"שישו ושמחו": היכן תרקדו בהקפות שניות?
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
אאא

הקפות שניות

ישיבת חזון עובדיה בירושלים בהשתתפות הראש"ל הגר"י יוסף ורבני הישיבה.

בישיבת פוניבז' מזמן השקיעה ועד חצי שעה אחרי צאת החג (לפני מעריב) בהיכל הישיבה ובאוהל קדושים.

ישיבת בית מתתיהו עם תזמורת קרלין.

בית מדרש אהבת תורה בית שמש עם מקהלת מלכות והזמר שמעון דוידוביץ.

ישיבת בית שמעיה ברחוב פוברסקי בבני ברק.עם מנדי וייס בליווי תזמורתו של יואלי דיקמן.

קהילת זכרון יעקב בית כניסת מסילת ישרים מופיע הקלידן הערשי הרטמן. והזמר שלמה גובי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ישיבת נתיבות החכמה בבית וגן במעמד ראש הישיבה רבי דניאל וולפסון.

ישיבת עטרת ישראל ברחוב קסוטו בבית וגן עם הזמר מוישי רוזנברג והקרלינט קירשנבוים.

בשכונת יד אליהו בתל אביב עם הזמר שלמה אשר ברחבת בית הכנסת "באר מים חיים" הפלמ"ח 40 במעמד רב הקהילה הרב אמנון חגיגי.

בית מנחם בכפר חב"ד כמידי שנה בהשתתפות אלפים.

ישיבת 'אור ישראל' בפתח תקווה בליווי תזמורת.

בבית מדרשו של הגר"א ברלנד ברחוב החומה השלישית עד אור הבוקר.

ישיבת 'בית הלוי' בראש העין בראשות רבי אבנר עפג'ין הקפות שניות מרכזיות עם תזמורת.

ישיבת 'באר התלמוד' (יקירי ירושלים) בירושלים.

ישיבת 'אהל יוסף' בראשות הגאון רבי עובדיה יוסף בירושלים, בליווי תזמורת.

ישיבת 'ברכת אפרים' הגדולה בבני ברק.

בישיבת יסודות בליווי תזמורת.

ישיבת 'אהבת שלום' בראשות הגאון המקובל הגר"י הלל, תזמורת עד אור הבוקר.

הקפות שניות המרכזית ברמת שלמה בביהכנ"ס משכנות יעקב.

ישיבת כפר חסידים בליווי תזמורת.

ישיבת 'אור לציון' בשכונת גוש שמונים בירושלים עם הזמר שלמה ועמי כהן.

במוסדות ברית שלום וחסד בנתיבות של הגרי"י איפרגן,

ישיבת 'משכנות התורה' בבני ברק, עד השעה 5 לפנות בוקר עם יואלי לזר ואברימי גרמיזה.

ישיבת גבעת שאול בשכונת גוש 80 בירושלים, בליוי תזמורת של יוסי מייזליש.

במערת המכפלה בחברון, בליוי תזמורת.

ישיבת 'אמיתה של תורה' בבית וגן בירושלים, בליווי תזמורת.

ישיבת 'עטרת שלמה' לצעירים בני ברק, בליוי תזמורת

ישיבת 'נחלת הלויים' בחיפה, עם ספרי תורה הקפות שניות מסורתיות - ללא תזמורת.

ישיבת 'חכמת שלמה' (הרב נובירט) בשכונת בית וגן בירושלים.

ישיבת 'אמרי דעת' בירושלים, עם תזמורת.

בית המדרש 'עטרת חכמים' חולון בראשות הגר"ח רבי, לצד הופעה מיוחדת.

ישיבת 'אור החיים' בירושלים בראשות הגאון רבי ראובן אלבז.

ישיבת תורת זאב תערוך הקפות שניות בשילוב מסיבה לכבודו של הנגיד רבי רפאל הררי, עם האורגניסט הערשי לוקר והזמר מוישי ניידלר.

ישיבת רש"י ברחוב צפניה בירושלים.

ישיבת 'אור ברוך' בשכונת בית וגן בירושלים, בליווי תזמורת.

