ניסים בלאק  .  5 פעלולנים  אבא

ארבע מיטות, משפחה אחת: הלווית בני משפחת אזן ז"ל

אלפים ליוו את ארבעת בני משפחת אז(א)ן ז"ל, שנספו באסון השריפה, מבית הכנסת "שבט אחים" בברוקלין • לא נישאו הספדים אך את זעקות השבר והדמעות - לא ניתן היה לעצור • תיעוד (בעולם)

 (צילום: באדיבות המצלם)
(צילום: באדיבות המצלם)

צפו בתמונות נוספות:

 הוסף תגובה+
הוסף תגובה+
שימ/י לב! תגובתך תאושר אוטומטית ולא תעבור סינון של העורך. אנא קרא/י את התגובה שוב לפני השליחה! במידה ותגובה זו תימחק בגלל ביטויים לא הולמים והכפשות, תחסמ/י אוטומטית ע"י המערכת ולא תוכל/י יותר להגיב במנגנון זה.
14
13
3 תתביש לך
הרב חיים לוי
20/12/2017
לא ככה מדברים ממש לא פשוט מה שקרה אין לךך לב '' אתה כותב אין לבכות '' הרב יצחק יוסף בכה הרב דרעי בכה הרב בסו זעק עלה מוות בחלוננו הרב בקשי דורון היה לא נשאה עיין יבשה ממש כאב גדול לעם ישראל
הרב חיים לוי | 20/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
12
משפחת אזן
רות
20/12/2017
ד ישמור צריך להתחזק כמה צרות כואב על המשפחות
רות | 20/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
11
אסון משפחת אזן
שמעון גואטה
20/12/2017
קשה קשה מאד לשמוע ולראות את המראות המזעזעים והקשים

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
שמעון גואטה | 20/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
10
בחז"ל נאמר שילדים מתים בעוון מחלוקת
חובה כעת
20/12/2017
כדאי שכל אחד יגיד כל לילה:

הריני אוהב כל יהודי כנפשי-בין אם הוא חרדי או חילוני או דתי לאומי.

בין אם הוא חסידי או ליטאי, מהפלג או לא מהפלג הירושלמי. חבדניק או חסיד ברסלב.

את כולם כולם אני אוהב....

מותר לחלוק ולא להסכים עם דעות אבל לאהוב ולהיות באחדות......

כדאי גם ללמוד הלכות שמירת הלשון-חמש דקות ביום שתי הלכות. ידוע שזה גם טוב ויש בכך סגולות רבות.
חובה כעת | 20/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
9
הלויה
י
19/12/2017
הלויה מחר בבקר בבית עלמין חולון בשעה 9:00
י | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
8
בארץ יש שמירה מיוחדת לא לעזוב תארץ!
ציפי
19/12/2017
לאחרונה שומעים הרבה בני ברק מה קורה??? עיר התורה שימרי על ציביונך, דייי לפאות הנוכריות שמביאות רק דינים לעולם!!!
ציפי | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
 
הפאות מביאות רק ברכה והצלחה
ברוך
21/12/2017
◄ "ראתה במוחש שהפאה הביאה לה ברכה והצלחה"!

"בנועם קבלתי מכתבו מל"ג בעומר, ונהניתי במאד לקרות בו ממה שכתב שהוא וזוגתו שיחיו רואים השגחה פרטית בעיני בשר שלהם, וצריך היה להסביר לזוגתו תחי' את הענין בביאור יותר, אשר כיון שראתה במוחש איך שהפאה הביאה לה ברכה והצלחה, הרי צריכה להיות עינה טובה גם בשל אחרים וכמאמר רבותינו ז"ל במדות נותני צדקה, ולהשפיע גם על סביבתה בכיוון זה" (הרה"ק מליובאוויטש זצ"ל, אגרות קודש חלק ז', איגרת ב'קי"ב).

◄ "תראה בעיני בשר תוספת ברכה והצלחה"!

"בנועם קבלתי מכתבו אשר זוגתו תחי' הסכימה ללבוש פאה, ויהי רצון מהשי"ת אשר תעשה זאת בלב שמח ובעגלא דידן תראה בעיני בשר תוספת ברכה והצלחה בענינה הן הכללים והן הפרטים בבריאות הנכונה ובפרנסה לו ולכל ב"ב שיחיו" (אגרות קודש חלק ו', איגרת א'תקנ"ב).

◄ האם יכול להיות כאב ראש בגלל פאה?

"לכתבה אודות כיסוי השערות שלה, אין בזה כל שאלה כלל, כיון שה' אמר ברור שלטובת האשה ובעלה וילדיהם שיחיו שלא תהיינה שערות ראשה גלויות, ודאי אשר כן הוא ואי אפשר שע"י קיום מצוות ה', יבוא כאב ראש או הדומה לזה! לדוגמא, לכתבה אשר לובשת פאה נכרית בא כאב האמור, אפשר: א. שזהו בלבול היצה"ר, שאינו רוצה שיקיימו מצוות ואינו רוצה שתבאנה ברכות ליהודים. ב. באם אמת הוא, הרי זה ראיה שלטובתה תגזוז שערותיה שתהיינה קצרות, אז ודאי שלא יהיה כאב ע"י הפאה נכרית. לפלא שאחרי שראתה בגלוי ברכת ה' ונסיו בהולדת הבן שיחיה, שואלת בהענין" (ליקוטי שיחות חלק ל"ג, הוספות - דף רס"ד. ממכתב כ"ב טבת תשד"מ).

