ישראל במלחמהישראל במלחמה

אחרי החגים: האריה חוזר לפוליטיקה

מחר, יחד עם פרסום מדד המחירים לצרכן, יסיים דרעי את תקופת הקלון שלו. שבע שנים חלפו מאז יצא משערי הכלא (פוליטי מדיני)

מחר, יחד עם פרסום מדד המחירים לצרכן, יסיים דרעי את תקופת הקלון שלו. שבע שנים חלפו מאז אותו יום קיץ לוהט, בו שוחרר מהכלא ותמונתו יוצא משערי הכלא נצרבה על גבי העיתונות החרדית.

השבוע אומר דרעי למקורבים. "חכו עוד קצת, אחרי החגים אני חוזר". לא יעזרו כל ההכחשות, הספינים ושאר הסיפורים. יותר ויותר מקורות מתעקשים כי דרעי עתיד בקרוב לחזור לציבוריות הישראלית.

למרות שזה לא כל כך פשוט, שכן הפרשנות המשפטית שפורסמה לאחרונה קובעת כי דרעי לא יוכל לשוב לחיים הציבוריים עד מלאות שנות הקלון שנספרות לפי העונש שהוטל עליו ולא לפי מועד שחרורו מהכלא.

היות ועדיין לא ברור איזו פרשנות משפטית תבוא לידי ביטוי, האם זן המחמירה והקובעת כי לא יוכל להתמנות לתפקיד ציבורי עד הקיץ הבא, או זו המקלה והאומרת כי שנות הקלון נספרות ממועד שחרורו בפועל, הרי שלא נותר לנו אלא להסתפק בדבריו של נשוא העניין.

ודרעי, חוזר ואומר בעיקר למי שרוצה לשמוע, כי החלטתו סופית והוא ישוב לחיים הפוליטיים שלנו. לאן ישוב? זו כבר שאלה אחרת.

כאן כמובן תלוי את מי שואלים. ספקולציות רבות נשמעות בתקופה האחרונה. אבל אם נתייחס לרגע לקירובים להם זכה דרעי לאחרונה מהגר"ע יוסף, אפשר להסיק כי דרכו לצמרת המפלגה אותה הקים בעשר אצבעותיו.

בתקופה הזו, ימי בין המצרים, סביר להניח שלא נשמע הצהרה ברורה וחד משמעית. אלו לא ימים "לעשות עסקים"... ואז תבוא תחילת שנת הלימודים, תחילת הזמן, חודש הרחמים והסליחות, והחגים. בקיצור. "ניפגש אחרי החגים".

הבוקר במעריב

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר