גד אלבז  גור  גפני  מלך..
הניסוי של המורה בטוויטר ש'שבר את הרשת'הניסוי של המורה בטוויטר ש'שבר את הרשת'
כ"ד בטבת תשעח | 11.01.18
מורה לכיתה ג' מקנזס רצה ללמד את תלמידיו מהי וויראליות ומה כוחה של הרשת הוא העלה ציוץ לטוויטר וביקש לשתף אותו ותוך זמן קצר גם הוא הופתע מהתוצאות (דיגיטל, ברשת)
דמותו של ראש הממשלה ב"ארץ נהדרת" - המשטרה תבדוק קצין שלעג לבנימין נתניהוהמשטרה תבדוק קצין שלעג לבנימין נתניהואלי רוטמן2
במשטרה מתכוונים לבדוק את "תוכן הפרסומים" הלעגניים שהעלה קצין בכיר בדף הפייסבוק שלו, בהם קטעי סאטירה מהתוכנית "ארץ נהדרת" וקריקטורות ברוח דומה (אקטואליה)
טראמפ - טראמפ הכריז על פרסי הפייק: 'השארו עמנו'טראמפ הכריז על פרסי הפייק: 'השארו עמנו'כיכר השבת
האם הוא מתכוין ברצינות? נשיא המעצמה הגדולה בעולם הכריז בטוויטר כי יעניק ביום שני הקרוב "פרסים" לכלי התקשורת שינצחו בתחרות ה"פייק מדיה" של השנה (ברשת)
העיצוב החדש של חנויות אפל - החנות החדשה והמדליקה לא לקחה את השלג בחשבוןהחנות החדשה והמדליקה לא לקחה את השלג בחשבוןכיכר השבת
חברת אפל פתחה חנות חדשה בשדרות מישיגן מעל לנהר, בעיצוב מדליק וחדשני אלא שהשלג הרב שיורד שם לא נלקח בחשבון, מה שמאלץ את החברה לסגור את החנות (דיגיטל)
פייסבוק הסירה חשבון ולאחר מחאת גולשים החזירה אותופייסבוק הסירה חשבון ולאחר מחאת גולשים החזירה אותובני סולומון3
"אדם גולד", מפעיל דף פייסבוק ידוע, פרסם סטטוס בחשבון הפייסבוק שלו, וזמן קצר לאחר מכן הוא נחסם. לאחר מחאות נמרצות ברשת, פייסבוק החזירה את החשבון לפעולה (דיגיטל)
תמימי בבית המשפט, השבוע - טוויטר מחקה את החשבון של עאהד תמימיטוויטר מחקה את החשבון של עאהד תמימיכיכר השבת28
תומכיה של הנערה שעצורה לאחר שתועדה כשהיא מכה חיילים, גילו כי חשבון הטוויטר שלה נחסם. הם הקימו חשבון חלופי בו הם קוראים לחברה להחזיר לה את החשבון (חדשות)
הציפית - אמזון מציע: ציפית מביכה במיוחדאמזון מציע: ציפית מביכה במיוחדכיכר השבת
אתר הקניות של אמזון גרמניה פרסם תמונה של ציפית לכרית למכירה. עד כאן הכל טוב, אלא שהתמונה המתנוססת עליה גרמה לביקורת על החברה המשווקת ועל החברה המייצרת (ברשת)
בתוך כשלוש שנים סגרה ממשלת סין 13,000 אתריםבתוך כשלוש שנים סגרה ממשלת סין 13,000 אתריםכיכר השבת
הממשל בסין ביצע אכיפה רחבה כנגד אלפי אתרים שונים בעלי אופי אלים ופוגעני, וחסמה מיליוני משתמשים לא מזוהים. וגם - פייסבוק וגוגל מחוץ לגבולות סין(ברשת)
שיטת פייסבוק: כך נילחם בתופעת הפייק ניוזשיטת פייסבוק: כך נילחם בתופעת הפייק ניוזכיכר השבת
קרה לכם שבעת גלישה בפייסבוק צדה את עיניכם ידיעה מעניינת, וכשלחצתם על הקישור אליה הופניתם לאתר שיווקי? פייסבוק נלחמת בזה, בינתיים ללא הצלחה מסחררת (ברשת)
אל קראוודי מתי מתאים לך כדור בראש? - כש'המוסד' הציע לתאם מועד לחיסול ב... טוויטרכש'המוסד' הציע לתאם מועד לחיסול ב... טוויטריאיר טוקר3
