תאריך:  ד' באב תשעד 2014-07-31
אורך: 70:01
התרגשות גדולה נרשמה בקרב חסידי ברסלב כאשר הרה"צ רבי אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים', מסר שיחה מיוחדת מיוהנסבורג לרגל המצב בישראל • השיחה המלאה (בעולם)
דוא"ל שלך: דוא"ל של החבר:
הערות:
תגובות
שימ/י לב! תגובתך תאושר אוטומטית ולא תעבור סינון של העורך. אנא קרא/י את התגובה שוב לפני השליחה! במידה ותגובה זו תימחק בגלל ביטויים לא הולמים והכפשות, תחסמ/י אוטומטית ע"י המערכת ולא תוכל/י יותר להגיב במנגנון זה.
Shmuel | 19/09/201417
"אני בת של חסיד ותיק של הרב", היא מספרת. "אבא שלי מאמין עדיין ברב. אני חושבת שאם הוא יפסיק להאמין, הוא ימות מזה. היום, כשאני בחוץ, אני מבינה ש'שובו בנים' היא חסידות שקר שמה שמעניין אותה זה הכסף. כל מה שהרב היה עושה היה מאוד משונה, לא רגיל. היה צועק, היה נוסע בלילות לתיקונים, ואנחנו אחריו".
▾ דווח על תגובה זו  +1 
יהודי פשוט  | 09/09/201416
בס"ד

אשרי אשר יבין דברי קדשו של כמוהר"ר אליעזר ברלנד שליט"א! ואת הדברים הנוראים שרמז כאן ואין בכוחי להבין ואפילו מעט מן המעט!

הצטערתי מאד שנשגבו ממני הדברים הנוראים הללו,ובעקבות כך נראה לי בחלום אדם קדוש שהכרתי בעבר זלה"ה שלא אזכיר כאן שמו מכיוון שכך ציווה עלי, ופירש לי רק דבר קטן ביותר מהרמזים הנ"ל וזהו פרט חשוב ביותר שאותו חייבים לדעת אחינו בית-ישראל הקדושים ה' עליהם יחיו והוא :

שלטון המינות פועל בשיטתיות ובעורמה שאין כדוגמתה בכדי להפליל גורמים שלא נוח לו איתם בלשון המעטה , ולכן הוא מפעיל שיטה איומה בכדי להפליל יהודים קדושים בעבירות שיש עימן קלון ר"ל וזאת על לא עוול בכפם ! ,זאת הם עושים באמצעות הפעלת כפילים שמבצעים את מעשי העוולה שיש עימם קלון ואותם כפילים נחשפים לעדות ראיה ואפילו צילומים כאשר אותם יהודים קדושים אינם נמצאים במקום כלל , ואז מופעלים שאר אמצעי הרדיפה בכדי להפליל את אותם יהודים חסרי-אונים שאין להם אלא אביהם שבשמים ! וזאת בכדי להרוס את תדמיתם בקרב הציבור ובכך לנטרל את הפצת האמת בקרב עם-קודש !

אוי לעינים שכך רואות ! אוי לאזנים שכך שומעות ! כולנו מבכים את צערו של מורנו ורבנו שליט"א !! חכם האמת שסובל רגע רגע צער גלות השכינה ממש ! אנו מתפללים לגאולה שלמה בפרט ובכלל וממילא יקויים זמר עריצים בבאכי''ר .
▾ דווח על תגובה זו  -1 
איש | 14/08/201415
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוחמה | 03/08/201414
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוחמה | 03/08/201413
בס"ד בזרה"ק

כבוד הרב היקר והאהוב שלנו, השם ישמור אותך וישלח לך בריאות איתנה אריכות ימים ושניפם ושתזכה לשוב לארץ עוד היום! עם ישראל מחכה ומצפה לבואך.. תודה על הקלטות הנהדרות , רק מלשמוע ולראות את כבוד הרב הלב והנשמה מתמלאים בשמחה ובערגה גדולה - הכוח של הרב ממגנט.. איש אלוקים קדוש! הרב אחד מל"ו צדיקים , אש בוערת בליבו ניתן להרגיש את זה בחוש.
▾ דווח על תגובה זו  0 
שי"ז | 02/08/201412
שלום רב,

היינו רוצים לשמוע את שעור הרב יותר ברהיטות , אולי מישהו יתמלל ויופיעו כתוביות בגוף הסרטון . או ידפיסו את השעור בדף נפרד.

