נכוותה כשהייתה ילדה ותקבל 320 אלף ש"חנכוותה כשהייתה ילדה ותקבל 320 אלף ש"חכיכר השבת
צעירה בת 22 מאשדוד שנכוותה באורח קשה ממיחם מים רותחים בביתה בהיותה בת 5, קיבלה לאחרונה פיצוי בסך 320 אלף ש"ח • לצעירה נקבע נכות לצמיתות מהכוויה (משפט)
האוטובוס הבוער בב"בקטין נוסף מואשם בהצתת האוטובוס בב"בקובי אטינגר4
הפרקליטות הגישה כתב אישום נוסף על הצתת האוטובוס בבני ברק, נגד קטין בן 16. לטענת עורכי הדין, הנאשם סייע לתלוש את מטף הכיבוי של האוטובוס ולרסס בתוכו (אקטואליה)
אילוסטרציהכתב אישום נגד חרדי שצעק על סמוי 'חרדק'חיים גולדברג9
בבית המשפט השלום, הוגש היום כתב אישום נגד צעיר חרדי, שצעק על שוטר סמוי במהלך הפגנה בשכונת 'גוש 80' - "חרדק", ומשך אותו בחולצה ואף הכה אותו באגרופים (חרדים)
תקדים: אישום בגין העלמת הכנסות מביטקויןתקדים: אישום בגין העלמת הכנסות מביטקויןכיכר השבת
כתב אישום תקדימי הוגש נגד אדם שלא דיווח על הכנסות כתוצאה ממכירת מטבע ביטקוין בשווי של 2 מיליון ש"ח • עושים סדר: מה הדין בהכנסות מפעילות במטבע וירטואלי? (משפט)
אילוסטרציהאפליה במקום העבודה על רקע דתכיכר בשיתוף
דיני העבודה בישראל מגנים על העובדים בסיטואציות שונות. קיימים דיני עבודה אשר מתייחסים למצבים מגוונים אשר קורים במקום העבודה, כדי שהעובד לא ייפגע ממצבים לא ראויים (מקודם)
למה מערערים על גיוס חרדים לצה"ל בבג"ץלמה מערערים על גיוס חרדים לצה"ל בבג"ץחיים גולדברג7
פרסום ראשון: בית המשפט העליון הורה למדינה להשיב מדוע ימשיכו לערער לבג"ץ על דחייה או על פטור מגיוס, ולא בפני בתי משפט מנהליים • מה ירוויחו מכך המערערים? (אקטואליה)
הקדיש דירתו לספריה תורנית; בניו התנגדוהקדיש דירתו לספריה תורנית; בניו התנגדוכיכר השבת18
המנוח הקדיש בצוואה את דירתו לספריה תורנית, היורשים התנגדו ודרשו לקבלה • אחרי דיונים בבית הדין, יצא פסק ההלכה, בניגוד לעמדת צאצאי המנוח שרצו את הדירה (בארץ)
כתב אישום: תקף מפגינה נגד בנימין נתניהוכתב אישום: תקף מפגינה נגד בנימין נתניהוחיים גולדברג7
במהלך הפגנה שנערכה מול בית ראש הממשלה, בעימות בין תומכיו למתנגדיו, תקף הנאשם מפגינה שכרזה במגאפון נגד נתניהו. היום, הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט (אקטואלי)
עתירה: איך התירו למכור צעצועים ברשתותעתירה: איך התירו למכור צעצועים ברשתותכיכר השבת5
"ברגע שאמרו שצעצועים הם לא חיוניים – מדוע לא שמו ניילון שחור עליהם?", תמהו שופטי בג"ץ בעתירה שהגישו רשתות הצעצועים נגד החנויות החיוניות שמכרו משחקים (משפט)
התגרשו שוב בגיל 60; מה עם דמי 'מזונות'?התגרשו שוב בגיל 60; מה עם דמי 'מזונות'?כיכר השבת6
זוג קשישים שנישאו לפני 60 שנה התגרשו ונישאו מחדש זה לזו, מבקשים כעת להתגרש פעם נוספת: האם הסכם הגירושין הראשון הכולל דמי מזונות גבוהים עדיין תקף או לא? (חדשות)
'עמותת שיח סוד קיפחה את זכויות העובדים''עמותת שיח סוד קיפחה את זכויות העובדים'כיכר השבת73
בית הדין לעבודה אישר בקשה לתובענה ייצוגית כנגד עמותת "שיח סוד", בגין טענות על קיפוח שיטתי של זכויות העובדים • שיח סוד בתגובה: "מאמינים כי יידחו כל עילות התביעה" (ארץ)
כתב אישום: חנק שוטר שאכף בבית הכנסתכתב אישום: חנק שוטר שאכף בבית הכנסתחיים גולדברג46
מקרה חמור שהתרחש במוצאי שמחת תורה בעיר אשקלון, שם תקפו שוטרים שהגיעו לפזר מעמד הקפות שניות שנערך בניגוד להנחיות, מתואר בכתב אישום שהוגש לביהמ"ש (בארץ)
הרוצחים: מליאד פראח וחסן אל חאג'הפיגוע בבורגס: מאסר עולם לרוצחי 5 יהודיםיוסי נכטיגל5
לאחר 8 שנים: בית המשפט הבולגרי גזר מאסר עולם על שני מחבלי חיזבאללה, שהיו שותפים לפיגוע בשדה התעופה בבורגס, שם נרצחו 5 ישראליים. השניים נעדרו מהדיון (בעולם)
צוואת האדמו"ר מסאדיגורה: זווית משפטיתצוואת האדמו"ר מסאדיגורה: זווית משפטיתעו"ד דניאל פרידנברג ועו"ד אוהד הופמן23
