ווקאלי  וואקלי  מכביטס  הפלס
מצעד בצפון קוריאה - קים ג'ונג און נגד ליברמן: 'עונש חסר רחמים'קים ג'ונג און נגד ליברמן: "ניתן עונש חסר רחמים לפוגעים בכבוד ההנהגה"
ג' באייר תשעז | 29.04.17
שר הביטחון אביגדור ליברמן התראיין לאתר ישראלי, אמר כי קים ג'ונג און מנהיג חבורה קיצונית ומטורפת, וזכה לתגובה מחצי האי: "עונש חסר רחמים לאלו שפוגעים בכבוד" (חדשות)
התיעוד מהאירוע - "יונייטד" פיצתה את הנוסע שנגרר מהטיסה"יונייטד" פיצתה את הנוסע שנגרר מהטיסהדניאל הרץ5
חברת התעופה 'יונייטד איירליינס' הגיע להסכם פיצוי לרופא שהורד בכוח מטיסה שלה. הסרטון של המקרה שהופץ בעולם כולו עורר סערה וגרם לנזק של מיליארד דולר לחברה (בעולם)
טראמפ: "ייתכן בהחלט עימות גדול מאד עם צפון קוריאה"טראמפ: "ייתכן בהחלט עימות גדול מאד עם צפון קוריאה"דניאל הרץ2
הנשיא האמריקאי אמר את הדברים בראיון לכבוד 100 ימים לכהונתו בסוכנות הידיעות 'רויטרס'. לדבריו הוא שואף לפתרון דיפלומטי אך זה מאד קשה. הנשיא התייחס גם לביקור המתוכנן בישראל (בעולם)
סכין, אילוסטרציה - חמוש בסכינים נעצר ליד ביתה של תרזה מייחמוש בסכינים נעצר ליד ביתה של תרזה מייכיכר השבת
המשטרה הבריטית עצרה אדם חשוד, חמוש בסכינים, ליד ביתה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. באירוע לא היו נפגעים והאיש מתוחקר כעת על ידי כוחות הביטחון (בעולם)
התרגיל המרהיב - תרגיל האש הגדול ביותר בצפון קוריאה. צפותרגיל האש הגדול ביותר בצפון קוריאה. צפואלי רוטמן16
כיפופי הידיים בין קים ג'ונג און לדונלד טראמפ ודרום קוריאה, מתנהלים בזירת אש מרהיבה. האמריקני מתכנן ניסוי בטיל בליסטי, והצפון קוריאני כבר הספיק מופע משלו. צפו (עולם)
הפגנה ליד בית המשפט בארה"ב נגד גירושה של עודה - המחבלת רסמייה יוסף עודה תגורש מארה"בהמחבלת רסמייה יוסף עודה תגורש מארה"בכיכר השבת4
רסמייה יוסף עודה בת ה-69 רצחה שני ישראלים בפיגוע בסניף שופרסל בירושלים בשנת 1969. בית המשפט האמריקאי החליט כי תגורש כיוון שלא דיווחה על כך (בעולם)
משחתת אמריקאית - ספינת קרב איראנית התקרבה למשחתת אמריקאיתספינת קרב איראנית התקרבה למשחתת אמריקאיתכיכר השבת3
האיראנים ממשיכים בהתנהגותם הפרובוקטיבית כשספינת קרב איראנית התקרבה במהירות למשחתת אמריקאית כשעמדות הירי שלה מאוישות. האמריקאים זועמים (בעולם)
הרב חיים קורסייה (צילום: אלי איטקין) - בקהילה היהודית בצרפת משיבים אש: לה פן מלבה שנאהבקהילה היהודית בצרפת משיבים אש: לה פן מלבה שנאהכיכר השבת4
בקהילה היהודית בצרפת חוששים מעלייתה של לה פן לנשיאות וזועמים על אמירתה כי תפעל לאסור את השחיטה היהודית במדינה אם תיבחר לתפקיד הנשיאה (חדשות, בעולם)
