80 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  -1 
16
הגאולה בזכות שיטעמו מעץ החיים
14/07/2013
התעוררות לקריאה ולימוד בספר הזוהר הקדוש

מרגלית יקרה, אוצר קדוש ונעלה העניק השי''ת ברוב חסדו לעמנו עם סגולה, והוא ספר הזוהר הקדוש, שנתחבר בקדושה עליונה ע''י התנא האלקי רבי שמעון בר יוחאי זיע''א. ובזכות הקריאה והלימוד בספר הזוהר הקדוש מובטח לנו שנזכה ונגאל ברחמים ללא צרות וייסורים רח''ל. דבר זה מבואר בספר הזוהר הקדוש מפי קודשו של משה רבנו ע''ה ''הרעיא מהמנא'' אשר היה נגלה לרבי שמעון בר יוחאי ולחבריו במעמד מלא הוד ומגלה להם סתרי תורה.

וכך אומר משה רבנו ע''ה לרשב''י זיע''א בזוה''ק פרשת נשא, ''בהאי חיבורא דילך דאיהו ספר הזוהר יפקון ביה מן גלותא ברחמי''

ביאור הדברים: בזכות החיבור שלך ספר הזוהר הקדוש יצאו בני ישראל מן הגלות ברחמים! ללא צרות וייסורים וללא צּער חבלי משיח.

ואף משמים הסכימו על כך !!! בספר תיקוני הזוהר מבואר שבשעה שאליהו הנביא זכור לטוב נגלה לרבי שמעון בר יוחאי ולחבריא קדישא שעמו ולמד עמהם סתרי תורה בענין תיקוני נשמות, יצאה בת קול משמים ואמרה להם כמה רב כוחו וקדושתו של רבי שמעון בר יוחאי בעולם ואח''כ הוסיפה ואמרה נבואה בזו הלשון ''וכמה בני נשא לתתא יתפרנסון מהאי חיבורא דילך כד יתגלו לתתא בדרא בתראה בסוף יומיא ובגינה'' ''וקראתם דרור בארץ''

ביאור הדברים: כמה בני אדם למטה יתפרנסון מזה החיבור שלך כאשר יתגלה למטה בדור האחרון בסוף הימים ובזכותו יתקיים הפסוק ''וקראתם דרור בארץ'' המרמז על הגאולה השלימה.

וכאור לעינים ביאורו של השל''ה הקדוש שכתב על כך ''הנה מבואר מכאן שחיבור הזהר היה עתיד להיות גנוז וכו' עד שיבוא הדור האחרון בסוף הימים שאז יתגלה לתחתונים ובזכות העוסקים יבוא משיח כי אז תמלא הארץ דעה בסיבתו אשר זה תהיה סיבה קרובה לביאתו וזה שאמר ובגינה ''ושבתם איש אל אחוזתו וכו' כדי שבזכות זה יגאלו ישראל, כשם שלא נגאלו ישראל ממצרים עד שהוצרך הקב''ה לקדשם בדם הפסח ובדם המילה כן הגאולה העתידה לא יהיה הגאולה עד שיזכו לתוספת הקדושה הזו והוא רצון האל יתברך ואשרי הזוכה בה'' (עשרה מאמרות מאמר ראשון, שני לוחות הברית)

כמו כן בנוסף למעלה הנפלאה של קירוב הגאולה ברחמים מסוגל הלימוד והקריאה בספר הזוהר הקדוש לבטל כל גזירות קשות ולהיות כחומה בצורה מפני כל צרה רח''ל.

גאון ישראל הרמח''ל רבנו משה חיים לוצטו זצוק''ל זיע''א בעל ה''מסילת ישרים'' ועוד, תיקן בישיבתו סדר לימוד מיוחד של גירסא בספר הזוהר הקדוש במשמרות ללא הפסק כלל, מעלות השחר עד שקיעת החמה וקבע דבר זה כתקנה הראשונה בישיבתו, וכותב על מעלת הדבר באגרת לחכמי ישראל בזאת הלשון '' זאת העצה היעוצה לכל קהילות קודש להנצל מרשת זו טמנו שונאיהם ובודאי היה להם לפקח על זאת ולא יחדלו כי רב הדבר ועצום מאוד

... ועתה אל ישליכו חכמי ישראל את הדבר הזה אחרי גוום כי אני אלמלא נתיישר חיילי הייתי קובע דבר זה בכל מקום ומקום אבל כבוד תורתכם יקח את העצה הזאת ויהיה לו לזכות כי אין כמוה לטובה לכל ישראל וכל אחד במקומו יכול לעשותו כי לא דבר קשה הוא כלל''

מי לנו גדול כרמח''ל זיע''א אשר היה בקי עצום בכל מכמני התורה ולא מצא עיצה לבטל גזירות מעם ישראל אלא את העצה הזו, לימוד בספר הזוהר ברצף ללא הפסק, שבכוח הקדושה העליונה של ספר הזוהר הקדוש לבטל כל גזירות ולקרב הגאולה ברחמים.