◄ "ברכות, עושר, בנים ובני בנים"!

"שמחתי לקבל פרישת שלום מכם, וגם את הבשורה הטובה שמהיום והלאה היא חובשת פאה. והשי"ת יעזור לכם ע"י קיום הבטחתו (זוהר חלק ג' דף קכ"ו ע"א) להתברך בברכאן דלעילא, בברכאן דלתתא, בעותרא, בבנים ובני בנים. ובפרט בימים שבין פורים ופסח, שנשי ישראל פעלו לעצמם וליהודים בכלל והביאו בזה ניסים בעולם, ימים אלו הינם ימי סגולה מיוחדים להצליח בכל הנ"ל" (אגרות קודש חלק ח', איגרת ב'תקנ"ה. מאידיש: "אגרות קודש מתורגמות" חלק ב').

◄ ראתה מופת גלוי אחר שקבלה על עצמה ללבוש פאה!

"השבוע ביקרה אצלנו מרת פרוס, חמותו של שלום לברטוב ומרדכי דובינסקי, וסיפרה דבר נפלא מכ"ק אדמו"ר. אחד הבעלי בתים בבית הכנסת בו משמש שלום לברטוב בתור שמש, יש לו ילדה בת אחד עשרה, ול"ע נשרו שערותיה באופן מבהיל עד שהיתה מתביישת לצאת החוצה. היו איתה אצל הרבה רופאים וגם אצל אדמורי"ם, אבל ללא הועיל. ויעצם שלום לברטוב שילכו לכ"ק אדמו"ר וישמעו לעצתו. כ"ק אדמו"ר אמר להם שבאם תקבל הילדה על עצמה, אשר כשתגדל ותינשא תלבש פאה נכרית, יעזור לה השי"ת שיגדלו שערותיה. היא הבטיחה וקיבלה על עצמה, וכעבור זמן התחילו שערותיה לגדול, וכעת יש לה שערות גדולות ונאות" (קובץ תשורה, סיון תמוז תשס"ה).

◄ "מכל העולם יזמינו אצלך פאות"!

גב' פרידה קוגל מברוקלין ניו יורק, מספרת. "בשנת תש"ל היה לי עסק קטן בברוקלין לסירוק פאות. עבדתי מאוד קשה והתפרנסתי בצמצום רב. כשנכנסנו ליחידות אמר לי הרבי שלא אדאג כי העסק שלי הוא עסק טוב מאוד, באשר כל אשה צריכה שיהיה לה פאה אחת לחול ופאה אחת לשבת. עוד הוסיף הרבי, שיגיע זמן שהחנויות של הפאות מכל העולם יזמינו אצלי את הפאות... הדברים של הרבי היו תמוהים, כי בכלל לא היה נהוג לקנות פאה מיוחדת לשבת (בקושי השיגו כסף לפאה אחת). וגם מה שאמר שיזמינו אצלי מכל העולם, זה נראה לי לכל היותר כבדיחה... והנה ה' עזר, הקמתי בית חרושת לפאות, ומכל העולם רוכשים אצלי את הפאות. פעם קיבלתי טלפון ממישהי שהציגה את עצמה בתור "גברת שניאורסאהן"... הבנתי מיד שזו הרבנית חיה מושקא ז"ל. היא אמרה לי בפשטות: "אני רוצה להזמין אצלך פאה". קבעתי איתה זמן ונסעתי אליה הביתה עם כמה דוגמאות. היא קנתה אצלי פאה, ומאז קנתה פעמים רבות" ("לקט שכחת הפאה" דף ק"ט).

◄ "עבור פאה מובטח בריאות, פרנסה ונחת מהילדים והנכדים"!

"את הדברים דלהלן שמעתי בטלפון מפי הגברת זלדה נעמעס [ז"ל, אשת חינוך ידועה מחסידי חב"ד] מברוקלין ניו יורק. "כשהגענו לארה"ב מאירופה בשנת תשי"ח לאחר נישואינו, נכנסנו אל הרבי ליחידות. אני לבשתי כובע וחצי פאה, ולא ראו לי אף שערה אחת משערותי. במהלך היחידות וכו' אמר הרבי: "צריך ללבוש פאה"! אני עדיין לא קלטתי אז מה זה "רבי" ונסיתי להתווכח, ואמרתי: "כל השערות שלי מכוסות, והשערות שרואים זה חצי פאה". והרבי ענה: אבל צריך ללבוש פאה! חצי פאה זה כמו חצי בריאות". והמשיך: "עבור לבישת פאה מובטח בריאות, פרנסה ונחת מהילדים ומהנכדים... ומה עוד את רוצה"? עניתי לרבי: "זה מספיק". ואז אמר הרבי: "תמצאי כאן מישהי שהיא מבינה בזה, והיא תלך איתך לקנות פאה יפה, שמי שתראה את זה תרצה גם היא ללבוש פאה". ובפנותו לבעלי אמר הרבי: "לך לרב חדקוב, הוא ילווה לך כסף לפאה יפה עבור אשתך". כמובן שאחרי ברכות כאלו, אין אני יוצאת מפתח ביתי עם מטפחת. אפילו כשאני יורדת להוציא את הזבל החוצה, גם אז אני לובשת את הפאה" (שם, דף ס"ג).

