יניב בן..  חנן בן ארי  מנחה  חנוכה
בצל ההגנות: הפלוגה החרדית בצנחנים. אילוסטרציה - למרות הכל: השבעת הצנחנים החרדים בכותללמרות הכל: השבעת הצנחנים החרדים בכותל
כ' בשבט תשעז | 16.02.17
בצל סערת הפגנות, הושבעה הפלוגה החרדית בחטיבת הצנחנים בטקס מרגש שנערך ברחבת הכותל המערבי. בכיר במשרד הביטחון לכיכר השבת: צה"ל מופתע לטובה מאיכותם הגבוהה של חיילי הפלוגה החדש והתמודדותם עם סערת הגיוס (חרדים במדים, שיווקי)
מתחזקת מגמת הגיוס של צעירים לקרבי. אילוסטרציה - מתחזקת מגמת הגיוס של צעירים חרדים לקרבימתחזקת מגמת הגיוס של צעירים חרדים לקרביkikar.co.il בשיתוף ארגון שחר20
בצל האיומים וההתקפות על חיילים חרדים, מתברר שמגמת הגיוס לפלוגות החרדיות מתחזקת. הפלוגות מתגלות כהצלחה גדולה ונהנות בחסות ארגון שח"ר לליווי שוטף הכולל אירועים חברתיים, תפילות במניין ושיעורי תורה (במדים, שיווקי)
40 החרדים הראשונים בצנחנים הושבעו בכותל40 החרדים הראשונים בצנחנים הושבעו בכותלכיכר השבת78
השבעתה של הפלוגה החרדית הראשונה בצנחנים התקיימה אמש (ה') בכותל המערבי בירושלים בהשתתפות בני משפחה ורבני 'נצח יהודה' שמלווים את החיילים (חרדים במדים)
מרגש: החייל  החרדי הבודד יגשים חלום • צפומרגש: החייל החרדי הבודד יגשים חלום • צפויאיר טוקר15
חייל חרדי בודד חלם לשרת כחייל קרבי אך המספר במשקפיים מנע ממנו להגשים את חלומו. עמותה שמסייעת לחיילים חרדים בודדים התגייסה והחייל עבר ניתוח לייזר - בחינם (מעניין)
צפו בהצצה לגיבוש של המתגייסים החרדיםצפו בהצצה לגיבוש של המתגייסים החרדיםמשה פריגן98
60 צעירים, חלקם בחולצות ישיבתיות, החלו היום סדנת גיבוש לחטיבת הצנחנים. כתב "כיכר השבת" התלווה אל הצעירים ביום הראשון ושמע מהם על התהליך שעומד בפניהם (חדשות)
"בשם ה'ביחד' המסורת שלכם נפגעת? תתלוננו"
חרדים בצה"ל"בשם ה'ביחד' המסורת שלכם נפגעת? תתלוננו"

"כשבשם ה'ביחד' המסורת שלכם נפגעת - אתם בבעיה", כך מכריז סרטון חדש שעלה לרשת ופונה לחיילים חרדים ושומרי מצוות שנתקלו בבעיות בצבא - להתלונן. צפו בווידאו (חרדים במדים)

כנס חרדים בצנחנים - חרדים מהצנחנים החרדים / אריאלה פישר
חרדים בצה"לחרדים מהצנחנים החרדים / אריאלה פישר

אולי לא שמתם לב, אבל משהו השתנה פה בשנים האחרונות. לא רק בתחום המדיה והטכנולוגיה. גם בתחום החברתי חל שינוי במודעות בצורך להיות חלק מהחברה לתת ולקבל. פלוגת הצנחנים החרדית היא רק חלק מתהליך השינוי שהציבור החרדי חווה

מהישיבה ללשכת גיוס: צו ראשון
מדריכיםמהישיבה ללשכת גיוס: צו ראשון

החלטתם שאתם רוצים להתגייס? אחרי שתצרו קשר עם "נצח יהודה" תזומנו לצו ראשון שם תעברו תהליך שיקבע את היכולות הרפואיות, השכליות והנפשיות שלכם. מה יהיה שם? (צבא)

איך נקבע הפרופיל הרפואי בצבא?
מדריכיםאיך נקבע הפרופיל הרפואי בצבא?