במת 'בית אליעזר' בחדרה, גן קפלן עם שמואל הררי ובריו חקשור בליווי תזמורת

בית המדרש 'התאחדות האברכים' ברחוב אבן שפרוט 5 בני ברק, בליווי תזמורת.

ישיבת 'דעת חיים' בשכונת בית וגן בירושלים.

בישיבת אורחות מאיר הקפות עם הבעלי מנגנים אשר פישר ומנחם בלוי.

ישיבת היכל יצחק של הרב לנדא בירושלים, בשעה 22:00 עם הזמר משה שטיינבג ושימי סלקר.

ישיבת שכר שכיר (הנגב לשעבר) בנתיבות בשעה 23:00 עם הרשי סגל ומנדי וייס.

ישיבת אש התלמוד עם הבעלי מנגנים שמואל גפנר וצביקי מילר.

הקפות שניות עם המנגנים רחוב פוסטר 2 בהרצליה עם הזמר חיים ישראל.

הישיבה הגדולה ביתר בראשות הרב אקרמן, עם אריק דביר ותזמורתו.

בית הכנסת המרכזי בראשות הגר"ב שרייבר בקרית הרצוג ב"ב עם תזמורת.

בית הכנסת בראשות הרב ליאור גלזר בשכונת קרית הרצוג בבני ברק.

ישיבת יסודות התורה (יסודות לשעבר) בת"א עם שלמה גובי ווינריך.

יוסל'ה קרישבסקי יענקי לנדא ושלמה מינצברג עם מקהלה גדולה בקהילת המתמידים בראשות הגר"ל מינצברג.

ישיבת יקירי ירושלים עם שמוליק קלצקין ותזמורתו.

במה מרכזית נתניה אייל טויטו בליווי תזמורתו מארחים את משה לוק ולהקת הבנים omen.

רולי דיקמן בליווי הקלידן שמואל יפת במוסדות עטרת חכמים בחולון.

בחסידות ראחוב הזמר יחיאל ליכטיגר עם הקלידן איציק אלטמן.

ישיבת באר יצחק טלז סטון עם הזמר אבי מן עם הקלידן לירן אלקובי.

בפארק העירוני בחדרה בחסות העירייה, עם ילד הפלא נתנאל מנת, ברל צוקר, הזמר עדי רן, מקהלת יחד ותזמורת של שאול כהן.

בחצור הגלילית ברחבת העירייה הזמר אלי בן הרוש ותזמורת מורחבת.

מושב אשתאול (ע"י בית-שמש, מטה יהודה) בבית הכנסת "נצח ישראל" עם הזמר אליקם בוטה.

ברחבת בית הכנסת ישמח ישראל רחוב הגליל בבני ברק יופיע הזמר מידד טסה.

הישיבה גדולה אור ברוך ברחוב תורה ועבודה 8 בית וגן ירושלים עם הקלידן נחמן גולדמן והזמר יהודה וייס.

בנצרת עילית במתנ"ס ברקוביץ' ישי לפידות ומועצת השירה היהודית.

בכפר חב"ד, בית מנחם, תזמורתו של גרשון פריישטט מארחת את נמואל הרוש וחברים.

אמפי פיס, בת ים, איציק דדיה בליווי תזמורת מורחבת מארח את להקת קינדרלעך.

רחבת קריית התרבות, נס ציונה, להקת קינדרלעך.

מתנ"ס מגדל העמק, עוזיה צדוק בליווי תזמורת מארח את אביתר צדוק.

האחים רזאל יופיעו באולם מלון רמדה בירושלים בהקפות שניות המסורתיות. לאחריהן תהיה הרקדה לנשים עם האחות לבית רזאל ריקה ואן לואן.

חצרות החסידים (לפי סדר הא' ב')

אוז'רוב: בבית המדרש ברחוב חזון איש פינת רחוב נחמיה בבני-ברק, שמחת בית השואבה במוצאי יו"ט ראשון בשעה 9:30, בליל הושענא רבה אמירת תהלים בציבור בשעה 10:30, טיש 'נעילת החג' במוצאי שמחת תורה לאחר מנחה, ולאחר מכן הקפות שניות.

