אאא

פרסום ראשון: ביום שלישי האחרון, נעצרה אישה חרדית בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה מרשויות הרווחה, על חשד להתעללות פיזית בילדיה הקטינים.

האישה, אמא לעשרה ילדים, חשודה כי תקפה את ילדיה במקלות, סוטרת להם, מרביצה להם, ומאיימת עליהם כי תזרוק אותם מהבית.

בנוסף, על פי החשד, באחד המקרים היא הרימה את אחד הילדים הקטנים לגובה והשליכה אותו לרצפה. "מדובר באלימות מתמשכת", טוענים במשטרה.

אחרי שנעצרה, נחקרה על ידי חוקרי המשטרה - אך בחרה לשמור על זכות השתיקה. בשל הכוונה לערוך פעולות חקירה נוספות, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרה בחמישה ימים.

במהלך דיון שנערך בבית משפט השלום בירושלים, פירט נציג המשטרה את החשדות נגדה, תחת צו איסור פרסום על שמה ועל פרטים העלולים לזהות אותה.

עורך דינה של החשודה, פירט שורה של קשיים שעברה במהלך השנים האחרונות, אותם לא ניתן לפרט בשל צו איסור הפרסום שהוציאו בתיק.

"מצב זה יצר אצלה סוג של לחץ אישי, נפשי, קשה מאד באופן מאד הגיוני. להגן על ילדיה. היא לא רצתה שאף אחד לא יפגע", הוסיף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנוגע לטענת המשטרה כי יש להאריך את מעצרה, אמר עורך הדין כי אין חשש למסוכנות, וכראיה ציין את העובדה שהמשטרה לא מיהרה לעצור אותה מיד עם קבלת הדיווח על האלימות לכאורה נגד ילדיה.

עוד טען כי אין חשש לשיבוש פעולות חקירה, שכן ניתן להשלים אותם כבר באותו היום. עורך הדין הציע לשחרר אותה למעצר בית בבית אימה, בשכונה חרדית בירושלים.

אך השופט קיבל את טענות המשטרה וקבע כי ישנה הערכת מהימנות חיובית בהתייחס לחקירות הילדים ותיאור שכולל מסכת של אלימות עם חפצים, משיכה בשערות, הרבצות, איומים והפחדות.

לכן האריך את מעצרה במספר ימים, כאשר לאחר מכן, תשוחרר למעצר בית תוך הפקדת ערבות - ואיסור יצירת קשר עם בעלה וילדיה.