ישראל במלחמהישראל במלחמה

נחשפה שיטת הברחות בשר מהשטחים

9.5 טון בשר מוברח נתפסו הלילה ובסוף השבוע בדרך למסעדות בירושלים וחנויות בבאר שבע. 25 טון בשר נוספים אותרו במפעל לעיבוד בשר שפעל ללא פיקוח

שיטה חדשה של הברחות. צילום: פלאש 90

9.5 טון של בשר בקר מוברח נתפסו בימים האחרונים על ידי יחידה של פקחי צומח וחי מטעם משרד החקלאות.

העניין התאפשר תודות למידע מודיעיני על הברחת בשר לישראל. במהלך התפיסות נחשפה שיטה חדשה להסתרת מזון מוברח בבטן המשאית.

הבשר הוברח משטחי רמאללה ונתפס באזור ירושלים. נהג המשאית נעצר לחקירה וממנה עלה כי הוא היה מיועד לממכר במסעדות בירושלים. נגד נהג המשאית, תושב מזרח ירושלים בשנות ה- 40 לחייו, נפתח הליך פלילי.

8.5 טון נוספים, שהוברחו גם הם ככל הנראה מרמאללה, נתפסו במשאית על ציר ים המלח, כשהם בדרכם לחנויות לממכר בשר בבאר שבע. נהג המשאית שנתפס, תושב מזרח ירושלים בשנות ה- 40 לחייו, נמצא בחקירה.

באחד ממקרי התפיסה נחשפה שיטת פעולה חדשה של המבריחים אשר הרכיבו מגירות בתחתית המשאית, המקנות לה מראה תמים ומסתירות את הבשר המוברח.

לצד תפיסות הבשר המוברח, התגלה במהלך סוף השבוע גם מפעל לעיבוד בשר אשר פעל באום אל פחם, בתנאים תברואתיים ירודים, ללא היתר וללא פיקוח. במפעל נמצאו כ- 5 טון בשר בקר טחון שהוברח לישראל משטחי יהודה ושומרון ו- 20 טון בשר שנגנבו מיבואן בשר מורשה.

לדברי מנהל יחידת הפיצו"ח, רואי קליגר, תפיסות הבשר המוברח מבוססות על מידע מודיעיני רחב המאפשר לאנשי היחידה לאתר משאיות המבריחות בשר או כל תוצרת חקלאית אחרת, גם כאשר למשאיות מראה תמים לחלוטין.

ממשרד החקלאות נמסר, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי הרשות הפלסטינית עקב חשש לבריאות הציבור וכן, חל איסור על הפעלת מפעלי בשר ללא אישור ופיקוח. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר