גד אלבז  ישי ריבו  חנוכה  הצעת צחוק
החשוד מובל על ידי המשטרה - חשוד בהשגת נשק להשמדה המונית לצפון קוריאהחשוד בהשגת נשק להשמדה המונית לצפון קוריאה
כ"ט בכסלו תשעח | 17.12.17
המשטרה האוסטרלית עצרה חשוד בסחר בנשק להשמדה המונית עבור צפון קוריאה. החשוד ניסה לתווך בעסקאות נוספות שנועדו לייצר הכנסה עבור המדינה המבודדת (בעולם)
המיליארדר היהודי רצח את אשתו והתאבדהמיליארדר היהודי רצח את אשתו והתאבדקובי רוזן6
משטרת קנדה חושדת כי המיליארדר היהודי בארי שרמן רצח את אשתו האני ולאחר מכן התאבד. לפנות בוקר נמצאו גופות השניים במרתף ביתם בסחוזה שבטורונטו (חדשות, בעולם)
אילוסטרציה - מיליארדר יהודי ואשתו נמצאו מתים בביתםמיליארדר יהודי ואשתו נמצאו מתים בביתםשאול כהנא2
מוות מסתורי בקנדה: המיליארדר היהודי בארי שרמן ואשתו נמצאו בליל שבת ללא רוח חיים בביתם בטורונטו. המשטרה המקומית הגדירה את נסיבות המוות חשודות (חדשות, בעולם)
טראמפ והכותל המערבי - גורמי ממשל בכירים: 'הכותל המערבי חלק ממדינת ישראל'גורמי ממשל בכירים: 'הכותל המערבי חלק ממדינת ישראל'יוני גבאי1
לאחר הצהרת הנשיא טראמפ כי ירושלים היא בירת ישראל, בכירים בארה"ב שחררו הצהרה נוספת: "הכותל חלק מישראל, גם בהסכם שלום", מה שהחריף את המתיחות עם העולם הערבי (חדשות)
היסטוריה באלבניה: נר חנוכה במעון רוה"מהיסטוריה באלבניה: נר חנוכה במעון רוה"מכיכר השבת1
הגר"פ גולדשמידט הוזמן ע"י ראש הממשלה אדי ראמה כדי לקבל את תמיכתו ביוזמתו להקמת מרכז יהודי במדינה האסלאמית • הטקס נפתח בהדלקת נר חנוכה • צפו (חדשות)
טיל איראני בשיגור - מזכ"ל האו"ם: איראן לא מצייתת לקריאתנומזכ"ל האו"ם: איראן לא מצייתת לקריאתנודניאל הרץ
אנטוניו גוטרש כתב בתצהיר אותו הגיש למועצת הביטחון כי ייתכן והאיראנים ממשיכים בתכנית ייצור הטילים הבליסטיים ואף מעבירים טילים כאלה לידי המורדים החות'ים (בעולם)
ראש הממשלה הושבע, אביו הדליק חנוכייהראש הממשלה הושבע, אביו הדליק חנוכייהכיכר השבת2
הפרלמנט הפולני, ה'סיים', אירח אמש שני אירועים חגיגיים במקביל - השבעת ראש הממשלה החדש, מטאוש מורביאצקי, והדלקת נר ראשון של חנוכה. צפו בתיעוד מהפרלמנט (בעולם)
הנשיא הצפון קוריאני - "נהפוך למעצמה הגרעינית החזקה בעולם""נהפוך למעצמה הגרעינית החזקה בעולם"כיכר השבת9
שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, אמר בנאום שנשא כי ארצו מתקדמת לקראת הפיכתה למעצמה הגרעינית החזקה בעולם והודיע כי ימשיך בקידום תכנית הנשק הגרעיני (חדשות בעולם)
כלה שיצאה לחופשה בקריביים הותקפה על ידי כרישכלה שיצאה לחופשה בקריביים הותקפה על ידי כרישכיכר השבת5
בני זוג שיצאו לחופשת חלומות באיים האקזוטיים החליטו כחלק מהחוויות לשחות בחברת כרישים, אלא שאחד מהכרישים לא אהב את העובדה שמשתלטים לו על המים הטריטוריאליים והחליט להילחם עליהם
