בישיץ  הורביץ  חנה הורביץ  מוטי..
אילוסטרציה - מתקפת סייבר שיתקה את ממשלת אוקראינהמתקפת סייבר אדירה שיתקה את ממשלת אוקראינה
ג' בתמוז תשעז | 27.06.17
מתקפת סייבר נרחבת פגעה הצהריים במחשבים ברחבי אירופה, וגרמה להפלת כל מערך המחשוב הממשלתי באוקראינה. החשד: האקרים רוסים מאחורי המתקפה (בעולם)
דונלד טראמפ - סקר: טראמפ עוצמתי, יהיר ולא פופולריסקר: טראמפ עוצמתי, יהיר ולא פופולרידניאל הרץ
40 אלף נשאלים ב-37 מדינות בעולם השיבו לסקר על מידת התמיכה שלהם בנשיא האמריקאי. המדינות היחידות בהן זכה טראמפ לתמיכה גדולה מאובמה היו ישראל ורוסיה (בעולם)
שני המובילים מעל 30 מיליון עוקבים כל אחד - טראמפ: אני ומודי מובילים ברשתות החברתיותטראמפ: אני ומודי מובילים ברשתות החברתיותדניאל הרץ
לאחר מפגש עם ראש ממשלת הודו התייחס הנשיא האמריקאי למספר העוקבים הרב של שניהם ברשתות החברתיות. כותבת הביוגרפיה של הנשיא דונלד טראמפ דווקא מודאגת (חדשות)
ממראות התקיפה המחרידה בח'אן שייחון - הבית הלבן: זיהינו הכנות לשימוש בנשק כימיהבית הלבן: זיהינו הכנות לשימוש בנשק כימיכיכר השבת
הבית הלבן הזהיר הבוקר את אסד כי "הוא וצבאו ישלמו מחיר כבד" אם יעשו שוב שימוש בנשק כימי, זאת בעקבות מידע מודיעיני שהצביע על כך שנעשות הכנות לשימוש כזה (בעולם)
השרה: "אמנע איסור ברית המילה בנורבגיה"השרה: "אמנע איסור ברית המילה בנורבגיה"כיכר השבת
שרת האוצר הנורבגית, סיב ג'נסן, התחייבה לא לקדם את החוק לאיסור קיום ברית מילה במדינה, למרות ההחלטה הקודמת של מפלגתה. "אנו מתנגדים לכל צורה של אנטישמיות" (בעולם)
טראמפ מנופף בצו נשיאותי - בית משפט העליון אישר את הצו של טראמפבית משפט העליון אישר את הצו של טראמפדניאל הרץ
טראמפ וממשלו רשמו הערב ניצחון חשוב על הליברלים כשבית המשפט העליון אישר את "צו המוסלמים" למשך 90 יום, זאת לאחר מאבק משפטי שארך כמה חודשים (בעולם)
חברי פרלמנט אירופים: "להשיב רכוש יהודי"חברי פרלמנט אירופים: "להשיב רכוש יהודי"כיכר השבת
71 חברי פלרמנט אירופים פרסמו קריאה להשבת רכוש יהודי גזול ולהגדלת התמיכה לניצולי שואה שמצבם הכלכלי קשה. הקריאה לוותה בהצבעה מחייבת בפרלמנט (חדשות, בעולם)
האסיר הנמלט - אחרי 30 שנות הימלטות: נעצר השודד הבורחאחרי 30 שנות הימלטות: נעצר השודד הבורחכיכר השבת
שודד מוושינגטון הצליח לתעתע ברשויות החוק והסתתר 32 שנה מעונש מאסר של 7 שנים בלבד. האסיר הנמלט יוחזר לתאו בכלא שם ימתין לעונש נוסף על מעשיו (חדשות, בעולם)
הטביעה הדרמטית - הספינה טבעה  עם 150 הנוסעים שעליה. צפוהספינה טבעה עם 150 הנוסעים שעליה. צפוכיכר השבת5
לפחות 9 נוסעים טבעו למוות, ועוד עשרות מוגדרים כנעדרים, לאחר שספינה טבעה בקולומביה. הגורם: רשלנות של מפעילי הספינה - שטבעה לפני 3 חודשים אך שבה לעבודה (בעולם)