◄ האדמו"ר משאץ: "אראה להשתדל לעורר רחמים"!

"עוד זאת אומר בעניי, ידוע שתמיד רציתי להשיב רבים מעוון, ולפעמים ברוך ה' עלתה לי כהוגן, רצוני גם בזה אי"ה אחר פטירתי מהעולם הזה השפל לגנזי מרומים, והיינו כן, מי שיצטרך לישועה ורפואה לו או לזולתו, ילך על קברי ויעשה כזה... שאלך לאבותי הקדושים שהם יעוררו רחמים לישועה ורפואה. אבל בתנאי כפול שהמדובר או זולתו יבטיח לי להיטיב דרכו לשמים בדבר אחד... האשה שגילתה שערות ראשה, מעתה תבטיח לשאת פאה, איש בן תורה שאינו לומד יבטיח שמעתה ילמוד בכל יום ויום ודוקא גמרא, וכדומה כל אחד יבטיח איזה דבר טוב להיטיב מעשיו, אז אי"ה אראה להשתדל לעורר רחמים"

(הגאון רבי שלום מאסקאוויטש מלונדון זצ"ל, אב"ד שאץ, בצוואתו שהובאה בכמה מקומות בספריו: הקדמת ספר "דעת שלום" על פרק שירה, וכן בספר דעת שלום על הרמב"ם דף נ"ב, ובסוף ספר "אור הגנוז" על הגש"פ, ובספר "מים רבים").

◄ הריי"צ "כל ברכה צריכה כלי"!

"בטח קיבל את מכתבי בברכת מזל טוב. במכתבו הוא כותב שמקווה להשי"ת שיעזור לו שביתו יהיה חסידי, הנה כל ברכה צריכה לכלי... וההנהגה בכלל צריכה להיות אשר אשת תלמיד תומכי תמימים צריכה לשאת פאה"

(הגאון רבי יוסף יצחק שניאורסאהן זצ"ל, "איגרות קודש" להריי"צ, איגרת א'תתנ"ג).

◄ מרן הגר"ש: "אני עומד להליץ עליהם"!

"ומה שכתב [הגר"ע יוסף] שהרבה בנות הסירו הפאה, הנה לא מספיק שיחזרו איזה בנות, והעיקר הוא נשי הרבנים הראשיים, ונשי הרבנים והדיינים אשכנזים וספרדים בארץ ובחו"ל, ושום אחד לא חזר בו, כי הם יודעים שיש גדולי הפוסקים אדירים וגם חסידים גדולים, ועם כל זה התירו. ובפרט שאני הצעיר עומד להליץ בעד רוב העולם המתירין, חכמים ונבונים וכל בני ישראל, וזוהי מצוה גדולה להליץ עליהם שיש להם על מה שיסמוכו, וכל שכן שלא לקלל אותם ח"ו, והם גדולים בתורה ובהלכה, ולא ליתי עליהם כי אם טובה וברכה"

(מרן הגאון רבי שלום משאש זצוק"ל, רבה של יהדות מרוקו, בשו"ת "שמש ומגן" ח"ד אה"ע צ"ג).
ברוך | 21/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
7
שלא תדעו צער עוד
חיים
19/12/2017
קורע לב .

ומאידך פה המקום והזמן להאיר ולהעיר.

יש לתת את הדעת בנושא בטיחות אש . גלאים זמזמים מטפה גלגלונים וכו', זה מציל חיים מניסיון . זו ההשתדלות .. וכולנו תפילה לחזרה בתשובה לפני ה,' אמן ואמן

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
חיים | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
6
מחזיר אותי אחורה
מני
19/12/2017
כאשר נשרף הבית רק במקרה שלי ניצלנו בנס

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
מני | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
5
איזה מזעזע! לא נתפס! ל"ת
סימה
19/12/2017
סימה | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
4
לא נתפס...ה' ישמור עלינו!!! ל"ת
שחורי
19/12/2017
שחורי | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
3
נשמות טהורות
מוטי
19/12/2017
אין מה לבכות .גזירה היא מעבר לכאב .לקח שניה והם כבר היו תחת כיסא הכבוד.לחשוב על זה.לראות את זה .סתם חבל

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
מוטי | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
2
קרע לי תלבבבבבבבבב
חסויה
19/12/2017
איזה עצובבבבבבבבבבבבבבבבבבבבבב!😭

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
חסויה, IL | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
1
צער קורע את הלב ! מידי אסונות
נועה
19/12/2017
ה' ירחם צריך להתעורר

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
נועה | 19/12/2017
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוצה שהתגובות שלך יעלו אוטומטית? הירשם כעת ל"כיכר השבת"