חשבון הטוויטר של 'המוסד' הוא אנטי תזה לתדמית הנוקשה של הארגון והוא מלא בהומור וציוצים היתוליים אחד המוצלחים בהם על חשבונו של אחד ממנהיגי האחים המוסלמים (ברשת)
'המוסד' מגייס את פייסבוק כדי להרחיב את שירותיו'המוסד' מגייס את פייסבוק כדי להרחיב את שירותיוכיכר השבת
גם לכאן הם הגיעו. אמנם באיחור אופנתי אבל טוב מאוחר מאף פעם. המוסד הישראלי פתח היום דף פייסבוק ייעודי דרכו מקווה הגוף הקשוח ביותר במדינה לגייס עובדים קשוחים לא פחות (ברשת)
הילד בן השש שהכניס להוריו 11 מיליון דולר בשנההילד בן השש שהכניס להוריו 11 מיליון דולר בשנהכיכר השבת3
הערוץ הפופולארי בכיכובו של הילד הצליח לצבור מיליוני עוקבים, שצופים כיצד הילד בודק ומסקר צעצועים ומאכלים לילדים. הילד לא מסתפק בזה, וערוץ היוטיוב אותו הוא מפעיל ימשיך לפעול כרגיל (ברשת)
ציוץ ששווה זהב. אילוסטרציה - צייצה בטויטר ותשלם 200,000 דולרצייצה בטויטר ותשלם 200,000 דולרכיכר השבת
סטודנטית בת 19 רצתה לתרום 1000 דולר לבית חולים, עבור ילדים קטנים, אך מה שצייצה בטויטר הכפיל את הסכום ב-200 לפחות. מה היא תעשה עכשיו? יש לה מה לומר על זה (ברשת)
קניתם לילד שעון חכם? תשמידו אותו!קניתם לילד שעון חכם? תשמידו אותו!כיכר השבת
בגרמניה רואים בשעונים החכמים סכנה לפרטיות הילדים בין היתר מחשש שנתוני המיקום ישמשו גורמים עברייניים. המורים הונחו למנוע הכנסת שעונים מחשש שההורים יאזינו (דיגיטל)
איילת לאש. חסומה - כתבה שמורשת רבין פחות חשובה - ונחסמהכתבה שמורשת רבין פחות חשובה - ונחסמהאלי רוטמן28
צעירה ישראלית שכתבה בפייסבוק כי עדיף שהילדים ילמדו על מורשת רחל אמנו משילמדו על מורשת רבין, דווחה בידי אנשי שמאל כ"פוגענית" ונחסמה על ידי פייסבוק ל-30 יום (ברשת)
אושר בכנסת: יוקשח המאבק במפירי זכויות יוצרים ברשתאושר בכנסת: יוקשח המאבק במפירי זכויות יוצרים ברשתישי כהן
על פי התיקון שאושר בקריאה ראשונה, יוסדר נושא מתן צו מניעה לספקי אינטרנט להגבלת גישה לאתרים ויעוגן הליך לחשיפת זהותו של מי שהפר זכות יוצרים ברשת (חדשות האינטרנט)
יאן קום - מייסד וואטספ שיתף את "התקווה" - כמחאהמייסד וואטספ שיתף את "התקווה" - כמחאהאלי רוטמן
"מאחר שאבו דאבי סירבה להשמיע את ההמנון הישראלי בטורניר הג'ודו, אני רק אניח את זה כאן", כתב יאן קום, מייסד אפליקציית וואטסאפ, וצירף קישור לסרטון "התקווה" (ברשת)
"איראן ביצעה מתקפת סייבר בבריטניה""איראן ביצעה מתקפת סייבר בבריטניה"כיכר השבת1
ה"טיימס" מדווח כי לפי הערכות מודיעיניות בבריטניה, איראן אחראית למתקפת הסייבר על הפרלמנט בלונדון בחודש יוני האחרון שהשבית 90 חשבונות מייל למשך 12 שעות (חדשות)
גוגל - דיווח: גורמים רוסים מימנו פייק ניוז גם בגוגלדיווח: גורמים רוסים מימנו פייק ניוז גם בגוגלכיכר השבת
