יעקב בן..  מקייטן  מרדכי..  מתחם%20גול..
כיכר talk

ברוכים הבאים ל"כיכר טוק",
זירת הטוקבקים המשודרגת של כיכר השבת.

בימים אלה, כשהמתקפה על הציבור החרדי נמצאת בשיאה,
זה המקום לשתף את כולנו בתחושות ובאירועים שחוויתם.

חמודית
חמודיתל' בשבט תשעב 14:46

מה אתם חושבים??

האם הכיפה והלבוש של האדם מעידה על פנימיותו או שהחיצוניות לא מעידה על הפנימיות??

פתח/סגור הכל
מאור בטאשוילי

כן ולא ...

כן שהפנימיות אמורה להקרין כלפי החיצוניות , והאדם צריך להיות בלבושו צנוע , עניו ולא צעקני - מן סתם לבישת חולצות של MARSEL (מי שאין לו מושג על מה אני מדבר ... לא הפסדתם כלום!) לא עולה באותו קנה מידה כי הרוב החולצות הללו יש עליהם ציורים לא צנועים. 

לא , שזה לא אינדקציה יחידה. דהיינו שלא יחשוב האדם שאם חבירו איננו לובש חליפה ומגבעת כל הזמן זה מעיד על חיסרון ביראת שמיים (מלבד בני ישיבות, שהישיבות מחייבות את זה! ואין רשות ללכת נגד הנהלת הישיבה!). חס ושלום.

כמובן שהכיפה בכלל לא מעידה על כלום (חוץ מהכיפות של היחי והנ נח .. חחח סתאםםם) הרי נאמר 'רבי נתן הבבלי אומר אף כיפת הירדן כלשהי כשרה' ... וכל הזרמים שיש ביהדות מעידים על הדרכים המרובות שיש בעבודת ד' , 

דהיינו אומר המדרש 'כשם שפרצופיהם שונים כך דעותיהם שונות' וביתרה מכך באבות דרבי נתן מסביר איך יש כעין 'פסיפס'  ובכדי להשלים את הפסיפס הזה צריך מספר אומנים שכל אומן יודע לעשות חלק ספציפי בספיפס הזה. כך אצלנו, יש חרדים שמתקנים משהו סצפיפי, יש מזרוחניקים שמתקנים משהו אחר, יש חסידים שמתקנים משהו שונה לגמרי... למרות שהלבוש של כל אלה שונה, כל אחד עושה את תיקונו.

משל אחרון - בצבא הרי יש חיל רגלי, חיל הים וחיל האוויר (אני אישית הייתי , למרות שלמדתי במוסד חרדי, בחיל החימוש) כל אחד אחראי על חלק אחר ומטבע הדברים הלבוש שלהם שונה.

לסיכום, כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא, והלבוש בעיקרון לא מעיד על כלום. מצפים ממי שיש לו יראת שמיים שיתלבש בהתאם כפי המקובל.

 

ל' בשבט תשעב 14:56
אורח:

האם הכיפה והלבוש של האדם מעידה על פנימיותו או שהחיצוניות לא מעידה על הפנימיות??

תשובה: הכיפה והלבוש של האדם לא מעידה על הפנימיות שלו.. יכול אדם להיות לבוש כמו חרדי ולהתנהג כמו חיה... סתם דוגמא.. לא הכובע קובע והמעיל לא מועיל .. אבל לעומת זאת החיצוניות משפיעה גם על הפנימיות.. לדוגמא תקחי סתם נגיד אישה שלא מתלבשת בצניעות.. והיא הולכת עם מיני ועם מחשופים אז זה לא כל כך מכובד.. היא לא שומרת על כבודה.. היא לא  שומרת על הגוף שלה.. אבל אישה שמתלבשת בצניעות שומרת על הכבוד שלה.. הלבוש שלה.. הצניעות שלה.. הוא הכבוד שלה.. ועוד דוגמא: נגיד יש אדם שמתלבש בבגדים קרועים ומסריחים אז מבחוץ אנחנו רואים עליו שהוא מסכן.. אולי עני גם.. לעומת אדם שלבוש בחליפה ועניבה.. שזה מכבוד. דוגמא אחרונה: אישה או איש שמתלבשים הכל שחור.. שמים איפור בפנים.. פירסינג בכל מקום אפשרי.. וצובעים את השיער לכל מיני צבעים אז זה מראה שהם קצת קוקו לא? או ערסים

אז גם הלבוש של האדם יכול להשפיע על הפנימיות...

ל' בשבט תשעב 15:11
משה כרם

אבי-מורי היה אומר

ל' בשבט תשעב 15:35
החיים יפים21

לא הכובע קובע וזקן יש גם לתיש.

ד' בתמוז תשעז 12:41
החיים יפים21

ובנוסף...

ד' בתמוז תשעז 12:43
פתח/סגור הכל
סקר
 תוצאות
חם בכיכר-TALK
בית שמש1
עצניקים
דוד גלאז: נס של הגר"ח קניבסקי! https://www.you tube.com/watc
אינסטלטור
ספר חן וכבוד
safra: אני מבין שאתה מתכוון לספרו של הרב ליאור עזרן שליט"א על לבישת פאה