אאא

סיעות הליכוד, הבית היהודי, דגל התורה ואגודת ישראל בבית שמש, שפוטרו הבוקר (ראשון) בידי ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך מהקואליציה, מגיבים להתנהלות ראש העיר ותוקפים שהפרה את הסיכומים.

"אנו, חברי מועצת העיר המייצגים את תושבי העיר בית שמש מכל השכונות וכל הזרמים, חברי סיעות הליכוד ואגודת ישראל, הבית היהודי ודגל התורה, הרוב הגדול של חברי מליאת העיר בית שמש - מצרים על כך שמזה תקופה ארוכה ראש העיר מתנהלת בצורה לא תקינה ולא אחראית", אמרו חברי הסיעות.

"כשיצאנו לדרך בקדנציה הנוכחית התחלנו באופטימיות רבה. חשבנו שנוכל יחד להוביל את העיר לעתיד משותף וטוב לתושבים. חשבנו שבהובלתה של ראש העיר נוכל להצעיד את העיר בית שמש לעתיד טוב יותר. ציפינו לעבוד בשותפות מלאה, ולתת מענה לצרכים של הקהילות והציבורים אותם אנחנו מייצגים. לצערנו, לא כך היה".

בשלב הזה פירטו את הפרות הסיכומים, לטענתם, מצד בלוך וכינו את התנהגותה כדיקטטורית. "מתחילת הדרך ראש העיר בחרה לנהוג בשיטת 'הפרד ומשול', להפר את התחייבויותיה לציבור ולהתנהל בצורה לא מקצועית. כך נראית דיקטטורה".

חברי הסיעות פירטו: "לאחר העברת התקציב במליאה הקודמת, ראש העיר בחרה להפר את סיכומיה עם הסיעות. אי עמידה בסיכומים היוותה החמרה נוספת ביחסים מדורדרים בלאו הכי".

הם הוסיפו: "הניסיונות להמשיך ולבצע 'הפרד ומשול' הסתיימו. אנו עומדים איתנים יחד, כלל חברי הסיעות, וקוראים לראש העיר: להפסיק עם ההתנהלות הדורסנית והכושלת ולהתחיל לקחת אחריות. לא לניהול כושל ולא תקין, כן ללקיחת אחריות ציבורית. לא לבזבוז כסף ציבורי, כן לעבודה אחראית ושקולה. לא לניהול דיקטטורי שנכשל, כן לעבודה משותפת עם חברי המועצה למען התושבים.

"אנו קוראים לך ראש העיר, להצטרף לטוב המשותף מכלל המגזרים, אותם אנו מייצגים. עירנו אמנם מורכבת ומאתגרת אבל עם הקשבה ועבודה משותפת אנו מאמינים שאפשר לעבוד יחד. אנו מציעים לך להצטרף אלינו ולהפסיק עם התנהלות לא נכונה ולא פרודוקטיבית. יש הרבה נושאים שיש לטפל בהם, וחבל שאת מונעת זאת מתושבי העיר. זו העת לקחת אחריות".

את דבריהם חברי הסיעות בהצגת חזית מאוחדת. "נחסוך את זמנה היקר של ראש העיר ונמליץ לה בחום לא לנסות ולפנות אלינו בנפרד", הודיעו. "כולנו ניגש יחד ונחליט יחד, ימי ההפרדה וההפחדה תמו. לא ננהל שיח באופן נפרד, אלא כל הסיעות יחד בהחלטה משותפת".

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', הבוקר הודיעה ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך על החלטתה לפטר את סגני ראש העיר מ'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' וכן את נציגי 'הליכוד' בקואליציה. זאת לאחר משבר מתמשך בקואליציה שבראשותה.

בין המפוטרים:  ישראל סילברסטין מ'דגל התורה', אברהם פרנקל מ'אגודת ישראל', שלום אדרי, צבי ווליצקי ומשה אדר מ'הליכוד'. כמו כן, בלוך החליטה לקחת את הסמכויות של שמעון גולדברג מ'אגודה'.

 ימים אחרים. מרימים לחיים טקס חתימת ההסכם בין אגו"י לבלוך ( (צילום: דוברות עיריית בית שמש))

בבית שמש מעריכים כי בלוך החליטה לפטר את רוב חברי הקואליציה בכדי להקים את הקואליציה מחדש עם תנאים חדשים וזה מאחר והיא לא הצליחה להעביר במועצת העיר מספר החלטות החשובות לה, בין היתר תקציבים עבור בניית כיתות בבית שמש הישנה, ברמה ד' ובנווה שמיר.

ב'יהדות התורה' טוענים כי התנגדו למהלך מאחר ובלוך לא עמדה בסיכום על בניית כיתות במוסדות של הציבור החרדי בעיר.

בלוך כתבה במכבה לחברי המועצה המפוטרים: "העיר בית שמש היא עיר של קהילות המבקשות לקיים את הזכות לחיים בכבוד קהילה לצד רעותה. מיום כניסתי לתפקיד ראש עריית בית שמש ביקשתי להניח במרכז השיח של נבחרי העיר את סוגיית הטוב המשותף והאחריות המשותפת לעתידה של העיר.

"מתוך ראייה משותפת ותפיסת העתיד של העיר בית שמש הפקדתי בידיך סמכויות שונות. תכלית הפקדת הסמכויות הייתה לשם חיזוק ופיתוח העיר בית שמש בתחומים שונים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריה: "באחרונה, במספר נסיבות, בחרת לנהוג באופן הפוגע פגיעה אנושה ביעדים אלו , פגיעה שיש בה כדי לפגוע בהתפתחות העיר בית שמש.

"לאור כל האמור לעיל נפגע אמוני ומתוך אחריות לעתידה של העיר בית שמש, ובהתאם לסעיף 17 לחוק הרשויות המקומיות – אני מבקשת להודיע כי החלטתי, כי בעוד 48 שעות משליחת מכתב זה, יבוטלו כלל הסמכויות שהאצלתי לך".

בהודעה לתקשורת טענה ראש העיר בלוך כי קיבלה את החלטתה: "מתוך אחריות לעתיד העיר ותושביה אני לא יכולה לאפשר המשך פגיעה בעיר על ידי מי שיש להם סמכות ואין להם אחריות. מציאות בה סגני ראש העיר וחברי מועצה פוגעים באלפי תלמידי העיר ומונעים מהם כיתות לימוד, הן בעיר הוותיקה, ברמה ד' ובנווה שמיר, היא חסרת אחריות.

"מציאות בה חברי מועצה לא מאפשרים עבודה תקינה לאגפי העירייה לא מקובלת עליי. תפיסת הטוב המשותף תמשיך להוביל אותי אבל עם שותפי אמת ולא לצד חברי קואליציה המתנהלים כאופוזיציה".