ארכיון - צה"ל השמיד מהאוויר תותחים של צבא אסדצה"ל השמיד מהאוויר תותחים של צבא אסדכיכר השבת3
בפעם השניה בתוך 24 שעות, תקף צה"ל שוב יעדים של צבא אסד בסוריה, זאת בתגובה לזליגת הירי לעבר ישראל, הפעם הותקפו 2 תותחים ומשאית תחמושת של הצבא הסורי (ביטחון)
הרב מילקי, בבית הכנסת - השופט הנוצרי מנע פיטורים של רב אוסטרליהשופט הנוצרי מנע פיטורים של רב אוסטרליאלי רוטמן
זה החל בנימוקים על קשיים כלכליים, והמשיך בטענה כי המתפללים לא מרוצים - בכל דרך ניסו לפטר את הרב מילצקי מכהונתו, אולם דווקא השופט הנוצרי הציל את משרתו (בעולם)
טראמפ בנאומו - טראמפ "גנב" רעיון לגבי החומה מול מקסיקוטראמפ "גנב" רעיון לגבי החומה מול מקסיקואלי רוטמן
נשיא ארה"ב נאם על מיזם חדשני, של חומה סולארית יעילה וחסכנית מול מקסיקו, והציג אותו כרעיון שלו - כשבאמת הוא נפרס קודם בהרחבה באתר חדשות אמריקני נחשב (בעולם)
אילוסטרציה - 148 בני אדם נהרגו בהתלקחות מיכלית דלק148 בני אדם נהרגו בהתלקחות מיכלית דלקכיכר השבת5
משאית דלק שהתהפכה בפקיסטן הביאה למותם של לפחות 148 בני אדם ופצועים קשים רבים. ההרוגים הגיעו כדי לאסוף את הדלק שנשפך על הכביש ולפתע הוא החל לבעור (בעולם)
איסנילון האפילון - מצוד נרחב אחר בכיר דאע"ש בפיליפיניםמצוד נרחב אחר בכיר דאע"ש בפיליפיניםדניאל הרץ
קרבות עקובים מדם נערכים בעיר מראווי שבדרום הפיליפינים בין הצבא הפיליפיני לבין האיסלאמיסטים שמגנים על מנהיגם הקיצוני איסנילון האפילון שנשבע אמונים לדאע"ש (בעולם)
תחקיר חשף: מתקני העינויים הסודיים בתימןתחקיר חשף: מתקני העינויים הסודיים בתימןכיכר השבת9
תחקיר שפורסם בשבוע האחרון חשף את קיומם של מתקני כליאה סודיים בדרום תימן, בהם מבצעים חיילים עינויים קשים של עצירים. בין השיטות: קשירת עצירים מעל מדורה (חדשות)
הסרטון העוקצני של השחקן שמתנגד לטראמפהסרטון העוקצני של השחקן שמתנגד לטראמפכיכר השבת1
השחקן ארנולד שוורצנגר, אחד ממבקריו הבולטים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נפגש בארמון האליזה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, וצילם יחד עמו סרטון בו התחייבו "לעשות את כדור הארץ נהדר שוב" (בעולם)
השריפה בלונדון - לונדון: 600 בנייני מגורים בסכנת שריפהלונדון: 600 בנייני מגורים בסכנת שריפהכיכר השבת1
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי הודיעה כי לפחות 600 בנייני מגורים בממלכה בסכנת שריפה מאחר והם מצופים בחומר דליק כמו שהיה במגדל גרנפל שנשרף וגבה קורבנות (בעולם)
"האקרים רוסים תקפו 21 מדינות בארה"ב""האקרים רוסים תקפו 21 מדינות בארה"ב"כיכר השבת
ג'נט מנפרה, סגנית תת המזכיר לביטחון סייבר במשרד לביטחון לאומי בארצות הברית, העידה בסנאט ואמרה כי האקרים רוסים תקפו מערכות מחשוב ב-21 מדינות בארצות הברית (חדשות)
