אאא

ארגון יד לאחים הגיש בימים האחרונים תלונה למשטרת ישראל לנוכח הצעה למכירה של ספרות מיסיונרית לילדים – וזאת בניגוד לחוק האוסר פעילות הטפה להמרת דת כלשהי בקרב קטינים. 

מיד לאחים נמסר כי מדובר בדוכן של הוצאת ספרים 'הגפן' בשבוע הספר בראשון לציון. ההוצאה מוכרת היטב כהוצאה לאור המזוהה עם היהודים המשיחיים ואשר ספריה מלאים בהטפה ליהודים להמיר דתם לנצרות. 

כמנהגם של המיסיונרים, והיהודים המשיחיים במרכזם ובראשם, גם הפעם נעשה הדבר תוך הטעייה, רמייה והולכת שולל. השילוט במקום מציע את "התנ''ך בעברית מודרנית" אך מעלעול בספר עולה תמונה שונה. מדובר בהטמנת התפיסה הנוצרית בתוך פסוקי התנ''ך עפ"ל. 

כלי תקשורת שפנו לקבלת תגובה בהוצאת הגפן קיבלו תגובה מיתממת בנוסח: "ההוצאה קיימת כעמותה רשומה זה 42 שנה בראשון לציון. סדרת העדות היא תרגום מילולי של התנ״ך בעברית מודרנית. זה תרגום מילולי ולא פרשנות, אין שם שום תוכן משיחי". 

התגובה מתעלמת לחלוטין מדברי ההסבר המופיעים בפרסומים הרשמיים של ההוצאה לאור, המציגים את סדרת הספרים המדוברת כספרות שנועדה להבהיר את דמותו של אותו האיש בעיני המאמינים בו רח"ל. עוד נאמר בדברי אותו הסבר: "מצב הקהילה (של היהודים המשיחיים) בישראל משתנה במהירות לטובה. הבשורה מוטפת באומץ. רבים נוספים לקהילה, ורבים יותר רוכשים השכלה מקצועית והכשרה".  

ביד לאחים מיהרו כאמור להגיש תלונה במשטרה, בגין פעילות ההטפה להמרת דת בקרב קטינים, אך הוסיפו כי "לצערנו מערכות אכיפת החוק אינן עושות דבר בעניין". 

בארגון לא אמרו די בזאת והציבו משמרת אזהרה סמוך לדוכן המיסיונרי, כדי להבהיר לעוברים ושבים כי מדובר בהולכת שולל שנועדה להביא יהודים תועים להמרת דתם. פעילות זו גרמה ליהודים רבים להדיר את רגליהם מהדוכן המיסיונרי, למורת רוחם של המיסיונרים. 

ביד לאחים אמרו השבוע כי "כאשר ארגון מיסיונרי מעמיד דוכן בשבוע הספר העברי זהו עניין חמור ביותר. כאשר אין הוצאת הספרים המיסיונרית מציינת על גבי הדוכן כי הספרים עוסקים במיסיון והתבוללות זה כבר עניין להתחזות של ממש, וכשמדובר בספרות לילדים זו עבירה פלילית. על זאת ועוד החלטנו להגיש תלונה במשטרת ראשון לציון. אנו תקווה כי אחרי שנות סבל רבות של עמנו לא תתאפשר פעילות מתחזה מיסיונרית נוצרית".