כשתיגעו ללשכת הגיוס לצו ראשון, יקבע הפרופיל הצבאי שלכם, לאחר סדרת בדיקות רפואיות. איך קובעים פרופיל? על מה זה משפיע? רשימת הפרופילים המלאה (צבא)

"חיפשתי כל הזמן תירוצים". חטיבה עם ליווי רבני. אילוסטרציה - הרגשתי רע עם עצמי / מכתב מרגש מלוחם חרדי
מסלולים הרגשתי רע עם עצמי / מכתב מרגש מלוחם חרדי

מכתב מרגש שהגיע לארגון שח"ר המלווה את הפלוגה החרדית תומר בגבעתי ואת הפלוגה החדשה בצנחנים: "בשלב כל שהוא הרגשתי ריק עם עצמי. כולם מצפים שאתחתן ואהיה אברך ואני ידעתי שזה לא ממש יקרה. לא הייתי מסוגל לשאת את בזבוז הזמן" (חיילים, שיווקי)

ליווי רבני בפלוגה ייעודית למגזר החרדי בצנחנים. אילוסטרציה - פלוגת הצנחנים החרדית הראשונה יוצאת לדרך
מסלולים פלוגת הצנחנים החרדית הראשונה יוצאת לדרך

חטיבת הצנחנים הנחשבת כאחת מחטיבות החי"ר הטובות בעולם, פותחת פלוגה ייעודית למגזר החרדי בליווי רבנים, תפילות במניין ושיעורי תורה ולימודים בסוף המסלול. ביום חמישי הקרוב: כנס מידע המספק הצצה לפלוגה החרדית בחטיבת הצנחנים (חרדים, שיווקי)

היה שלום חבר: צה"ל נפרד ממטוס הסקייהוק
מגזין היה שלום חבר: צה"ל נפרד ממטוס הסקייהוק

48 שנים לאחר שמטוס ה-A4 סקייהוק עשה היסטוריה והיה המטוס האמריקני הראשון שנכנס לשירות בחיל האוויר הישראלי, בכירי מערכת הביטחון, צה"ל וחיל האוויר נפרדו מהמטוס הוותיק (צבא)

כוונות חדשות בצה"ל: מדויקת, קלה וחזקה
מגזין כוונות חדשות בצה"ל: מדויקת, קלה וחזקה

באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל רכשו 10 אלפים כוונות חדשות מסוג M5 המיוצרות בישראל, ויחולקו בשבועות הקרובים לחיילים. הכוונות החדשות, מדויקות יותר, חזקות וגם קלות (צבא)

יוזמה: סטודנטים חרדים ילמדו חיילים חרדים
פרנסה וקריירה בצה"ליוזמה: סטודנטים חרדים ילמדו חיילים חרדים

פרויקט חדש, ביוזמת עמותת 'נצח יהודה', שיוצא לדרך בימים אלה יאפשר לחיילים חרדים, בוגרי מסגרות תורניות, לשפר את ידיעותיהם במקצועות ריאלים בסיועם של סטודנטים חרדים (חרדים)

לראשונה סיום מסכת בטקס השבעה בכותל
מלחמות ישראללראשונה סיום מסכת בטקס השבעה בכותל

חיילי הפלוגה החדשה של הנח"ל החרדי עשו לראשונה סיום מסכת בטקס ההשבעה שלהם בכותל המערבי. "עם ישראל ניגש למעשים דווקא מתוך תלמוד" (חרדים במדים)

תיעוד נדיר: יצחק רבין במלחמת 6 הימים
מלחמות ישראלתיעוד נדיר: יצחק רבין במלחמת 6 הימים

20 שנה לרצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, מפרסם ארכיון צה"ל במשרד הביטחון קטעי וידאו ותיעודים נדירים של רבין ברגע היוודע זכייתו בפרס נובל, במלחמת ששת הימים ועוד. צפו (חדשות)

חרדים במדים

כיכר facebook
הנקראים
המדוברים