זירת הפיגוע ותמונת המחבל - המחבל רצה לנקום על פעולות ישראל בעזההמחבל רצה לנקום על פעולות ישראל בעזהדניאל הרץ2
עקאיד אללה בן ה-27 מבנגלדש הכין מטען חבלה מאולתר איתו התכוון לגרום לנזק רב לולי התפוצץ בידיו. המניע למעשה לפי דבריו בעת חקירתו: פעולות ישראל בעזה (חדשות בעולם)
אילוסטרציה - בקבוקי תבערה הושלכו לעבר בית כנסת בשבדיהבקבוקי תבערה הושלכו לעבר בית כנסת בשבדיהכיכר השבת1
האם שבדיה הופכת להיות מעוז אנטישמי? בימים האחרונים סובלים בני הקהילה מרדיפות, הפגנות ואיומים על חייהם השלווים. הבוקר חוו בני הקהילה נסיון הצתה שני בתוך 48 שעות בלבד (חדשות)
המוסלמי בעת ההתפרעות - שוחרר מוסלמי שניפץ את המסעדה היהודיתשוחרר מוסלמי שניפץ את המסעדה היהודיתאלי רוטמן
בסוף השבוע האחרון ניפץ פורע מוסלמי את חלונותיה של מסעדה יהודית כשרה בבירת הולנד, לעיני השוטרים המקומיים, וכעת נודע כי הוא אולי ידון רק בגין וונדליזם (בעולם)
אילוסטרציה - אירופה קפואה: אלפי טיסות עוכבו ובוטלואירופה קפואה: אלפי טיסות עוכבו ובוטלוכיכר השבת
מזג האוויר החורפי שפוקד את אירופה גורם ללא מעט שיבושים במערך התחבורה הציבורית. בבריטניה שוויץ ומדינות נוספות עוכבו הנוסעים למשך שעות ובגרמניה בוטלו טיסות
זירת האירוע והמחבל הפצוע - מטען חבלה התפוצץ על מחבל בלב מנהטןמטען חבלה התפוצץ על מחבל בלב מנהטןאלי רוטמן2
פיצוץ עז החריד את אזור השדרה ה-8 ורחוב 42st במנהטן; 3 קווים ברכבת התחתית פונו מנוסעיהם • 3 נפצעו, וכן המחבל שהמטען אותו נשא התפוצץ עליו טרם הזמן אותו תכנן (בעולם)
פוטין ואסד בפגישתם הקודמת - פוטין בביקור פתע בסוריה: יוציא את הכוחותפוטין בביקור פתע בסוריה: יוציא את הכוחותאלי רוטמן2
בפעם הראשונה דרכו היום רגליו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על אדמת סוריה, לה סייע בנצחונה על דאע"ש. הוא הודיע על הוצאה מדורגת של הכוחות הרוסים מהמדינה (חדשות, בעולם)
טראמפ - טראמפ מצייץ מהמיטה ושותה דיאט קולהטראמפ מצייץ מהמיטה ושותה דיאט קולהאלי רוטמן9
כ-60 ממקורבי טראמפ ואנשים מסביבתו תושאלו לפני פרסום תחקיר עסיסי ב'ניו יורק טיימס' על סדר יומו - וזה, כך מתברר, מוזר במיוחד אך מסביר את תופעת "טראמפ בטוויטר" (בעולם)
רז צרויה ואפיק שחר - תאונה: 2  צעירים ישראלים נהרגו בפיליפיניםתאונה: 2 צעירים ישראלים נהרגו בפיליפיניםדניאל הרץ1
אפיק שחר ורז צרויה, בני 27 שעובדים בחברה ישראלית במדינה המזרח-אסיאתית, היו מעורבים בתאונה עם משאית ונהרגו במקום. גופותיהם הוטסו לארץ לקבורה (חדשות בעולם)
שבדיה: רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה על בית הכנסתשבדיה: רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה על בית הכנסתכיכר השבת7