למזהיר ולנזהר

האמת היא שדי בדברים שהבאנו עד עתה לעורר את הלבבות לקריאה ולימוד בספר הזוהר הקדוש, וכי ימצא חלילה יהודי אשר לא רוצה לפעול על מנת לקרב גאולת ישראל ברחמים ולבטל כל גזירות קשות רח''ל. אלא, שלצערינו הרב, כלל גדול ונורא הוא, שכפי קדושתו ומעלתו של הדבר כך יש יצר הרע שמנסה להתנגד לכך בכל כוחו. דבר זה בולט וזועק לשמים בפרט בנושא הקריאה והלימוד בספר הזוהר הקדוש, היצר הרע שיודע בוודאות שע''י הקריאה והלימוד בספר הזוהר הקדוש, הוא נדחה מן העולם ומתבטלת ממשלתו לעד וכל מציאות העולם משתנה ומתקרבת בצעדי ענק לקראת הגאולה השלימה ברחמים, משקיע מאמצים מיוחדים להחדיר דעות שטות והבל הפך האמת ממש, ואף לא בוחל כדרכו בשקרים ובהפחדות, והעיקר שמטרתו תושג ותאבד טובה מישראל חלילה וחס. כדרכו של היצר הוא פונה לכל אדם בשפתו שלו וכביכול מתוך דאגה עמוקה ואהבה.

לאחד - שאיננו מבין את לשון הזוהר טוען כנגדו מה התועלת בקריאתך הרי אינך מבין כלום.

לשני - שעוסק כל יומו בלימוד ש''ס ופוסקים טוען הרי אינך מקובל כשתסיים ללמוד את כל הש''ס והפוסקים אז תמצא זמן גם ללמוד בספר הזוהר, כעת זה ביטול תורה.

לשלישי - שעדין רחוק מקיום המצוות טוען מה לך ולספר הזוהר הקדוש הזה? זה, לא בשבילך כלל !

לרביעי - המחפש כל טענה להתחמק מקיום חובותיו טוען אסור לקרוא בספר הזוהר ! ומי שיעיז, ישתגע. השמר נפשך והתרחק מזה הספר.

בראשונה נבאר כי אף גירסא בעלמא - קריאה ללא הבנה כלל בספר הזוהר הקדוש מעלתה גדולה ונשגבה ופועלת רבות ונצורות.

משל למה הדבר דומה - לרופא הנותן תרופה לאדם הנזקק לה אף על פי שאדם זה אינו מבין כלום בחכמת הרפואה, מכיון שלקח תרופה מרופא מומחה שבקי ויודע בחכמת הרפואה התרופה מועילה לו והוא בס''ד מתרפא וקם מחוליו, נכון גם הדבר לגבי הקריאה בספר הזוהר, אפילו שהקורא לא מבין כלל את אשר הוא מוציא מפיו, הקדושה העליונה הטמונה במילים של ספר הזוהר הקדוש פועלת בקורא אותם את פעולתה וזוכה לכל המעלות שנאמרו לגבי העוסק בספר הזוהר הקדוש. (גורי הארי ז''ל, החיד''א, פלא יועץ, דגל מחנה אפרים, רבי חיים פלאגי', שו''ת ישכיל עבדי, שו''ת פרחי כהונה, ועוד.) כמו כן גם תלמידי חכמים ובני ישיבות העוסקים כל זמנם בלימוד התורה, צריכים להקדיש בכל יום זמן לקריאת מס' דפים בספר הזוהר, שזכות הקריאה הזאת, מלבד כל מעלותיה לכלל ישראל תועיל להם ביותר שיזכו להבין את לימודם ולזוכרו, וכן להתעלות רוחנית גדולה.

מרן רבינו יוסף חיים זיע''א בעל הבן איש חי מבאר את מאמר הגמרא ''כל העוסק בתורה מבפנים תורה מכרזת עליו מבחוץ'' שכל העוסק בחלק הפנימי של התורה זוכה ומאירות עיניו בחלק הנגלה של התורה. ואף מו''ר הגאון הגדול רבי בן ציון אבא שאול זצוק''ל זיע''א היה מורה לתלמידיו בעודם בחורים צעירים לקרא בכל יום מס' דפים בספר הזוהר שזה יעזור לפתוח את הלב לתורה ולזכך הנפש, והוסיף עוד ואמר כי ספר הזוהר הקדוש מלא וגדוש במוסר ומלהיב ביותר לעבודת הי''ת וזהו ספר המוסר הטוב ביותר. אנחנו רואים בעיננו מעשה רב מגדולי ישראל ממש אשר היה מיקר את זמנו מכל יקר ודואג ומיצר על כל רגע של ביטול תורה חלילה שהורה לתלמידיו בעודם צעירים לימים לקבוע זמן בכל יום לקריאה בזוהר הקדוש. ניתן להאריך על כך בעוד עובדות רבות אך די בכך למבין