תזכו למצוות
▾ דווח על תגובה זו  0 
שיעורים ולפרסם. אמן.
▾ דווח על תגובה זו  -1 
גם אני מצטרף... | 01/08/201411
ירדו לי דמעות כמה פעמים במהלך השיעור לא של בכי משו לא מובן אני מאמין שכל מי שראה את השיעור הזה התרגש ורצוי לכתוב כדי שיתחזקו מהצדיק. אני אישית כשרואה את הרב רואה מלאך ה' צבאות

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
▾ דווח על תגובה זו  0 
דיויד | 31/07/201410
(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
▾ דווח על תגובה זו  0 
שרולקה  | 31/07/20149
כדאי מאד לראות את כל הסרט
▾ דווח על תגובה זו  -1 
נתן | 31/07/20148
מעשה ברבי חיים חזקיהו מדיני, רבה של חברון ובעל ה"שדי חמד", שבהיותו אברך צעיר למד בכולל בבוכרה. הוא היה שקדן עצום, מגיע בבוקר מוקדם לפני כולם וחוזר בלילה מאוחר אחרי כולם. לכן העשיר שהחזיק את הכולל בתוך ביתו, קירב אותו במיוחד. תלמיד אחר קינא בו ובחכמתו וארגן לו עלילת אשת פוטיפר. הוא שילם כסף לאשה המנקה שהיתה באה מוקדם כאשר רק ה"שדי חמד" למד בבית המדרש, כדי שתפליל אותו. ואכן היא התפרצה החוצה בצעקות שאותו אברך נטפל אליה. איש המזימות חיכה שם, חימם את הגזרה והחל אף הוא לצעוק שחייבים לזרוק מבית המדרש אברך מושחת כזה. קמה מהומה רבתי, הגיע העשיר, כולם התנפלו עליו בדרישה לסלק אותו אברך.

העשיר, בקי בהוויות העולם הזה ופיקח מאוד, השתיק את כולם, וביקש מהם להיכנס לבית המדרש. שם המשיכה ההמולה, אך ה"שדי חמד" לא הוציא הגה מפיו, אלא שתק והמשיך בלימודו.

חצי שעה הגביר התבונן ב"שדי חמד", ואז דפק על שולחן והכריז: "אדם זה קדוש הוא! מי שיפתח פיו עליו ויאמר מילה אחת נגדו, מסולק מן הכולל". על אתר הוא פיטר את המנקה.

כולם שתקו, כי אותו גביר היה גם צדיק וגם פיקח, ובכל זאת ספק המשיך לקנן בלבם של אנשים רבים, בחושבם שסוף סוף אין שום הוכחה לטובת ה"שדי חמד" ואין עשן בלי אש.

אלא שלאחר זמן מה באה המנקה אל ה"שדי חמד" בבכי, וסיפרה לו שהכסף שקיבלה כבר נגמר ועתה נותרה בלי פרנסה, לכן ברצונה להתוודות ברבים ולספר את הכל. השדי חמד שמח מאד שסוף סוף תצא האמת לאור. אך מהר מאוד חשב: "מי ירוויח מזה? אני ארוויח וריבונו של עולם יפסיד. כבודי יוחזר על כנו אך חילול השם נורא ייגרם. אמנם אברך שנטפל למנקה הוא דבר חמור, אך לומד תורה שמעליל יש מאין עלילת אשת פוטיפר הוא חילול השם לאין ערוך יותר גדול. לא יצא מזה כבוד שמים".

