שלי (רחל) יחימוביץ‘, יושבת-ראש מפלגת העבודה, נולדה ב-28 במרץ 1960. יחימוביץ' היא סופרת ופוליטיקאית ישראלית, והיתה עד לפני שנים אחדות לאחת העיתונאיות ונשות התקשורת המשפיעות בישראל.

יחימוביץ' היא בוגרת החוג למדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן גוריון.

את דרכה בתקשורת החלה ככתבת על המשמר בדרום, ואחר כך ככתבת רשת ב‘ של קול ישראל בדרום. היא עבדה ברשת ב' והגישה את ”הכל דיבורים“ במשך שבע שנים.

בשנת 2000 עזבה את רשת ב' ועברה לערוץ 2, שם החלה להגיש את”פגוש את העיתונות“.

ערב בחירות 2005, לאחר נצחונו של עמיר פרץ בבחירות על ראשות העבודה, הודיעה שלי יחימוביץ' כי היא חוצה את הקווים ועוברת לפוליטיקה.

בשנת 2011, התמודדה יחימוביץ' בפריימריז על ראשות העבודה וניצחה.

שלי יחימוביץ' על החרדים

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יחימוביץ' קראה בעבר לחילונים להפגין נגד מחללי שבת. בראיון למרדכי לביא אמרה: "הייתי רוצה שחילונים יפגינו מול עסקים שפתוחים בשבתות. שיפגינו נגד ניצול עובדים. לצערי הדבר הזה לא קורה".

בראיון לרדיו קול חי היא לא פסלה חבירה למפלגות החרדיות.

"אני מקפידה להתכתב עם המציאות", אמרה יחימוביץ' בראיון לרדיו קול חי, "וסיכוייו של נתניהו להיות ראש ממשלה הם גבוהים מאוד לצערי. אבל בהחלט יש סיכוי לא בקלות בדרך מאוד קשה ומפרכת, אבל יש סיכוי מסוים והוא לא מבוטל שאנחנו נרכיב את הממשלה הבאה".לשאלת המראיין "אם ואת מנסה להרכיב ממשלה את לוקחת את החרדים כשותפים טבעיים?", השיבה יחימוביץ', "תלוי בקונסטלציה הפוליטית שתהיה. אבל בוודאי הם פרטנרים ראויים בעייני".

לדבריה, "יש תהום אידיאולוגית ביני ובין החרדים והאידיאולוגיה שלי היא אידיאולוגיה ששורשיה חילוניים, הומניסטית, סוציאל דמוקרטי ויש בנינו פערים גדולים, אבל בפרוש יש גם הרבה מן המשותף ואני מאמינה שהתפקיד של מנהיגות הוא לא לחפש את המפריד ואת השסע אלא את המאחד את החזון המשותף".

(יוני גבאי)