ולאותו אח יקר שעדין לא זכה לקיים את כל מצוות ה' בכל דקדוקיהם ואפילו שעדין הוא רחוק כפשוטו גם הוא צריך להשתדל ולקרוא בכל יום בספר הזוהר הקדוש, שע''י הקריאה תזדכך נפשו ותטהר מכל זוהמה ויימשך בעבותות אהבה לעבודת ה' יתברך כנודע בספרים הקדושים ומגורי האר''י ז''ל ובאשר לטענה הרביעית - המשמשת מפלט לאותם שלא בודקים כלל במה מדובר, אם אוזנם כרויה לשמוע, ניתן להסביר ולבאר להם כי דעה זו היא ההיפך הגמור לאמת ובאה להרחיקם חלילה מהטובה הגדולה שיכולים לזכות בה! ספר הזוהר הקדוש - הוא המרפא לנפש הגדול ביותר שקיים! בכח הקריאה בו לטהר ולקדש את נפש האדם ולרפאה מכל חולי ומכל מידות רעות ותאוות רעות רח''ל עד שהיא מאירה ומזהירה באור קדוש ועליון. וכל האזהרה אודות לימוד הקבלה וההגבלות על כך לא נאמרו כלל ועיקר על לימוד פשט הזהר ומוסריו ועל הקריאה בו. אלא נאמרו על לימוד בכתבי האר''י ז''ל שער הכוונות, שער הגלגולים, עץ חיים וכו' אשר ללימודם נצרכת הכנה גדולה ואזהרות גדולות. ולכן אין בכך כל חשש, ותוכל לצמוח מכך רק טובה וברכה לאדם עצמו ולכלל ישראל.

לסיום פרק זה נוסיף ונבאר כי גם נשים שככלל פטורות מעסק התורה ומחויבות ללמוד רק את ההלכות שנשים מצוות בהם, גם הן אם תרצינה לקרוא בזמנן הפנוי בספר הזוהר הקדוש בכדי לזכות למעלות הנפלאות הטמונות בו, ולהשרות שכינה בבתיהן רשאיות לעשות כן. ואדרבא גדולי הדור העידו שאמם היתה קוראת בכל יום בספר הזוהר הקדוש בנוסף לתפילות ולקריאת התהילים היומית ואף ישנן שהיו מסיימות את כל ספר הזוהר הקדוש מדי שנה ועורכות סעודה לתלמידי חכמים באותו היום.ממעלות העוסק בספר הזוהר בקצרה

- מקרב גאולת ישראל ברחמים

- מבטל גזירות קשות

- זוכה לטהר ולקדש את נשמתו שתאיר ותזהיר באור נפלא ומזככה מכל סיג ופגם עד שמרפאה ממש.

- מרחיק מעצמו כל המקטרגים ויצר הרע.

- ישמר ממקרים רעים בעולם הזה ובעולם הבא.

- ינצל מתאוות רעות וממדות רעות.

- הרי הוא כהוגה ומפרש את השם שיש בכוחו לעשות ניסים.

- יזכה לחזות בנועם ה'.

- ניצל מטמטום הלב והופך לב האבן ללב מאיר ומבין.

- זוכה להבין את לימודו ומתקיים בידו.

- לימוד בספר הזוהר הקדוש לע''נ נפטרים מסוגל ביותר לתקן נשמתם ולהעלותה למקומה העליון ולהצילה מכל דינים.

- ''כדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק'' מעורר את זכותו של התנא האלקי רבי שמעון בר יוחאי זיע''א ובזכותו יוושע בכל הנצרך לו.

- תיבת ''ורפאתיו'' עולה בגימ' (703) כמנין שמעון בר יוחאי (703) ובזכותו נמשכת רפואה לאדם

- ועל ידי זה יושפע שפע רב בכל העולמות ראשי תיבות רשב''י שהעוסק בתורתו יזכה בס''ד לשפע רב רוחני וגשמי.

בברכת התורה, ובתפילה לגאולה ברחמים בקרוב אמן הצב''י בניהו יששכר שמואלי יצ''ו
▾ דווח על תגובה זו  0 
15
ממש מזרחי יודעים לסלף הכל ל"ת
יי
14/07/2013
יי, ח | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
14
מהרסייך ומחריבייך! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
13
אם הוא רב, אז גם אצנון ימחק רב!
דוד 1
14/07/2013
וגם ערסאלם!

מערכת נא לא לצנזר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
12
חחחחחחחח!!!!!!! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
11
לפחות לכתוב להקליד הוא יודע! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
10
חבל על המאמץ! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
9
כבר נאמר "בית של גויים"! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
8
ולא שמנו כמשפחות האדמה! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
7
שלא עשנו כגויי הארצות! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
6
אפילו אביו זצוק"ל לא העריך אותו!
דוד 1
14/07/2013
ודי למבין!
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
5
ההוא מצפת! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
4
המדינה מנסה לברור את הרב הכי מיקל ל"ת
14/07/2013
שטיגלמן | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
3
עמלק! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
2
כ"סיל! ל"ת
דוד 1
14/07/2013
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
1
מתי כבר יהיה הסכם אוסלו 2? מחכה!!!
דוד 1
14/07/2013
עוד נפגוש אותכם בפינה.
דוד 1 | 14/07/2013
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוצה שהתגובות שלך יעלו אוטומטית? הירשם כעת ל"כיכר השבת"