התבדחו על "יהודים תלויים" באירוע מפלגתיהתבדחו על "יהודים תלויים" באירוע מפלגתיכיכר השבת7
חבר אקדמיה באוקראינה נשא נאום הכולל בדיחות בעלות אופי אנטישמי מובהק אל מול קהל של מאות צופים בכנס מפלגתי. "יש מעלינו יהודים מהסוג הלא נכון" אמר. צפו בתיעוד (בעולם)
דונלד טראמפ: "זו שבועתי - תמיד אעמוד לצד העם היהודי"דונלד טראמפ: "זו שבועתי - תמיד אעמוד לצד העם היהודי"כיכר השבת17
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נשא נאום מיוחד בגבעת הקפיטול והתחייב לניצולים: "זו שבועתי - תמיד אעמוד עם העם היהודי. לעולם לא נשתוק שוב בפני הרשע". צפו בנאום המלא (אקטואליה)
גלריה מסכמת: אלפים במצעד החיים בפוליןגלריה מסכמת: אלפים במצעד החיים בפוליןצילום: חיים טויטו4
בפעם ה-29, צעדו אתמול אלפים במחנות ההשמדה בפולין כחלק ממצעד החיים המסורתי. את המצעד הוביל שר החינוך נפתלי בנט. צפו בגלריה מיוחדת של חיים טויטו (חדשות, בעולם)
לה פן - מארין לה פן: אאסור שחיטה כשרה בצרפתמארין לה פן: אאסור שחיטה כשרה בצרפתאלי רוטמן8
ראש מפלגת החזית הלאומית שעלתה לסיבוב השני בבחירות לנשיאות צרפת, משווה היום בין הלבוש המוסלמי חלאל לבין השחיטה הכשרה: את שניהם אאסור בחוק (חדשות, בעולם)
אויגורים, המוסלמים של סין. אילוסטרציה - סין: אסור לקרוא לילד בשמות של מוסלמיםסין: אסור לקרוא לילד בשמות של מוסלמיםאלי רוטמן1
מדינת הענק הקומוניסטית השוללת את כל הדתות, מממשת הלכה למעשה כפייה אנטי דתית נגד מוסלמים, בשל התקפות טרור היוצאות מהמחוז בו הם מתגוררים (אקטואליה, בעולם)
אימון של הצבא האוקריאני בשבוע שעבר - אוקראינה הפסיקה את החשמל לבדלניםאוקראינה הפסיקה את החשמל לבדלניםדניאל הרץ
רשות החשמל האוקראינית הודיעה כי היא מפסיקה את זרם החשמל למחוז לוהנסק הנשלט בידי הבדלנים הפרו רוסיים כשלטענתה חובות החשמל שלהם גדולים מידי (בעולם)
רגע הרעידה - רעידת אדמה בצ'ילה. כך זה נראהרעידת אדמה בצ'ילה. כך זה נראהאלי רוטמן1
לא נמסר על נפגעים כתוצאה מרעידת האדמה העוצמתית הלילה בצ'ילה ורעידות המשנה שבעקבותיה, לאחר שההתרעה המוקדמת גרמה למוכנות ראויה. צפו (אקטואליה)
נשיא ארצות הברית - פסיכיאטרים סיכמו: דונלד טראמפ חולה נפשפסיכיאטרים סיכמו: דונלד טראמפ חולה נפשאלי רוטמן21
על הרבה פחות מכך מתאים לטראמפ, נשיא ארה"ב, להגיש תביעת דיבה: ההצהרה של מספר פסיכיאטרים אודות מחלות נפש בהן הוא לוקה נמסרה בתום וועידה מקצועית (בעולם)
הגבול בין צפון קוריאה לשכנתה דרום קוריאה - צפון קוריאה ערכה תרגיל צבאי נרחבצפון קוריאה ערכה תרגיל צבאי נרחבכיכר השבת1
הרודן הצפון קוריאני, קים ג'ונג און, מסרב להתייחס לאזהרות המערב והנשיא טראמפ וממשיך להתנהג בצורה מאיימת צבאית תוך התעלמות מהאופציה הצבאית שמרחפת (בעולם)