אשלג: בליל החג הראשון אושפיזא דאברהם אבינו ימסור האדמו"ר שיעור זוהר ולאחמ"כ טיש בסוכה שבבית האדמו"ר, בליל אושפיזין דאהרן לרגל היארצייט של האדמו"ר מפוריסוב זצ"ל, ימסור האדמו"ר שיעור בזוהר בהיכל בית המדרש ברחוב שד"ל בבני ברק. במוצאי שמחת תורה בשעה 8 מעמד הקפות שניות בליווי תזמורת.

אשלג: במוצאי יו"ט הראשון יערוך האדמו"ר טיש לרגל אושפיזא דיצחק, בשעה 8:30 בערב, ובמוצאי שמחת תורה תתקיים מעמד הקפות שניות לאחר תפילת מעריב בבית המדרש אשלג ברחוב אבן עזרא 4 בב"ב.

ביאלא בני-ברק: ביום ראשון ג' דחול המועד אור לי"ט תשרי, יומא דהילולא של 'היהודי הקדוש' מפשיסחא זי"ע, תתקיים בהיכל בית המדרש ברחוב ירושלים שמחת בית השואבה בשעה 8:30, וב-10:30 טיש בסוכה בגג בית המדרש, הקפות שניות במוצאי שמחת תורה בשעה 8:00.

ביאלא רמת אהרן: ביום ראשון אור לי"ט תשרי יומא דהילולא של היהודי הקדוש מפשיסחא זי"ע, ראש שושלת ביאלא, יערוך האדמו"ר את שולחנו בסוכה הגדולה שבחצר בית המדרש 'משכן יחיאל' דחסידי ביאלא בשכונת רמת אהרן, בשעה 8:30 בערב לאחר הטיש תתקיים שמחת בית השואבה וריקודים לכבוד החג, במוצאי שמחת תורה הקפות שניות בשעה 10:00.

בעלזא: יערוך האדמו"ר מדי ערב את שולחנו בסוכה הגדולה בשעה 21:00 בערב. ביום שני בערב יערוך האדמו"ר טיש 'פרנסה ברוייט' שם יחלק האדמו"ר חלה לאלפי החסידים כסגולה לפרנסה, השיא בחצר הקודש בעלזא הוא דווקא טיש נעילת החג במוצאי שמחת תורה, במעמד נושא האדמו"ר את ה'שטיעדיגע תורה'.

דאראג: האדמו"ר יערוך את שולחנו מידי ערב בסוכה הגדולה שליד בית המדרש ברחוב יצחק נפחא בבני-ברק זאת למרות חולשתו לאחרונה, במוצאי שמחת תורה, לאחר טיש נעילת החג בשעה 10.30, יתקיים מעמד הקפות שניות בהיכל בית המדרש בליווי תזמורת.

ווערצקי: בבית המדרש ברחוב השלושה בבני-ברק. ליל הושענא רבה משנה תורה בשעה 8:30 לאחר מכן אמירת כל ספר תהילים, טיש נעילת החג במוצאי שמחת תורה בשילוב זריקת תפוחים על ידי האדמו"ר כמנהג אבותיו. הקפות שניות בליווי תזמורות בשעה 9:00.

זוועהיל: שמחת בית השואבה במוצ"ש ליל אושפיזא דמשה רבינו בסוכה שבחצר בנין המוסדות ברחוב שמואל הנביא 26 בירושלים בליווי תזמורת. ובמוצאי שמחת תורה הקפות שניות בשעה 9:00 בליווי תזמורת בבית המדרש הגדול בשכונת בית ישראל.

טמשוואר: האדמו"ר יערוך טיש ביום ראשון בערב אושפיזין דאהרן ובמוצ"ש ליל הושנעא רבה בשילוב סעודת דוד מלכתא משיחא בסוכת בית המדרש, במוצאי שמחת תורה תתקיים טיש נעילת החג בשילוב טיש יארצייט של האדמו"ר זצ"ל בשעה 6 בערב, לאחמ"כ מעמד הקפות שניות בבית המדרש 'ברכת אהרן' טעמשוואר ברחוב סוקולוב פינת רחוב הרב קוטלר בבני ברק.

