אאא

אלפי בני אדם ובני נוער משתתפים בשעה זו (ראשון) במצעד הדגלים לרגל יום ירושלים, והרוחות באזור העיר העתיקה מתלהטות. כוחות ביטחון גדולים מאבטחים את המצעד והתושבים הערבים בעיר העתיקה זועמים. במסגרת המהומות, צוות של כלי תקשורת ירדני הותקף על ידי המשתתפים בצעדה.

שני שוטרים נפגעו מיידוי אבנים בהתפרעות של פלסטינים בשער שכם. כוחות הביטחון עצרו שני מתפרעים. מהמשטרה נמסר כי "עשרות מתפרעים מתעמתים עם שוטרים בשער שכם בירושלים ומיידים לעברם אבנים ובקבוקים. השוטרים מפזרים את המתפרעים. שני שוטרים נפגעו וטופלו במקום. שני חשודים נעצרו".

מצעד הדגלים המסורתי, הנערך מאז שנת 1968, נערך לרגל ציון יום ירושלים, לציון 48 שנה לאיחוד העיר. הצעדה יצאה ממרכז העיר לכיוון שער שכם, דרך כיכר צה"ל, ומשם לעבר הכותל המערבי - דרך הרובע המוסלמי.

ארגוני השמאל קוראים גם הם באופן מסורתי שלא לקיים את המצעד. לטענתם, מדובר בהתגרות מיותרת באוכלוסייה הערבית וכי בזמן המצעד התושבים הערביים לא יכולים להתהלך ברחובות הרובע.

סרטון שהופץ ברשת נגד המצעד:

בשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון עתירה של ארגוני שמאל נגד קיום המצעד. לטענתם, הצועדים מתנכלים לתושבים הערביים ברובע. הארגונים הציגו בפני בית המשפט סרטונים בהם נראים חלק מהצועדים קוראים קריאות גזעניות נגד התושבים הערבים.

כאמור, בית המשפט דחה את העתירה, אך הורה למשטרה לפעול ביד קשה כנגד צועדים שיפעלו באלימות או בגזענות כלפי התושבים הערבים.