כיכר talk

ברוכים הבאים ל"כיכר טוק",
זירת הטוקבקים המשודרגת של כיכר השבת.

בימים אלה, כשהמתקפה על הציבור החרדי נמצאת בשיאה,
זה המקום לשתף את כולנו בתחושות ובאירועים שחוויתם.

חמודית
חמודיתי"א בטבת תשעב 12:43

יש לי שאלה רגישה ואשמח לתשובה

האם ראוי ונכון לבחורה לסגור וורט עם בחור שהשקפותיו כהשקפותיה ודעותיו כדעותיה, אבל היא לא מתחברת אליו רגשית, וההורים דוחפים להמשיך??? אשמח לתשובה....

פתח/סגור הכל
יודקוביץ

נכון מאוד

ט' בשבט תשעב 22:11
ס. פלס

תודה למסכימים/ות. אני משוכנעת שכולם כך סבורים. נכון?

י' בשבט תשעב 13:57
ס. פלס

מותר ומצוה! לפחות לנשים, לקבל עצה מנשים חכמות צדקניות.

צודקת התגובה הקודמת שלא כדאי לקבל עצה מסתם בני אדם, וראוי להתיעץ עם צדיקים וגדולי תורה. אבל לנשים כדאי להתיעץ עם צדיקות.

נשים מבינות מה שאכתוב כאן שלפעמים רק אשה מבינה את האשה ורגשותיה, לכן אם האשה אין לה אפשרות לדבר עם אדמו"ר וכדו', שתתיעץ עם רבניות חכמות.

מותר, ומצוה! לנשים לקבל עצה מנשים חכמות צדקניות. ולא כמו שכתבו בתגובה הקודמת.

הדוגמא לזה בדור שלנו הוא שאלפי נשים באו וקיבלו עצה נכונה מהרבנית קניבסקי ז"ל. והיא בת של הרבי אלישיב מירושלים, ובודאי זה גם היה לפי דעתו. וגם יש רבניות מנשי האדמורי"ם שבאו ובאים אליהן.

אשתו של הרבי, הרבנית חי' מוש' ע"ה, היתה אשה מיוחדת ודגולה גם בעצה.

ויש רבניות חשובות מבין נשות השלוחים, בכמה מדינות.

ועוד ועוד.

והאמת גם בזמן הנבאים היתה דבורה הנביאה שהנהיגה את ישראל.

מרים הנביאה, חולדה. ועוד הרבה.

רבקה אמנו שבירכה ויעצה ליעקב.

שרה אמנו שהקב"ה אמר לאברהם לשמוע בקולה.

 

בקיצור אין הדרת נשים בענין הזה נקודה.

ט' בשבט תשעב 20:07
shlomi052

באמת,הנביאות היו משהו אחר.וכן שרה.

ואעפ"י כן,אילו ידעתם דרשת חז"ל על הפסוק "עד שקמתי דבורה שקמתי אם בישראל",היה לכם דעה אחרת...ויש במדרש רבה מאמרי חז"ל על טבען של נשים באופן כללי.

באמת,לא ראיתי שמוהר"ן ז"ל,חילק בין נשים חכמניות כדוגמת  בנות צלפחד, והנשים שהזכרתם.ויתכן שהוא דיבר באופן כללי,לא על יוצא מהכלל כפי שהזכרתם.

אני בכל אופן יודע על בתים שנהרסו,ושידוכים שנפרדו,רק בגלל ששמעו לחברות יותר מאשר לרבנים.וצריך לתת את הדעת על כך.או שכאלה שבודקים בשמות.או הולכים לבבות.

בחו"ל,בדור הקודם,לא היו דברים כאלה.גם לא היו יועצי נשואין,ספרים,ודיסקים למכביר כמו שיש היום.ואעפ"י כן,לא היו כמעט גירושין.למה?

כי בדורות הקודמים היה אימון בין אחד לשני.היה יושר ותמימות בצדקת הדרך,ובעיקר הם קבלו מהשמים  באמונה שלמה  את מה שהוצע להם.והשלימו עם החסרונות של השני,ולא חפשו לתקן את השני.ממילא,לא היו תביעות. ממילא,לא היו מחלוקות ומריבות כמעט.אבל בעיקר,כל אחד ידע את תפקידו כבעל ואשה,ואת החלוקה שבעול ושאר דברים,ולא נכנסו אחד לתחום של השני.היום יש ערבוב מושגים.וכמו שהרב שמחה כהן שליט"א אמר,שהיום נשים רוצות לשלוט בבית.לאלה אני אומר,תדעו,שכל אחת שניסתה או מנסה לעשות כך,היא הורסת את ביתה ביודעין כיון שהאיש שורשו מצד ה"חסד".וממילא אם שולט בבית בצד הרוחני לפחות,וכפי שכתב מרן והרמב"ם ז"ל,אז גם בבית יש את אור ה"חסד",שזה עיקר השלום בית.אבל האשה,שהיא דין,אם היא תשלוט בבית,היא מכניסה דינים לבית,ואת כל ה"חבילה" שמסביב.כך כותב ה"חסד לאברהם" ובאמת כך זה עפ"י הקבלה.(דרך אגב,גם כלב בבית,גורם להרבה דינים בבית.ספר המדות למוהר"ן ז"ל)

