אאא

בחירות 2015 • הקרב על נתיבות: בשבועות הקרובים המאבק על קולות הציבור המזרחי בנתיבות ילך ויגבר, בזמן שמפלגת 'יחד' בראשות ח"כ אלי ישי גייסה את תמיכתו של הגאון רבי יורם אברג'ל, מהדמויות המרכזיות בעיר, בש"ס הורידו את מועצת חכמי התורה בראשות הגאון רבי שלום כהן לעיר בכדי להשפיע על תושביה להמשיך ולהצביע עבור תנועת ש"ס.

מאות מתושבי העיר, רובם בני תורה, הגיעו בשעות הצהריים (ראשון) להיכל בית הכנסת 'בית בוכריס' בעיר להשתתף בעצרת בראשות מועצת חכמי התורה.

ראשון הנואמים היה הגאון רבי שמעון בעדני שאמר: "בתקופה האחרונה, כשרק נזכרים בממשלת השמד של השנתיים האחרונות, שרדפה את הישיבות ואת התורה, יש לנו לזכור כי מי שבאמת אשם בכך, זה אלו שלא פעלו. אלו התעצלו וגרוע מכך, אלו שהתפלגו והרסו לעולם התורה".

הגר"ש בעדני תקף את מפלגת 'יחד' ואמר: "מפורשות הבטיחו לי שלא יפנו לקהל חרדי, ועכשיו הם מכחישים, כי כך דרכו של יצר הרע".

ראש ישיבת 'אור החיים' וחבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי ראובן אלבז זעק בעצרת: "התורה הקדושה נמצאת בסכנה! לא מדברים על פוליטיקה, מדברים עכשיו על עיקרי הדת. אנשים עושים חשבונות של ימין ושמאל, בזמן שעיקרי הדת נרמסים. אין מישהו אחר שיוכל לדאוג לעולם התורה הספרדי רק תנועת ש"ס".

חבר מועצת החכמים הגר"ד יוסף תקף את רבני הציונות הדתית ואמר: "אבא אסר עלי שנה האחרונה להשתתף בכינוס שבו השתתף גם אחד מרבני החרד"ל, שעכשיו חבר למתפלגים שלנו להרוס את עולם התורה".

מי שחתם את הכנס היה נשיא מועצת החכמים הגאון רבי שלום כהן שתקף ואמר: "חטא העגל התרחש רק לאחר פטירת מנהיג ישראל, כאשר הערב רב הצליח להסית את כולם ולנסות להנהיג את הגדולים".

"יש היום אנשים שבשל אינטרסים צרים של קנאה וכבוד, מנצלים את הסתלקות מרן זצוק"ל ומסיתים תלמידי חכמים לפגוע בעולם התורה. בעת הזאת חייבים אנו לציית לרוב מניין של יותר מ-1000 מנהיגי ישראל שהורו מה לעשות וכיצד לקדש שם שמים", הוסיף הגר"ש כהן.