ענקית הרשת גוגל חושפת כי גורמים רוסים השתמשו בגוגל בניסיון להשפיע על תוצאות הבחירות בארצות הברית, כך דיווח הוושינגטון פוסט. "חשיפה משמעותית של גוגל" (דיגיטל,רשת)
רומן זדורוב והילדה תאיר ראדה - אשתו של זדורוב: "מדמיינת מציאות אחרת"אשתו של זדורוב: "מדמיינת מציאות אחרת"אלי רוטמן21
פוסט וויראלי: אשתו של האסיר המפורסם שהורשע ברציחתה של הילדה תאיר ראדה לפני עשר שנים, תיארה בפייסבוק את רגשותיה ואת הקושי העצום שלה ושל ילדיה (מעניין, ברשת)
אביחי שורשן. מיקום ביתו נחשף - פעיל ימין: חיי האישיים נחשפו ואני בסכנהפעיל ימין: חיי האישיים נחשפו ואני בסכנהאלי רוטמן6
וויכוח סוער בפייסבוק הוביל לחשיפת פרטיו של פעיל ימין על ידי פעיל שמאל, שדאג לעשות זאת גם בשפה הערבית, וכתוצאה מכך הראשון טוען לאיומים שהחל לקבל (חדשות ארץ)
ההשפלה הקשה - מריח רע: בת קהילת הכושים הושפלה • צפומריח רע: בת קהילת הכושים הושפלה • צפואלי רוטמן69
ברשתות החברתיות הופץ היום סרטון בו מתועדת השפלה דוחה ומבישה של אישה אפריקנית, חברת 'הכושים העבריים', שספגה העלבות בוטות באוטובוס, כי היא "מריחה רע" (ברשת)
אבי בניהו - אבי בניהו תוקף: "בני בליעל הפיצו שמועות"אבי בניהו תוקף: "בני בליעל הפיצו שמועות"ישראל כהן5
דובר צה"ל לשעבר ויועץ התקשורת אבי בניהו תוקף בחריפות את מפיצי השמועות על התרסקות המסוק, מזכיר את פעילות 'כיכר השבת' בצוק איתן וקורא ללכוד את המפיצים (דיגיטל)
הרמטכ"ל ומסוק אפאצ'י. ארכיון - השמועות בוואטסאפ "הרגו" את הרמטכ"להשמועות בוואטסאפ "הרגו" את הרמטכ"לכיכר השבת4
לאחר התרסקות המסוק, כאשר הפרטים היו אסורים בפרסום, בשמועות מרושעות שרצו בוואטסאפ נטען כי הרמטכ"ל נפגע באירוע, באחרות נטען כי מדובר ב"אישיות בכירה" (אקטואליה)
התמונה שהקפיצה - ציוץ מסעיר: "והשתחוו על רגליך... מנאציך"ציוץ מסעיר: "והשתחוו על רגליך... מנאציך"אלי רוטמן8
לא רק אחמד טיבי, כצפוי, אלא גולשים נוספים תקפו את הח"כ הימני שצייץ את תמונת המוסלמים משתחווים בתפילתם אל מול השוטרים בעמדות הבידוק לצד ציטוט מספר ישעיה (רשת)
אושייה ברגע: המכונות שיביאו לכם מאות לייקיםאושייה ברגע: המכונות שיביאו לכם מאות לייקיםבני סולומון
אם לא קוראים לכם מלך זילברשלג, כנראה כבר שברתם את הראש בניסיון למצוא את הנוסחה שתביא לכם מאות לייקים לפוסטים שלכם ברשתות החברתיות. לרוסים יש פתרון חדש: מכונות רחוב שיוסיפו לכם לייקים (ברשת)

ברשת

לרשת החברתית ולרשת בכלל יש חיים בפני עצמן. סרטונים ויראלים, חומרים מעניינים וטכנולוגיות חדשות שצצות ועולות רק ברשת בסיקור מיוחד במדור דיגיטל של כיכר השבת.

עדכונים
כיכר facebook
אלי שפירא
אלי שפירא
והבדילנו מן הוואטסאפ
כ"א בשבט תשעו7
מוטי רובינשטיין - הפכנו להיות פחדני וואטסאפ / מוטי רובינשטיין
מוטי רובינשטיין
הפכנו להיות פחדני וואטסאפ / מוטי רובינשטיין
י"ב באלול תשעה7
הנקראים
המדוברים