הסערה שעולם החסידות בשבוע האחרון בעקבות צוואת האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל, העלתה שאלות רבות • מזווית משפטית, כותבים עורכי הדין האם ניתן להוריש חסידים (אנ"ש)
אילוסטרציההוגש כתב אישום נגד פלסטיני שהחזיק סכיןחיים גולדברג5
פלסטיני שהחזיק סכין ורץ לעבר חיילים, נידון היום בביה"מ והמדינה החליטה להגיש כנגדו כתב אישום עם עונש מקסימלי של חמש שנים ובקשה למעצר עד תום ההליכים (אקטואליה)
משפט בפרשה: מהעבד, אנו לומדים רגישותמשפט בפרשה: מהעבד, אנו לומדים רגישותשפרה קפלן2
"והיה כי תשלחנו חופשי לא תשלחנו ריקם", עורכת הדין שפרה קפלן מקבילה את פרשת השבוע לימינו ומסבירה את הבדלי המעמדות והרגישות המיוחדת שהתורה מצווה • צפו (יהדות)
תעשיית התביעות הייצוגיות: "ציד שיטתי"תעשיית התביעות הייצוגיות: "ציד שיטתי"כיכר השבת12
החוק לשוויון הזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות הפך קרקע נוחה לתובענות ייצוגיות רבות • בעקבות שורת תביעות אומר עו"ד וינרוט: "תופעה מעוותת שיש לעקור מן השורש" (משפט)
נתניהו בבית המשפטמי מחק תיק חסוי על נתניהו מהפרקליטות?כיכר השבת10
למי היה אינטרס למחוק תיקיה ממחשבי הפרקליטות הקשורה למשפט נתניהו? לטענת הפרקליטות מדובר בגורמים שקיבלו לפתע הרשאות, מקורבי רה"מ: גורמים המנסים להרשיעו (ארץ)
נכוותה בביתה ממיחם, ותקבל 165 אלף ש"חנכוותה בביתה ממיחם, ותקבל 165 אלף ש"חכיכר השבת16
ילדה חרדית בת 6 שנכוותה בביתה ממים רותחים תזכה לפיצוי כספי גבוה, בעקבות תביעה שהגישו הוריה נגד חברת הביטוח איילון במסגרת ביטוח תאונות אישיות תלמידים (משפט)
'משפט נתניהו' יוצא לדרך; הבוקר דיון ראשון'משפט נתניהו' יוצא לדרך; הבוקר דיון ראשוןחיים גולדברג48
עם מספר נוכחים מוגבל, ללא תקשורת ושמירת מרחק, הדיון הראשון במשפטו של נתניהו ייפתח בבית המשפט המחוזי בירושלים, כאשר לראשונה רוה"מ מכהן עומד לדין (אקטואליה)
אילוסטרציההעליון התיר לחברה להגיש חוות דעת למרות התנגדות פקיד שומהפסקדין3
חברה שערערה על שומת מס הגישה לבית המשפט המחוזי חוות דעת כדי להוכיח שהתחשיב שגוי אך הוא הורה על הוצאתן מהתיק (משפט)
נתניהו, אמשהמשפט של רה"מ נתניהו - נדחה בחודשייםכיכר השבת4
פתיחת משפט ראש הממשלה בנימין נתניהו נדחתה ביותר מחודשיים ימים בעקבות משבר ה'קורונה'. בהחלטת השופטים נקבע כי הקראת כתב האישום תערך ב-24 במאי (אקטואליה)
הסברו של עו"ד חדדפרקליטיו של רה"מ יבקשו את דחיית משפטוחיים גולדברג5
עורכי דינו של ראש הממשלה טוענים כי לא קיבלו את כל תיקי החקירה, ולכן הם מתכוונים לבקש מבית המשפט לדחות ב-45 יום את פתיחת משפטו, שאמור להתחיל בשבוע הבא (חדשות)
אילוסטרציהמוכר דירה יפצה על בעיית איטוםעו"ד שרונה פורת1
כמה חודשים לאחר החתימה הקונים גילו נזילה, ותבעו מהמוכר יותר מ-211,000 שקל. השופטת שוכנעה שהמוכר פעל בתום לב בעוד שהתובעים תבעו גם עבור שיפוצים מיותרים, ופסקה להם 75,600 שקל (משפט)
אילוסטרציההשופטת לא הצליחה להבין איפה עמדה הולכת הרגל – הנהג שפגע בה זוכהעו״ד דוד אריכא1
נהג שהואשם כי פגע ברכבו בהולכת רגל ששמרה חניה וברח מהמקום זוכה מחמת הספק. השופטת ענת יהב כתבה כי כשלים בחקירה סיכלו את היכולת לברר את התמונה בשלמותה (משפט)
אילוסטרציהאחרי משא ומתן ממושך הדירה נמכרה לקונה אחרת – הפרת חוזה?עו"ד מירי וינברגר2
ערב החתימה על הסכם מכר ואחרי החלפת מספר טיוטות, הודיעו בעלי דירה לרוכשים כי החליטו למכור את הדירה למישהי אחרת. הרוכשים הפוטנציאליים תבעו פיצוי, אך השופטת קבעה שהמוכרים נהגו בתום לב (משפט)

משפט

מדור משפט בכיכר השבת מביא לכם את פסקי הדין העדכניים ביותר, חדשות מעולם החקיקה פרשנות משפטית ועוד

כיכר facebook
יוסף ויצמן, עו"ד
יוסף ויצמן, עו"ד
איש משפט והלכה // עו"ד יוסף ויצמן
ז' בחשוון תשעט17