לכן אמר למנקה לשתוק והוא יטפל בעניין. הוא ניגש לעשיר ושכנע אותו לקבל את המשרתת בחזרה – שכמובן שמחה מאוד על הבשורה. ובאשר לאיש המעליל, הוא נפטר אחרי כמה ימים ונקבר עם סודו. אלא שכאשר ה"שדי חמד" יצא מבית העשיר, הוא פתאום הרגיש שראשו נפתח ושהוא מקבל את כל התורה במתנה.
▾ דווח על תגובה זו  0 
318 | 31/07/20147
"כל המבזה את החכמים אין לו חלק לעולם הבא והוא בכלל כי דבר ד' בזה הכרת תכרת הנפש ההיא וכו'" (שו"ע יו"ד רמ"ג סעיף ו').

,נדהמים וכואבים בפלצות לב על השמועות הנוראות המהלכות בתוכנו אודות דברים שאינם בכלל אפשר שלא יעלו על הדעת הזויים ומנותקים מכל בסיס של מציאות אשר אינשי דלא מעלי מעיזים בחוצפתם ובגסות לבם לפעור פיהם מלא שחץ על כבוד קדושת הרב אליעזר ברלנד שליט"א, ת"ח אמיתי מגדולי הדור אשר אין לו בעולמו אלא תורה, תפילה, קדושה, פרישות, זיכוי הרבים ומסירות נפש לכל יהודי באשר הוא, ואבוי למתירין דמו של צדיק זה בפרהסיה, מורה דרכם של אלפי תלמידיו ושומעי לקחו שכולם יראים ושלמים, ואשר רבים נושעו בזכות תפילותיו.

"אוי לנו שכך עלתה בימינו שתרבות רעה וארורה קמה עלתה וגם ניצבה כקורח ועדתו לפצות פה באיש אלקים קדוש, מלאך ה' צבאות אשר רבים השיב מעוון ואין חטא בא לידו כלל. ודברים הניכרים הם שמדובר בכזבים ועלילות שווא של בעלי מחלוקת זדים וארורים המנסים להטיל דופי ברב שליט"א. ועליהם נאמר "כל המבזה ת"ח אין לו רפואה למכתו" (שבת קי"ט) ואין להם חלק לעולם הבא כדין אפיקורס ומגלה פנים בתורה (סנהדרין צ"ט ע"ב) וצריכין נידוי כדין המבזה את החכם (שו"ע יו"ד של"ד סעיף מ"ג).

"וידע הציבור: שהדברים הינם שקר גמור ואוי למי שמהרהר אחר בדיות וכזבים אלו אפילו בלבו כמבואר בגמרא "כל המהרהר אחר רבו כאילו מהרהר אחר שכינה" (סנהדרין ק"י ע"א) וכן; נפסק ברמב"ם (הל' ת"ת פ"ה) ובשו"ע (יו"ד רמ"ב סעיף ב').

ואוי לנו שבימי ערב חג החרות וגאולת ישראל, במקום להתעסק בציפיית גאולתה של ירושלים ובניינה נאלצים אנו לקרוע על חורבנה מול עינינו שנאמר: "לא חרבה ירושלים אלא בשביל שביזו בה ת"ח".

"וד' הטוב יכפר בעד כל עמו ישראל".
▾ דווח על תגובה זו  -1 
אעופה אשכונה | 31/07/20146
מתוך שיעור של מורנו הרב אליעזר ברלנד שליט”א, בליקוטי מוהר”ן תורה ר”ס.

