זיהום פלסטיק?"מחקר מדעי" התגלה כבלוף מביך ומהדהדכיכר השבת1
ועדת האתיקה המרכזית בשבדיה גרמה לחוקרים שבדים למשוך מאמר מדעי שפרסמו במגזין המדעי הנחשב Science לאחר שלא הצליחו להוכיח את הנתונים שפרסמו (מעניין)
לוקחים כל שקית ברצינות - במיוחד בקניות לפסח. אילוסטרציהלוקחים כל שקית ברצינות - במיוחד בקניות לפסחkikar.co.il בשיתוף המשרד להגנת הסביבה
שקיותלקראת החוק החדש: השקית בחינם, לשבועייםאלי רוטמן9
כידוע, שקיות הניילון גורמות לנזק סביבתי רב, וברחבי אירופה נעשו מאמצים רבים, שהוכיחו את עצמן, כדי להפחית את השימוש בהן. הפרטים המלאים על החוק שרלוונטי לקונים כבר בקרוב (צרכנות)
זה לא סלע גיר ענק, זה בית בניו מקסיקומצליחים לזהות את הבית שמסתתר בתמונה?כיכר השבת10
רמז: הבית לא בדיוק מסתתר בתמונה, אלא יותר נכון הוא התמונה בעצמה. כן, זה בית בניו מקסיקו שנראה כמו סלע גיר ענק (עיצוב פנים, סטייל)
איך לצאת לטיול ולשמור על עצמנו. אילוסטרציהכללים פשוטים כדי לשמור עליכם בטבע, בלי להגזיםkikar.co.il בשיתוף רשות הטבע והגנים
הטיול בטבע יכול להיות חוויה נפלאה אך גם מאד מסוכנת. איך לשמור על עצמנו במהלך המסלול וליהנות מהחוויה בלי הגזמה מיותרת? המדריך שישמור עליכם (טיולים)
מגדלי "היער האנכי" המדהימים במילאנומגדלי "היער האנכי" המדהימים במילאנוכיכר השבת4
האוכלוסייה גדלה, בניינים חדשים נבנים ואנחנו מפסידים יותר ויותר ריאות ירוקות - טבע חי ומרענן שמגביר את ייצור החמצן ומטהר את האוויר. זה הפתרון הגאוני שמצאו במילאנו (בעולם)
אוטובוס "ירוק" ייטען בכל תחנה בחשמלאוטובוס "ירוק" ייטען בכל תחנה בחשמלדניאל הרץ
קו אוטובוסים חדש שיתחיל לפעול בז'נבה שבשוויץ ישתמש באוטובוס חדשני שיטען בכל תחנה באמצעות מתקן מיוחד ובמהירות גדולה. האוטובוס ה"ירוק" יוציא פחות עשן ויביא לחיסכון (תחבורה)
זו יכולה להיות סבתא שלך!זו יכולה להיות סבתא שלך!כיכר השבת בשיתוף הועד העולמי
מבצע מיוחד לחלוקת מפזרי חום לקשישים למניעת מוות ממחלות חורף *הוועד העולמי בחלוקה מיוחדת ומצילה חיים (חסד)
נהרות נפט בערבהדליפת הנפט בערבה: "אסון סביבתי"צביקה גרוניך
מיליוני ליטרים של נפט דלפו אמש בקו הנפט אילת-אשקלון וגרמו לנזק סביבתי עצום ולזיהום חמור. עדיין לא ידוע מה גרם לדליפה, אך כבר ברור כי יקח שנים לשקם את האזור (בארץ)
על גשר המיתרים נגד אובמה • תיעודעל גשר המיתרים נגד אובמה • תיעודמישאל לוי10
הנשיא אובמה ינאם הערב בבנייני האומה. לקראת הנאום, טיפסו פעילי איכות הסביבה על גשר המיתרים בכניסה לירושלים ותלו שלט ענק נגד קידוחים בקוטב הצפוני. צפו בתיעוד (בארץ)
רוכבים בירושליםי-ם: חברי המועצה יעברו לאופניים?יוסף פאר1
זיהום האוויר בירושלים הביא גורמים בעירייה להמליץ על מתן תמריצים לנבחרי הציבור שיגיעו לעבודה באופניים או קורקינט. חברי המועצה לא אהבו את היוזמה "בזבוז זמן" (חדשות, ארץ)
מלכלכים בפשקווילי בחירות? תיקנסומלכלכים בפשקווילי בחירות? תיקנסויוני גבאי
וועדת הבחירות הודיעה היום כי תפעל במשותף עם "המועצה לישראל יפה" בכדי למנוע זלזלול באיכות הסביבה במסגרת קמפיין הבחירות של המפלגות השונות ע"י קנסות למלכלכים. (בארץ)
תמונת אילוסטרציהסן פרנסיסקו נגד 'אפל'יוסף פאר2
פקידים בסן פרנסיסקו החליטו להחרים את מוצרי חברת 'אפל'. הסיבה: החלטת 'אפל' להפסיק להיצמד לתו התקן. בקרוב צפוים להצטרף לחרם ערים נוספות (דיגיטל)
הרעשתם? תשלמו. מגזנים (צילום: מאיר דהן)1,800 שקלים לאדם שיפעיל מזגן מרעישניצן ארליך9
ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת אישרה היום ברירת קנס לתקנות למניעת מפגעים-מניעת רעש. כגון: הפעלת מזגן מרעיש או אזעקה קולית ברכב. כל הפרטים (ארץ)
בפסח הזה מטיילים, נהנים ולא מלכלכים!כיכר השבת
בחג הפסח הזה, כשאנחנו מטיילים ונהנים, פשוט אוספים אחרינו את הזבל ושומרים על איכות הסביבה. לפרטים נוספים לשמירה על איכות הסביבה, לחץ כאן (תיירות)
כמה אוכל אתם זורקים לפח?כיכר השבת
קנייה על פי רשימה מסודרת יכולה לחסוך לכם עד 350 ש"ח בחודש והמון אשפה מיותרת מהסביבה. רוצים לדעת עוד פרטים? הקליקו כאן (פרסומת)
האם ישרפו צמיגים גם בבית שמש?כיכר השבת5
ראש העיר מתנגד. "זה עלול להזיק לבריאות התושבים", אומר הרב משה אבוטבול. העירייה תממן סקר שיבדוק את השפעת השריפה (בארץ)

איכות הסביבה

בריאות באתר כיכר השבת - מאמרים וחדשות בתחום הבריאות למשפחה כולה. בריאות הילד, בריאות האישה, טיפים ומחקרים חדשים שישאירו אתכם בריאים .

כיכר facebook