21 רעולי פנים השליכו בקבוקי תבערה אל בית כנסת בעיר גטבורג שבשבדיה, בעת שבמקום נערכה פעילות של תנועת נוער. לא היו נפגעים • "אמא אני מפחדת", כתב אחת מהן לאמה (חדשות בעולם)
תערוכה מרשימה בישיבת חכמי לובלין בפוליןתערוכה מרשימה בישיבת חכמי לובלין בפוליןישראל כהן1
בתוך המבנה ההיסטורי בו שכנה בפולין ישיבתו של הגאון רבי מאיר שפירא זצ"ל, "ישיבת חכמי לובלין", נפתחה לאחרונה תערוכה מרתקת אודות הרב המפורסם ומפעליו הרבים (בעולם)
טראמפ הוגה את השם המסובך - ומחמיא לעצמו - מדוע טראמפ 'שבר שיניים' במסיבת חנוכה?מדוע טראמפ 'שבר שיניים' במסיבת חנוכה?ישראל כהן3
רב בית הכנסת הפורטוגזי העתיק במנהטן ומקורבם של בני משפחת טראמפ: מיהו הרב סולובייצ'יק שאת שמו הלא קל להיגוי אמריקני התעקש הנשיא טראמפ להגות כראוי? (בעולם)
הלהבות האדירות - 439 מבנים נשרפו ומאות אלפים פונו מביתם439 מבנים נשרפו ומאות אלפים פונו מביתםכיכר השבת1
גל השריפות בקליפורניה ממשיך להשתולל ומאות בתים נהרסו מהלהבות האדירות. מאות אלפים פונו מבתיהם בהתרעה של דקות. עד עתה אין נפגעים בנפש, 3 כבאים נפצעו (בעולם)
התקרית המפחידה - המוסלמי ניפץ את המסעדה היהודית • צפוהמוסלמי ניפץ את המסעדה היהודית • צפואלי רוטמן17
בגלל טראמפ? תקרית חמורה באמסטרדם בירת הולנד: מוסלמי ניפץ את חלונותיה של מסעדה יהודית בבעלות ישראלי, באמצעות מוט ברזל, תוך קריאות "אללה אכבר" • צפו (בעולם)
תיעוד מדהים - שריפת ענק משתוללת בלוס אנג'לס  • צפושריפת ענק משתוללת בלוס אנג'לס • צפואלי רוטמן3
אלפי בתים פונו מיושביהם, יותר מ-11 אלף דונמים הוחרבו ושכונת היוקרה באל.איי נפגעה, כתוצאה משרשרת שריפות ענקיות שבינתיים לא גבו חיי אדם • צפו (אקטואליה, בעולם)
פיגועי מגדלי התאומים - תערוכה: המחבל מה-11.9 - "קדוש מעונה"תערוכה: המחבל מה-11.9 - "קדוש מעונה"אלי רוטמן1
זעזוע בינלאומי מתערוכה בה מוצגים רבי-מחבלים, מהפיגוע במגדלי התאומים ומהפיגוע במוזיאון הבטקלאן בצפרת, כ"קדושים מעונים", לצד מרתין לותר קינג ואחרים (אקטואליה)
סוכן ביון. אילוסטרציה - טראמפ שוקל להקים סוכנות מודיעין 'פרטית'טראמפ שוקל להקים סוכנות מודיעין 'פרטית'אלי רוטמן1
בעוד הקרע בין ראשי סוכנויות הביון בארה"ב לבין טראמפ הולך ומעמיק, על רקע פרשת 'רוסיה גייט', שוקל הנשיא הקמת גוף מודיעין חדש שידווח לו ישירות ויעקוף את כל השאר (חדשות)
ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי - נעצרו חשודים שתכננו להתנקש בתרזה מיינעצרו חשודים שתכננו להתנקש בתרזה מיידניאל הרץ1
סוכנות המודיעין הבריטי דיווחה כי עצרה שני חשודים המשתייכים לארגון הטרור הקיצוני דאעש שתכננו להתנקש בחייה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, בביתה (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1