מה שרואים היום,מתוך נסיוני עם חלק מזוגות הללו,שאף אחד לא מנסה להשקיע בעצמו,אלא כל אחד רוצה לשלוט,ושהשני יתקן את עצמו.ואם אשה לא רוצה לקיים את מה שכתוב בתורה,"והוא ימשול בך",למעט מקרים קשים שצריכים טיפול,שתדע שהיא בצרות. זה הא-ב של הזוגיות.לדעת שיש חלוקת תפקידים עם קו אדום,שאותו לא עוברים.

באמת,זה באופן מאוד כללי.ויש גם מקרים הפוכים.לכן הדגשתי שכל נושא לגופו.ויש באמת נשים גדולות וחכמניות שהן מיעצות מתוך חכמת חיים ונסיון .אבל צריך גם לזכור,שלא תמיד זה מצליח,כי לא תמיד זה מתאים למקרה הזה,ופה צריך רב גדול מאוד שישמע את שניהם יחדיו,לא כל אחד לחוד,ויפסוק להם.אני מכיר מקרים שרבנים גדולים אמרו,אין מה לעשות.צריך לפרק את החבילה,עם כל הצער והכאב.אבל העיקר זה ההכנה שלפני הנישואין,ומה סוג החינוך שכל אחד קיבל מהבית.ועיקר ההשקעה זה לדעת להשקיע בעצמו.ולדעת גם לותר,ולפעמים גם להעלים עין,ולא להיות דיקטטורים בבית ולהתעקש על כל דבר שטותי.                                    

 

י"ג בשבט תשעב 02:00
pin

And what about the holy REB.OF BELZ TILT'A???A perosen allways with a simle and openg ear and tons and tons of people come to speak to hear and hear her on real advise!!!!!!!!!

י' בשבט תשעב 02:40
חמודית

אני אשמח לקבל את הטלפון

של הרבנית יפה כהן והכתובת שלה... צריך לקבוע תור או משהו כזה??

כ"ה בשבט תשעב 23:16
meow

מהתגובות פה משתקף המצב העצוב של הדור שלנו...

כמה אנשים שלא מוכנים לחתונה בכלל מסתובבים בעולם השידוכים?!
עדיף לכם לא ללכת לכיוון הזה, אחרת סתם תמצאו את עצמכם פוגעים שוב ושוב במשודכים שלכם.

הבחורה לא נשמעת בשלה לחתונה ונראה שיש לה הרבה עבודה עצמית.

ולגבי כל העצות פה, לא רק שזה לא נושא לטוקבקים, גם עדיף שרובכם תשמרו על "זכות השתיקה" עם העצות הגרועות האלה. 

כ"ה בשבט תשעב 23:35
אורח:

זה שאלה לרב/רבנית!!

אני לא מבינה על מה כל הדיון!!

כ"ה בשבט תשעב 23:41
משמש

ממש לא...

נכון שחשוב מאד שההשקפה תהיה קרובה ןהכל, אבל אם אין כימיה ואין תחושה של משהו משותף, אז הייתי ממליץ להיפגש עוד. ואם גם אז זה לא מגיע, יתכן שחבל על הזמן. וחוצמזה, אפשר ללכת עם 2 כתבי היד לגרפולוג, יתכן שיהיו הפתעות:)
כ"ו בשבט תשעב 10:43
חמודית

meow!!

זה ששאלתי שאלה והתייעצתי כשי לשמוע דעה אובייקטית של אנשי שאני לא מכירה, זה לא אומר שאני לא בשלה... פשוט בעניין השידוך הספציפי הזה היתה לי התלבטות. זה הכל.

כ"ו בשבט תשעב 12:19
משה סתהון

חובה שיהי חיבור רגשי וגם אם ההורים כועסים הבחורה היא זאת שמתחתנת!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

י"ד בשבט תשעט 16:10
פתח/סגור הכל