אאא

שלושה צעירים ישראלים פיתחו לאחרונה משחק רשת לעגני, כמחאה על אי הפצתו בישראל וצנזורו בגרמניה של משחק ווידאו חדש בו השחקן מגלם גיבור יהודי שמחסל נאצים.

לפני יותר מחודש יצא לשוק משחק וידיאו בשם Wolfenstein II של חברת בת'סדה האמריקנית, בו השחקן מגלם גיבור יהודי בשם בלזקוביץ', כשמטרתו במשחק בפעולה הבדיוני היא "לחסל נאצים".

אלא שהחברה החליטה לא להפיץ את המשחק באופן רשמי בישראל דרך חנויות המשחקים המקוונות, מחשש לתגובות קשות בגלל האזכורים הנאציים.

גם בגרמניה הושק המשחק בגרסה מצונזרת, ללא אזכור ליהדותו של הגיבור, ללא צלבי קרס ואלמנטים נאציים אחרים - ואפילו דמותו של היטלר שונתה כך שתופיע ללא שפם - וכל זאת בגלל חוק גרמני שאוסר על הצגת סמלים נאצים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשל כך, החליטו מעצב המשחקים שלו מורן, מפתח המשחקים אלון כרמי והצלם נדב הקסלמן לפתח משחק רשת הומוריסטי קצרצ, המיועד להשמיע מחאה נגד הצנזורה והחסימה. במשחק, ששמו הוא wolfenstache, מצויד מי שמשחק ברובה עם כוונת בצורת מגן דוד, כשמטרתו היא לירות בשפמים מעופפים של היטלר.

לדברי מורן, בראיון ל'ממון', המוסף הכלכלי של ידיעות אחרונות, "וולפנשטיין הוא משחק על גיבור יהודי שהורג נאצים - ומפלים אותנו כי אנחנו יהודים. זה פשוט מגוחך. הרעיון במשחק שפיתחנו הוא לעשת מחווה, מאיתנו הישראלים, לאחינו הגיימרים הגרמנים - משחק שכולל את כל הדברים שצונזרו מהגרסה הגרמנית, ובעצם לצחוק ביחד על איך עושים צחוק מאיתנו".

יצויין, כי עד כה זכה המשחק לסיקור נרחב בחו"ל, ועשרות אלפי איש כבר שיחקו בו באתר הייעודי שם הוא מופיע.