אאא

סיפור מעניין התרחש במעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן המלמד על פיקחותו וישרותו של גדול הדור.

אחד מראשי הארגונים העוסקים בקירוב רחוקים נכנס עם איש עסקים שהסכים לתרום לטובת הפעילות הברוכה סכום כסף גדול אולם התנה זאת בהבטחתו של מרן הגראי"ל שיאמר לו באופן ברור ונחרץ כי יבטיח לו שישהה לצדו של ראש הישיבה בגן עדן.

הסכום אותו הציע הנגיד היה מוערך בחצי מיליון דולר. מרן האזין ושאל את יו''ר הארגון בכמה מסתכמים כלל החובות ונענה כי סך כל החובות הינן 6 מיליון דולר.

ראש הישיבה פנה לנגיד ואמר לו: "אם תכסה את כל החובות, אבטיח לך".

האיש נדהם, ואמר כי סכום כזה הוא לא מסוגל לתת ופנה ויצא מהחדר.

לאחר מכן נשאל מרן ראש הישיבה מה עמד מאחורי בקשתו שישלם סכום כה עצום.

מרן הגראי"ל הסביר כי "בשביל אותו נגיד, לתת חצי מיליון דולר לא מדובר במאמץ רב. זו אמנם תרומה נכבדה אך בשבילו זה מאמץ קטן. אם בן אדם רוצה דבר כזה גדול, כמו גן עדן, הרי שעליו להתאמץ מאד".

המקורבים שאלו את מרן ראש הישיבה האם במקרה שהנגיד היה מודיע כי מוכן לתת את הסכום במלואו היה נעתר לבקשתו ומבטיח לו להיות לצדו בגן עדן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מרן ראש הישיבה השיב בחיוך: "אם היה עושה כזו צדקה אני הייתי רוצה לשבת לידו בגן עדן...".

בתוך כך, על פי הדיווחים ,הציע הנגיד שלמה יהודה רכניץ שהגיע לישראל לסייע במאמצי השלום ביהדות החרדית ולהשפיע על יו''ר ש"ס אריה דרעי לשוב לתפקידו, סכום נכבד עבור ישיבה שבנשיאותו של מרן ראש הישיבה זאת תוך בקשה שמרן הגראי"ל יחתום על מכתב הקורא לדרעי לשוב להנהגת תנועת ש"ס.

על פי הדיווח, סירב מרן הגראי"ל ואמר, כפי שנחשף אמש ב"כיכר השבת", כי לש"ס יש את מועצת חכמי התורה וכי עליהם להכריע בסוגיה.

בני רבינוביץ, דובר בית מרן ראש הישיבה, סירב להתייחס ואמר כי אינו מוכן לפרט את תוכן שיחותיו של מרן ראש הישיבה.