אאא

המהפכה הושלמה: בשעות הצהריים (שני) עברה באופן רשמי השליטה על משרד הדתות מ'הבית היהודי' לש"ס לאחר כשנתיים. סגן השר אלי בן דהן עזב בפעם האחרונה את המשרד וח"כ דוד אזולאי נכנס ללשכת שר הדתות.

בטקס השתתף גם יו"ר ש"ס אריה דרעי וחברי הכנסת של המפלגה, מי שנעדר הוא שר הדתות היוצא ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט.

במהלך דבריו הביע בן דהן חשש שאנשי 'הבית היהודי' יופלו לרעה על ידי אנשי ש"ס הנכנסים למשרד וטען כי מעולם לא הפלה לרעה את החרדים: "אני רוצה לומר, אני מקווה שהדברים לא נכונים, שמעתי שנאמר שכאילו בשנתיים שהיינו כאן ניסינו למחוק את אנשי ש"ס. אני אומר לכם, מעולם לא הזכרתי את השם או את המילה 'ההוא מש"ס - צריך לפגוע בו', ברגע שאני כאן אני משרת את כולם".

השר הנכנס דוד אזולאי אמר: "אני ניגש לתפקיד הזה בדחילו ורחימו, אני יודע את גודל האחריות, אני מודע לציפיות ממני. חשוב שנזכור כולנו, המשרד הזה נותן שרותי דת מלפני הלידה, החל בהדרכה, ועד 120. חשוב שנדע כל אחד מה תפקידו ונזכור שבקצה השני נמצא האזרח הקטן המצפה מאיתנו רבות, אם נשמע את האזרח ונבין ללבו פתרנו חצי מהבעיה. הרמטכ"ל הטוב ביותר צריך חיילים טובים".

שר הכלכלה אריה דרעי אמר בטקס כי "בשבילי זה סגירת מעגל, דוד מהוותיקים, מסור, מוכשר ואחראי, מי שרצה - ראה את השמחה שהייתה בכנסת באותו לילה שהוא התמנה, מכל חוגי הבית, אהבה שכולם אוהבים אותו".