אאא

לאחר עיכובים רבים נפתח אמש (ראשון) המטה המרכזי של סיעת יהדות התורה בבניין משרדים צנוע ברחוב פינסקר בפתח תקווה.

קדמה להשקה המתוקשרת ישיבה פנימית סוערת של חברי הכנסת של מפלגת יהדות התורה שדנו בנושאי הבחירות וכן במסרים האסטרטגים שיופנו לקהל הבוחרים.

בסיום הישיבה העביר ח"כ משה גפני מסר לעיתונאים ואמר: "גזירת הגיוס זו הדאגה הגדולה ביותר, יותר מכל הדברים האחרים אנו מתכוונים לפעול בעניין הזה בכל כוחינו. ברור לחלוטין שככל שיגדל כוחה של יהדות התורה נוכל להתמודד עם הגזירות הנוראות שהיו פה בקדנציה האחרונה, גזירות שלא קיימות בעולם המערבי בכלל כלפי ציבור שהם חלק מאזרחי ישראל ומכים בהם ללא רחם. גם גברים, נשים, ילדים, מוסדות, יישובים. כל מקום שהציבור החרדי נמצא שם פוגעים וזה עומד בראש דאגתה של יהדות התורה".

"אבל שוב בראש ובראשונה", הדגיש גפני, "זו ההתמודדות עם החוק הנורא שהתקבל ע"י השותפים בקואליציה כולל הבית היהודי בנושא הזה של הגיוס, שבלי לימוד תורה אין לנו קיום כעם ואין לנו זכות על ארץ ישראל ולכן הנושא הזה עומד בראש סדר היום שלנו".

גפני הוסיף ואמר: "אנחנו גם נצא למסע הסברה של כל מה שעשינו, וכמובן שיש ציבור חילוני גדול שרוצה להצביע ג'. זאת עובדה. אנחנו רואים את זה בשטח. לא היה לזה תקדים ואין לזה אח וריע משום שאנו מפלגה חרדית".

לאחר מכן הוסיף ח"כ מאיר פרוש כי "גדולי האדמו"רים וראשי הישיבות שבורים ורצוצים מהגזירה האיומה של גיוס בני הישיבות. זה מונח על הכתפיים שלהם, איך מתקנים אותו, ולכן הגיוס עומד בראש מעינינו כיצד לפתור זאת".