התקרית הקשה - תיעוד מחריד: השוטר יורה למוות בנהג שחורתיעוד מחריד: השוטר יורה למוות בנהג שחוראלי רוטמן10
רצח בדם קר, לא פחות, כך ניתן להגדיר את האירוע במדינת מינסוטה שמסעיר את ארה"ב ומחדד שוב את המתיחות בין הלבנים לשחורים. ילדה קטנה חולצה מהרכב המדמם (בעולם)
כולם מתפטרים? הנשיא מקרון - מהומה פוליטית: 4 שרים בממשלת מקרון התפטרומהומה פוליטית: 4 שרים בממשלת מקרון התפטרודניאל הרץ1
הנשיא הצרפתי הצעיר רק החל את כהונתו וכבר השבוע ארבעה משריו התפטרו מתפקידיהם בגלל חקירות שנערכות נגדם בחשד לשחיתות במפלגת 'מודם' בה הם חברים (בעולם)
התינוק מחוץ לחלון, בידי המטורף - מחריד: '1,000 לייקים - או שאני מפיל תינוק'מחריד: '1,000 לייקים - או שאני מפיל תינוק'אלי רוטמן19
אזרח אלג'יראי אחז בחוזקה בפעוט, קרוב משפחתו, מחוץ לחלון בקומה 15, צילם עצמו כך בפייסבוק ואיים כי ישליך אותו אל מותו האכזרי אם לא יקבל במהירות 1000 לייקים (בעולם)
אילוסטרציה - מחבל מתאבד נוטרל בתחנת רכבת בבריסלמחבל מתאבד נוטרל בתחנת רכבת בבריסלכיכר השבת2
כוחות הביטחון הבלגים ניטרלו מחבל שנשא על גופו חגורת נפץ. המחבל תכנן ככל הנראה לפוצץ את המטען בתחנת הרכבת או באחת מהרכבות. לא היו נפגעים (חדשות, בעולם)
טראמפ - הנשיא האמריקני זועם על מות הסטודנטהנשיא האמריקני זועם על מות הסטודנטכיכר השבת
טראמפ אמר כי מותו של הצעיר שנכלא בצפון קוריאה הוא "חרפה מוחלטת", וכי היה על המדינה הקומוניסטית להחזירו מזמן לביתו. המקרה גרם ביממה האחרונה לזעם רב בארה"ב על הקוריאנים (חדשות, בעולם)
מי צייר צלבי קרס ומגן דוד על חנויות בארה"ב?מי צייר צלבי קרס ומגן דוד על חנויות בארה"ב?כיכר השבת
המשטרה המקומית פתחה בחקירה סביב העומדים מאחורי הכתובות. מנהיגי הקהילה היהודית החרדים מגל אנטישמיות גובר, דרשו להגביר את האבטחה סביב מוסדות יהודיים ובתי עסק (בעולם)
מחקר: יהיה חם יותר, אבל האנושות תסתגלמחקר: יהיה חם יותר, אבל האנושות תסתגלכיכר השבת
צוות חוקרים מאוניברסיטת הוואי בחם גלי חום קטלניים ב-37 השנים האחרונות ולטענתם גלי החום מתרבים מאד בשנים האחרונות אך לא בהכרח צפויה מכך סכנה לחיי אדם (בעולם)
קושנר נאם - התקשורת בארה"ב התאכזבהקושנר נאם - התקשורת בארה"ב התאכזבהאלי רוטמן1
הוא הרדים אותם: נאומו הראשון, מאז מונה ליועצו הבכיר של חמיו הנשיא, של הצעיר היהודי המצליחן, גרר פיהוק רחב ואכזבה ניכרת מצד כלי התקשורת שמחכים לו בפינה (בעולם)

בעולם

חדשות ואקטואליה מסביב לעולם: אירופה, ארצות הברית המזרח הרחוק ושאר חלקי העולם. סיקור נרחב, כתבות בלעדיות ועדכונים שוטפים על מה שקורה אצל השכנים.

כיכר facebook
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
עו"ד דוד דרור
קלינטון מתעקשת בלי סיבה / פרשנות
כ"ט בחשוון תשעז1