אאא

שוב מתיחות בין 'דגל התורה' לראש העיר ישראל פרוש זאת על רקע "הפרת הסכמים" לטענתם. אלא שהפעם גם נציג ש"ס יהודה בוטבול לא נשאר בצד, ובסביבתו טוענים להפרת ההסכמים מצידו של ראש העיר, שסביבתו מכחישה.

במה דברים אמורים? המתיחות בין דגל התורה הארצית לדגל התורה המקומית החלה עוד בעת הבחירות לראשות העיר, אז דגל התורה סירבה לתמוך בישראל פרוש לראשות העיר. למרות זאת, ולאחר שיצחק פינדרוס נכשל מהתמודדות לראשות, נציגי דגל התורה בעירייה התנהלו באופן עצמאי תוך שהם תומכים בפרוש, בתמיכת הגר"ד לנדו ורבנים נוספים.

בהסכם הקואליציוני בין ש"ס לדגל התורה נכתב כי ש"ס תהיה זו שתבחר את התפקיד ראשונה, כמו כן סוכם שהתפקיד הבכיר – וועדת תכנון ובניה תינתן לש"ס ולא לדגל התורה המקומית שאינה כפופה להנהגה הארצית.

אלא שבאופן מפתיע, החליט ראש העיר ישראל פרוש להעניק את תפקיד יו"ר תכנון ובניה שהיה אמור להיות בידי ש"ס לאבי שטרן מדגל התורה.

בישיבת מועצה שנערכה הערב (רביעי), הצביעו אגודת ישראל, דגל התורה, הבית היהודי ואבי דיין בעד הענקת התפקיד לשטרן. חברי סיעת ש"ס התנגדו. חבר האופוזיציה ברק צברי נעדר מהישיבה.

גורם בש"ס טוען בשיחה עם 'כיכר השבת' כי בתקופה האחרונה היחסים בין יו"ר ש"ס יהודה בוטבול לראש העיר עלו על שרטון ובשל כך פרוש החליט לתת את הוועדה הנחשקת תכנון ובניה לאבי שטרן יו"ר דגל התורה בעירייה.

 פרוש, לפני שנה, באולפן 'כיכר' (מנהל אולפן: אריאל ליבא)

יותר משזעמו בש"ס, זעמו בדגל התורה שרואים בכך בגידה בפעם השנייה. זאת לאחר שתחילה נכנסו החברים מדגל התורה לקואליציה של פרוש למרות עמדת המפלגה נגד הכניסה לקואליציה, וכעת הענקת התיק הבכיר לנציג האופוזיציה בדגל התורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בכיר בדגל התורה אמר ל'כיכר השבת' כי "המינוי לא הגיע לשולח שלנו, מדובר על התנהלות מקומית המבוססת על הפרת הסכמים, אנחנו לא מפרים הסכמים כבר לפני הבחירות ידענו שיש לנו בעיה למימוש ההסכם בעצם העובדה שאף אחד מהצדדים לא רץ".

מנגד בכיר בשלומי אמונים אומר ל'כיכר השבת' כי הדברים אינם נכונים כלל. לדבריו, "היה סיכום לפיו נציג ש"ס ימונה ליו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה. ושמינוי זה לא יהיה ללא הסכמת כלל הצדדים".

לדבריו, "מי שמחזיק בתפקיד יו"ר הוועדה למשנה לתכנון ובניה הוא ראש העיר עצמו שהחליט להעניק לממלא מקומו אבי שטרן את הסמכויות לחתום, וכי מדובר במינוי טכני בלבד להוריד מהעומס שיש על ראש העיר בתקופה זו".

גורמים בעיריית אלעד מסרו ל'כיכר השבת' בתגובה לכתבה: "אין שום דבר נגד ההסכם. מדובר במינוי למילוי מקום בוועדה, ולא ראשות ועדת משנה. או שמישהו לא יודע לקרוא הסכם או שמדובר ברכילות ואין דרכנו להתייחס לרכילויות, אצלנו עסוקים בעשיה. המינוי מטרתו לסייע בזירוז היתרי בניה לתושבים".