מסך הביתחרדיםחדשותמענייןיהדותמוזיקהברנז´האוכל ומתכוניםלמקרה שפספסתם‎MENדיגיטלבית וסטיילמשפחהמשפט בריאותכלכלה חנוך לנועררכבתיירותדעותוידאוצרכנות
חדשות

מרמים אתכם בתלוש המשכורת

תלוש משכורת (צילום: עטא עוויסת )

הלנת שכר, אי הפרשת פנסיה ופיצויים לפי חוק - בקיצור המעסיקים עלולים ל"חלץ" מכם אלפי שקלים דרך האותיות הקטנות שבתלוש • המדריך המלא שיעזור לכם לעמוד על זכויותיכם (משפט)

רו"ח יעקב בלנגה  |  כ"א בחשוון תשעו   03.11.15  13:10

אחת לחודש, רבים מאתנו, מקבלים דף מקופל, מעיפים מבט, מתאכזבים, מסננים מילה או מחשבה שלילית אחת לפחות על המעסיק וממשיכים הלאה.

כן ניחשתם נכון, מדובר בתלוש השכר שלנו. יותר מדי ניכויים, פחות מדי ברכיבי השכר והתוצאה היא הנטו שלנו. איך ניתן לבדוק כי לא נפלה טעות (במקרה הטוב) או כי לא עשקו את שכרנו?

אמנם, בשוק העבודה כיום, ובמיוחד במגזר השלישי (עמותות, חל"צ, מוסדות תורניים פרטיים וכו'...) קיימים עיוותים רבים הן בחישוב השכר והן במוסר התשלומים. לא אחת אנו שומעים כי בגנים השייכים לעסקן פלוני או בעמותה של אלמוני מפטרים גננות בכל סוף שנה ובשנה הבאה מעסיקים אותן מחדש בגלל הפיצויים או שאין משלמים גמול שעות נוספות או לא שילמו החודש שכר בגלל קשיים וכו.. או לא שילמו הבראה... ועוד כהנה עוולות. אך, גם במקומות שהם לכאורה מסודרים, קיימים לפעמים כשלים מסויימים במערך השכר, הן בשל חוסר בידע והבנת חוקי העבודה, או ביצוע כושל של חישוב השכר או ממגבלות בתוכנות השכר והן בשל ניצול חוסר האונים של העובדים ועשיקתם במזיד.

במסגרת מאמרנו זה, לא נדון במקרים קיצוניים של עוול או עושק אך נתריע על כמה כשלים ועוולות שכיחות לתועלת הקוראים ונמשיך לדון בשני נושאים שכמעט ואין מעסיק שאינו נכשל בהם.. (חופש ושעות נוספות)

להלן כמה הערות לתועלת הקוראים:

בחלקו השני של המאמר, נדון יותר בהרחבה בשני נושאים בתחום השכר שבשל מורכבותם, וחוסר הבהירות בנושא מתמרנים מעסיקים רבים את עובדיהם, באמצעות מצג שקרי ומוטעה בתלוש השכר לרעתם של העובדים כמובן.

  1. צבירת ימי חופש: חוקי הגנת השכר מחייבים מעסיקים לנהל דרך תלושי השכר את צבירת ימי החופש לעובדיהם. ימי החופש נצברים בהתאם לחוק חופשה שנתית או לפי הסכם קיבוצי או ענפי שבא להוסיף על החוק ולא לגרוע ממנו.

החוק מחייב את המעביד לשלם לעובד 12 ימי חופש נטו בשנה (שבתות וחגים אינם נכללים בחשבון החופשה) למי שעובד שישה ימים בשבוע, ו 10 ימים לעובדי חמישה ימים בשבוע. שוויו של יום חופש הוא כשוויו של יום עבודה רגיל ללא שעות נוספות.

הבעיה מתחילה בעובדים המקבלים את שכרם על בסיס תעריף קבוע לשעה, אשר היקף העסקתם משתנה מיום ליום ומחודש לחודש. בשלושת חודשי העבודה הראשונים, בהתבסס על החוק, לא נצברים להם ימי חופש ומחלה. החל מהחודש הרביעי המעסיק אינו מתקן רטרואקטיבית את היתרות אלא מתחיל לצבור מהחודש הרביעי ואילך בניגוד לחוק. בנוסף, המעסיק במקרים רבים משלם ימי חופש ומחלה לפי סכום שעות העבודה המינימלי של העובד ליום ולא לפי הממוצע.

  1. שעות נוספות: החוק מחייב את המעסיק לשלם גמול שעות נוספות בשיעור של 125% מהתעריף לשעה, עבור השעתיים הראשונות שאחר יום עבודה רגיל ו 150% מהתעריף לשעה לעבודה מעבר לזה. בפועל, מעבידים רבים מתעלמים מדרישה זו ומשלמים אם בכלל עבור שעות שמעבר ל 195 שעות חודשיות גם אם באותו חודש היו לא יותר מאשר 175 שעות עבודה.