לעלוב: האדמו"ר יערוך את שולחנו ביום א' בערב בשילוב שמחת בית השואבה המרכזית בליווי תזמורת ואבוקות של אש כמסורת אביו האדמו"ר רבי שמעון נתן נטע מלעלוב זצ"ל, בבית המדרש של החסידות ברחוב מנחת יצחק בבית שמש, בליווי מקהלת החסידות, כמו כן יתקיימו הקפות שניות במוצאי שמחת תורה.

לעלוב ירושלים: ביום ראשון בבית המדרש בשכונת בית ישראל עם תזמורת של יוסי גולדשטיין ומקהלת החסידות, במוצאי שמחת תורה טיש נעילת החג וכינוס לקראת זמן החורף עם תזמורת.

מודז'יץ: הקפות שניות - במוצאי שמחת תורה בשעה 11:00 בביהמ"ד עד השעות הקטנות של הלילה בהשתתפות אלפים, בליווי תזמורת ומקהלת חסידי מודז'יץ.

סאדיגורה: בג' דחול המועד יערוך האדמו"ר את שולחנו בסוכת בית המדרש ברחוב גוטמכר בשכונת שיכון ה' בבני ברק, בשילוב טיש יארצייט לזקנו האדמו"ר בעל ה'קדושת אהרן' מסאדיגורה זצ"ל, במוצאי שמחת תורה נעילת החג עם צאת החג.

סאסוב: בקרית ישמח משה, הקפות שניות במוצאי שמחת תורה בבית המדרש הגדול בשעה 8:00. עם הקלידן הערשי הרטמן.

סטראפקוב: בליל יו"ט ראשון דסוכות ובמוצ"ש ליל הושענא רבא יערוך האדמו"ר את שולחנו בסוכת בית מדרשו "שערי ירושלים" ברחוב ניסנבוים. במוצאי שמחת תורה יערוך האדמו"ר הקפות שניות בשעה 8:00 בערב ובשעה 12 יתקיים טיש נעילת החג ומנהג הזריקת התפוחים בית מדרשו ברחוב מאה שערים.

סטריקוב: באושפיזא דמשה יתקיים טיש ושמחת בית השואבה בסוכת בית המדרש, במוצאי שמחת תורה מעמד הקפת שניות.

סטריקוב: שמחת בית השואבה ועריכת הטיש ביום ראשון בערב באושפיזין של אהרן הכהן בשעה 8.30 בסוכת ביהמ"ד של האדמו"ר ברחוב צפניה 24 ירושלים. עריכת השולחן בליל הושענא רבה בשעה 11 במוצאי החג ייערכו הקפות שניות בליווי תזמורת.

סלאנים: בכל ערב שמחת בית השואבה בשילוב טיש בסוכת בית המדרש ברחוב דורש טוב בירושלים, ללא תזמורת, רק בהקפות שניות הריקודים בליווי תזמורת.

ערלוי: האדמו"ר מערלוי יערוך טיש באושפיזין דמשה לרגל האושפיזין של האדמו"ר בסוכה הגדולה, במוצאי שמחת תורה יערוך האדמו"ר טיש נעילת החג בבית מדרש הגדול ברחוב יותם בשכונת קטמון בירושלים.‏

פינסק קרלין: בכל ערב תתקיים שמחת בית השואבה בשילוב טיש בשעה 8:30, בסוכה ברחבת הת"ת בשכונת בית ישראל בירושלים, ביום א' בערב אושפיזין דאהרן - שמחת בית השואבה המרכזית.

פרמישלאן: בבית המדרש המרכזי בקריית הרצוג בבני ברק, ביו"ט הראשון של סוכות לאחר תפילת שחרית יתקיים קידושא רבא לרגל ההילולא של האדמו"ר רבי מרדכי מנדבורנה זיע"א, בליל הושע"ר יערוך האדמו"ר טיש בשעה 10 בלילה לרגל אישופיזא דוד המלך בשילוב מלוה מלכה לאחר משנה תורה. מעמד הקפות שניות מרכזי בשעה 9 בערב עד לשעות הקטנות של הלילה, כשעשרות ספרי תורה מוצאים מארון הקודש ומונחים על הבימה כמסורת של שנים.

