תאריך:  כ' באלול תשעט 2019-09-20
אורך: 00:12
דני דיין, קונסול ישראל בניו יורק ויו"ר מועצת יש"ע לשעבר, השתתף בחתונה של חסידי סאטמר, ופצח בריקוד עם החתן • לדבריו, כבר השתתף בכמה אירועים של סאטמר בעבר (עולם)
דוא"ל שלך: דוא"ל של החבר:
הערות:
 הוסף תגובה+
הוסף תגובה+
שימ/י לב! תגובתך תאושר אוטומטית ולא תעבור סינון של העורך. אנא קרא/י את התגובה שוב לפני השליחה! במידה ותגובה זו תימחק בגלל ביטויים לא הולמים והכפשות, תחסמ/י אוטומטית ע"י המערכת ולא תוכל/י יותר להגיב במנגנון זה.
4
3
ג
21/09/2019
לתגובה 2 לשבור את היצר הרע זה רק על ידי לימוד דף גמרא בעיון,

ולא על ידי מושגים עמוקים בקבלה שנלמדים בחסידות חבד,

זה עובדה,

בלימוד חסידות אולי תרגיש תענוג רגעי על מושגים עמוקים אבל לשבור את היצר זה רק על ידי אש הגמרא,

אתה יכול לראות הרבה שלומדים חסידות וברשותם אייפונים לא מסוננים ורגע לפני ואחר הלימוד הם מחוברים ל...

אבל בדרך כלל מי שרוצה להדבק בהשם על ידי גמרא אז כוח הגמרא הופך אותו לרצות עוד ועוד ולעזוב את הרע
ג | 21/09/2019
▾ דווח על תגובה זו  0 
 
לימוד
22/09/2019
לכל החכמים הגדולים, מצב הדור הבעייתי הזה צריך לגרום לפחות למשהו אחד: ההבנה כי בדור שלנו אי אפשר רק ללמוד דף גמרא ולחשוב שזה יעזור.

אנשים צריכים גם הבנה, עומק ומחשבה, לא ראש בקיר.

בהצלחה בשבירת המידות
לימוד | 22/09/2019
▾ דווח על תגובה זו  0 
2
ירושלים
21/09/2019
גורם צער עמוק לשמוע ולקרא את הכתוב בתגובה מס' 1. לצערי שמעתי כבר הרבה, אבל קיוויתי שזה טעות מה שאני שומע. שאולי מוגזם ועדיין אני מקוו'ה.

אך לעניות דעתי, בימים הללו, כדאי לעודד את הדור הצעיר ללמוד ולהתעמק בלימוד חסידות, בפרט ספרי חסידות של חב"ד כמו ספר התניא, דרך מצוותיך ותורה אור ועוד.

איני מוגדר חסיד חב"ד, אבל אני כן משקיע בלימוד של הספרים הנ"ל ומקשיב לשיעורים, ובין היתר גם של הרב יוסף יצחק ג'ייקובסון באנגלית, ויש גם את היכל מנחם בבורו פארק, מונסי ובלייק וואד ששם יושבים משפיעים יקרים מאד עם שיעורים באידיש ובאנגלית וגם מתוועדים וזה באמת יכול לחולל פלאים ממש.

בחסידות מוסבר אלוקות בצורה שכל בן אדם ממוצע יכול להפנים ולהשיג מה זה י'הודי עם חלק אלוקה ממעל ממש, מה זה מצו'ה שעל ידי כל מצו'ה י'הודי בצוותא עם הקב"ה וכו' וכו', איך לגלות את האהבה המוסתרת שבלב כל י'הודי ואפשר לחיות ולהתענג על ה' ולעשות חיים (י'הודיים) ממש. צריך להתחיל להכניס חיות חדשה, טל חיים לבחור ואברך י'הודי.

היום איני יכול לחיות בלי לימוד חסידות. זה לא יאומן איך התפילה הופך להיות תענוג אמיתי, לאחר שלומדים מאמר חסידות ורק אחרי זה מתפללים.

ויפה שעה אחד קודם!!

שנה טובה ומתוקה וכתיבה וחתימה טובה!
ירושלים | 21/09/2019
▾ דווח על תגובה זו  0 
1
יצחק אייזיק
20/09/2019
אני חסיד סאטמער והאמת היא שזה דוקר את העיניים, אבל התבוננתי לעצמי ואמרתי שבימים כתיקונם סך הכל עד לפני 8 שנים שהצבור החרדי היה באמת חרדי ושמור מכל פירצה ביהדות ומבודל מהעולם הגויי והחילוני אז נשאר להעביר ביקורת על חיבור עם ציוני,

אבל כיום אין לי זכות להגיד מילה נגד זה כי כיום שהדור שלנו נמצא בשפל המצב ביידישקייט ויש פרצות חמורות כמו אינטרנט ואייפונים ואלפי נושרים, ויש סיפורים מסמרי שיער באמריקה על אברכים חסידיים שהולכים עם כל הלבוש אבל לא מאמינים באלוקים רח"ל ומחללים שבת, וכבר עומדים במצב שאחד מעיר ושניים ממשפחה נשארו נקיים מנגע האינטרנט,

ולכן הלוואי שהעבירות ושלנו והפרצות ביידישקייט יהיו רק לרקוד עם ציוני שעובד למען הציונות,

וזה כמו שתלך ותעביר ביקורת לחלונים למה הם לא מניחים רבינו תם או למה הם לא מתפללים במניין
יצחק אייזיק | 20/09/2019
▾ דווח על תגובה זו  0 
רוצה שהתגובות שלך יעלו אוטומטית? הירשם כעת ל"כיכר השבת"
סקר
 תוצאות