שעות נוספות גלובליות: דרך אחרת שמעסיקים משתמשים בה למזער את נושא השעות הנוספות היא תשלום שעות נוספות גלובליות. המעסיק לדוגמא, מסכם עם מנהל מחלקת ירקות בסופר על עבודה מ 7 בבוקר ועד 10 בלילה ובסה"כ 15 שעות ליום. את ה 7 שעות נוספות הוא מתרגם ביחס של 1:1 כמו שעות רגילות לסכום אחד קבוע שיירשם בתלוש כשעות נוספות גלובליות למרות שהשעות הן ידועות ומכומתות ואוסר על המנהל להעביר כרטיס כדי שלא יהיה רישום של שעות נוספות.

המלצה: בכל המקרים שתוארו לעיל, אין די לעובד בידע משפטי לגבי זכויותיו גרידא, אלא יש צורך בתפילה, בטקטיקה נבונה, מעט ערמה ואסרטיביות כדי לדעת לעמוד על הזכויות

"אם אין אני לי מי לי"

הכותב הנו בוגר ישיבת בית שמעיה, עוסק בראיית חשבון ושותף מנהל של משרד יעקב ג'ק בלנגה רו"ח.

אין באמור משום יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר - המאמר נועד לידע כללי וכבסיס לבדיקה עתידית. כל המסתמך על האמור עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו בלבד. 

תגובות

9
מאושרים
יוצאי דמשק
איש מיוחד רו"ח בלנגה, דמשקאי ישר ואמיתי...

ממליץ לכולם..

(נשלח באמצעות כיכר השבת בסלולרי)
8
מה אם עושק הגננות?????
'יאיר
אישתי סייעת בעץ הדעת מקבלת 2800 בחודש בעוד בגנים של עיריית ירושלים שלא דרך העמותה סייעת מקבלת 6000 ש"ח ויותר
7
כתבה
משי
כתבה לעניין...תודה רבה
6
תלוש שכר באיחור
יוסף
מה קורה אם אני מקבל את התלוש באיחור של חודש איך אדע מה לבדוק ואיך לבדוק? מהם זכויותיי
5
שאלה לענין ימי חופש
דוד
משהו יודע מה הגדרתן של ימי חול המועד. הם מוגדרים כימי חג או כימי עבודה?
ימי חול המועד
כותב המאמר
לצערי, במידה ולא סוכם במפורש, חו חול המועד יורד ממכסת ימי החופש השנתית. גם אם המעסיק הוא זה שבחר לסגור. בקרוב ייכנס שינוי מהותי לחוק חופשה שנתית שיגדיל את מספר ימי החופש בשנה (החוק טרם עבר)
ימי עבודה פשוטים
מנהל
הצג את כל התגובות
4
לא לוותר!!!
משה
לפני כמה שנים עשו לי בלאגן בעבודה פניתי להסתדרות והם טיפלו לי בהכל!!!
3
בוקר טוב אליהו
חשב שכר בכיר
רק אחרי שיגיע פסק דין שיחסל עמותה גדולה

תגיע אולי הישועה.

בינתים מופיע אצלם בתורה תלין פועלת שכיר

את הלא הם שכחו
2
ועוד
פיני
ומה דין מורים בתתים פרטיים שיש להם הרבה יותר מ- 12 ימי חופש בשנה?

ויש גם מושג של שכר חודשי מוסכם מראש, שאף שעובדים יותר שעות ממשרה מלאה, מה שסיכמו הוי סיכום, ובתנאי שבסה"כ זה לא פחות משכר מינימום לשעה, למרות שיש יותר שעות ממשרה מלאה וכאילו הוי שעות נוספות.
שעות נוספות גלובליות
כותב המאמר
לצורך תשלום שעות גלובליות, צריך להחריג את העובד מתחולת חוק שעות עבודה. ההחרגה היא נכונה למקרים של משרת הנהלה ו/או אימון אישי. במידה ולא, בתי מפט יחייבו טבין ותקילין. לעומת זאת,לפי דין תורה "כל תנאי שבממון, תנאו קיים" וק"ל.
1
לא הכל מדויק
פיני
לדוגמא, מורה שמלמדת גם בכיתה ג וגם בכיתה ז, באותו בית יעקב, הרי שיש לה תעריף של שעת יסודי ותעריף של שעת חטיבת בינים, והתוכנה של מירב עושה את החישוב בנפרד לכל שעה, ע"פ בחוק.
תעריף מפוצל
כותב המאמר
בדוגמא שהעלית ישנו שוני ברור בין התפקידים. אך בשוק החופשי כאשר אדם נמצא באותו מקום ובאותה עמדה קשה לפצל את השעות בין תפקי א לתפקיד ב. לדוגמא במסעדה גם מלצר וגם שליח. לפי מה ישלמו לו שעות נוספות? מדר בפתח לעושק ועוול לא מבוטל.

אולי יעניין אותך גם:

עוד בחדשות