מארין לה פן - המועמדת לה פן פרשה מראשות מפלגתההמועמדת לה פן פרשה מראשות מפלגתהכיכר השבת3
בניסיון להרחיק את עצמה מהתדמית הבעייתית של מפלגתה, אותה הקים אביה, הודיעה הערב מועמדת הימין הקיצוני, מארין לה פן כי היא מתפטרת זמנית מראשות מפלגתה (בעולם)
תדרוך נדיר: 100 סנאטורים זומנו לבית הלבןתדרוך נדיר: 100 סנאטורים זומנו לבית הלבןדניאל הרץ2
הנשיא דונלד טראמפ ייכנס בעוד יומיים תדרוך נדיר וחריג בו הוא יעסוק בנושא המתיחות עם צפון קוריאה בהשתתפות בכירי ממשלו וכל חברי הסנאט שיגיעו לבית הלבן לדיון (בעולם)
אובמה נאם לראשונה מאז סיים את תפקידואובמה נאם לראשונה מאז סיים את תפקידודניאל הרץ4
הנשיא לשעבר, ברק אובמה, נשא הערב לראשונה דברים בציבור לאחר סיום תפקידו בבית הלבן. למרות ציפיית כלי התקשורת כי יתייחס למחליפו בתפקיד הוא נמנע מכך (בעולם)
אדלסון וטראמפ בימים יפים יותר - דיווח: אדלסון הביע אכזבה מהנשיא טראמפדיווח: אדלסון הביע אכזבה מהנשיא טראמפאלי רוטמן1
המיליארדר שלדון אדלסון שתרם הון עתק לשם בחירת טראמפ לנשיאות, מאוכזב ממנו לפי כמה ממקןרביו, בין היתר כי לא קיים הבטחתו להעביר את שגרירות ארה"ב מת"א לירושלים (בעולם)
טראמפ מול ארדואן - דונלד טראמפ וארדואן ייפגשו בחודש הבאדונלד טראמפ וארדואן ייפגשו בחודש הבאכיכר השבת
הנשיא הטורקי יגיע לביקור בבית הלבן שם יפגוש את טראמפ בפעם הראשונה לאחר ניצחונו במשאל העם בארצו. השניים ידונו במלחמה בסוריה ובמצב הדמוקרטיה בטורקיה (בעולם)
רכב שניזוק בתקיפה אנטישמית בארה"ב - נסיקה של 86% במקרי אנטישמיות בארה"בנסיקה של 86% במקרי אנטישמיות בארה"בדניאל הרץ1
על פי דו"ח הליגה נגד השמצה החל מניצחון דונלד טראמפ בבחירות ישנה נסיקה אדירה במספר התקריות האנטישמיות כשבחודשים האחרונים יש קפיצה של 86 אחוזים (אקטואליה)
ראש העיר התאכזב והודיע כי יתפטרראש העיר התאכזב והודיע כי יתפטרדניאל הרץ
ראש העיר אנזן שבצרפת הודיע לתקשורת כי יתפטר מתפקידו בשל הצבעת תושבי עירו לטובת מארין לה פן הימנית הקיצונית. דבריו זכו לחיבוק חם מהתקשורת הצרפתית (בעולם)
מאריקה אנגוסן - "תרבות הזיכרון" בגרמניה צריכה להשתנות"תרבות הזיכרון" בגרמניה צריכה להשתנותמאריקה אנגוסן2
מערכת החינוך הגרמנית מחדירה בתלמידיה את זיכרון השואה מגיל קטן ובאופן אינטנסיבי, אך העיתונאית מאריקה אנגוסן סוברת שהשיטה חייבת להשתנות - אחרת ימרדו בה יותר ויותר
טראמפ: אין להתעלם מהאיומים על ישראלטראמפ: אין להתעלם מהאיומים על ישראלישראל כהן6
נשיא ארה"ב דונדל טראמפ התייחס ליום השואה ואמר כי אין להתעלם מאיומי המשטר הקורים להשמדת ישראל. את השואה כינה "הפרק האפל ביותר בהיסטוריה האנושית" • צפו (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1