“רבנו אומר, אם אדם יקבל בזיון בשמחה זה מציל מהריגה. כל בזיון שאדם מקבל בשמחה זה מציל מהריגה. הרבי מביא בתורה ר”ס, שכל פעם שמבזים את הבן אדם והוא מקבל את זה באהבה, שידע שעכשיו הוא הציל איזה יהודי מהריגה. צריך לעשות את זה בכוונה שיבזו אותו! לרבי יש סוד בתורה ר”ס “השם הוא הנפש”, נפש חיה הוא שמו, מסירות נפש עשרה הרוגי מלכות מסרו את עצמם על קידוש ה’ לשם יחוד קוב”ה ושכינתיה. הם ראו שאף אחד לא עושה יחודים לא מכוונים בה’ אחד לא מכוונים בנפילת אפיים אז הם הלכו ומסרו נפשם למעלה, ועי”ז העלו את כל עם ישראל את כל נשמות ישראל. כי ישראל זה חלק אלוק ממש חלקי השכינה ממש שחוזרים להשכינה. אלה שמתים על קידוש ה’ הם עלו במחשבה תחלה. אין מי שיעשה את היחוד, לא היה מי שיעשה את היחוד אז היו עשרה הרוגי מלכות. כשאין צדיקים שעושים את היחודים, אין מי שקם חצות אין מי שבוכה בחצות אז אין ברירה אלא אלא לעשות את היחודים ע”י נפשות שנהרגות. אבל יש אפשרות לקבל בזיונות באהבה. בן אדם שמקבל בזיונות באהבה הוא גם מציל את הדור מהריגות! – ..וכולם מבזים אותו ומדברים עליו, וכמה שהוא יותר מפורסם אז יותר מדברים עליו, אז יש לו יותר בזיונות. יש אחד שלא רוצה שידברו עליו ואעפי”כ אנחנו מדברים עליו אבל זה זה גם תיקון. ויש אחד שעושה את זה בכוונה שמחפש כל מיני תכסיסים איך שידברו עליו אז הוא עושה את היחודים הכי גבוהים והכי גדולים!. ויש אחד הרב’ה אומר – שעושה את זה ברצונו בדעתו, ושהוא עושה תכסיסים איך שידברו עליו איך שיבזו אותו. אז ממש הוא נקרא שהוא מוסר את נפשו על קידוש ה’! הוא מוסר את השם שלו כי השם זה הנפש, ..

ואדרבא הכל דוברים עליו אומרים עליו דברים שלא היו ולא נבראו ועי”ז הוא מציל את כלל ישראל משפיכות דמים. ובזה ששופכים לו את הדם כל רגע שפיכות דמים כל שניה, והוא מקבל את זה באהבה אז הוא מציל את ישראל מהריגה שאמור לבוא עליהם ח”ו. אז היחוד הנ”ל זה מסירת שמו ונפשו. הוא מציל אותם מכל הגזירות מכל הפורענויות כל אדם שרואה שמבזים אותו, פשוט שיקבל את זה באהבה מי יודע מכמה גזירות הוא מציל את ישראל!!
▾ דווח על תגובה זו  -1 
א | 31/07/20145
אוי למי שמהרהר אחריו..

הוא בגלות כדי לבטל מעליכם גזירות!!,

אל תהיו כפויי טובה!
▾ דווח על תגובה זו  0 
שלומיקו | 31/07/20144
ארצה להוריד את השיחה איך עושים זאת?
▾ דווח על תגובה זו  +1 
יוסי | 31/07/20143
▾ דווח על תגובה זו  -1 
אליהו יוסף... | 31/07/20142
▾ דווח על תגובה זו  0 
במחילה... | 31/07/20141
▾ דווח על תגובה זו  -1 
אהובה | 31/07/2014 
חכו צדיקים הרב הקדוש אמר שהוא לא חוזר לארץ עד שהוא לא מסיים לעשות את התיקון שתחלוף גזירת האטום!
▾ דווח על תגובה זו  0 
ביבי בוגי | 31/07/2014 
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוצה שהתגובות שלך יעלו אוטומטית? הירשם כעת ל"כיכר השבת"