אאא

בית המשפט בנצרת קבע דיון בעתירת ארגוני נשים נגד המופע בעפולה שאמור להתקיים בשבוע הבא, לעיצומו של צום תשעה באב בצהרי היום.

האירוע אמור להתקיים ביום רביעי הבא וייתכן שבשל כך בית המשפט החליט לקבוע את הדיון בנושא המופע לתשעה באב.

כזכור, אתמול הוגשה העתירה מטעם 'שדולת הנשים בישראל' כנגד הופעה המיועדת לציבור החרדי של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ ושל הזמר המזרחי חיים ישראל, בפארק העירוני של עפולה.

עיריית עפולה אישרה יום כיף ב'בין הזמנים' לציבור החרדי, כאשר מלבד ההופעה המוזיקלית של הזמרים מוטי שטיינמץ וחיים ישראל, במקום יתקיים גם מתנפחים לילדים ושלל פעילויות, כאשר כל הפעילות אמורה להתקיים בהפרדה מוחלטת בין נשים לגברים - כפי המקובל במגזר החרדי.

האירוע כאמור, אמור להתקיים בפארק העירוני של עפולה, ואף אושר כבר ע"י עיריית עפולה ואף נבחרי ציבור מטעם העירייה הבטיחו את השתתפותם בערב המיוחד הזה כולל ראש העיר אבי אלקבץ.

מנכ"לית שדולת הנשים גברת גרא-מרגליות אמרה "אנחנו עותרות היום כדי לדאוג לכך שנשים יוכלו להיות נוכחות ושוות בכל מרחב ציבורי. לא ייתכן שאבא לא יוכל ללכת עם ביתו למתנפחים ואמא תופרד בכניסה לפארק ציבורי מהבנים שלה. אנו מבקשות מבית המשפט לאכוף את החוק ולהבטיח שוויון".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עורכי הדין שייצגו את'שדולת הנשים' בעתירה שהגישו לבית המשפט לעניינים מנהליים בנצרת אמרו: "הפרדה בתוך פארק עירוני השייך לכלל הציבור הוא חמור ביותר ומסמן את הנשים כסוג ב' שצריך להסתיר אותם מאחורי מחיצות וככאלה שלא יכולות להיות נכוחות במרחב הציבורי. בית המשפט חייב לשים קו אדום ולהגיד לציבור, כי המרחב הציבורי שייך לכולם".

מעיריית עפולה נמסר בתגובה: "מדובר באירוע מסחרי שתוכנן מבעוד מועד בתכנית הקיץ וכמו כל הפקת ענק שמתקיימת בעפולה כלל הציבור מוזמן לרכוש כרטיסים ולהגיע.

באמפיתאטרון אכן תתקיים הפרדה מלאה כנהוג באירועים למגזר החרדי בכל הארץ. אנו מכבדים את כל סוגי האוכלוסייה בעיר ובכללם את החרדים. לא יתכן כי אמונתם תגרום להם שלא להנות מאירוע תרבות. מדובר באפליה חמורה כלפי המגזר החרדי".

בית המשפט בנצרת קבע דיון בעתירת ארגוני נשים נגד המופע בעפולה שאמור להתקיים בשבוע הבא, ל...עיצומו של צום תשעה באב.