אאא

האסון בהלווית פוסק הדור: הדחיפות והדוחק אמש (מוצאי שבת) במהלך מסע ההלוויה של מרן פוסק הדור הגר"ש ואזנר זצ"ל שגרמו בעקיפין או במישרין לאסון הנורא בו קיפח את חייו האברך מוטי גרבר ולפציעת שלושה בני אדם באורח קשה, גורמים לסערה רבה בקרב הציבור החרדי ולהתייחסותם של גדולי ישראל לנושא.

עוד בנושא: 

 (צילום: א' בליק)
(צילום: שלומי כהן, כיכר השבת)
הגדלה

במהלך טיש חול המועד, התבטא האדמו"ר מויזניץ והבהיר כי הדחיפות באירועים בציבור החרדי הן בבחינת שפיכות דמים. בנוסף, הורה הרבי לפרסם ברבים ולבחורי החסידות שלא להידחף סביבו באירועים ציבוריים.

האדמו"ר התייחס גם לדחיפות סביבו אמש במסע ההלוויה ואמר כי מדובר בסכנת נפשות. "אינני רוצה ומעוניין שילוו אותי ושידחפו סביבי". 

הדוחק שהוביל לאסון (צילום: שלומי כהן, כיכר השבת) 

לדבריו: "איני סובל את הדחיפות של הבחורים סביבי, זה כואב לי ומציק לי. באירועים ציבוריים מה לציבור אנ"ש להידחף סביבי, אין להם מה להידחף ב-20 מטר הקרובים אליי. אינני מסכים שידחפו לידי יהודים, אפילו לא לרגע. בכלל, הדחיפות בציבור שלנו בכל מקום גובלות בשפיכות דמים ממש".

סמוך לשעה 15:00 בצהריים החלה הלוויתו של האברך ר' מרדכי גרבר ז"ל, שנהרג במהלך הלווית מורו ורבו מרן פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנר זצ"ל, כשירד במדרגות הישיבה ונמחץ על ידי ההמונים. ההלוויה יוצאת מביתו ברחוב המאיר בעיר אלעד, ומאוחר יותר תגיע לבני ברק.