צאנז: האדמו"ר עורך את שולחנו כל ערב בשעה 8:00 לכבוד האושפיזין של אותו יום בסוכה הגדולה הסמוכה לביהמ"ד הגדול. הטיש בלווי תזמורת של החסידות. במוצאי שמחת תורה מתקיים טיש נעילת החג הנקרא 'טיש התפוחים', בו זורק האדמו"ר תפוחים לעבר החסידים, הרואים בכך ישועות. בסיומו מתחיל מעמד ההקפות השניות הנמשך עד הבוקר בהשתתפות אישי ציבור מכל החוגים. בבית המדרש צאנז ברחוב יהודה הלוי בב"ב, תיערך שמחת בית השאובה המרכזית במוצאי יו"ט ראשון בשעה 9 בערב.

קוז'מיר: במוצאי שמחת תורה יערך מעמד ההקפות שניות בשעה 9:30 בערב בליווי תזמורת כאשר במרכזה ההקפה השישית שהוקדשה על ידי האדמו"ר בעל ה'אמרי אש' ממודז'יץ זצ"ל לקדושי השואה. 

קופיטשניץ: בבית המדרש 'אביר יעקב' ברחוב עזרת תורה 33 בירושלים, יתקיים הטיש ביום ראשון ליל ד' דחול המועד ולכבוד הילולת ה'אור יהושע' ממעז'יבוז זי"ע בשילוב שמחת בית השואבה. במוצאי החג מעמד הקפות שניות אחרי מעריב.

קרעטשניף: בבית המדרש בקריה ברחובות, האדמו"ר יערוך כל ערב בשעה 9:00 בסוכה הגדולה את שולחנו, ובמוצאי שמחת תורה מעמד הקפות שניות עם מקהלת האחים הומינר בניצוח בעל המנגן משה דוב הומינר.

קרעטשניף סיגעט: האדמו"ר מקרעטשניף סיגעט יערוך מידי ערב את שולחנו בסוכה ברחבת ביהמ"ד קרעטשניף ברחוב רפפורט בי-ם. בליל יום ב' אושפיזיא דיוסף תתקיים שמחת בית השואבה המרכזית בשעה 9:30 בערב בסוכה ברחבת ביהמ"ד קרעטשניף בראשות האדמו"ר כנהוג בקרעטשניף האדמו"ר יחלק לחם כסגולה לפרנסה. נעילת החג אחרי מנחה בשמחת תורה בשעה 6:30 והקפות שניות בשעה 10:30.

ראחוב: ביום-טוב ראשון אחרי התפילה יתקיים 'קידושא רבא' לכבוד יומא דהילולא של האדמו"ר רבי מרדכי מנדבורנה זצ"ל. בליל הושענא רבא - קריאת "משנה תורה" על ידי האדמו"ר בשעה 9:30, לאחר מכן יתקיים "טיש". הקפות שניות: בביהמ"ד ראחוב ברחוב ברקאי 20 רמת גן בשעה 8:30 בשילוב "פרקי שירה וחזנות" בליוי תזמורות עם החזנים אהרן אהרוני ומאיר בלוך.

שומרי אמונים אשדוד: באושפיזין דמשה – יום האושפיזין של האדמו"ר - בסוכת בית המדרש ברחוב בעל הנס ברובע ז' באשדוד, באושפיזין דוד טיש מלווה מלכה, נעילת החג הקפות שניות בליווי תזמורת.

שומרי אמונים ירושלים: מעמד הקפות שניות בהיכל בית המדרש בשכונת מאה שערים בירושלים.

תודת המערכת: לאיש היח"צ ומפיק האירועים יוסי פרנקל, לארגון "קיצור דרך לישראל" ולמערכת עיתון "כל ישראל" מבית "קו עיתונות"